پارتيشن‌ها از گچ تا آلومينيوم

پارتيشن اداري

شايد تا به حال به اين موضوع فكر نكرده‌ايد كه پارتيشن‌هاي اداري نيز مانند هر چيز ديگري جنس و تكنولوژي دارند كه آن هم روز به روز در حال تغيير و تحول و در عين حال پيشرفته شدن است. ما در اين مقاله به دنبال آن هستيم كه جديد‌ترين تكنولوژي‌هاي ساخت پارتيشن‌هاي اداري را بررسي كنيم و تفاوت‌هاي ميان تكنولوژي‌هاي قديمي و جديد پارتيشن‌هاي اداري را براي شما بازگو كنيم.

 پارتيشن‌ چيست و چه كارايي دارد

پارتيشن اداري يكي از مهم‌ترين بخش‌هاي دكوراسيون اداري است. اين واقعيتي است كه دوران محيط‌هاي اداري كه ده‌ها و يا صد‌ها اتاق مجزا داشته‌اند به سر آمده و اكنون محيط‌هاي اداري با يك سالن بزرگ هستند كه با پارتيشن‌هايي از يك ديگر جدا شده و بدل به اتفاق هاي مجزا مي‌گردند. استفاده خوب از پارتيشن اداري علاوه بر آن كه محيط شما را مي‌سازد مي‌تواند به نوعي نقش ديوار‌هاي مياني را هم براي شما ايفا كند. از اين رو روز به روز استفاده از پارتيشن‌هاي اداري رونق بيشتري مي يابد. از ديگر سو اگر قرار بر ديوار كشي در محيط يك سالني اداري باشد دردسرها تنها به مشكلات و ناراحتي هاي ناشي از بنايي ختم نمي‌شود. مشكلاتي كه يكي از مهمترين آنها در ادامه ذكر مي شود.

 مشكل وزن در پارتيشن‌ اداري

شما در چه بنايي، دفتر اداري خود را تأسيس كرده ايد؟ يك آپارتمان يا يك خانه ويلايي؟ مهم نيست در هر بنايي كه باشيد آن بنا براي تحمل وزن ديوارها ساخته شده است. بله تعداد ديوارهاي يك بنا با كيفيت و در عين حال حسابي خاص پيشبيني مي‌شود و تعداد ديوارهاي يك بنا به خصوص اگر آن بنا يك آپارتمان باشد به شدت اهميت دارد. زيرا جمع وزن آدم‌ها و ديگر وسايل معمول در يك ساختمان بيش از وزن ديوار‌هاي آن ساختمان نمي‌شود و هر ساختماني ابتدا بايد توان تحمل ديوار‌هاي خود را داشته باشد. حال اگر شما به يك باره تعداد ديوارهاي يك ساختمان را چند برابر كنيد احتمال آسيب پذيري آن ساختمان را به چند برابر افزايش داده‌ايد. اين به آن معني است كه پارتيشن اداري به وزن ساختمان مي‌افزايد و شما براي انتخاب يك پارتيشن اداري خوب بايد بحث وزن آن را نيز حساب كنيد.

 سبك‌ترين و سنگين‌ترين نوع پارتيشن كدامند؟

بگذاريد از بدترين و سنگين ترين نوع پارتيشن‌هاي اداري شروع كنيم. استفاده از ديوارهاي پيش ساخته گچي و يا ديوار كشي سنتي براي ساختن اتاق‌هاي دروني در يك ساختمان مي‌تواند بدترين انتخاب شما باشد. البته اين انتخاب شايد براي شما به مراتب ارزان‌تر از ديگر انتخاب‌ها تمام شود زيرا يك بنّا مي‌تواند آن را براي شما انجام دهد. از همه مهم‌تر متريال استفاده شده در اين روش مي‌تواند بسيار ارزان باشد، اما كيفيت و وزن اين روش بسيار بد است. اين روش آنچنان بد و ناكارآمد است كه هيچ يك از شركت‌هاي طراحي دكوراسيون‌ اداري آن را انتخاب نمي‌كنند. روش ديگري كه از مدت‌ها پيش تا به امروز مورد استفاده است و آرام آرام روبه زوال مي‌رود استفاده از ام دي اف و شيشه در ساخت پارتيشن‌هاي اداري است. مي توان اين پارتيشن‌ها را به نوعي روش‌هاي متوسط ساخت پارتيشن دانست. وزن ام دي اف ها هم كم نيست، اما نسبت به روش پيشين سبك‌تراند اما استفاده از ام دي اف براي دوجداره كردن و ضد صدا كردن پارتيشن‌ها بسيار نا‌كارآمد است زيرا ضخامت پارتيشن‌هاي دو جداره ام دي افي بسيار زياد است و شيشه‌هاي دو جداره هم چندان از پس صداي بيرون بر نمي‌آيد. پس بايد راه ديگري براي پارتيشن اداري وجود داشته باشد.

پارتيشن‌ آلومينيومي پيشرفته‌ترين روش پارتيشن بندي

استفاده از آلومينيوم يكي از بهترين و مد روزترين روش پارتيشن بندي در دنيا است. آلومينيوم بسيار سبك است و كاملا مشكل وزن را حل مي‌كند. ديگر ويژگي آلومينيوم در پارتيشن‌هاي اداري آن است كه با ضخامت بسيار كم مي‌توان پارتيشن دوجداره درست كرد و از شيشه‌هاي دو جداره در آن بهره برد. اين گونه پارتيشن اداري مي‌تواند به راحتي در برابر صدا عايق شود. يك مزيت بسيار مهم ديگر هم در استفاده از آلومينيوم وجود دارد براي پارتيشن‌هاي اداري وجود دارد كه استفاده از آن را به اوج محبوبيت مي رساند. سطح پارتيشن‌هاي اداري آلومينيومي آج ريزي دارد و مات است از اين رو به خصوص در انواع رنگ‌هاي تيره بسيار چركتاب است و به شدت دير كثيف مي شود.
انتخاب پارتيشن‌هاي اداري آلومينيومي يكي از كارهايست كه اين روزها نه يك راه ترجيحي بلكه يك ضرورت است و گروه سامانه ساز هم در اين انتخاب در كنار شماست.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۴۹:۲۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

۵ ويژگي مهم براي خريد مبلمان اداري

مبلمان اداري

منظور از مبلمان اداري در اين مقاله مبل هاي اداري هستند. واژه مبلمان اداري بيشتر به تمام صندلي و پارتيشن‌ها و ميزهاي اداري اطلاق مي‌شود. ما در اين مقاله مي‌خواهيم در‌باره مبل‌هاي اداري حرف بزنيم. مبلمان اداري بايد چگونه باشد؟ اين روز ها مبلمان اداري در بسياري از ادارت و شركت هاي دولتي و خصوصي ديده مي‌شود و بسياري نيز در دفترهاي خود چه براي مهمان ها و چه براي كارمندان از مبلمان اداري استفاده مي كنند.

 

كاربرد مبلمان اداري

قبل از آنكه به ويژگي‌هاي مهم يك دست از مبلمان اداري خوب بپردازيم. بايد به نقش قرار دادن مبلمان در دفتر و شركت اشاره كنيم. مبل‌ها در دفتر شما مي‌توانند دو نقش مهم داشته باشند، يك پذيرايي از مهمان‌ها و ديگر استراحت كاركنان.
در اين كه ما در ادارات و دفاتر خود مانند جاي‌هاي ديگر به سنت قديمي خود رفتار مي‌كنيم و براي مهمان‌هاي خود سنگ تمام مي‌گذاريم هيچ شكي نيست. هميشه بهترين‌ها براي مهمان است و براي او بهترين را مي خواهيم. اين موضوع براي مبلمان هم بسيار صادق است، هميشه بهترين صندلي‌ها را در اتاقي قرارمي‌دهيم كه در آن از مهمان‌ها پذيرايي مي‌كنيم. اين صندلي‌ها بهترين نشيمن را دارند، از ديگر سو در جاهاي ديگر دنيا هم روال بر اين اساس است. براي اين كه مذاكرات و جلسات به خصوص جلساتي كه براي قرار داده‌هاي مهم برگزار مي‌شود به بهترين نحو ممكن برگزار شود، بايد بهترين و راحت ترين جاهاي شركت را در اختيار مهمان‌ها قرار داد و در اين جا مبل هاي اداري بسيار نقش پر رنگي دارد. در يك كلام مبلمان‌هاي اداري راحت ترين جا‌هايي است كه در شركت در اختيار مهمان‌ها قرار مي‌گيرد.
ديگر كاربرد مبلمان‌هاي اداري و يا به عبارت دقيق‌تر مبل‌هاي اداري استراحت كارمندان است. در مديريت مدرن ديگر دوران آن گذشته است كه كارمندان از صبح به مدت 8 تا 12 ساعت پشت يك ميز اداري ، روي يك صندلي بنشينند و به صورت پشت سر هم كار كنند. از اين رو بايد جا‌هايي را براي استراحت كاركنان آماده كرد و اگر در اين مكان ها بتوان به ادامه كار اما با شرايط بهتر پرداخت خيلي بهتر است .
در اين حالت هم مبلمان اداري مي‌تواند نقش مهمي مي‌تواند داشته باشد زيرا استفاده از چند مبل زيبا در عين حال راحت در گوشه و كنار شركت مي‌تواند به اين موضوع بيانجامد كه كاركنان چند دقيقه را روي آنها بگذرانند، در حالي كه لپ‌تاب خود را روي پا گرفته‌اند و به كار هاي خود مي‌پردازند. اين امكان وجود دارد كه اندكي براي رسيدن به مبلمان قدم بزنند و گردش خون در بدن آنها بهبود يابد. گذراندن چند دقيقه‌اي در روز روي يكي از مبل‌هاي شركت مي‌تواند براي هر يك از كاركنان تأثير خوبي داشته باشد و روحيه آنها را افزايش دهد. اما اين مبلمان با اين دو كاربري بسيار مهم چه ويژگي‌هايي بايد داشته باشد كه شما بگوييد مبلمان اداري خوبي را براي شركت خود انتخاب كرده‌ام.

5 ويژگي مبلمان اداري كه انتخاب شما را متحول مي‌كند

1- به كلاس كاري شما بيايد

شما يك دفتر استارتاپي هستيد يا يك شركت قديمي و باسابقه. اين موضوعات بسيار مهم‌اند كه شما را در يك شركت چه فضا و اتمسفر كسب و كاري داريد. اين مهم است كه دوست داريد چه جوي، به مهمان و يا كارمندان شما منتقل شود. از هر يك از المان‌هاي دفتر شما چه برداشتي انجام مي شود. اگر شما يك مرد جا افتاده و جو شركت شما افرادي بالاي 35 تا 40 سال است به مدل هاي مبلمان اداري مدرن فكر نكنيد و دنبال يك طرح كلاسيك باشد. بگذاريد مبل هاي اداري شما با روحيات‌تان هماهنگ باشد. پس مبلمان اداري شركت را با خودتان هماهنگ كنيد.

‌2- مبلمان اداري خوب هر كسي را دعوت به نشستن مي‌كند

مبلمان اداري شما بايد دعوتگر باشد بايد در فضايي قرار بگيرد كه هر كس را دعوت به نشستن كند هر كس بايد بر روي اين مبلمان احساس راحتي كند جاذبه دفتر شما مبلمان اداري است كه همه روي آن راحت و آسوده اند. يك مشتري ناراضي كه مي خواهد همه چيز را در هم بكوبد با نشستن روي مبل هاي اداري دفتر شما نوشيدن يك فنجان دمنوش و تن صداي آرام شما حتما آرام‌تر مي‌شود بله شايد همه چيز از يك مبل ساده شروع شود، اما نه به سادگي.

3- رنگ هاي متفاوت را امتحان كنيد اگر اهل آن هستيد

اين ويژگي براي جوان ترها بسيار مناسب است. اگر شركتي جوان داريد و فكر مي‌كنيد اين انرژي بايد در دفتر شما هم نمود پيدا كند، معطل نكنيد رنگ‌هاي گرم و تند را در  مبلمان و دكوراسيون اداري و حتي رنگ آميزي ديوارهاي دفتر خود به كار ببريد. بگذاريد رنگ‌هاي فيروزه اي، روشن و حتي قرمز تند، دفتر شما را گرم كند و محيط شما را پرنشاط سازد.

4- ضد تعريق باشد

يك جلسه اداري بين 1 الي 3 ساعت طول مي‌كشد و اين خود مي‌تواند براي هر كس كه در جلسه بر روي مبلي مي‌نشيند خسته كننده باشد. ضمنا ما در كشور گرمي زندگي مي‌كنيم و عرق كردن در جلسه يكي از بدترين موضوعات ممكن است. پارچه يا چرم فرق نمي‌كند مبلمان اداري شما بايد ضد تعريق باشد. پس به اين موضوع بسيار اهميت دهيد. ‌

5- ارتفاع مناسب داشته باشد

براي اين كه از روي مبلمان اداري بتوان راحت برخاست و نشست يك ارتفاع استاندارد مهم است. گاه مبل هاي اداري به گونه اي طراحي مي‌شود كه به شدت كوتاه‌اند اين مبلمان به خصوص براي جلسات اصلان مناسب نيستند به ياد داشته باشيد هر كسي كه با شما در رابطه و جلسه است توان نشست و برخاست قوي ندارد، پس لطفا مبلمان اداري خود را در ابعاد و ارتفاع استاندارد انتخاب كنيد.
گروه حرفه اي سامانه ساز اين استاندارد هاي را مي‌شناسند و تمام اين امكانات را براي شما فراهم مي‌كنند. كافي است كه براي طراحي و خريد مبلمان اداري با همكاران ما تماس بگيريد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۲۵:۲۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

۳ طراحي مدرن براي جايگزيني اتاق كنفرانس

ميز كنفرانس

با افزايش همكاري در اداره‌هاي مختلف، بايد در مورد طراحي اتاق كنفرانس تجديد نظر كنيم؛ و راه‌حل‌هاي جايگزين معرفي كنيم. بعد از انتشار خبري كه در آن كاركنان Apple تهديد كرده بودند كه به جاي كار كردن در Apple Park ترجيح مي‌دهند استعفا دهند. مي‌توانيم به اين نتيجه برسيم كه فضاي باز اداري ديگر چندان كارساز نيست. اما يكي از چيزهايي كه نمي‌شود از فضاي كار مدرن حذف كرد مسئله همكاري و تعامل است. در واقع همين ضرورت همكاري و خلاقيت مشترك چيزي بود كه شركت‌ها را از سمت كابين‌هاي اداري به سوي فضاي باز سوق داد. انسان‌ها موجوداتي اجتماعي هستند؛ و ما بايد اغلب همديگر را ببينيم؛ تبادل نظر كنيم و همچنين با همديگر تصميم بگيريم تا بتوانيم بهترين كار را براي همه انجام دهيم.
قبلا اتاق كنفرانس و ميز كنفرانس معمولا تنها براي جلسات صبح دوشنبه به كار مي‌رفتند؛ اما امروزه از آنجا كه ميزان كنفرانس براي جلسات، تفكر جمعي، هكاتون‌ها، كنفرانس‌هاي ويديويي، بحث‌هاي گروهي از راه دور و غيره به سرعت در حال افزايش است. جدول زماني اتاق كنفرانس هميشه به هم مي‌ريزد و اين اتاق‌ها ديگر نمي‌توانند پاسخگوي همه باشند.
چگونه مي‌توانيم بدون بازسازي كامل يا ساختن اتاق‌هاي ديگر طراحي دكوراسيون اداري خود را با شرايط جديد وفق دهيم؟ ادارات كنوني سه جايگزين را براي اتاق كنفرانس ارائه داده اند.

 

3 طراحي مدرن كه در حال جايگزيني اتاق كنفرانس هستند

اتاق‌هاي مخصوص ايستادن

ثابت شده است كه نشستن پشت يك ميز به مدت چند ساعت در روز احتمال حمله قلبي و بيماري‌هاي ديگر را افزايش مي‌دهد. براي كاهش اين‌گونه عوارض منفي، اتاق‌هاي مخصوص ايستادن معرفي شدند. اين اتاق‌ها به يك بهانه عالي (و كاربردي) تبديل شدند تا كارمندان بايستند، فعاليت خود را افزايش دهند، اين طرف و آن طرف بروند و در عين مشاركت احساس سلامت بيشتري كنند.
اتاق كنفرانس مخصوص ايستادن معمولا در حاشيه ادارات باز ساخته مي‌شوند؛ و در آنها از ميزهاي بلند، چهارپايه و چندين فناوري براي كنفرانس‌هاي از راه دور استفاده مي‌شود. چنين طرحي همچنين مي‌تواند فضاي بيشتري را در اختيار شركت بگذارد؛ تا از آن براي افزايش فضاي خصوصي كاركنان استفاده كند. استفاده از چندين ميز اداري داراي ارتفاع قابل تنظيم به همراه صفحه‌هاي جداكننده نيز مي‌تواند محيط مناسب و دوستانه‌اي را براي اتاق كنفرانس اداره فراهم آورد.
اتاق‌هاي مخصوص ايستادن براي گروه‌ها و همچنين جلسات كوچك‌تر نيز پيشنهاد مي‌شود كه در عرض يك ساعت تمام مي‌شوند.

 پادهاي پربازده

اتاق‌هاي چسبيده، اتاق‌هاي تماس، اتاقك‌هاي تمركز و… اين نوع اتاقك‌هاي كوچك اسم‌هاي زيادي دارند. يكي از دلايلي كه اين اتاقك‌ها از سال 2008 به محبوبيت رسيده‌اند اين است كه آنها از قانون Goldilocks پيروي مي‌كنند: آنها تقريبا براي همه كارهاي فعاليت‌محور مناسب هستند؛ كه به دو نفر يا بيشتر نياز دارند. اين “اتاق‌هاي كنفرانس كوچك” اغلب چندكاره و گاهي اوقات حتي قابل جابجايي هستند. آنها را مي‌توان با استفاده از مواد اكوستيك طراحي كرد تا صدا را جذب كنند؛ و داراي ميز و نيمكت‌هايي كوچك هستند. همچنين مي‌توان نمايشگرهاي متوسطي را براي كنفرانس ويديويي در آنها پيدا كرد. بعضي از اين پادها از سطوح داراي وينيل، ديوارهاي شيشه‌اي براي نوشتن و طراحي يا رنگ‌هاي پاك‌كردني استفاده مي‌كنند. اين كار به گسترش فضاي فكري از سطوح محدود روي ميز به فضايي گسترده‌تر كمك مي‌كند.
اين پادها راه حلي ايده‌آل براي گروه‌هاي سه يا چند نفره هستند؛ كه براي تمركز و خلاقيت گروهي به محيطي آرام‌تر نياز دارند؛ و همچنين مي‌توان آنها را براي جلسات طولاني‌تر به كار برد؛ كه بايد به دور از هرگونه حواس‌پرتي برگزار شوند. اين اتاقك‌ها نزديك به 6-8 نفر را در خود جاي مي‌دهند؛ كه آنها را به انتخابي عالي براي ساختن در فضاهاي تجاري تبديل مي‌كند. برخلاف جلسات ايستادني كه مي‌توانند در هر جايي صورت گيرند (وسط يك فضاي اداري باز گرفته تا كافه‌هاي طبقه اول اداره) اين پادها مزاحمت ناشي از عبور افراد و مكالمه‌هاي غيرضروري را حذف مي‌كنند تا بيشترين بازده به دست آيد.

هواي آزاد

اگر نمي‌توانيد هيچ جاي ديگري را در داخل اداره بسازيد؛ چرا كارهاي خود را به فضاي آزاد نمي‌بريد؟ شركت‌ها اكنون در حال اضافه كردن پاسيوهاي پوشيده از گياه، باغچه‌هاي روي پشت بام به همراه فضاي گروهي و مسيرهاي منظره‌دار براي جلسات پياده‌روي هستند. اگر نمي‌توانيد چنين فضايي را به طراحي داخلي خود اضافه كنيد؛ اين امكان را در اختيار داريد كه جلسات خود را به محيط بيروني شركت منتقل كنيد.
خواه يك آلاچيق سايه‌دار براي جلسات دور ميز گرد براي پانزده نفر درست كنيد؛ يا اينكه يك مسير پياده‌روي دو نفره را در اطراف اداره بسازيد. شما مي‌توانيد جلسات خود را با استفاده از يك جدول زماني مشترك برگزار كنيد؛ و يك نفر را مسئول ضبط صدا، ويديو يا يادداشت‌برداري قرار دهيد و آنها را با استفاده از فضاي ابري در اختيار اعضاي ديگر نيز بگذاريد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۱۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۵۶:۰۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |