طراحي كابين اداري دفتر كار خود را مدرن كنيد

پارتيشن اداري

اگر هنوز هم در دفتر كار خود به كابين اداري نياز داريد، بايد آنها را مدرن و تازه نگه داريد. در اين مقاله وب‌سايت سامانه ساز فرابين به بررسي روش‌هايي براي بهبود فضاي كاري در كابين اداري مي‌پردازيم.
كابين‌هاي اداري ممكن است آماج حملات و انتقادات بسياري قرار داشته باشند. اين كابين‌ها كه معمولا از پارتيشن اداري ساخته شده‌اند؛ اين روزها كمي قديمي شده است؛ اما اگر هنوز هم نيازمند استفاده از آن هستيد مطالعه اين مقاله را از دست ندهيد.
همه كسب و كارها، در فضاي باز اداري بيشترين بازده را ندارند. بعضي از مقررات صنعتي به سطح خاصي از حريم خصوصي نياز دارند؛ و بعضي از ادارات نياز دارند كه كارمندان خود را از هم جدا كنند تا بهترين عملكرد را داشته باشند. در اين مقاله، يكي از گرايش‌هاي در حال رشد فضاهاي اداري متحرك را با هم خواهيم ديد: ديوارها و ميزهاي قابل جابجايي، مبلمان چرخ‌دار، پارتيشن اداري قابل تعويض و فناوري‌هاي يكپارچه كه مي‌توانند از چند وسيله مختلف استفاده كنند.
مزيت يك محيط پويا اين است كه مي‌تواند همه چيز را تازه نگه دارد. برعكس اين قضيه به چه صورت است؟ كاركنان‌تان ممكن است آرزوي ثبات داشته باشند؛ و محلي را طلب كنند كه متعلق به خودشان باشد. جواب چنين چيزي ممكن است اين باشد: در سال گذشته، علاقه زيادي را براي بازگشت به فضاي كار خصوصي و “محل كار فردي” ديده‌ايم، كه ما را به اين سوال وا داشت: آيا كابين اداري مي‌تواند دوباره جذاب باشد؟
براي سودبخش بودن، كابين اداري حتما لازم نيست كه خسته‌كننده و جعبه‌مانند باشد. طراحي آن مي‌تواند جالب و كاربردي باشد؛ و همچنين مي‌توان بدون از دست دادن راحتي در يك دفتر كار مدرن از كابين اداري در طراحي خود استفاده كرد.

 روش هاي طراحي مدرن كابين اداري دفتر كار

 شيوه چند تكه

خواه پارتيشن‌هاي كابين اداري بلند باشند يا كوتاه، از پارتيشن شيشه اي درست شده باشند يا مواد جذب‌كننده صدا، باز هم چندين كابين اداري در كنار هم مي‌توانند از لحاظ زيبايي‌شناختي خوشايند باشند. كابين اداري چند تكه باعث افزايش انعطاف‌پذيري در فضاهايي با شكل‌هاي عجيب و غريب و كوچك مي‌شوند؛ و مي‌توانند نيروي كاري پر نوسان را متعادل كنند.
با داشتن چندين كابين اداري كه مخصوص نيازهاي شما طراحي شده‌اند؛ مي‌توانيد از فضاي خود حداكثر استفاده را كنيد؛ و محيطي دلخواه و مطبوع داشته باشيد. رنگ‌هاي روشن و آرام كننده، پارتيشن هاي شيشه اي مات و موادي را در نظر داشته باشيد كه بر روي عملكرد كاركنان اثري مثبت دارند. مواردي مانند نگهدارنده گياهان يا قفسه‌هايي براي گذاشتن كلكسيون چيزهاي زينتي از اين دست است. با انجام چنين كاري، مي‌توانيد محل كاري آنها را به جايي براي آرامش و كارآيي تبديل كنيد؛ به جاي اينكه در پايان روز كاري سريعا از آنجا فرار كنند.

انحناهاي خوش تركيب

لازم نيست كه كابين اداري را فقط به شكل مكعبي درست كنيم. با انتخاب كردن انحناها يا شكل‌هايي خاص براي به كار بردن در ميزها، مي‌توانيد اتاق را بدون آنكه فضاي فردي يا محل زيادي را از دست دهيد؛ از لحاظ زيبايي شناختي بسيار دلپذيرتر كنيد. با در نظر گرفتن شكل‌ها و مواد منحصر به فرد، كابين‌هاي اداري مي‌توانند به بخشي از عنصر هنري طراحي اداره تبديل شوند. از كابين‌هاي اداري رديفي اجتناب كنيد. چراكه كارمندان بايد در محل مشخص خود بنشينند و فضاي كاري آنها شبيه مرزهايي هستند كه نمي‌توانند از آنها عبور كنند. بهتر است كابين‌هاي اداري را در رديف‌هايي مشخص و نامتقارن در دفتر خود پخش كنيد؛ تا جذابيت آنها را لحاظ كنيد و در عين حال حريم خصوصي كارمندان را نگه داريد.

به صورت تيم درآمدن

اگر نيروي كارتان از چندين تيم تشكيل شده باشد و نگران اين هستيد كه كابين اداري باعث جدا شدن آنها از همديگر شده و جريان خلاقيت و ايده‌هاي جديد را سركوب خواهد كرد؛ ميزها و مبلمان اداري را به گونه‌اي بچينيد كه اعضا اين تيم‌ها احساس تعلق كنند. افراد را به صورت تيم درآوريد، تا زماني كه در حال كار كردن هستند؛ فضاي كاري براي آنها مايه دلخوشي باشد. در چنين فضايي، آنها مي‌توانند به دنبال ايده‌ها، نوآوري‌ها و كار تيمي جديد باشند؛ بدون اينكه مشكلي در اين راه پيش بيايد. همچنين با چرخاندن پارتيشن اداري مي‌توان تعداد محل‌هاي كاري را در يك دسته كوچك مشخص كرد و انعطاف‌پذيري بيشتري را براي تيم‌هاي خود فراهم آورد؛ كه در حال برطرف كردن نياز مشتريان هستند.

راحتي مدرن

طراحي‌هاي امروزي كابين اداري با توجه به گسترش انواع پارتيشن اداري براي همگام شدن با فناوري و راحتي نيروي كار ايده‌آل هستند. با تعداد زياد گزينه‌هاي در دسترس، شما مي‌توانيد فضايي را براي كارمندان خود فراهم كنيد؛ تا نيازهاي مختلف خود را برآورده كنند. ميز كارهاي نشسته يا ايستاده، ارتفاع يا اندازه قابل تنظيم براي ميزها و يا پورت‌هاي فناوري داخلي، چند مورد از اين نيازها هستند.
طراحي كابين‌هاي اداري از زمان ديوارهاي خسته‌كننده كه در محل‌هاي كار بسيار به كار مي‌رفتند؛ تا كنون كه انواع مدرن پارتيشن اداري ثابت و متحرك توليد شده است، راه زيادي را طي كرده‌اند. پس اجازه ندهيد كه گرايش روزافزون به فضاي اداري باز، شما را از به كار بردن كابين اداري منصرف كند. بخصوص اگر فكر مي‌كنيد كه اين شيوه طراحي دكوراسيون اداري مي‌تواند براي محيط دلخواه‌تان ايده‌آل باشند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۷:۱۰ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

با ۴ نوع ميز اداري غيرمعمول و عجيب آشنا شويد

ميز اداري

طرح‌هاي خلاقانه و مفهومي هميشه فاصله زيادي با تبديل شدن به محصولات مصرفي و مورد پذيرش جامعه دارند. در زمينه دكوراسيون اداري نيز يكي از محصولات مورد توجه طراحان ميز اداري است. در اين مقاله وب‌سايت سامانه ساز فرابين مي‌خواهيم شما را با 4 نوع ميز اداري غير معمول و عجيب آشنا كنيم. ميزهايي كه شايد به زودي بخشي از مبلمان اداري دفاتر كار شوند. اين طرح‌ها به دنبال طراحي ميزهايي براي صرفه‌جويي در فضا و بهبود كارايي هستند.
انتخاب نوع ميز اداري ممكن است يك تصميم بزرگ به نظر نرسد؛ اما از طرفي آنها مي‌توانند بخشي جدايي‌ناپذير از فضاي كاري هر شركت باشند. بنابراين اگر مي‌خواهيد يك محيط كار ايجاد كنيد كه كمي متفاوت از موارد معمول باشد؛ بدانيد كه ميزهاي‌تان حتما نبايد از نمونه‌هاي كلاسيك انتخاب شود. پس همراه ماه نگاهي به اين گزينه‌هاي ميز اداري غيرمعمول بيندازيد.

 

صرفه‌جويي در فضا و بهبود كارايي با ميز اداري غيرمعمول

ميزهاي ايستاده

اگرچه ممكن است بي‌خطر به نظر برسد؛ اما نشستن براي مدتي طولاني مي‌تواند براي سلامتي شما مضر باشد. كساني كه بيشتر زمان روز را بر روي صندلي مي‌نشينند؛ در معرض خطر ابتلا به بيماري‌هايي مانند ديابت نوع 2، مشكلات قلبي و روده بزرگ و سرطان پستان قرار مي‌گيرند. نشستن در بخش عمده‌اي از روز همچنين مي‌تواند بر روي اميد به زندگي تأثير بگذارد. با توجه به مطالعه‌اي كه در سال 2012 توسط Open BMJ انجام شد؛ آمريكايي‌ها تنها با محدود كردن زمان نشستن خود به سه ساعت در روز مي‌توانند دو سال به طول عمر خود اضافه كنند.
با توجه به اين حقيقت، ميزهاي ايستاده در حال تبديل شدن به يك روند رايج، نه تنها در ميان غول‌هاي تكنولوژي مانند فيس‌بوك بلكه در ميان مدارس مختلف اعم از ابتدايي تا سطح دانشگاهي هستند. بعضي از ميزها مي‌توانند از حالت نشسته به حالت ايستاده تغيير حالت دهند. در حالي كه برخي از آنها با گزينه‌هاي قابل تنظيم ارتفاع همراه هستند. شما مي‌توانيد براي ايجاد يك محيط اداري سالم‌تر، از اين مدل ميز اداري غيرمعمول در دفتر كار خود استفاده كنيد.

ميز تردميل

خب بايد گفت اين نوع ميز اداري غيرمعمول واقعا در محصولات مبلمان اداري عجيب است. با اعمال تغييراتي در ميزهاي ايستاده، ميزهاي تردميل ساخته مي‌شود. ميزهايي كه به سلامت بيشتر كاركنان منجر مي‌شود؛ چراكه به آنها اجازه مي‌دهد در حين كار ورزش نيز كنند. اين ميزهاي مخصوص به گونه اي طراحي شده‌اند كه خيلي قوي و محكم نيستند؛ و تنها اجازه مي‌دهند در سرعت‌هاي 1 تا 2 مايل در ساعت قدم بزنيد. اما با همين سرعت نيز پس از مدتي به نفس‌زدن خواهيد افتاد. به علاوه مزاياي ديگري نيز براي استفاده از اين نوع ميز اداري وجود دارد. به گزارش فوربس از كيت تيلور، “ايستادن در مقابل كسي كه در حال راه رفتن در سر جاي خود است در حالي كه حدود يك و نيم فوت بالاتر از شما قرار دارد؛ يك موقعيت منحصر به فرد و عجيب است.

ميزهاي آينده؟

منظور از ميزهاي آينده ميز مشخص و خاصي نيست. در واقع هر طرحي كه پا را از استانداردهاي معمول فراتر بگذارد؛ و ويژگي‌هايي جديد در شكل و كاربرد ارائه دهد؛ يك ميز اداري غيرمعمول براي آينده ناميده مي‌شود.
به عنوان مثال ميز امگا از Atomare، يك ميز اداري شيك و ساده است، با سطح نارنجي رنگ و انحناهاي سفيد كه يادآور خط توليد اپل است. گزينه ديگر ميزهاي اداري آينده ميز Luna توليد شده توسط شركت ايتاليايي Uffix است. طراحي فضايي اين ميز اداري داراي يك پايه منحني است؛ كه در رنگ‌هاي سياه، قرمز يا خاكستري با سطح شيشه‌اي عرضه مي‌شود. گزينه‌هاي هنري‌تر، مانند Boabab يك ميز طراحي شده از جنس فولاد ضد زنگ رنگي است؛ كه توسط Max Ingrand طراحي شده است. اين ميزهاي غيرمعمول مي‌توانند به شما ايده‌هايي براي ارتقاي دكوراسيون اداري محيط‌هاي تان بدهند و تفاوت‌ها را رقم بزنند.

صرفه‌جويي در فضا

يك ميز جديد اداري، كه در آن پوشه ها و فايل ها معمولا بر روي ميز و در نزديكي چشم كارمندان قرار مي‌گيرند؛ اخيرا معرفي شده است كه در حال حاضر در حال توسعه مي‌باشد. كل ميز يك واحد يك تكه از چوب خميده است؛ كه داراي قفسه‌بندي در بالاي خود است. بنابراين كارمندان مي‌توانند به سادگي بر روي آنچه كه در مقابل آنها قرار دارد تمركز كنند.
دفاتري كه فضاي زيادي براي قرار دادن ميز ندارند، مي‌توانند از ميز فشرده‌اي كه شركت رومانيايي MTI IMPEX طراحي كرده است استفاده كنند. اين ميز اداري مي‌تواند هنگامي كه به آن نياز نداريد به يك جعبه تبديل شود؛ و فضاي بيشتري را در دفتر شما به وجود بياورد (حتي شما مي‌توانيد در صورت لزوم از ميزهاي موقت استفاده كنيد). همچنين هكلر ديزاين يك طراحي تحت عنوان OneLessDesk ارائه داده است؛ كه مي‌توانيد مجموعه‌اي از ميزها را در زير يكديگر قرار دهيد و در فضا صرفه جويي كنيد؛ و يا براي ايجاد يك ميز بزرگ‌تر آنها را گسترش دهيد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۸:۰۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

تاثيرات مثبت طراحي غير متعارف در دفتر كار

مبلمان اداري

 

در محافل تخصصي طراحي دكوراسيون اداري، بحث و جدل زيادي درباره روش‌هاي بهترين استفاده از فضا صورت مي‌گيرد. اينكه يك محيط كار باز براي كساني كه نياز به تمركز ندارند چقدر مفيد است؛ و سوالاتي مثل اين كه آيا يك محل سرو قهوه جداگانه چقدر بر كيفيت محيط دفتر كار موثر است؟ يا استفاده از روميزي براي ميز كنفرانس يا قاليچه هاي كوچك براي كف دفتر، چه اثري براي كاركنان خواهد داشت؟اين روزها شاهد رشد روش‌هاي طراحي غير متعارف دفتر كار و تاثير مثبت آن در ميهمانان، كاركنان و صاحبان شركت هستيم. شركت‌هايي كه ديگر مانند گذشته طراحي نشده‌اند؛ و در طراحي آن از عناصر غير متعارف و غير معمول در محيط‌هاي اداري استفاده شده است. به عنوان مثال فضايي كه مي‌تواند احساس راحتي و امنيت فضاي خانه را القا كند؛ و در نتيجه بهره‌وري و رضايت شغلي را افزايش دهد. محيطي كه با به كار بردن طراحي غير متعارف توانسته است احساس خلاقيت، انعطاف‌پذيري، همكاري، انسجام و تطبيق پذيري را در كاركنان افزايش دهد.در اين مقاله وب‌سايت سامانه ساز فرابين مي‌خواهيم درباره استفاده از اين عناصر در طراحي غير متعارف دفتر كار و مزاياي آن صحبت كنيم.

 

 طراحي غير متعارف به معناي ناكارآمدي نيست

به عنوان مثال از آنجا كه تكنولوژي باعث تغيير محل ذخيره سازي سندها از پوشه‌ها و كمدها به سيستم‌هاي كامپيوتري شده است؛ بسياري از شركت‌ها ديگر به فضايي براي بايگاني كردن اسناد نياز ندارند. اما با اين فضاهاي خالي چه كاري مي‌شود انجام داد؟
معمولا اتاق‌هاي بايگاني فضاهايي بسته و كم نور هستند. پس مي‌توان آن را به فضايي براي استراحت ميان روز تبديل كرد. استفاده به عنوان اتاقي براي مديتيشن و يوگا نيز از پيشنهادات ديگر هستند. اگر اين پيشنهادات پذيرفته شده نيست؛ استفاده از اين اتاق براي انجام تماس‌هاي تلفني ضروري و طولاني كه باعث حواس پرتي ديگران مي‌شود، پيشنهاد ديگر ماست.
در طراحي غير متعارف حتي فضاي زيرپله‌ها را نيز مي‌توانيد به عنوان فضايي براي فكر و استراحت بكار ببريد. استفاده از يك مبلمان اداري انعطاف‌پذير و راحت، اين فضاي مرده را محل خوبي براي تمركز، استراحت و يا حتي انجام كارهاي نيازمند تمركز بيشتر مي‌كند.

 غير متعارف به معني عجيب نيست

البته بعضي شركت‌ها هستند كه از سرسره بجاي راه‌پله و از خانه‌هاي درختي به عنوان اتاق جلسه استفاده مي‌كنند. البته كه اين موارد سرگرم‌كننده هستند؛ اما منظور ما از طراحي غير متعارف اين حجم از تغييرات نيست.
استفاده از رنگ و سبك خاص و خلاقانه مي‌تواند جذابيت‌هاي زيادي ايجاد كند. مثلا يك شركت گردشگري مي‌تواند در اتاق كنفرانس تابلوهايي از بهترين مكان‌هاي گردشگري نصب كند. يا يك شركت طراحي خانه‌هاي چوبي مي‌تواند از چوب در دكوراسيون خود استفاده نمايد. يك باشگاه فوتبال مي تواند كفپوش خود را با موكتي سبز رنگ تزئين كند و…

غير متعارف به معني بي‌اهميت نيست

در واقع طراحي غير متعارف نبايد طوري باشد كه باعث شود محيط كار و كار اهميت خود را از دست بدهند. طراحي غير متعارف تنها تا حدي مجاز است كه بتواند به احساس راحتي بيشتر كاركنان كمك كرده و باعث افزايش بهره‌وري آنها شود. همچنين طراحي غير متعارف نبايد به سمتي برود كه كاركنان احساس كنند سازمان براي آنها اهميتي قائل نيست. در نتيجه در عين استفاده از عناصر غير متعارف در مبلمان اداري، تمركز بر اجزاي اساسي دكوراسيون اداري بسيار مهم است.
در نهايت هدف از طراحي غير متعارف دفتر كار بهم ريختن همه چيز نيست. اين رويكرد مي‌خواهد با استفاده از عناصري ساده در مبلمان اداري، بتواند موجب جنب و جوش، انرژي و خلاقيت بيشتر كاركنان شود. تا در فضايي مثبت به ايجاد ارتباطات مثبت و فعاليت سازنده بپردازند و منجر به افزايش بهره‌وري شركت شوند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۷:۳۰ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

۳ نكته مهم براي انتخاب بهترين رنگ مبلمان اداري

مبلمان اداري

براي يك صاحب كسب و كار، انتخاب درست رنگ مبلمان اداري يك تصميم بسيار مهم است. البته در ابتدا ممكن است آن را جدي نگيريد؛ اما تحقيقات متعدد ثابت كرده است كه رنگ صندلي‌ها، ميز اداري و محيط اطراف آن تاثيري عمده بر خلق و خوي كاركنان شما خواهد داشت. اگر شما هم در انجام انتخابي مناسب براي رنگ مبلمان اداري دچار ترديد شده‌ايد؛ در اين مقاله وب‌سايت سامانه ساز فرابين، سه نكته مهم كه مي‌تواند راهنماي شما باشد را مطرح مي‌كنيم.

نكاتي براي رنگ مبلمان اداري

رنگ‌ها بر شرايط روحي كاركنان تاثير مي‌گذارند

بسياري از كسب و كارهاي شناخته شده در حال حاضر از رنگ‌ها به نفع خود استفاده مي‌كنند. مثلا فست‌فودهاي زنجيره‌اي اغلب از رنگ‌هاي پرطرفدار استفاده مي‌كنند؛ تا به طور همزمان اشتها را تحريك كنند و همچنين باعث تشويق شما به خوردن سريع‌تر شوند. اين كار باعث ايجاد انگيزه در مشتريان براي سفارش مواد غذايي بيشتر مي‌شود.
همين اصول در انتخاب رنگ مبلمان اداري دفتر كار نيز مورد توجه قرار مي‌گيرد. به عنوان مثال رنگ قرمز از گروه رنگ‌هايي است كه باعث ايجاد تغييرات فيزيولوژيك در بدن انسان مي‌شود. مثلا ضربان قلب سريع‌تر در برخورد با اين رنگ، يكي از ويژگي‌هاي آن است. بنا بر همين ويژگي، اين رنگ مي‌تواند براي محيط‌هايي كه نيازمند روحيه جنگندگي است كاربرد داشته باشد.
از سوي ديگر، رنگ آبي قرار دارد؛ كه به ترويج آرامش در محيط شناخته شده است. هنگام خريد مبلمان اداري براي كسب و كار خود، بايد به ياد داشته باشيد كه كاربرد اين رنگ در مبلمان اداري بر توانايي كاركنان شما براي تمركز بيشتر ذهني و كاري كمك خواهد كرد.

استانداردهاي طراحي يك كسب و كار

در حالي كه انتخاب رنگ، پاسخ‌هاي خاصي را در افراد ايجاد مي‌كند؛ استانداردهاي طراحي، براي انتخاب رنگ، نيازهاي خاص يك كسب و كار را در نظر مي‌گيرند. به عنوان مثال، يك شركت حقوقي كه مي‌خواهد خدمات حرفه‌اي خاصي را به مشتريان خود ارائه دهد؛ بهتر است رنگ مبلمان اداري خود را از ميان رنگ‌هاي خنثي انتخاب كند. رنگ‌هايي مانند قهوه‌اي، خاكستري يا آبي نفتي، رنگ‌هايي هستند كه در اين زمينه موثر خواهد بود. از سوي ديگر، يك دفتر خلاقانه يا استارتآپي براي نشان دادن پويايي و انرژي خود، بهتر است از رنگ‌هاي شاد، متنوع و پر انرژي استفاده كند.

فضا و دكوراسيون داخلي بايد مكمل يكديگر باشند

معمولا دفاتر اداري تمايل دارند تا رنگ‌هاي مختلفي را نمايش دهند؛ بنابراين مهم است كه آنهايي را انتخاب كنيد كه با هم هم‌پوشاني دارند؛ و يا مكمل يكديگر هستند. پالت‌هاي رنگ يك ابزار عالي براي تعيين اين است كه چه رنگ‌هايي بهترين انتخاب براي رنگ مبلمان اداري و فضاي دفتر كار است. با اين حال، از آنجا كه مبلمان اداري يك سرمايه‌گذاري دراز مدت است؛ بهتر است از كارشناسان طراحي دكوراسيون اداري براي دريافت يك مشاوره حرفه‌اي كمك بگيريد. در نهايت، ميزان نور طبيعي در دفتر شما نقش مهمي در اين تصميم دارد. اگر دفتر شما در معرض نور طبيعي قرار نگيرد، رنگ‌هاي سبك‌تر و پرانرژي را انتخاب كنيد؛ تا از ايجاد يك محيط خفه جلوگيري كنيد.
تزئينات داخلي براي دفتر شما ممكن است به عنوان يك كار كوچك ظاهر شود؛ اما انتخاب‌هايي كه انجام مي‌دهيد، بر اين نكته كه چگونه كسب و كار شما از سوي مراجعان شناخته و درك مي‌شود؛ و كاركنان شما چه احساسي نسبت به محيط دارند، تاثير خواهد گذاشت. پس كار آساني در پيش نداريد؛ و بايد با انتخاب درست رنگ مبلمان اداري و فضاي اداري، دفتر كاري را ايجاد كنيد كه به مشتريان حس اعتماد ببخشد؛ و موجب افزايش كارايي كاركنان شود.
ما در شركت سامانه ساز فرابين آماده ارائه انواع خدمات متنوع در زمينه مشاوره، طراحي و اجراي انواع مبلمان اداري و دكوراسيون اداري هستيم.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۵:۰۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

نكات ضروري چينش ميز كنفرانس

ميز كنفرانس

 

چينش ميز كنفرانس موضوعي است كه معمولا مورد غفلت واقع مي‌شود. در حقيقت بيشتر اتاق كنفرانس‌هايي كه در طول زندگي كاري خود ديده‌ام؛ داراي يك ميز كنفراس خالي از هرگونه چينش شخصي، بي‌روح و بدون خلاقيت بوده است.
شايد يكي از دلايل اين موضوع آن است كه مديران و كاركنان ميز كنفرانس را محلي دائمي براي فعاليت نمي‌بينند؛ و همين موضوع احساس موقتي بودن فعاليت روي آن را به افراد القا مي‌كند. اين در حالي است كه چينش ميز كنفرانس به شكلي زيبا و چشم‌نواز مي‌تواند اثري عميق بر افراد حاضر در جلسه و مشتريان شركت داشته باشد. اگر چينش ميز كنفرانس شما نيز بسيار ساده و خلوت است؛ در اين مطلب وب‌سايت شركت سامانه ساز فرابين نكاتي را براي بهبود وضعيت آن مطرح مي‌كنيم.

 

صندلي‌هاي مناسبي انتخاب كنيد

 

صندلي‌هاي كنفرانس در طيف گسترده‌اي از اندازه‌ها و سبك‌ها در دسترس هستند. در نتيجه انتخاب شما مطمئنا بر احساس و ديدگاه استفاده كنندگان از اتاق كنفرانس اثر مي‌گذارد. در واقع صندلي‌هاي ميز كنفرانس به دليل ماهيت پر تنوعي كه دارند، بهترين نقطه براي ايجاد تغيير در چينش ميز كنفرانس هستند.

 

مركز ميز كنفرانس را دريابيد

 

مهم‌ترين نقطه براي چينش ميز كنفرانس مركز آن است. قرار دادن يك دكور تزئيني در مركز ميز علاوه بر اينكه حس تمركز را در حاضرات جلسه بيشتر مي‌كند؛ منجر به بهبود نماي بصري ميز و اتاق كنفرانس مي‌شود؛ و آن را از حالت خالي و بدون تصوير بودن نجات مي‌دهد. اين دكور مي‌تواند يك كوزه ساده، يك گياه مصنوعي و يا دكور تزئيني جذاب ديگر باشد. البته توجه كنيد كه اصل سادگي را در انتخاب دكور وسط ميز رعايت كنيد. بيش از حد شلوغ كردن وسط ميز نمايي شلخته ايجاد مي‌كند. قطعا شما نمي‌خواهيد حاضران در جلسه، براي ديدن چهره يكديگر مجبور به تغيير زاويه سر و گردن خود شوند. همچنين در صورتي كه دكور انتخابي ارتباطي درست با موضوع فعاليت شركت داشته باشد؛ نتيجه كار بهتر خواهد شد.
همچنين سبك دكورهاي انتخابي بايد با سبك كلي طراحي دكوراسيون اداري دفتر كار شما هماهنگ باشد. يك مجسمه كلاسيك شايد انتخاب مناسبي براي چينش ميز كنفرانس مدرن نباشد. در حالي كه گاهي حتي مواردي كه تصور نمي‌كنيد؛ مثل يك مجموعه مداد رنگي، عينك، يك چرخ كوچك صنعتي و… مي‌تواند تغييري بسيار مثبت در فضا ايجاد كند.

 

به حضور فناوري در ميز كنفرانس توجه كنيد

 

يكي ديگر از جنبه‌هايي كه در مورد چينش ميز كنفرانس مطرح مي‌شود اين است كه تكنولوژي چگونه در اين ميز مورد استفاده قرار مي‌گيرد؛ و اينكه چطو رمبلمان اداري شما آن را به صورت يكپارچه پشتيباني مي‌كند. درباره اين موضوع توجه به نوع و ميزان دسترسي افراد حاضر در جلسه به امكانات تكنولوژيك مثل پورت‌هاي ارتباطي، ميكروفون، پريز برق و… حائز اهميت است.

 

ديوارهاي اتاق كنفرانس را در نظر بگيريد

 

ديوارها فضايي مناسب براي انتقال پيام شما به حاضران در جلسه است. استفاده متعادل از تابلوهايي با طرح‌ها، رنگ‌ها و سبك‌هاي مختلف، مي‌تواند به بهبود فضاي اتاق كنفرانس كمك كند.

 

ويژگي‌هاي ميز كنفرانس آخرين و مهم ترين نكته است

 

در نهايت براي چينش ميز كنفرانس مهمترين نكته طراحي و سبك خود ميز است. هماهنگي كلي آن با ساير مبلمان اداري دفتر كار شما و طراحي دكوراسيون اداري اتاق كنفرانس، اصلي‌ترين نكته براي داشتن اتاق كنفرانسي هماهنگ، كاربردي، زيبا و دلنشين است.
آيا براي انتخاب و خريد ميز كنفرانس نياز به كمك بيشتري داريد؛ براي دريافت راهنمايي‌هاي مفيد و مناسب در مورد همه موارد اتاق كنفرانس و ساير دكوراسيون‌هاي اداري با ما مشورت كنيد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۱۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۰:۱۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

نشانه‌هاي طراحي بد دكوراسيون اداري

دكوراسيون اداري

طراحي بد دكوراسيون اداري مي‌تواند صدمات زيادي به مجموعه و كاركنان شما بزند. بعضي از كارمندان وقت بيشتري را در اداره مي‌گذرانند تا در خانه هايشان. به همين دليل مهم است كه اطمينان داشته باشيم محل كار طوري طراحي شده است كه براي كارمندان بسيار راحت بوده و آنها در آنجا احساس خستگي نمي‌كنند. در اين مطلب وب‌سايت سامانه ساز فرابين به بررسي 6 حالت ناشي از طراحي بد دكوراسيون اداري مي‌پردازيم كه مي‌تواند به كاركنان فشار وارد كرده و كيفيت كار آنها را كاهش دهد.

 

 6 حالت كه طراحي بد دكوراسيون اداري موجب دردسر مي شود

در ادامه يك ليست از مشكلات رايج كه يك دفتر كار با طراحي بد دكوراسيون اداري با آن مواجه است را مطرح مي‌كنيم:

كارمندان نمي‌توانند تمركز كنند

آيا محيط كار نيازهاي فردي كارمند شما را برطرف مي‌كند؟ اگر چنين نباشد او از كار در اين محيط رنج خواهد برد. به عنوان مثال قرار دادن ميز كارمندي كه كارش نياز به تمركز دارد در كنار كسي كه زمان زيادي را صرف صحبت كردن با تلفن مي‌كند؛ مي‌تواند تمركز او را به هم بزند. براي اجتناب از اين وضعيت بايد اين موضوع را در نظر بگيريد؛ و در تقسيم‌بندي فضاي دفتر كار با استفاده از ابزارهايي مثل پارتيشن اداري، محيط‌هايي مناسب براي تمركز، جلسه، مذاكره و گفتگوي تلفني فراهم كنيد.

آلودگي محيط آزار دهنده است

حضور گياهان در محيط كار فقط يك ايده تزئيني نيست. بلكه حضور گياهان مزاياي بهداشتي و سلامتي نيز دارد. در اين زمينه اصطلاحي وجود دارد به نام “سندرم ساختمان بيمار” كه به ساختمان هايي گفته مي‌شود كه به اثرات منفي طراحي بد دكوراسيون اداري دفاتر كار اشاره دارد. نشانه‌هاي اين سندرم، خواب آلودگي، تحريك‌پذيري فيزيكي، سختي تمركز، احساس خستگي و منگي است. اين علائم به صورت كم و بيش ممكن است در هر ساختماني ايجاد شود؛ اما وجود گياهان مي‌تواند به افزايش شادابي و طراوت محيط و كاهش اين اثرات منفي كمك كند.

كاركنان با درد و رنج به خانه مي‌روند

هيچ چيز به اندازه مبلمان اداري ناراحت و نامناسب كه بر اساس اصول ارگونوميك ساخته نشده‌اند؛ نمي‌تواند كيفيت كار كاركنان را كاهش دهد. صندلي‌هاي نامناسب كه باعث خستگي گردن، كمر و شانه‌ها مي‌شود. مانيتورهاي كوچك و با كيفيت تصوير نامناسب كه موجب خستگي جشمان كاركنان مي‌شود؛ و صفحه كليد نامناسب كه موجب دردهاي ناحيه مچ دست و بيماري تونل كارپال مي‌شود؛ مهم‌ترين مواردي است كه مي‌تواند به كاهش كيفيت كار كاركنان و خستگي و دردمند بودن آنها در پايان روز بينجامد.

هيچ جايي براي اجتماع وجود ندارد

يك گفتگوي كوتاه، يك شوخي يا يك داستان كوچك مي‌تواند فضاي كار را دلپذيرتر كند. اين گفتگوهاي كوتاه مي‌تواند تنوعي باشد براي شكستن خستگي ناشي از كارهاي عادي و روزمره، تا كاركنان بتوانند با انرژي بيشتري به ادامه امور بپردازند. اما اگر دفتر شما محل خوبي كه كارمندان بتوانند در آن دقايقي را با يكديگر صحبت كرده و استراحت نمايند، نداشته باشد؛ ممكن است كاركنان فرصتي براي كاهش استرس و فشار كار نداشته باشند.

ميزهاي كار شلخته است

در اين شرايط كاركنان نمي‌توانند موارد مورد نظر را روي ميز خود پيدا كنند؛ چراكه همه چيز را روي آن نگه مي‌دارند. اين يكي ديگر از اثرات طراحي بد دكوراسيون اداري است. هيچ كس دوست ندارد درباره پيدا كردن پرونده‌اي كه جلسه آن 5 دقيقه ديگر آغاز مي‌شود، به زحمت بيفتند. يك طراحي درست دكوراسيون اداري بايد فكري مناسب براي ذخيره‌سازي و نظم دادن به موارد مختلف در دفتر كار داشته باشد. ميز اداري و قفسه‌ها، كمدها و كابينت‌ها، مي‌توانند در اين زمينه كمك‌كننده باشند.

كاركنان در تمام طول روز مي‌نشينند

يك مقاله كه در سال 2012 در گاردين منشر شده است گزارش مي‌دهد كه نشستن بيش از 3 ساعت به صورت مداوم در طول روز، مي‌تواند اميد به زندگي را حدود 2 سال كاهش دهد. برخي از شركت‌هاي معتبر براي كاهش اثرات اين مسئله بر سلامتي كاركنان به فكر معرفي برنامه‌هاي سلامتي و ايجاد كلاس‌ها و تجهيزات ورزشي هستند. اگر شما چنين بودجه‌اي نداريد؛ اين فرصت را به كاركنان بدهيد كه هر نيم ساعت يك بار براي دقايقي در محيط كار قدم بزنند. طبيعتا يك طراحي دكوراسيون اداري خوب بايد بتواند محيطي براي قدم زدن و انجام حركات ساده ورزشي فراهم كند.

در نهايت اين مشكلات مي‌تواند به اخلاق كاركنان آسيب برساند؛ و منجر به بازدهي كاري كمتري شود. پس بهتر است دفتر كار خود را مطابق ليست بالا بررسي كنيد؛ و از همكاران خود بپرسيد كه چه چيزي در مورد دفتر بايد تغيير كند. شما به راحتي و با كمي تحقي مي‌توانيد دفتر را به جاي بسيار بهتري براي كار كردن تبديل كنيد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۱۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۴۳:۱۷ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

نكات نورپردازي در دكوراسيون اداري دفتر كار

دكوراسيون اداري

 

نورپردازي در دكوراسيون اداري اگر به شيوه درست انجام شود؛ مي‌تواند فضاي اداري كارآمدتر و راحت‌تري را براي كاركنان ايجاد كند. در اين نوشته وب‌سايت سامانه ساز فرابين، نكات و ايده هايي را درباره بهبود نورپردازي در دكوراسيون اداري مطرح مي‌كنيم.اين كه موضوع كار شما چيست و دفتر كارتان چه ويژگي‌هايي دارد؛ تفاوتي در ميزان اهميت نورپردازي در دكوراسيون اداري ايجاد نمي‌كند. وجود نور مناسب و با كيفيت در فضاي كاري و روي ميز اداري شما، به افزايش بهره‌وري شما كمك مي‌كند. اين در حالي است كه نور كم و ضعيف مي‌تواند انرژي شما را كاهش دهد؛ روحيه شما را خنثي كند؛ باعث خستگي چشم و سردرد شود؛ و در نهايت توانايي شما براي انجام كارآمد وظايف كاري كاهش دهد. اگر دفتر كار شما دسترسي خوبي به نور طبيعي نداشته باشد؛ نورپردازي دكوراسيون اداري و استفاده از منابع نور مصنوعي اهميت بيشتري پيدا مي‌كند. البته بسياري از دفاتر اداري منبع‌هاي متعددي براي ايجاد نور در دفتر كار دارند؛ اما اگر تصور مي‌كنيد تعدد منابع نور كفايت مي‌كند، بايد بگويم سخت در اشتباهيد. در واقع مسئله مهم‌تر آن است كه نورپردازي در دكوراسيون اداري عملكرد درستي داشته باشد.

 

استفاده از نور غير مستقيم

از كار زير نور مستقيم چراغ‌هاي آويز اجتناب كنيد. بهترين روش نورپردازي در دكوراسيون اداري پخش كردن نور است. نورهاي مستقيم آزاردهنده بوده؛ و بهترين كار جلوگيري از ايجاد نورهاي خيره‌كننده در محيط كار است. نور غير مستقيم همچنين از ايجاد سايه‌هاي شديد و كنتراست نور جلوگيري مي‌كند.

در نظر گرفتن وظايف

كارهاي مختلف ممكن است نيازمند روش خاصي براي نورپردازي در دكوراسيون اداري باشند. به عنوان مثال براي كارهاي كامپيوتري و ساير وظايفي كه كار در بخش مشخصي از ميز اداري متمركز شده است؛ استفاده از منبع نور متمركز توصيه مي‌شود. اين لامپ‌ها مي‌تواند دقيقا به جايي كه شما با آن كار مي‌كنيد نور بدهد. به عنوان مثل متمركز كردن نور روي صفحه كليد كامپيوتر يكي از اين روش‌ها است.

موقعيت و محل انجام كار

موقعيت انجام كار نيز موضوع مهم ديگري است كه بر شكل نورپردازي در دكوراسيون اداري موثر است. به عنوان مثال كار با رايانه در حالي كه يك منبع نور خيره‌كننده (طبيعي يا غير طبيعي) در پشت سر شما قرار داده باشد، تقريبا غير ممكن است. چراكه ديد شما را به صفحه مانيتور به شدت كاهش مي‌دهد. همچنين اگر شما ساعات زيادي را در طول روز پشت ميز اداري به نوشتن اوراق و… مشغول هستيد؛ زاويه تابش نور را در نظر بگيريد. به عنوان مثال نور اگر از پشت دست شما بتابد؛ سايه دست شما روي برگه، ديد و تمركز شما را مختل مي‌كند. در اين زمينه اولين اصل اين است كه هنگام طراحي دكوراسيون اداري و چينش ميزهاي اداري به زاويه تابش نور از پنجره‌ها دقت كنيد.

نور طبيعي در مبلمان اداري

دفتر خود را از مزاياي منحصر به فرد نور طبيعي كه از يك پنجره يا هر منبع ديگري وارد دفتر كار مي‌شود محروم نكنيد. خورشيد مي‌تواند گرمايي مطبوع و نوري دلنشين ايجاد كند كه شرايط محيط كاري را بهبود مي‌بخشد. در زمينه چينش مبلمان اداري بهتر است كه ميز اداري خود را نسبت به منبع نور طبيعي (در اكثر مواقع پنجره)، طوري قرار دهيد كه هم ديد مناسبي به فضاي باز بيرون داشته باشيد؛ و هم زاويه تابش نور از روبرو باشد تا در ديد شما روي مانيتور و… اختلال ايجاد نكند.
نكته ديگر در اين زمينه آن است كه ميز اداري را طوري قرار دهيد كه با تغيير زاويه تابش نور خورشيد، وسائل روي ميز اداري ايجاد سايه نكنند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۳۵:۳۸ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

بررسي ۵ نكته قبل از خريد مبلمان اداري جديد

مبلمان اداري

خريد مبلمان اداري جديد براي دفتر كار مي‌تواند يك روند ساده باشد؛ اگر شما در مورد ويژگي‌هايي مانند راحتي، ارگونومي و ارزش دراز مدت فكر نمي‌كنيد. اما اگر شما علاقه‌مند به در پيش گرفتن يك رويكرد دقيق‌تر هستيد؛ در زير ليستي از پنج سوال كه بايد قبل از خريد مبلمان اداري از خود بپرسيد را مطرح كرده‌ايم. اين سوالات به شما كمك مي‌كند خريد بهتر و مناسب‌تري داشته باشيد.

 

قبل از خريد مبلمان اداري جديد، اين 5 نكته را بررسي كنيد

با مبلمان قديمي چه كار كنم؟

چند كار ساده كه مي‌توانيد با مبلمان قديمي انجام دهيد وجود دارد. شما مي‌توانيد آنها را به خرده‌فروشي‌ها يا سمساري بفروشيد. شما مي‌توانيد آن را به يك موسسه خيريه اهدا كنيد. شما مي‌توانيد آن را بازيافت كنيد. يا حتي مي‌توانيد از آن استفاده مجدد كنيد. فارغ از اينكه با مبلمان قديمي خود چكار مي‌كنيد. مهمترين سوال اين است كه آيا اين مبلمان قابليت بازسازي دارد يا خير. اين سوال را از مشاور دكوراسيون خود بپرسيد و در صورتي كه پاسخ مثبت بود؛ درباره هزينه‌هاي بازسازي و نتيجه نهايي هم سوال بپرسيد.

در عمل شما بايد پاسخ اين سوال را بيابيد كه آيا بازسازي مبلمان اداري قديمي از خريد مبلمان اداري جديد بهينه‌تر است يا خير.

نوع مبلمان اداري مورد نياز ما چيست؟

در قدم دوم بايد بسنجيد كه به چه نوع مبلمان اداري نياز داريد. نوع وظايف كاركنان شما و به طور كلي موضوع كار شما مي‌تواند تا حدود زيادي پاسخ اين سوال را بدهد. به عنوان مثال آيا كاركنان شما مدت زيادي را پشت ميز مي‌نشينند؟ يا به دليل ماهيت كار، هر لحظه در حال جابجايي يا ماموريت هستند؟ هم‌چنين در مثالي ديگر به اين فكر كنيد كه آيا فضاي زيادي براي مرتب كردن پرونده‌ها نيازمنديد؟ و يا فرآيند ثبت پرونده‌ها در دفتر شما كاملا ديجيتالي شده است؟ اين نمونه سوالات كمك مي‌كند كه نيازهاي خاص خود را شناسايي كنيد و با مطرح كردن آن براي متخصص طراحي دكوراسيون اداري، پروژه خريد مبلمان اداري را هدفمندتر به سرانجام برسانيد.

چه جنسي براي مبلمان اداري مناسب‌تر است؟

اگر در حال خريد صندلي اداري هستيد؛ جنس مناسب به استفاده شما از آن بستگي دارد. به عنوان مثال، اگر به دنبال صندلي براي اتاق كنفرانس هستيد؛ چرم انتخابي شيك و مناسب است. اما اگر شما به دنبال يك صندلي براي كار روزمره هستيد؛ پارچه يك گزينه محبوب است كه پوست را خنك نگه مي دارد. براي مبلمان در نقاط پر جنب و جوش، مانند لابي‌ها يا سالن‌هاي استراحت، مبلمان وينيل را بررسي كنيد. اين نوع مبلمان دوام خوبي داشته و به راحتي تميز مي‌شوند.

آيا اين مبلمان اداري راحت است؟

براي پاسخ دادن به اين سوال، ايده خوبي است كه برخي از همكاران صندلي‌هاي مختلف را تست كنند. آنچه براي يك فرد راحت است؛ به چندين چيز مختلف بستگي دارد. از جمله به نوع كاري كه انجام مي‌دهند يا قد و وزن آنها. البته ارگونومي صندلي‌هاي اداري مانند “پشت سري صندلي عقب، تكيه‌گاه صندلي، قابليت تنظيم، جاي دست و…” نيز مهم است. بنابراين، خوب است كه با در نظر گرفتن آنچه كه براي همكاران راحت است؛ و همچنين در نظر گرفتن طراحي بر مبناي شيوه‌هاي ارگونوميك، دست به انتخاب و خريد مبلمان اداري بزنيد.

نوع و مدت زمان گارانتي مبلمان مورد نظر چقدر است؟

به دنبال يك شركت معتبر و يك فروشنده قابل اعتماد باشيد. مسئله پشتيباني بعد از خريد و گارانتي محصول در زمينه مبلمان اداري هم بسيار پر اهميت است.
خريد مبلمان اداري جديد براي دفتر معمولا به صورت يكباره انجام مي‎شود. انتخاب‌هاي شما تاثير زيادي بر محيط دفتر كار، راحتي كاركنان و بهره‌وري كلي خواهد داشت. با توجه كافي به اين پنج سوال، مي‌توانيد اطمينان حاصل كنيد كه خريد خوبي انجام مي‌دهيد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۷:۵۷ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |