تاثير رنگ مبلمان اداري در محيط

رنگ مبلمان اداري

براي تغييرات در دكوراسيون اداري، انتخاب رنگ مبلمان يكي از مهم‌ترين المان‌هايي است كه بايد به آن توجه كنيد. در دنياي دكوراسيون امروزي تاثير رنگ‌ها و نقش آن بر روي بازدهي كاركرد كارمندان ثابت شده است. رنگ‌ها و انتخاب آن‌ها به صورت تركيبي بايد آن‌قدر هوشمندانه انتخاب شود كه علاوه بر زيبايي محيط، حس مثبت نيز ايجاد كنيد.
انتخاب هر رنگ در طراحي دكوراسيون اداري، هنرمندانه نيست. مي‌تواند انرژي خوب را از محيط دور كند. البته درست است كه همه رنگ‌ها در همه جاي دنيا زيبايي‌هاي خاص خود را دارد؛ اما اين كه هر رنگ در كجاي محيط به كار برده شود، بسيار مهم است.
عوامل ديگري نيز براي انتخاب رنگ مبلمان اداري دخيل هستند. به طور مثال شما بايد نوع فضاي كاري خود را درنظر بگيريد. آيا صاحب كسب و كار استارت آپي هستيد؟ يا حوزه فعاليت شما راه و شهرسازي است. شايد هم يك بانك. به طور مثال طراحي خلاقانه و استفاده از رنگ‌هاي شاد در فضاهاي استارت آپي بسيار موثر در روند بازدهي كارمندان آن شركت است. همچنين شما از اين رنگ‌ها در يك فضاي كاملا اداري مانند ادارات دولتي يا بانك‌ها نمي‌توانيد استفاده كنيد.

 

خلاقيت در انتخاب رنگ مبلمان اداري

درست است كه استفاده از هارموني رنگ‌ها، محيط را كلاسيك‌تر نشان مي‌دهند. اما پس از مدتي چشم مخاطب را خسته مي‌كند. مي‌توانيد گاهي در انتخاب رنگ مبلمان اداري كمي خلاقيت به خرج دهيد و از رنگ‌هاي متضاد به صورت محدود نيز استفاده كنيد. اين خلاقيت هم زيبا و جذاب است و هم محيط خسته كننده براي كاركنان اداره ايجاد نمي‌كند.
يك راه ساده اين است كه شما با توجه به جدول رنگ‌ها، از چند رنگ نزديك به هم استفاده كنيد و در يك قسمت كوچك از رنگ متضاد استفاده كنيد. اين كار براي مبلمان اداري در رنگ پارچه و چوب مبلمان امكان‌پذير است. البته شما مي‌توانيد از رنگ‌هاي بقيه وسايل كمك بگيريد. باتوجه به رنگ ديوارها، كفپوش، وسايل اداري تصميم به انتخاب رنگ مبلمان اداري بگيريد.

روانشناسي رنگ مبلمان اداري

رنگ‌ها درون عمق خود حرف‌هايي با ما دارند كه با ارتباط برقرار كردنشان دنياي ذهنتان خلاقانه‌تر و رنگي‌تر مي‌شود. در ادامه براي چند رنگ نكاتي را مي‌گوييم كه براي طراحي دكوراسيون اداري فضاي دفتر يا حتي منزل خود از آن كمك بگيريد.
رنگ سفيد: يكي از پرطرفدارترين رنگ‌ها در دنياي طراحي دكوراسيون است. چرا كه با هر رنگي مي‌تواند تركيب مثبتي ايجاد كند. رنگ سفيد نور را منعكس مي‌كند و تاثير زيادي در بزرگ نشان دادن محيط دارد.
استفاده از رنگ‌هاي خنثي: خاكستري، دودي، طوسي، نقره‌اي و رنگ‌هاي شيري و بژ. اين رنگ‌ها را بدون محدوديت در هرجاي دكوراسيون مي‌توانيد استفاده كنيد. همان طور كه اسمش مشخص است تاثير مثبت يا منفي بر محيط ندارند و مي‌توانند در كنار رنگ‌هاي ديگر استفاده شوند. چرا كه ماهيت ملايمي دارند و به راحتي با باقي رنگ‌ها تلفيق مي‌شوند.
اما رنگ طلايي؛ اين رنگ با ظرافتي كه دارد در كنار ديگر رنگ‌ها جلوه كلاسيك زيبايي ايجاد مي‌كند. كمي سليقه گذاشتن براي رنگ طلايي ارزشش را دارد. بايد رنگ فضا و ديگر وسايل را درنظر بگيريد. اما فراموش نكنيد كه در استفاده از رنگ طلايي زياده روي نكنيد. چرا كه با منعكس كردن نور، چشم بيننده را خسته مي‌كند.
رنگ قهوه اي كه نماد زمين و خاك است؛ حس امنيت و پناهگاه به مخاطب مي‌دهد. امتحانش كنيد! مخاطب با ديدن اين رنگ تمايل بيشتري براي ماندن در محيط خواهد داشت. رنگ قهوه اي را مي‌توانيد در كنار رنگ شيري و بژ استفاده كنيد.
فيروزه‌اي رنگ دلبرانه حوض و حياط‌هاي قديمي. رنگ فيروزه‌اي خود از تركيب دو رنگ سبز و آبي تشكيل شده. يك اتفاق شگفت انگيز در دنياي رنگ‌ها كه نمونه آن در طبيعت هم موجود است. انتخاب فيروزه اي براي رنگ مبلمان اداري بسيار خلاقانه است.
براي اطلاعات بيشتر مي توانيد مقاله ” 3 نكته مهم براي انتخاب بهترين رنگ مبلمان اداري ” را مطالعه كنيد.

شركت سامانه ساز فرابين با ايده هاي به روز طراحي دكوراسيون اداري و مبلمان اداري توانايي مشاوره و اجراي طراحي محيط‌هاي اداري را داراست. براي راهنمايي و مشاوره با ما تماس بگيريد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۸:۱۷ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

انتخاب ميز كنفرانس مناسب با حرفه شما

ميز كنفرانس

اتاق كنفرانس، فضاي مهم تصميم‌گيري‌هاي كاري شماست. شايد در شركت‌هاي فروشگاهي قلب شركت به حساب آيد. چرا كه حداكثر معاملات خود را در پشت ميز كنفرانس خود انجام مي‌‌دهيد و اين معاملات مي‌تواند سرنوشت برند شركت شما را بسازد. با اختصاص دادن يكي از اتاق‌هاي شركت خود به عنوان اتاق كنفرانس، اين فرصت را به برند خود مي‌دهيد كه جلسات مهم اداري را درون شركت برگزار كنيد و اين موضوع از لحاظ پررنگ شدن نام تجاري شما تاثير زيادي خواهد داشت.
همچنين در اتاق كنفرانس به كارمندان خود اين امكان را مي‌دهيد كه دور هم بنشينند و جلسات كاري خود را با بهترين نتيجه پيش ببرند. چرا كه با صحبت كردن خلاقيت تيم بيشتر از پيش مي‌شود؛ راه حل‌هاي جديد بيان مي‌شود و قدرت همفكري بين اعضاي تيم به طرز شگفت آوري رشد مي‌كند.
انتخاب يك صندلي و ميز كنفرانس مناسب با دكوراسيون شركت نيازمند آگاهي از روانشناسي رنگ‌هاست. كساني كه سال‌ها در اين حرفه تجربه كافي به دست آورده‌اند با تحليل‎‌هاي صحيح شما را در اين امر راهنمايي مي‌كنند.
اما فقط داشتن اين فضا و خريداري صندلي و ميز كنفرانس چاره كار نيست؛ شما بايد با توجه به نياز سازمان يك انتخاب مناسب داشته باشيد. انتخاب ميز و صندلي كنفرانس هم نيازمند توجه به چند نكته است. در اين مقاله سعي داريم شما را با چند نكته جهت خريد و انتخاب درست آشنا كنيم.

 

انتخاب سايز ميز كنفرانس

اولين قدم براي خريد وسايل يك محيط، ابتدا بايد متراژ آن را درنظر بگيريد. اندازه ميز نبايد با اندازه فضاي اتاق كنفرانس نزديك باشد. در واقع براي پشت ميز، فضاي قرارگيري صندلي‌ها هم به ياد داشته باشيد. همچنين براي رفت و آمد از پشت صندلي‌ها هم فكري بكنيد. با تمام اين نكات ميز با سايز مناسبي سفارش دهيد.
نكته ديگري كه بايد به آن توجه كنيد اين است به تعداد افرادي كه در جلسات شما حضور دارند توجه كنيد و با توجه به تعداد آن‌ها ميز و صندلي سفارش دهيد. مي‌توانيد صندلي‌هاي ظريف‌تر براي تعداد بيشتر سفارش دهيد تا مناسب اندازه فضا هم باشند. پس بايد بين اندازه متراژ اتاق، تعداد صندلي‌ها و سايز ميز يك تناسب خوب برقرار باشد.

راحتي صندلي و ميز كنفرانس در جلسات كاري

نامناسب بودن ارتفاع ميز، بي‌كيفيت بودن صندلي‌هاي آن از جمله مسائلي است كه مي‌تواند افراد داخل جلسه را خسته كند. آن‌ها را ياد ساعت مچي‌شان بيندازد كه چندين بار منتظر اتمام جلسه باشند. نتيجه اين موضوع، تمركز نداشتن روي موضوع قابل بحث و بي نتيجه ماندن نتيجه كنفرانس است. به اين موضوع فكر كنيد كه كارمندان قبل از جلسه ممكن است ساعت‌ها بر روي صندلي اداري خود نشسته باشند و حالا از صندلي‌هاي خسته كننده آن هم داخل جلسه و كنفرانس استقبال نمي‌كنند.
همانطور كه ارگونومي بودن مبلمان اداري مهم است، ارگونومي ميز و صندلي كنفرانس هم از اهميت فراواني برخوردار است. اگر تنها به اين اصل توجه نداشته باشيد در واقع براي تشكيل اتاق كنفرانس دچار زحمت و هزينه شده‌ايد. اگر انتخاب شما حساب شده باشد، در جلسات طولاني كاري نگران خستگي جسمي مخاطبان خود نيستيد. بد نيست در جلسات خود از مهمانان پذيرايي هم داشته باشيد. ميزهاي كنفرانسي هستند كه براي قرارگيري ظروف پذيرايي طراحي شده‌اند.
استفاده از صندلي‌هاي تنظيم شونده يك قدم مثبت ديگر براي طراحي اتاق كنفرانس شماست. اين صندلي ها با داشتن قابليت تنظيم شدن، اين امكان را به افراد شركت كننده در جلسه مي‌دهد كه بر اساس قد خود، ارتفاع صندلي را تنظيم كنند تا احساس بهتري در طول جلسه كنفرانس داشته باشند. پس لازم است روي اين موضوع هم‌فكري داشته باشيد.
براي بهترين انتخاب صندلي و ميز كنفرانس مناسب با حرفه و بودجه شما با كارشناسان شركت سامانه ساز فرابين مشورت كنيد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۱:۵۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

آيا ميز مديريت و ميز اداري بايد متفاوت باشند؟

ميز مديريتي

ديدگاه‌هاي گوناگوني درباره ويژگي‌هاي ميز مديريتي وجود دارد. در گذشته نه چندان دور، ميز مديريتي بايد به‌طور كلي با ساير ميزهاي اداري متفاوت مي‌بود. اما امروزه اين تفاوت كاهش يافته و ميزهاي مديريتي نيز به شكل ميزهاي اداري نزديك شده است. البته هنوز هم اين سوال وجود دارد كه آيا ميز مديريت و ميز اداري بايد متفاوت باشد؟ و اگر پاسخ اين سوال مثبت است؛ ميزان تفاوت آن چقدر بايد باشد. در اين نوشته وب‌سايت سامانه ساز فرابين به بررسي اين موضوع مي‌پردازيم.

سبك كاري شما چيست؟

مديران سبك‌هاي كاري متفاوتي با يك‌ديگر دارند. بعضي از آنها از ابزارهاي رهبري براي كنترل امور بهره مي‌برند؛ در حالي كه عده ديگر به دنبال مشاركت و همكاري بيشتر با كاركنان و ايجاد رابطه دوستانه با آنها هستند. رهبران سازماني و مديران اجرايي، تفاوت‌هايي عميق در سبك كاري دارند؛ و براي برآورده كردن نيازهاي سبك خاص خود ممكن است موارد حاشيه‌اي گوناگون را با ويژگي‌هاي متفاوت شكل دهند.
از جمله مواردي كه مديران سازمان‌ها، علاقه دارند به‌طور مستقيم درباره آن اعمال نظر كنند؛ سبك انتخاب شده براي ميز مديريتي است. مديراني با ويژگي‌هاي رهبري، علاقه دارند در نگاه كاركنان خود جايگاه ويژه‌اي داشته باشند. آنها نياز به اين دارند كه حرف و عمل‌شان نزد كاركنان برش داشته و مورد پذيرش قرار گيرد. بنابر همين ويژگي‌ها احتمالا هنگام انتخاب ميز مديريتي به دنبال نمونه‌اي كاملا متفاوت با ميزهاي اداري ساير كاركنان هستند. نمونه‌اي كه بتواند با جثه بزرگ‌تر، كيفيت بالاتر، جزئيات طراحي بيشتر و…، روي ناخودآگاه كاركنان تاثير گذاشته و به نوعي آنها را مقهور قدرت رهبر نمايد.
در مقابل مديران عملياتي و اجرايي معمولا نيازي به رهبري اعضاي تيم خود احساس نمي‌كنند. آنها مي‌كوشند با بهره‌گيري از روش‌هاي مديريتي و كنترل پروژه، كاركنان خود را براي انجام وظايف مديريت كنند. در اين شرايط بيش از ابهت ميز اداري ، راحتي و نزديكي آن به ميز كاركنان مطرح است. به همين دليل است كه چنين مديراني معمولا از ميز مديريتي ساده‌اي، تقريبا مشابه با ساير ميزهاي اداري استفاده مي‌كنند؛ و ترجيح مي‌دهند در همان دفتر كاري فعاليت كنند كه تيم تحت مديريت‌شان مشغول انجام وظايف هستند.

موضوع فعاليت شما چيست؟

از ديدگاهي ديگر موضوع فعاليت كسب‌وكار نيز مي‌تواند در انتخاب ميز مديريتي مناسب موثر باشد. عده‌اي از مديران دائما در اتاق خود در حال ميزباني جلساتي با افراد برون‌سازماني هستند. بسياري از اين جلسات با هدف برقراري ارتباطات تجاري و انعقاد قراردادهاي كاري انجام مي‌شود؛ در اين شرايط انتخاب يك ميز مديريتي زيبا، بزرگ و خاص، مي‌تواند تاثيرگذاري مدير را بر مخاطبان خود افزايش دهد.
در مقابل عده‌اي از مديران مخاطب برون‌سازماني ويژه‌اي ندارند؛ بنابراين مي‌توانند فارغ از اين موضوع و بنابر ساير فاكتورها، ميز مديريتي خود را انتخاب كنند.

سبك دكوراسيون اداري دفتر كار را در نظر بگيريد

مهم نيست كه ميز مديريتي انتخاب شده تا چه ميزان نسبت به ساير ميزهاي اداري بهتر، بزرگ‌تر و متفاوت‌تر است. اما بسيار مهم است كه اين ميز با ساير اجزاي مبلمان اداري و سبك دكوراسيون اداري دفتر كار هماهنگ باشد.
البته در اين زمينه، موضوعي را نبايد فراموش كنيد. سبك‌هاي كلاسيك چينش دكوراسيون اداري معمولا بر مبناي وجود اتاقي كاملا مستقل براي مديريت و در نتيجه استفاده از ميز كلاسيك مديريت طراحي شده است. در اين شرايط معمولا ميزهاي مديريتي تفاوتي اساسي با ساير ميزهاي اداري دارند.
در مقابل سبك‌هاي مدرن چينش دفاتر اداري، از جمله سبك دفاتر اداري باز، موجب شده است كه در بسياري از موارد ميز مديريت نيز به عنوان بخشي از فضاي اداري باز تلقي شود. در چنين شرايطي ميز مديريت تا حدود زيادي شبيه به ساير ميزهاي اداري طراحي مي‌شود؛ و تنها در جزئيات كوچك مثل رنگ مي‌تواند متفاوت باشد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۵:۲۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |