استاندارد روشنايي در محيط اداري

يكي از مهم‌ترين مسائلي كه در فضاهاي اداري براي كارمندان مهم است، وجود استاندارد روشنايي است. البته بسياري از آنان از اين استاندارد آگاهي ندارند. اما مديران شركت‌ها بايد به اين نكات توجه كافي را داشته باشند. نيروي كار سالم، بازدهي مفيدي براي سازمان خواهد داشت. چشم عضو مهمي در بدن است كه در صورت خسته شدن، انگيزه كار در افراد كم مي‌شود. احتمال خطا در هر حرفه‌اي كه داشته باشند بالا مي‌رود و در بعضي مواقع باعث ضررهاي مالي از سوي كاركنان به شركت مي‌شود. نور آفتاب ارزانترين و پاك‌ترين منبع انرژي نوري در جهان است. در ساعات روز بايد از اين نور نهايت استفاده را داشته باشيم. براي مثال اگر در قسمتي از شركت نياز به نصب پارتيشن اداري داريم، آن را از جنس شيشه شفاف انتخاب كنيم تا انتقال نور در فضا اتفاق بيفتد. اين موضوع ما را براي داشتن استاندارد روشنايي فضاها ياري مي‌كند. چرا كه بخشي از روشنايي محيط توسط نور طبيعي تامين مي‌شود و كمبود آن را به كمك چراغ‌ها جبران مي‌كنيم. همچنين گاهي اوقات با خريد مبلمان اداري براي جلوگيري از تابش نور خورشيد سعي مي‌كنيم از پرده‌هاي ضخيم استفاده كنيم تا مبلمان عمر بهتري داشته باشند. اما پيشنهاد ما اين است كه تا حد ممكن از نور طبيعي خورشيد براي روشن‌سازي فضا استفاده كنيد. در صورتي كه اين نور به صورت مستقيم بر روي مبلمان شما مي‌افتد مي‌توانيد جاي آن را تغيير دهيد.
اما يك نكته بسيار مهم را فراموش نكنيم. تابش نور به مانيتور آن هم به صورت مستقيم باعث مي‌شود نور به سمت چشم شما بازتاب داده شود و فشار زيادي بر روي چشمان شما ايجاد كند.

استاندارد روشنايي در محيط اداري

 

اهميت نور در محيط كار

همان‌طور كه كم بودن روشنايي در محيط كار باعث فشار به چشم مي‌شود. زياد بودن آن هم ما را دچار فشار چشمي مي‌كند. نور زياد از حد استاندارد در فضاي كاري باعث خيره شدن افراد مي‌شود. در اين زمان مشكلاتي براي سلامت چشم به وجود مي‌آيد كه باعث مي‌شود با كاهش حس بينايي و حساس شدن چشم به نور مواجه شويم. البته اين‌ها بخشي از اين مشكلات بود، با تكرار اين مشكل فرد دچار چشم درد مي‌شود. اگر بخواهيم يك راه‌حل براي اين موضوع ارائه دهيم اين است كه در طراحي دكوراسيون اداري چراغ‌ها را در فاصله‌هاي مناسب قرار دهيد تا همه نور در يك نقطه جمع نشوند.
در مقابل كمبود نور در محيط باعث مي‌شود فرد فشار زيادي به چشم‌هاي خود بياورد كه در نهايت باعث كاهش قدرت بينايي و سردرد مي‌شود. اما در مواقعي هم ديده شده كه كمبود نور باعث ايجاد حركات غير عادي در چشم شده است. اين فشار در كارهايي كه نياز به دقت و ظرافت فراوان دارد بسيار بيشتر و آسيب جدي‌تر مي‌شود.

مزاياي رعايت استاندارد روشنايي در فضاهاي اداري

زماني كه سيستم روشنايي فضاي كاري داراي استاندارد باشد، بر روي سرعت و دقت بينايي كاركنان تاثير مستقيم خواهد گذاشت. همين موضوع باعث مي‌شود احتمال خطا در كارها تا حد قابل توجهي پايين آيد. اين موضوع براي اتاق‌هاي حسابداري يك شركت بسيار مهم است. آنان مدام با اعداد و ارقام سر و كار دارند به همين دليل حساسيت وجود استاندارد روشنايي براي آنان بسيار مهم است. البته اين بدان معني نيست كه براي ديگر افراد سازمان اين نياز كمتر احساس مي‌شود. شما حتي براي قسمت اتاق انتظار يا لابي شركت نيز بايد فكر شده عمل كنيد. افراد از چيزهايي كه مي‌بينند دست به تحليل شركت شما و فعاليتتان مي‌زنند. ممكن است فردي براي بار اول پا به شركت شما بگذارد در صورتي كه با يك محيط تاريك روبرو شود، احساس خوبي نخواهد گرفت و سعي دارد زودتر آن محيط را ترك كند. اهميت اين موضوع نه تنها براي كاركنان مهم است بلكه از جانب افراد جديد نيز بررسي مي‌شود.
محيطي كه داراي استاندارد روشنايي باشد، كمتر باعث خستگي چشم مي‌شود. در نتيجه بازدهي و بهره‌وري نيروي كار بالا مي‌رود. اين موضوع به سلامت چشم كاركنان مربوط مي‌شود.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۴۰:۰۴ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

تاثير محيط كار بر انگيزش كاركنان

تاثير محيط كار بر انگيزش كاركنان

عواملي مختلفي براي انگيزه دادن به كارمندان وجود دارد. آن‌ها به توسط موضوعات مختلفي ممكن است به كار خود بيش از پيش علاقمند شوند. شما بايد روحيات آن‌ها را بشناسيد. زماني كه نيروي كاري براي شركت ارزش افزوده داشته باشد، عوامل آن شركت به دنبال راه‌هايي براي افزايش روحيه كار به آن كارمند است. اما ما در اين مقاله مي‌خواهيم بگوييم كه در درجه اول بين كارمندان خود تفاوتي قائل نشويد و براي انگيزش تمامي كاركنان تصميماتي را بگيريد. تاثير محيط كار بر انگيزش كاركنان مي‌تواند فوق‌العاده باشد. براي مثال وجود يك ميز كنفرانس مي‌تواند كارمندان را در اتاقي براي تبادل نظر جمع كند تا همه روزه به فكر پيشرفت خود باشند.
هر كارمندي در طول عمر خود حداقل 30 سال را مشغول به كار است. زمان كمي نيست. 30 سال مي‌تواند روي خلقيات شما تاثير مثبت يا منفي بگذارد. بنابراين مسئولين شركت‌ها و حتي خود افراد استخدام شده‌اي كه كنار شما مشغول به كار هستند مي‌توانند نقش مهمي در بهتر يا بدتر شدن حال روحي و انگيزشي شما داشته باشند.
فضاهاي خوب و داراي انرژي مثبت، مي‌تواند افراد را خلاق كند. ايجاد خلاقيت در يك كارمند و پيشرفت آن باعث مي‌شود ديگر كارمندان نيز به خود آيند و يك رقابت سالم در بين افراد احساس مي‌شود. در واقع محيط كار مي‌تواند تاثيري مهمي بر روحيه و انگيزه افراد داشته باشد. فضاي كاري اگر مثبت باشد كارمندان صبح را با روحيه خوب به سركار مي‌آيند و اين روحيه به شما باز مي‌گردد. يك نظريه‌اي وجود دارد كه مي‌گويند اگر تعداد زيادي از كارمندان شما صبح را با تاخير به سر كار مي‌آيند بايد متوجه اين زنگ خطر باشيد. ممكن است مشكلي جدي در محيط كار آنان را آزار دهد.

 

بررسي تاثير محيط كار بر روحيه كارمندان شركت

اگر مديرعامل شركتي هستيد، هميشه از بالا به قضيه نگاه مي‌كنيد. البته اين رفتار اشتباهي نيست چرا كه ديد شما بايد متفاوت‌تر از ديگران باشد. اما بد نيست گاهي از حال و هواي كارمندان خود باخبر شويد. 
براي مثال يك روز را تعيين كنيد و تصميم بگيريد كه ارگونوميك بودن مبلمان اداري شركت خود را بررسي كنيد. ممكن است تعدادي از كارمندان از استاندارد نبودن آن‌ها گله كنند. 
يكي از مهم‌ترين موضوعي كه مي‌تواند انگيزه براي كارمند ايجاد كند، استاندارد بودن صندلي‌ها و ميز اداري است. زماني كه آن‌ها در محل كار احساس راحتي كنند ناخداگاه انگيزه آنان نيز حفظ مي‌شود. البته عوامل بسياري مي‌توند بر انگيزش كاركنان داشته باشد. ديگر عوامل مهم كه تاثير محيط كار بر روحيه كاركنان دارند مانند: تهويه مناسب هواي ساختمان شركت، طراحي دكوراسيون اداري و نماي ساختمان، رنگ‌هاي استفاده شده در وسايل، وجود گياهان آپارتماني و … . تمامي اين موارد مي‌تواند در بهبود روند كاري كارمندان تاثير مثبت دارد. شما پس از بررسي اوضاع و شرايط مي‌توانيد اين عوامل را در محيط شركت خود تقويت كنيد.

تاثير محيط كار به شكل مثبت با ميز و صندلي اداري ارگونوميك

بهترين كاري كه يك مدير عامل براي شركت خود مي‌تواند انجام دهد، اين است كه در قدم اول طراحي دكوراسيون وسايل استاندارد را خريداري كند. وجود ميز و صندلي ارگونوميك در فضاي اداري مهم‌ترين موضوع براي حفظ سلامتي كاركنان است. اگر كارمندي احساس كند كه با اين اتفاق به سلامتي او اهميت داده شده، به سازمان و شغل خود وفادار مي‌ماند.
ميز و صندلي‌هاي ارگونوميك باعث مي‌شود افراد ديرتر احساس خستگي كنند. فشار كار زياد در اداره افراد را طي سال فرسوده مي‌كند اما با وجود استاندارد سازي وسايل مورد نياز او مي‌توانيم كمك شاياني در انگيزش او ايجاد كنيم.
همچنين ظاهر اين ميز و صندلي‌هاي استاندارد سبكي مدرن هم دارند. پس مي‌تواند يك زيبايي و نظم ظاهري هم به محيط شركت شما بدهند و فضايي متفاوت بسازند. فضايي كه مي‌تواند با نگاه كردن به آن انرژي دوباره يك روز كاري را به دست آورد. اين نظم و زيبايي يكي از عوامل تاثير محيط كار بر روحيه و انگيزش كاركنان است.ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۹:۳۰ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

راز انتخاب بهترين صندلي اداري

پزشكان توصيه مي‌كنند با هر يك ساعت نشستن در محل كار، بلند شويد و چند قدم راه برويد. اگر امكان چنين كاري را نداريد حداقل سرجاي خود يكسري نرمش را انجام دهيد تا بدنتان از حالت سستي در بيايد. شما اگر حتي بهترين مبلمان اداري هم در اختيار داشته باشيد براي 8 ساعت كار مداوم خلق نشده‌ايد.
براي خريد هر وسيله در ابتدا بايد نياز خود را از خريد بدانيد و كاملا آگاه باشيد كه كاربرد آن چه مسائلي است. چه ويژگي‌هايي باعث مي‌شود كه بهترين انتخاب از صندلي اداري داشته باشيد. صندلي يار ميز اداري شماست. و البته هر دوي اين وسايل بايد همراه خوبي براي شما در محل كار باشند. 8 ساعت كار پي در پي ساده نيست. از استرس‌هاي ديگر كار كه بگذريم كاري كه از دستمان برمي‌آيد اين است كه ميز و صندلي اداري خود را در بهترين حالت تنظيم كنيم تا فشاري بر ستون فقرات، زانوها، دست‌ها و شانه‌هايمان وارد نشود. اين فشارها بعد از چند سال آثار خود را به شكل آرتروز، ديسك كمر و … نشان مي‌دهد كه در برخي از موارد آسان درمان مي‌شوند ولي در برخي مواقع ممكن است نياز به عمل جراحي داشته باشد.
داشتن يك صندلي مناسب بهره‌وري شما را در كارهايتان زياد مي‌كند. باعث مي‌شود ديرتر خسته شويد و به راحتي كارهاي خود را پيش ببريد.

انتخاب بهترين صندلي اداري

 

مشخصات و ويژگي‌هاي بهترين صندلي اداري

بعد از روشن كردن مرحله نيازسنجي خود، بايد به صورت كلي مشخصات و ويژگي‌هاي يك صندلي را بسنجيد تا ببينيد مي‌شود به آن بهترين صندلي اداري گفت يا خير. اما براي يك خريد هوشمندانه بايد به يك سري مسائل توجه كنيم تا با دقت كامل انتخاب خود را انجام دهيم.
يك صندلي خوب داراي جك تنظيم ارتفاع است كه هر شخص با توجه به قد خود بتواند آن را تنظيم كند. بهترين حالت تنظيم ارتفاع صندلي براي هر شخص به اين شكل است كه پاها در زاويه 90 درجه قرار بگيرد.
نكته ديگري كه صندلي را به بهترين صندلي اداري تبديل مي‌كند وجود پشتي مناسب آن است. پشتي مناسب از ستون فقرات شما محافظت مي‌كند. در صورتي كه پشتي صندلي مناسب نباشد، مي‌تواند باعث بروز دردهاي عضلاني شود. همچنين كفي صندلي بايد تا حد معقولي نرم باشد، نه بيشتر و نه كمتر. اما چگونه بايد متوجه شد كه پشتي يك صندلي استاندارد است؟ پشتي صندلي بايد تا قسمت گردن شما بلند باشد. همچنين گودي قسمت گردن شما را با يك بالشتك مخصوص بپوشاند. پشتي صندلي بايد گودي كمر شما را بپوشاند اما در صورتي كه صندلي شما اين استاندارد را نداشت، دست روي دست نگذاريد. خودتان براي خريد يك بالش طبي مخصوص اقدام كنيد.
يكي ديگر از نكات مناسب بودن صندلي داشتن دسته براي قرارگيري دست‌هاي شماست. اين دسته‌ها بايد قابليت تنظيم را داشته باشند كه هر شخصي بر اساس شرايط بدني خود آن را تنظيم كند.

بهترين صندلي اداري، صندلي اداري ارگونوميك است

صندلي اداري چرخ‌دار يكي از مولفه‌هاي خوب بودن را دارد. چرا كه شما در زمان نياز مي‌توانيد آن را به راحتي جابجا كنيد. نزديك ميزتان قرار دهيد و يا حتي براي شركت در جلسات داخلي تيم آن را جابجا كنيد. همچنين اين چرخ‌ها به شما كمك مي‌كنند كه در هنگام بلند شدن و نشستن احساس راحتي كنيد.
اما بهترين صندلي اداري صندلي است كه كارمند روي آن احساس راحتي كند. همين كه قابليت تنظيم داشته باشد يعني با خستگي جسماني مي‌تواند تنظيمات صندلي را تغيير دهد.
صندلي‌هاي ارگونوميك در هنگام ساخت از استانداردهايي بهره‌مند مي‌شوند كه مراقب سلامتي جسماني شما باشند. اين علم سال‌هاست كه در حال پيشرفت است. آسيب‌هايي كه انسان در طول سال‌هاي كاري خود مي‌بيند جبران ناپذير است. اما سازندگان صندلي و ميز اداري خيلي وقت است به اين فكر افتاده‌اند كه شما از اين آسيب‌ها نجات دهند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۲:۱۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

بررسي ميز كارمندي مدرن

ميز كارمندي انواع مختلفي دارد. هر كارفرمايي با توجه به نيازهاي شركت ميزهايي را خريداري مي‌كند كه با مناسب‌ترين قيمت بهترين انتخاب را انجام داده باشد. ميزها فضاهاي كاري مستقلي هستند كه هر كارمند به بخشي از آن نياز دارد. اين كه ميز اداري را چگونه انتخاب كنيد بر عهده خودتان است. اما شركت‌هايي مانند سامانه ساز فرابين در حوزه طراحي دكوراسيون تجربه كافي را براي راهنمايي به شما در اين امور را دارند.
توجه به نوع چيدمان ميزهاي كارمندي نكته‌اي مهم است. براي مثال براي شركت‌هايي كه فضاي كاري محدوديتي نسبت به تعداد پرسنل دارند، انتخاب ميز كارمندي مدرن چندان زيبا به نظر نمي‌رسد. براي گفتن اين موضوع يك دليل واضح وجود دارد. زماني كه تعدادي ميز كارمندي به سبك مدرن را با فاصله كم در كنار هم قرار مي‌دهيد فضاي مناسبي ايجاد نمي‌كنيد. سبك دكوراسيون مدرن براي فضاهايي كه محدوديت فضا ندارند مناسب‌تر است. اين ميزها بايد با فاصله‌اي مناسب از هم قرار بگيرند و حريم خصوصي هر كارمندي به خوبي حفظ شود.
البته مدرن بودن در هر دوره‌اي از تاريخ به يك شكل بوده است اما آن چيزي كه در ذهن ما ثبت شده، فضاي مدرن يعني فضاهاي كلاسيكي كه زياد حس راحتي در آن معني ندارد و تركيبي از شكوه و جلال است. سبك مدرن براي هر فضايي سبكي است كه متناسب با تاريخ آن زمان باشد. در واقع طبق مد روز تعريف شده باشد و روح زنده‌اي از دكوراسيون در آن جاري باشد.

ميز اداري كارمندي

 

مشخصات ميز كارمندي مدرن

اول بايد بدانيم كه به چه ميزي مي‌گويند ميز كارمندي مدرن. همان‌طور كه مي‌دانيد عوامل زيادي بر روي مدرن بودن يك ميز مي‌تواند تاثير بگذارد. جنس چوب استفاده شده، سبك طراحي، حتي رنگ چوب و تزيين آن در طراحي ميز كارمندي مي‌تواند فضاي كاري مدرن را هم ايجاد كند.
امروزه ميزهاي كارمندي مزين شده‌اي در بازار وجود دارند كه از لحاظ ظاهر بسيار شيك و چشم‌نواز هستند. براي مثال ممكن است در كناره‌هاي ميز تراشكاري‌هاي زيبايي انجام شده باشد. در واقع ميز كارمندي مدرن علاوه بر ارگونوميك در نحوه ساخت، ظاهر شيك‌تري هم دارند.
برخي از ميزهاي كارمندي مدرن بر اساس نوع كاربردي آن، داراي كشو و كمدهايي هستند كه گاها بعضي از آن‌ها امكان قفل شدن نيز دارند. با اين كار امنيت پرونده‌ها و اسناد كاري نيز حفظ مي‌شود و احتمال گم شدن آن‌ها بسيار كم مي‌شود. براي هر كارمندي داشتن چنين ميزي حس قدرت به او مي‌دهد و سعي مي‌كند بهترين بازدهي در كار را داشته باشد.
ميزهاي كارمندي مدرن بايد در عين زيبايي، مقاوم باشند. مرغوب بودن جنس آن نكته مهمي است كه براي انتخاب آن بايد در نظر بگيريد. همچنين اين نوع محصولات مبلمان اداري بايد علاوه بر جنس مناسب، وزن قابل قبولي هم داشته باشند. بايد در نظر داشته باشيد كه امكان جابجايي ميزها در شركت‌ها زياد است. حتي اگر به دليل نظافت باشد نبايد شما را به دردسر بيندازد.

آيا ميز كارمندي مدرن براي دفتر كار ما ضروري است؟

اگر ظاهر دفتر كاري شما براي‌تان به شدت حساس است و كارمندان شما همه روزه با ارباب رجوع سروكار دارند ميز كار مدرن براي شما انتخاب مناسبي است. اين ميزها به دليل طراحي ساخت، طبيعي است كه قيمت بيشتري هم داشته باشند. بنابراين در صورتي كه انتخاب اين ميزها براي شما ضروري نيست، مي‌توانيد از ميزهاي ساده‌تري استفاده كنيد اما نكته قابل توجه اين است كه در نهايت ميز مورد نظر شما از استانداردهاي معمول برخوردار باشد. احترام گذاشتن به كارمند خود را با وسايل و امكاناتي كه در اختيارش مي‌گذاريد ثابت كنيد. مطمئن باشيد نتيجه اين كار بهبود روند كاري شركت شماست.
همچنين اگر دكوراسيون فضاهاي كاري شركت شما شباهتي به فضاهاي اداري با سبك مدرن نيست، با يك انتخاب نادرست هماهنگي آن را بر هم نزنيد. ميز كارمندي مدرن در كنار مبلمان راحتي با رنگ‌هاي شاد تركيب جالبي را ايجاد نمي‌كند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۷:۲۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

انتخاب ميز پذيرايي براي فضاهاي اداري

انتخاب ميز اداري را به گونه‌اي انجام دهيد كه براي جابجايي آن دچار مشكل نشويد. اگر فضاي كاري شما محدود است، شايد نياز پيدا كنيد كه در طول روز مبلمان اداري و ميز پذيرايي جلوي آن‌ها را جابجا كنيد. پس لازم است به وزن اين ميز و مبلمان دقت كنيد كه به راحتي جابجا شوند. همچنين در فضاهاي كوچك، قرار دادن ميزهاي بزرگ كار اشتباهي است، جابحايي افراد را هم دچار مشكل مي‌كند و حس خوبي به آن‌ها نمي‌دهد.
انتخاب ميز پذيرايي متناسب با نوع كاربرد شما در فضاي كاري شما نيازمند توجه ويژه‌اي است. اين انتخاب بايد بر اساس بودجه، جنس، نوع كاربرد، فضاي در نظر گرفته شده از لحاظ متراژ، هماهنگي با دكوراسيون و… انجام شود. اگر براي انتخاب اين وسايل دچار سردرگمي شده‌ايد نگران نباشيد. كارشناسان گروه سامانه ساز فرابين با سال‌ها تجربه در اين امر شما را براي بهترين انتخاب راهنمايي مي‌كنند.
ميزهاي پذيرايي كه به آن‌ها ميزهاي جلو مبلي و عسلي هم گفته مي‌شود انواع مختلفي دارند. اين ميزها در طرح‌هاي كلاسيك، سنتي، فانتزي و … توليد مي‌شوند و شما بايد با وجود طرح‌هاي متنوع بر اساس نياز خود يكي از آنان را انتخاب كنيد كه بهترين بازدهي براي فضاي اداري شما را دارا باشد.

ميز پذيرايي

 

انتخاب ميز پذيرايي براي اتاق انتظار

زماني كه براي اولين بار براي مصاحبه و يا جلسه‌اي وارد شركتي مي‌شويد، شما را به فضايي براي چند دقيقه انتظار دعوت مي‌كنند. مبلمان اداري و ميز پذيرايي اين فضا لحظاتي همراه شما هستند. شايد لازم باشد در اين چند دقيقه مطالبي را يادداشت كنيد. براي مثال اگر براي مصاحبه به اين شركت سر زده باشيد، كارشناس منابع انساني با برگه اطلاعات شخصي به استقبال شما مي‌آيد و از شما درخواست مي‌كند تا اين برگه را پر كنيد. ميز پذيرايي كه روبروي شما قرار دارد بايد ارتفاع مناسب را جهت راحتي شما در نوشتن داشته باشد. اگر ارتفاع اين ميز بسيار كوتاه باشد شما مجبور مي‌شويد كه بيشتر خم شويد و براي شركت در جلسه مصاحبه دچار خستگي شويد.
همچنين نيروي مستخدم شركت ممكن است با يك ليوان چاي از شما پذيرايي كند. پس انتخاب ميز پذيرايي بايد به گونه‌اي باشد كه شما احساس راحتي كنيد. هم مناسب قرارگيري ليوان چاي شما باشد و هم براي پر كردن برگه دچار سختي نشويد.
ممكن است افرادي به عنوان شريك تجاري به شركت شما وارد شود. علاوه بر پذيرايي مي‌توانيد جايگاهي را براي قرار دادن مجلات و كتاب‌هاي جذاب در نظر بگيريد تا زماني كه فرد منتظر شماست سرگرم خواندن شود.

جنس و نوع ميز پذيرايي براي محل كار

توصيه مي‌كنيم هميشه مرغوب‌ترين جنس را براي مبلمان اداري و ميز پذيرايي در نظر بگيريد. اما اين موضوع با بودجه شما رابطه مستقيم دارد. همچنين براي انتخاب ميز پذيرايي بايد به نوع دكور خود نيز توجه كنيد. اين وسايل از مهم‌ترين وسايل دكوراسيون اداري است. با ورود به اين فضاها اولين كالاهايي كه به چشم مي‌آيد مبلمان اداري است. حتي براي انتخاب رنگ مناسب نيز با تحقيق وارد عمل شويد. شما بايد براي اين انتخاب، تمامي دكوراسيون فضاي مورد نظر خود را تجسم كنيد و سپس مناسب‌ترين طرح و رنگ را انتخاب كنيد.
ميز پذيرايي براي فضاهاي اداري ممكن است در طول روز چندين بار استفاده شود. پس بايد ميزي را انتخاب كنيد كه نحوه نگهداري آن راحت باشد. كثيفي و آلودگي را به راحتي جذب نكند و نشان ندهد. براي مثال اگر اقدام به خريد ميز پذيرايي با رنگ سفيد كنيد، درست است كه زيبايي چشمگيري براي فضاي شما ايجاد مي‌كند اما بايد يك نيرو را براي تميز نگه داشتن آن هميشه در نظر بگيريد.
برخي از ميزهاي پذيرايي داراي سطح شيشه‌اي هستند. جنس شيشه و مرغوب بودن آن نيز به اندازه جنس چوب مورد اهميت است. همچنين محل نصب شيشه بر روي ميز بايد قابل اطمينان باشد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۰۶:۴۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

نكاتي براي انتخاب ميز كنفرانس خوب

براي شركت‌هايي كه به پيشرفت شغلي فكر مي‎كنند، ايجاد اتاق يا فضايي كه مناسب اتاق ايده و گذاشتن كنفرانس باشد كار مهمي است. همان‌طور كه از نامش پيداست در دكوراسيون اداري اتاق كنفرانس نيازمند ميز كنفرانسي است كه از ميز اداري معمولي سايز بزرگ‌تري دارد و تعداد بيشتري صندلي را در دور خود جاي مي‌دهد. محل قرارگيري اين ميز بايد جايي باشد كه فضايي را براي به اشتراك گذاري ايده و افكار كارمندان ايجاد كند. براي انتخاب ميز كنفرانسعجول نباشيد. بسياري از شرايط و ويژگي‌هاي اين ميز را بايد بسنجيد.
البته هميشه به اين شكل نيست كه ميز كنفرانس با سايز بزرگ طراحي شود كه تعداد زيادي صندلي هم اطراف آن قرار گرفته باشد. براي خريد اين ميز دستتان باز است. در هر سايزي كه لازم داشته باشيد مي‌توانيد درخواست ساخت ميز بدهيد.

ميز كنفرانس


بسياري از ميزهاي كنفرانس اين امكان را مي‌دهند كه براي پذيرايي از افراد شركت كننده در كنفرانس جاي مخصوصي را روي اين ميز داشته باشيد. اين موضوع باعث مي‌شود طراحي ميز كنفرانس با پذيرايي كمي متفاوت تر باشد.
اگر در جلسات كنفرانس شما هميشه يك نفر سخنگو و صاحب نظر است مي‌توانيد از ميزهاي مربعي يا مستطيل شكل استفاده كنيد. اما اگر همفكري در بين كارمندان شما موج مي‌زند و چنين فضايي در شركت شما ايجاد شده كه نياز باشد همه افراد نظريه‌هاي خود را اعلام كنند، لطفا اين فرصت را براي آنان نسوزانيد؛ با انتخاب ميز كنفرانس دايره‌اي شكل آن‌ها را به مشاركت در اين امر تشويق كنيد. اصلا ميزگرد يعني ميزي پر از ايده، بيان نكته‌هايي كه از ذهن مي‌گذرد و مي‌تواند جرقه‌اي براي پيشرفت سازمان شما باشد.

 

استانداردهاي ميز كنفرانس را بشناسيم

برخي از ميزهاي كنفرانس جوري طراحي شده‌اند كه قسمتي از آن را شيشه تشكيل مي‌دهد. در درجه اول بايد از مقاومت شيشه احساس رضايت كنيد. جنس اين شيشه بايد مرغوب و با كيفيت باشد. براي اطمينان از خريد خود حتما مراكز مطمئني را براي خريد ميز و مبلمان اداري انتخاب كنيد. البته اين نكته را هم درنظر بگيريد كه اگر جلسات زيادي در طول روز در شركت شما برگزار مي‌شود انتخاب ميز كنفرانس شيشه‌اي چندان مناسب شما نيست، چون كه در پايان هر جلسه بايد فكري براي نظافت آن داشته باشيد. حتي اگر پذيرايي در كار نباشد اما جاي انگشتان افراد روي شيشه باقي مي‌ماند.
براي ميزهاي كنفرانس اشكال عجيب و غريب درخواست ندهيد. استفاده از نرمال‌ها تمركز شما را حفظ خواهد كرد. حتما دلتان نمي‌خواهد كه در جلسات مهم كاري حواس كارمندان و شركاي شما به طرح ميز پرت شود؟

انتخاب ميز كنفرانس بر اساس نياز

اين كه شرايط كلي را بسنجيد كار بسيار هوشمندانه‌اي است. براي مثال وقتي ميزهاي اداري برخي كارمندان دچار آسيب‌ديدگي شده، تمامي هزينه خود را بر روي ميز كنفرانس نگذاريد. لازم نيست انتخاب ويژه‌اي داشته باشيد. شما فقط بايد با توجه به بودجه خود بهترين انتخاب را داشته باشيد. اما اين كه بهترين انتخاب شما بر اساس چه گزينه‌هايي است را بايد بررسي كنيد.
از ويژگي يك ميز اداري خوب اين است كه اگر برگزاري جلسات طولاني مدت در شركت شما زياد باشد بايد فكري براي پذيرايي هم بكنيد. خستگي براي مخاطبان باعث مي‌شود به صحبت‌هاي باقي جلسه توجهي نداشته باشند، در اينجور مواقع يه فنجون چاي يا قهوه روحيه جديدي به آنان مي‌دهد. همين امر دليل خوبي براي انتخاب ميز كنفرانسي است كه طراحي آن به شما اين امكان را مي‌دهد.
همچنين اگر تعداد افرادي كه در جلسه حضور دارند اكثر مشخص و محدود است نيازي نيست بزرگترين ميز كنفرانس را انتخاب كنيد و خودتان را در خرج بيندازيد. با اين كار فضاي زيادي از دفتر كار خود هم اشغال نمي‌كنيد. درست است كه اين موضوع مي‌تواند براي برند شما چشمگير باشد اما براي انتخاب آن حد تعادلي را نيز حفظ كنيد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۱:۵۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |