بررسي دو مدل چيدمان مبلمان اداري

مبلمان اداري

از مهم‌ترين المان‌هاي ظاهري فضاهاي اداري ميز و مبلمان اداري است. اما اين همه ماجرا نيست. رنگ، طرح، تعداد، سايز، ارتفاع و چيدمان مبلمان اداري بسيار در انتخاب ما تاثيرگذار است. هر چقدر كه در طراحي‌هاي دكوراسيون گذشته اين مسئله جدي گرفته نمي‌شد، اما امروزه اهميت آن به خوبي توسط مديران و كارمندان احساس مي‌شود.
در گذشته استفاده از مدل‌هاي ساده، رنگ‌هاي محدود براي چيدمان مبلمان اداري و وسايل محيط‌هاي اداري در نظر گرفته مي‌شد. به همين دليل داشتن خلاقيت براي طراحي دكوراسيون اداري چندان جدي گرفته نمي‌شد. اما اخيرا طراحان دكوراسيون نظر ديگه‌اي دارند. ما همه روزه ساعات زيادي در محيط كار مشغول به كار هستيم. پس براي ساختن فضايي مثبت و روحيه‌بخش به كارمندان بايد فضايي را ايجاد كنيم كه آنان احساس راحتي كنند. با اين كار بازدهي آنان در فضاي كاري هم بيشتر خواهد شد. چيدمان مبلمان اداري يكي از مهم‌ترين اصول طراحي داخلي فضاهاي اداري است. بعد از هزينه كردن براي ديوار و كفپوش، و خريداري مبلمان مناسب حال بايد براي اصول چيدمان آن آشنا باشيم.
اين چيدمان تكميل كننده انتخاب‌ها و تلاش‌هاي ما براي ساخت فضاي اداري ماست. حتما همه ما به با اصول چيدمان آشنايي نداريم. كارشناسان طراحي دكوراسيون داخلي ساليان براي اين امر تجربه كسب مي‌كنند. به همين دليل بهترين پيشنهاد ما به شما اين است كه براي چنين امر مهمي با افراد خبره مشورت كنيد. كارشناسان شركت سامانه ساز فرابين شما را در اين مورد راهنمايي مي‌كنند.

 

چيدمان قرينه براي مبلمان اداري

محيط‌هاي اداري به اندازه كافي رسمي هستند، به همين دليل هميشه روال به اين گونه بوده كه وسايلي كه براي اين فضاها گرفته مي‌شده نيز داراي يك چارچوب خاص باشند. بنابراين قرارگيري قرينه هميشه حرف اول را براي چيدماني منظم براي آن‌ها مي‌زد. درست است كه اين چيدمان بسيار متعارف است اما همچنان مورد استقبال قرار مي‌گيرد. براي چيدمان قرينه يك نقطه را نقطه مركزي در نظر گرفته مي‌شود و وسايل و مبلمان اداري بر اساس آن نقطه چيده مي‌شود.
اگر فضا و نوع فعاليت شما كاملا رسمي است، اين چيدمان را براي شغل شما پيشنهاد مي‌كنيم. اما اگر در شاخه‌هاي فعاليت شما، خلاقيت همه روزه بايد متوجه بازار باشد بايد كمي از چيدمان‌هاي رسمي فاصله بگيريد و براي چيدمان چارچوب هميشه را برداريد.
چيدمان مبلمان اداري به سبك قرينه، تمركز بر روي تعادل در محيط را دارد. اگر به هر دليل اين سبك چيدمان را انتخاب كرده‌ايد، نيازي نيست رنگ مبلمان اداري را دقيقا تك بگيريد. در انتخاب رنگ مبلمان نيز مي‌توانيد از قانون قرينه استفاده كنيد. براي مثال مبلماني كه قرار است روبروي هم قرار بگيرند را از يك رنگ و يك طرح پارچه انتخاب كنيد. حتي لازم نيست از چهار جهت براي اين كار استفاده كنيد. شما مي‌توانيد از مبلمان ال شكل از سه جهت براي چيدمان قرينه استفاده كنيد و يك خلاقيت كوچك هم داشته باشيد.

چيدمان مبلمان اداري به سبك مينيمال

اين سبك امروزه طرفداران زيادي در بين معماران دارد. اگر با سبك مينيمال آشنايي نداريد برايتان كمي توضيح مي‌دهم. مينيمال در طراحي دكوراسيون اداريخواهان سادگي است. ساده و شيك! درست است كه زندگي‌هاي تجملاتي در جامعه زياد ديده مي‌شود اما پس از مدتي مردم جذب سادگي‌ها و آسودگي مي‌شوند. براي اين چيدمان دردسر خاصي نداريد. فقط بايد ساده بچينيد. نه قرينه است و نه ناهماهنگ. يك چيدمان ساده، كه تمركز بر مينيمال بودن آن است. در اين روش وسايل پر زرق و برق و شلوغ از محيط حذف مي‌شود و گاهي جاي خود را هم به وسايل ديگر نمي‌دهند. اگر هم جايگزين شوند وسايلي انتخاب مي‌شوند كه از نظر رنگ و طرح سادگي خاصي دارند.
براي داشتن چنين فضايي مبل‌هايي را انتخاب كنيد كه ارتفاع زياد بلندي ندارند و رنگ آن از رنگ‌هاي خنثي باشد. اما كوسن را با طرح يك وسيله در اتاق مانند طرح پرده مي‌توانيد ست كنيد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۷:۴۴ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

آيا ميز مديريتي سلطنتي براي دفتر كار مناسب است؟

با وارد شدن به فضاهاي اداري، نقطه توجه شما ميز و صندلي اداري است. اگر به اتاق مديريت وارد شويد اين توجه بيشتر هم مي‌شود. دكوراسيون كلاسيك با اين كه همه پسند است اما براي همه مشاغل مناسب نيستند. اين سبك دكوراسيون بسيار فاخر است. به طور مثال اين سبك دكور را براي شركت‌هاي استارت آپي نمي‌توانيد انتخاب كنيد. فضاهاي اين شركت‌ها از دكوراسيون‌هاي مينيمال اما شاد استقبال مي‌كنند. به همين دليل مي‌گوييم ميز مديريتي سلطنتي يا كلاسيك براي همه مشاغل مناسب نيست.
براي ساخت ميز مديريتي سلطنتي وقت بيشتري صرف مي‌شود و محصولي كه در نهايت خواهيد ديد يك ميز مديريتي ساده نيست. ذوق و هنر را در هر قسمت اين ميز مي‌شود نگاه كرد. در اين مرحله ارزش پولي كه پرداخت كرده‌ايد را متوجه مي‌شويد.
اتاق‌هاي مديريت يكي از حساس‌ترين اتاق‌هاي يك شركت است. تصميمات مهم در اين اتاق گرفته مي‌شود پس بهتر است به طراحي دكوراسيون آن دقت كنيد.
ميز سلطنتي كه طرح مدرن و كلاسيكي دارد مسلما گران‌تر از ميزهاي ديگر است. جنس چوب عالي، منبت كاري، طراحي باشكوه همگي نياز به تخصص و سليقه افرادي دارد كه طراحي اين ميزها وقت و انرژي گذاشته‌اند. مدير بودن شغل و سمتي مهم است. بنابراين براي اتاق مديريتي خود مستلزم انتخاب وسايلي هستيد كه در خور اين جايگاه باشد.

ميز مديريتي سلطنتي

 

براي انتخاب ميز مديريتي سلطنتي به چه نكاتي توجه كنيم؟

ميز مديريتي سلطنتي از چوب مرغوب ساخته مي‌شود. جنس اين نوع ميز اداري معمولا از چوب درختان ماهون، گردو يا كاج است كه باعث مي‌شود قيمت آن گران‌تر شود. البته براي مناسب كردن قيمت اين ميز سلطنتي از چوب ام دي اف هم استفاده مي‌كنند، اما زيبايي و دوام آن تا قسمتي كم مي‌شود.
قبل از آن كه به قيمت ميز مديريتي توجه كنيد ابتدا كارايي آن را بسنجيد. فضاي اتاق مديريتي خود را در ذهنتان با اين ميز تصور كنيد و ببينيد آيا خريد مناسبي داريد يا نه؟ دكوراسيون اتاق شما با ميز مديريتي جديد قابليت ست شدن دارد؟ همچنين محل قرارگيري اين ميز بسيار مهم است. براي مثال بهترين پيشنهاد، قسمت بالاي اتاق و روبروي در است. اما بايد طوري قرار بگيرد كه وقتي پشت ميز نشسته‌ايد ديد شما به سمت در ورودي باشد. با اين كار امنيت كار و شان مديريتي خود را هم حفظ مي‌كنيد.
براي انتخاب ميز مديريتي بايد حتي به رنگ آن هم دقت كنيد. بعيد است كه با اختصاص دادن هزينه براي انتخاب ميز مديريتي صنعتي علاقه به طراحي دكوراسيون تو هماهنگي آن را دكور اتاقتان را در نظر نگيريد.
يكي از معيارهاي مهم و اساسي انتخاب ميز مديريتي سلطنتي، وجود كشو براي سازماندهي اسناد و وسايل است. شما بر اساس نياز خود مي‌توانيد ميز خود را سفارشي كنيد. طرح مورد نظر خود را به سازنده ارائه و توضيح دهيد. همچنين اگر نياز به يك فضاي بزرگتر از كشو داريد، سازنده مي‌تواند يك كمد با تناسب سايز ميز براي شما بسازد. اكثر مواقع كشو يا كمدهاي ميز مديريتي داراي قفل است. اگر اين مولفه براي شما خيلي مهم است، حتما به فروشنده اعلام كنيد.

سبك كلاسيك در ميز مديريتي

هر سبكي مناسب استايل و شخصيت خاصي است. حسي كه با نشستن پشت اين ميز مي‌گيريد حس مقتدرانه‌اي براي اداره كردن تصميمات و امور شركتتان است. سبك دكوراسيون اداري مي‌تواند بر خلق و خوي ما تاثير بگذارد. مسلما روي مبلمان اداري كلاسيك نمي‌شود لم داد و راحت نشست. برعكس اين قضيه هم در نظر بگيريد.
ميز مديريتي سلطنتي يكي از مدل‌هاي ميز كلاسيك است كه شكوه و زيبايي‌اش را به رخ بيننده مي‌كشد. اين ميز براي مديران شركت مناسب است. اين سبك كلاسيك مناسب افرادي است كه همه روزه ترجيح مي‌دهند به جاي پوشيدن كفش اسپرت و شلوار جين، كت و شلوار اداري بپوشند. آدم‌هاي شسته رفته‌اي هستند كه محيط كار را فضايي رسمي و كاملا اداري مي‌دانند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۱:۵۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

انواع پارتيشن شيشه‌اي

انواع پارتيشن شيشه اي

پارتيشن به معني ديواري ثابت يا متحرك است. با پارتيشن‌ها فضاهاي بزرگ را به چندين قسمت كوچكتر تقسيم كرده و فضا را سازماندهي مي‌كنيم. پارتيشن‌ها به ما امكان اين را مي‌دهند كه فضاهاي شخصي براي هر قسمت ايجاد كنيم. به طور مثال اگر يك فضاي بزرگ را براي كارهاي اداري شركت خود در نظر گرفته‌ايد به جاي ساخت و ساز و هزينه‌هاي زياد مي‌توانيد از پارتيشن اداري كمك بگيريد.
با انتخاب پارتيشن شيشه‌اي امكان اين را داريد كه به عنوان تخته از آن استفاده كنيد. مطالب مهم جلسه كاري خود را به كمك ماژيك‌هاي وايت برد روي آن يادداشت كنيد. چارت‌هاي مختلف بكشيد و در طول روز آن را بررسي كنيد. يا حتي برخي از جاهاي آن را برچسب بچسبانيد و فضا را خاص كنيد. جملات انگيزشي بنويسيد و در طول روز با خودتان و همكارانتان تكرار كنيد.
پارتيشن اداري انواع متنوعي دارند كه با توجه به بودجه و نوع كاربردي دفتر كاري خود مي‌توانيد انتخاب مناسبي داشته باشيد. پارتيشن‌ها مزيت‌هاي زيادي در دفتر كار شما دارند؛ محيط شركت را به شكلي زيباتر از ديوارهاي گچي سازماندهي و تقسيم‌بندي مي‌كنند. مي‌توانند عايق صدا باشند. حريم شخصي براي كارمندان شما ايجاد كنند تا حس بهتري در محيط كار داشته باشند. در واقع با وجود پارتيشن‌ها، اطاقك‌هايي را در محيط كار ايجاد مي‌كنيد و اين يعني استفاده بهينه از فضاي كاري كه منجر به بازدهي بهتر كاركنان نيز مي‌شود.
در اين مقاله به بررسي دو نوع پارتيشن شيشه‌اي مي‌پردازيم.
” براي انتخاب و نصب بهترين پارتيشن شيشه‌اي براي اداره و محل كار خود با شركت سامانه ساز فرابين مشورت كنيد ”

 

پارتيشن اداري شيشه سكوريت

شيشه سكوريت كه به آن شيشه مينرال يا نشكن هم مي‌گويند يكي از پرطرفدارترين پارتيشن شيشه‌اي است. در ساخت اين شيشه حساسيت و دقت خاصي به كار گرفته شده است. در واقع جنس شيشه موقع ساخت توسط حرارت، مقاوم‌تر مي‌شود. البته اين بدان معني نيست كه شيشه به هيچ وجه شكنندگي ندارد. اما مقاومت آن از شيشه‌هاي معمولي حدود 5 برابر بيشتر است. همين مشخصه يك امتياز براي انتخاب اين پارتيشن شيشه‌اي است.
حتي اگر با ضربه محكمي اين شيشه‌ها شكسته شوند، ذرات آن امكان بريدن پوست را ندارند چرا كه اطراف هر قطعه خورد شده به صورت دور گرد است و خطراتي مثل ديگر شيشه‌ها ندارد.

پارتيشن اداري شيشه رنگي و مات

گاهي اوقات انتخاب پارتيشن اداري به منظور شخصي سازي فضا از نظر صدا در طراحي دكوراسيون  است كه اين كار با اكثر پارتيشن‌ها اجرايي مي‌شود. اما گاهي اوقات علاوه بر شخصي سازي صدا نياز به شخصي سازي محيط هم داريد. در واقع شايد لازم نباشد فضاي كاري درون پارتيشن از بيرون ديد داشته باشد. براي مثال مشاغل حساس مثل حسابداري، بايگاني و انبارها كه محدوديت‌هاي خاص براي پنهان كردن قراردادها، ابزارهاي مهم و … دارند لازم است از ديد دور باشند. به همين دليل انتخاب پارتيشن‌هايي كه شيشه‌اي هستند اما شيشه آن‌ها رنگي يا به صورت مات است، انتخاب خوبي براي اين فضاها هستند.
شيشه‌هاي رنگي در اطراف فضاي كاري مزيت ديگري هم دارند. رنگ‌ها مي‌توانند فضا را شادتر بسازند. با توجه به نوع حرفه كاري خود مي‌توانيد از رنگ‌هاي متنوع استفاده كنيد. البته رنگ پارتيشن شيشه‌اي نبايد چشم كارمند شما را خسته يا اذيت كند.
براي بخش‌هاي حساس‌تر مي‌توانيد از پارتيشن‌هاي شيشه‌اي مات استفاده كنيد. ديد با اين پارتيشن‌ها محدود مي‌شويد و حريم شخصي براي اين محيط‌ها بيشتر ارزش مي‌گيرد. يك مزيت ديگري كه اين پارتيشن‌ها دارند اين است كه كثيفي به راحتي روي آن نمايان نمي‌شود. شيشه اين پارتيشن‌ها از داخل مات مي‌شود و شفافيت شيشه‌هاي عادي را ندارند به همين دليل نگران نظافت همه روزه آن‌ها را نداريد.
در صورتي كه يك سمت از فضا آفتاب‌گير است و اين شدت نور شما را اذيت مي‌كند انتخاب پارتيشن اداري شيشه‌اي مات مناسب است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۵۶:۳۷ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

ويژگي يك ميز اداري خوب

ويژگي ميز اداري

ميز اداري خوب را چگونه بايد تعريف كنيم؟ مشخصه و ويژگي‌هاي خوب بودن آن چه مواردي است؟ در اين مقاله سامانه ساز چند ويژگي تشخيص ميز اداري خوب و مناسب را براي شما توضيح مي‌دهيم. براي دكوراسيون اداري يك شركت بايد دقت كنيد كه با قيمت مناسب بهترين انتخاب را داشته باشيد. به همين خاطر بايد با فضا آشنا شويد و خريدي هوشمندانه داشته باشيد. چرا كه انتخاب ابعاد ميز بستگي به نوع فعاليت شما و فضاي مورد نظر دارد. يك موضوع مهم كه در انتخاب شما تاثير مي‌گذارد نحوه قرارگيري ميزها در اتاق‌هاي مختلف است.
مبلمان اداري مهم‌ترين وسايل فضاي كاري است؛ چرا كه همه روزه در طول روز با آن سروكار داريد. پس علاوه بر زيبايي بايد راحتي و ارگونومي آن هم در نظر گرفته شود. همچنين براي نظافت ميزهاي اداري خوب دچار دردسر نمي‌شويد. جنس رويي آن مقاوم در برابر آب است و در اثر گرما دچار برجستگي نمي‌شوند. البته اين را هم بگويم شما هر وسيله‌اي را كه مي‌خريد بايد با نحوه نگهداري آن هم آشنا باشيد. اين طبيعي است كه سهل انگاري در نگهداري وسايل باعث آسيب به آن‌ها مي‌شود اما جنس مورد نظر هم بايد مرغوب باشد.
عوامل مختلفي بر روي قيمت ميز اداري تاثيرگذار است. اما قاعدتا گران‌ترين ميز اداري، بهترين مدل براي شما نيست. بايد با توجه به نياز و محيط و نوع كسب و كارتان ميز اداري را خريداري كنيد.

 

ارگونومي ميز اداري خوب

ارگونومي، علم ساخت وسايل كاربردي است كه به سلامت فيزيكي و جسمي توجه دارد. پس داشتن يك ميز اداري خوب نيازمند اين موضوع است كه ارگونومي هم در طراحي آن انجام شده باشد.
ارگونومي مبلمان اداري باهم در نظر گرفته مي‌شود. صندلي اداري ارگونومي قابليت تنظيم شدن ارتفاع مورد نظر را دارند اما ميزهاي اداري اين امكان را ندارند. پس از همان ابتدا بايد بهترين مورد را براي خريد بررسي كنيد.
ميزهاي اداري بايد فضاي كافي براي قرارگيري وسايل ضروري و سيستم كامپيوتر را داشته باشند.
ارتفاع پايه ميز بايد استاندارد باشد.
قرار گرفتن پاها زير ميز بايد حس راحتي به ما دهد.
اگر عرض ميز از حد معمول كمتر باشد، در جايگذاري وسايل دچار مشكل مي‌شويد و فضاي كافي براي آن‌ها نداريد. اين مسئله ممكن است در فاصله ديد شما به مانيتور نيز تاثير داشته باشد. كم بودن عرض ميز و نبود فضاي كافي براي قرارگيري مانيتور، منجر به نزديك شدن شما به ميز مي‌شود و چشم شما آسيب مي‌بيند.

نكات كليدي انتخاب ميز اداري

جنس ميز اداري با توجه به نوع كاري شما انتخاب مي‌شود. وسايلي كه قرار است بر روي ميز قرار بگيرند را در نظر بگيريد. وزن وسايل بسيار مهم است. اگر كاربرد آن براي شما بسيار معمولي باشد نيازي نيست هزينه زيادي كنيد. البته اين نكته را هم در نظر بگيريد كه اگر بهترين جنس را انتخاب كنيد، از عمر طولاني ميز خيالتان راحت مي‌شود. ابتدا متراژ فضا را درنظر بگيريد. نحوه قرارگيري ميزها را مشخص كنيد. اگر قرار است ميزها وسط دفتر كار قرار بگيرد، براي فضاي قرارگيري كابل و سيم سيستم‌هاي كامپيوتري هم فكري بكنيد. سيم‌ها را مي‌توانيد درون داكت كابل روي زمين محكم كنيد. اما اگر لازم باشد ميزها دور تا دور فضا قرار بگيرند داكت كابل‌ها كنار ديوار نصب مي‌شوند و سر راه نيستند.
ارگونومي بودن در ميز اداري خوب مهم است. اما ميز اداري ارگونومي مناسب با دكوراسيون انتخاب كامل‌تري است. توجه به رنگ باقي وسايل شما را براي انتخاب رنگ راهنمايي مي‌كند. هارموني رنگ در طراحي دكوراسيون داخلي فضاي اداري، محيط را براي كاركنان جذاب‌تر مي‌كند. براي تعيين رنگ از رنگ لوگوي سازماني خود هم مي‌توانيد كمك بگيريد. در غير اين صورت رنگ سفيد يا رنگ چوب بهترين گزينه است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۹:۳۰ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |