معرفي بهترين گياهان براي ميز كار شما

دكوراسيون اداري

گياهان براي دفتر كار و دكوراسيون اداري شما، مانند روح در كالبد فضاي اداري خواهند بود. وجود گياهان به فضاي كار انرژي مضاعف، شادابي، نماي بصري عالي و احساس صميميت مي‌بخشند. در اين مقاله وب‌سايت سامانه ساز فرابين، به معرفي چند گياه مناسب براي دفتر كار مي‌پردازيم. گياهان براي دفتر كار بايد داراي ويژگي‌هايي از جمله نگهداري آسان (كمترين نياز به نگهداري)، مقاومت بالا و زيبايي باشند.

كارمندان معمولا در ساعات ابتدايي روز وارد دفتر كار مي‌شوند؛ و بعد از غروب آفتاب از آن خارج مي‌شوند. در نتيجه نمي‌توانند از فضاي باز و محيط طبيعي به طور مداوم استفاده كنند. اين محروميت مي‌تواند در روحيه افراد تاثير منفي بگذارد. پس بايد به دنبال راهكاري براي بهبود اين وضعيت بود.

يكي از راه حل‌هاي معمول نور درماني و استفاده از منابع مختلف نور مصنوعي است؛ اما اضافه كردن گياهان براي دفتر كار نيز، ممكن است پيوند دهنده خوبي براي طبيعت گمشده و بهبود بهره‌وري و رضايت شغلي كاركنان باشد. شما مي‌توانيد در دفاتر اداري براي افزايش رطوبت در اطراف ميز كار خود، حذف سموم از هوا و اضافه كردن حسي خوب به فضاي كاري خود، روي گياهان حسابي ويژه باز كنيد.

زبان مادر شوهر

به اسم عجيب و غريب اين گياه نگاه نكنيد. اين گياه اولين و بهترين پيشنهاد ما براي دكوراسيون اداري و ميز كار شماست. شايد علت اين نام‌گذاري نيز طبيعت سخت زبان مادر شوهر بود. اين گياه عمر نسبتا طولاني نيز دارد. به طوري كه ممكن است آن را تا زمان بازنشستگي نيز در كنار خود داشته باشيد. تنها نكته درباره اين گياه اندازه متفاوت آنها است. بنابراين بايد هنگام انتخاب آنها نمونه‌اي را كه اندازه‌اي مناسب دارد انتخاب كنيد. همچنين در طول نگهداري، مراقب رشد و اندازه آن باشيد.

گياه زبان مادر شوهر به نگهداري خاصي نياز ندارد. فقط كافي است هفته‌اي يك بار به آن كمي آب بدهيد.

بفشه آفريقايي

ويژگي اصلي بنفشه آفريقايي اين است كه نيازمند درجه حرارت و رطوبتي معمول و دقيقا مشابه انسان است. اگرچه اين گياه در نور كافي رشد خوبي دارد؛ اما بدون نور طبيعي و با كمك نور مصنوعي نيز مي‌تواند رشد كند. بنفشه‌هاي آفريقايي مينياتوري كمتر از 6 اينچ طول دارند و به راحتي در گلدان‌هاي كوچك و فضاهاي محدود جاي مي‌گيرند. در نتيجه اين گياه را مي‌توانيد نمونه‌اي مناسب براي قرار دادن روي ميز اداري خود بدانيد.

گل زاميفوليا

زاميفوليا يكي از گياهان به شدت مقاوم در برابر شرايط محيطي است. اين گياه تحمل بالايي براي رشد در نور كم دارد؛ همچنين مي‌تواند با آب بسيار كم نيز خود را تطبيق دهد. البته استفاده از يك لامپ فلورسنت مي‌تواند در بهبود شرايط رشد آن كمك كننده باشد. اين گياه بومي آفريقا است؛ و در زمينه تلطيف هواي محيط نيز بسيار موثر است.

فيلدندرون يا پوتوس قلبي

فيلدندرون يك گياه بي‌نظير براي استفاده در فضا و دكوراسيون اداري است. اين گياه برگ‌هاي سبز و براق دارد؛ و بيشتر مناسب آويزان كردن در ارتفاع است. فيلدندرون  در گلدان‌هاي كوچك به خوبي رشد مي‌كند؛ نياز به رطوب معمولي دارد و در نور معمول فضاي داخلي رنگي سبز خواهد داشت.

بگونيا ركس

بگونيا ركس مي‌تواند يكي از بهترين گزينه‌هاي دفتر كار شما باشد. نقش و نگار روي برگ‌هاي اين گياه و رنگ‌هاي متنوع آن كه تركيبي از طيف رنگ‌هاي سبز و زرد و قرمز و… را در بر مي‌گيرد؛ آن را گزينه ويژه‌اي براي انتخاب كرده است. اين گياه در نور رشد مي‌كند اما در نور محيط نيز مشكلي ندارد. همچنين كافي است هفته‌اي يك يا دو بار بسته به حرارت محيط، آبياري شود.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۴۴:۴۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

نكات خريد پارتيشن اداري و كابين اداري مناسب

پارتيشن اداري

در فضاهايي باز (بدون اتاق) و فضاي‌هاي اداري فشرده، شركت شما ممكن است براي پشتيباني از كاركنان نيازمند يك فضاي اداري واحد باشد.
شما با استفاده از كابين‌ها و خريد پارتيشن اداري كمك مي‌كنيد تا فضايي مناسب براي حفظ حريم خصوصي كاركنان، در عين ارتباط كافي با سايرين را فراهم كنيد. در واقع پارتيشن‌هاي اداري در عين ايجاد حريم خصوصي، يك محيط كار باز ايجاد مي‌كنند. يك محيط كار باز مي‌تواند شركت شما را از نظر ميزان مشاركت و بهره‌وري، بهبود دهد. البته فراموش نكنيد كه يك انتخاب مناسب به شما كمك مي‌كند تا هرچه بيشتر از اين مزايا بهره‌مند شويد. در اين مقاله نكاتي را درباره خريد پارتيشن اداري مطرح مي‌كنيم.

نكاتي درباره مواد و فضا

اكثر شركت‌هايي كه اقدام به نصب كابين و خريد پارتيشن اداري مي‌كنند؛ ممكن است در سال‌هاي آينده از نظر تعداد كاركنان رشد كنند. بنابراين مهم است كه به توجه به اين نكته يك راه حل مقرون به صرفه را انتخاب كنيد. اين توجه كمك مي‌كند تا در آينده به راحتي بتوانيد بر تعداد پارتيشن‌ها، با هزينه كمتر اضافه كنيد. پس اينكه پارتيشن‌ها چگونه و با چه موادي طراحي شده‌اند؛ و آيا به راحتي قابليت افزايش يا كاهش را دارند، مسئله بسيار مهمي است.

در مورد فضاي موجود نيز توجه داشته باشيد كه تا جايي كه فضا اجازه مي‌دهد بهتر است كابين‌هاي اداري اختصاصي را طراحي كنيد. فضاهاي شخصي براي هر كارمند، به او احساس شخصيت و ارزش مي‌دهد و قطعا در افزايش كارايي موثر است.

در نهايت بهتر است براي خريد پارتيشن اداري خود به دنبال مواد با دوامي مانند وينيل و فولاد باشيد. اين مواد علاوه بر دوام براي تميز كردن نيز آسان‌تر هستند؛ و عملكرد آنها در طول زمان دستخوش تغيير نمي‌شود. درباره فضا اين موضوع را در نظر بگيريد كه هر يك از كارمندان به صورت منظم با يك فضاي مشخص كار مي‌كنند. اگر كاركنان نياز به استفاده از دستگاه‌هاي فكس، پرينترها، اسكنرها و ساير دستگاه‌هاي تكنولوژيك داشته باشند، اطمينان حاصل شود كه محوطه كابين داراي فضاي كافي براي اين موارد خواهد بود و كارمندان را دچار محدوديت حركتي نمي‌كند.

موضوع حريم خصوصي در خريد پارتيشن اداري

حفظ حريم خصوصي در تنظيم كابين‌هاي اداري بسيار مهم است. مگر اينكه كاركنان شما در طول زمان به طور مداوم با هم همكاري داشته باشند. اما به هر حال هر فرد بايد داراي فضايي براي امور خصوصي خود باشد. با كابين‌هاي مكعب مربع با پارتيشن هاي وينيل شيشه‌اي، مي‌توانيد حداكثر فضاي كاري را براي كاركنان خود فراهم كنيد؛ و در عين حال احساس كوچكي و محدوديت بر فضا حاكم نشود.

اگر كاركنان شما اغلب از تلفن استفاده مي‌كنند، تنظيم مجدد تقسيم اتاق‌ها و استفاده از پارتيشن هاي اكوستيك براي غلبه بر صدا را در نظر بگيريد. اين كار سطح كارايي اتاق را بالا مي‌برد. فراموش نكنيد كه بسياري از كابين‌ها قابليت تنظيم دارند؛ بنابراين قبل از سرمايه‌گذاري براي خريد يك پارتيشن جداگانه، از ويژگي‌هاي كابين‌هاي اداري خود استفاده كنيد.

بهبود بهره وري با ويژگي‌هاي صرفه‌جويي در فضا

بسياري از تنظيمات كابين‌هاي اداري ممكن است يك فضاي مشترك و ذخيره‌سازي خوب را ارائه دهند؛ تا جايي كه قفسه‌هاي اضافي براي استفاده فردي غير ضروري به نظر برسد. ميزهاي دو نفره، چهار نفره، ايستگاه كاري دوگانه مشترك، ايستگاه هاي خصوصي مستقل و ايستگاه هاي كاري ايستاده، از مواردي است كه مي تواند براي صرفه جويي در فضا كاربرد داشته باشد.

در نهايت فراموش نكنيد كه همكاري، حفظ حريم خصوصي و سلامت كاركنان همه موارد مهمي براي در نظر گرفتن هنگام خريد پارتيشن اداري است.

در صورتي كه در زمينه خريد پارتيشن اداري و به طور كلي بهبود دكوراسيون اداري دفتر كار خود سوالي داريد؛ مي توانيد براي كسب اطلاعات بيشتر و مشاوره، با متخصصان سامانه ساز فرابين تماس بگيريد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۰۳:۱۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |