ويژگي يك ميز اداري خوب

ويژگي ميز اداري

ميز اداري خوب را چگونه بايد تعريف كنيم؟ مشخصه و ويژگي‌هاي خوب بودن آن چه مواردي است؟ در اين مقاله سامانه ساز چند ويژگي تشخيص ميز اداري خوب و مناسب را براي شما توضيح مي‌دهيم. براي دكوراسيون اداري يك شركت بايد دقت كنيد كه با قيمت مناسب بهترين انتخاب را داشته باشيد. به همين خاطر بايد با فضا آشنا شويد و خريدي هوشمندانه داشته باشيد. چرا كه انتخاب ابعاد ميز بستگي به نوع فعاليت شما و فضاي مورد نظر دارد. يك موضوع مهم كه در انتخاب شما تاثير مي‌گذارد نحوه قرارگيري ميزها در اتاق‌هاي مختلف است.
مبلمان اداري مهم‌ترين وسايل فضاي كاري است؛ چرا كه همه روزه در طول روز با آن سروكار داريد. پس علاوه بر زيبايي بايد راحتي و ارگونومي آن هم در نظر گرفته شود. همچنين براي نظافت ميزهاي اداري خوب دچار دردسر نمي‌شويد. جنس رويي آن مقاوم در برابر آب است و در اثر گرما دچار برجستگي نمي‌شوند. البته اين را هم بگويم شما هر وسيله‌اي را كه مي‌خريد بايد با نحوه نگهداري آن هم آشنا باشيد. اين طبيعي است كه سهل انگاري در نگهداري وسايل باعث آسيب به آن‌ها مي‌شود اما جنس مورد نظر هم بايد مرغوب باشد.
عوامل مختلفي بر روي قيمت ميز اداري تاثيرگذار است. اما قاعدتا گران‌ترين ميز اداري، بهترين مدل براي شما نيست. بايد با توجه به نياز و محيط و نوع كسب و كارتان ميز اداري را خريداري كنيد.

 

ارگونومي ميز اداري خوب

ارگونومي، علم ساخت وسايل كاربردي است كه به سلامت فيزيكي و جسمي توجه دارد. پس داشتن يك ميز اداري خوب نيازمند اين موضوع است كه ارگونومي هم در طراحي آن انجام شده باشد.
ارگونومي مبلمان اداري باهم در نظر گرفته مي‌شود. صندلي اداري ارگونومي قابليت تنظيم شدن ارتفاع مورد نظر را دارند اما ميزهاي اداري اين امكان را ندارند. پس از همان ابتدا بايد بهترين مورد را براي خريد بررسي كنيد.
ميزهاي اداري بايد فضاي كافي براي قرارگيري وسايل ضروري و سيستم كامپيوتر را داشته باشند.
ارتفاع پايه ميز بايد استاندارد باشد.
قرار گرفتن پاها زير ميز بايد حس راحتي به ما دهد.
اگر عرض ميز از حد معمول كمتر باشد، در جايگذاري وسايل دچار مشكل مي‌شويد و فضاي كافي براي آن‌ها نداريد. اين مسئله ممكن است در فاصله ديد شما به مانيتور نيز تاثير داشته باشد. كم بودن عرض ميز و نبود فضاي كافي براي قرارگيري مانيتور، منجر به نزديك شدن شما به ميز مي‌شود و چشم شما آسيب مي‌بيند.

نكات كليدي انتخاب ميز اداري

جنس ميز اداري با توجه به نوع كاري شما انتخاب مي‌شود. وسايلي كه قرار است بر روي ميز قرار بگيرند را در نظر بگيريد. وزن وسايل بسيار مهم است. اگر كاربرد آن براي شما بسيار معمولي باشد نيازي نيست هزينه زيادي كنيد. البته اين نكته را هم در نظر بگيريد كه اگر بهترين جنس را انتخاب كنيد، از عمر طولاني ميز خيالتان راحت مي‌شود. ابتدا متراژ فضا را درنظر بگيريد. نحوه قرارگيري ميزها را مشخص كنيد. اگر قرار است ميزها وسط دفتر كار قرار بگيرد، براي فضاي قرارگيري كابل و سيم سيستم‌هاي كامپيوتري هم فكري بكنيد. سيم‌ها را مي‌توانيد درون داكت كابل روي زمين محكم كنيد. اما اگر لازم باشد ميزها دور تا دور فضا قرار بگيرند داكت كابل‌ها كنار ديوار نصب مي‌شوند و سر راه نيستند.
ارگونومي بودن در ميز اداري خوب مهم است. اما ميز اداري ارگونومي مناسب با دكوراسيون انتخاب كامل‌تري است. توجه به رنگ باقي وسايل شما را براي انتخاب رنگ راهنمايي مي‌كند. هارموني رنگ در طراحي دكوراسيون داخلي فضاي اداري، محيط را براي كاركنان جذاب‌تر مي‌كند. براي تعيين رنگ از رنگ لوگوي سازماني خود هم مي‌توانيد كمك بگيريد. در غير اين صورت رنگ سفيد يا رنگ چوب بهترين گزينه است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۹:۳۰ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

تاثير رنگ مبلمان اداري در محيط

رنگ مبلمان اداري

براي تغييرات در دكوراسيون اداري، انتخاب رنگ مبلمان يكي از مهم‌ترين المان‌هايي است كه بايد به آن توجه كنيد. در دنياي دكوراسيون امروزي تاثير رنگ‌ها و نقش آن بر روي بازدهي كاركرد كارمندان ثابت شده است. رنگ‌ها و انتخاب آن‌ها به صورت تركيبي بايد آن‌قدر هوشمندانه انتخاب شود كه علاوه بر زيبايي محيط، حس مثبت نيز ايجاد كنيد.
انتخاب هر رنگ در طراحي دكوراسيون اداري، هنرمندانه نيست. مي‌تواند انرژي خوب را از محيط دور كند. البته درست است كه همه رنگ‌ها در همه جاي دنيا زيبايي‌هاي خاص خود را دارد؛ اما اين كه هر رنگ در كجاي محيط به كار برده شود، بسيار مهم است.
عوامل ديگري نيز براي انتخاب رنگ مبلمان اداري دخيل هستند. به طور مثال شما بايد نوع فضاي كاري خود را درنظر بگيريد. آيا صاحب كسب و كار استارت آپي هستيد؟ يا حوزه فعاليت شما راه و شهرسازي است. شايد هم يك بانك. به طور مثال طراحي خلاقانه و استفاده از رنگ‌هاي شاد در فضاهاي استارت آپي بسيار موثر در روند بازدهي كارمندان آن شركت است. همچنين شما از اين رنگ‌ها در يك فضاي كاملا اداري مانند ادارات دولتي يا بانك‌ها نمي‌توانيد استفاده كنيد.

 

خلاقيت در انتخاب رنگ مبلمان اداري

درست است كه استفاده از هارموني رنگ‌ها، محيط را كلاسيك‌تر نشان مي‌دهند. اما پس از مدتي چشم مخاطب را خسته مي‌كند. مي‌توانيد گاهي در انتخاب رنگ مبلمان اداري كمي خلاقيت به خرج دهيد و از رنگ‌هاي متضاد به صورت محدود نيز استفاده كنيد. اين خلاقيت هم زيبا و جذاب است و هم محيط خسته كننده براي كاركنان اداره ايجاد نمي‌كند.
يك راه ساده اين است كه شما با توجه به جدول رنگ‌ها، از چند رنگ نزديك به هم استفاده كنيد و در يك قسمت كوچك از رنگ متضاد استفاده كنيد. اين كار براي مبلمان اداري در رنگ پارچه و چوب مبلمان امكان‌پذير است. البته شما مي‌توانيد از رنگ‌هاي بقيه وسايل كمك بگيريد. باتوجه به رنگ ديوارها، كفپوش، وسايل اداري تصميم به انتخاب رنگ مبلمان اداري بگيريد.

روانشناسي رنگ مبلمان اداري

رنگ‌ها درون عمق خود حرف‌هايي با ما دارند كه با ارتباط برقرار كردنشان دنياي ذهنتان خلاقانه‌تر و رنگي‌تر مي‌شود. در ادامه براي چند رنگ نكاتي را مي‌گوييم كه براي طراحي دكوراسيون اداري فضاي دفتر يا حتي منزل خود از آن كمك بگيريد.
رنگ سفيد: يكي از پرطرفدارترين رنگ‌ها در دنياي طراحي دكوراسيون است. چرا كه با هر رنگي مي‌تواند تركيب مثبتي ايجاد كند. رنگ سفيد نور را منعكس مي‌كند و تاثير زيادي در بزرگ نشان دادن محيط دارد.
استفاده از رنگ‌هاي خنثي: خاكستري، دودي، طوسي، نقره‌اي و رنگ‌هاي شيري و بژ. اين رنگ‌ها را بدون محدوديت در هرجاي دكوراسيون مي‌توانيد استفاده كنيد. همان طور كه اسمش مشخص است تاثير مثبت يا منفي بر محيط ندارند و مي‌توانند در كنار رنگ‌هاي ديگر استفاده شوند. چرا كه ماهيت ملايمي دارند و به راحتي با باقي رنگ‌ها تلفيق مي‌شوند.
اما رنگ طلايي؛ اين رنگ با ظرافتي كه دارد در كنار ديگر رنگ‌ها جلوه كلاسيك زيبايي ايجاد مي‌كند. كمي سليقه گذاشتن براي رنگ طلايي ارزشش را دارد. بايد رنگ فضا و ديگر وسايل را درنظر بگيريد. اما فراموش نكنيد كه در استفاده از رنگ طلايي زياده روي نكنيد. چرا كه با منعكس كردن نور، چشم بيننده را خسته مي‌كند.
رنگ قهوه اي كه نماد زمين و خاك است؛ حس امنيت و پناهگاه به مخاطب مي‌دهد. امتحانش كنيد! مخاطب با ديدن اين رنگ تمايل بيشتري براي ماندن در محيط خواهد داشت. رنگ قهوه اي را مي‌توانيد در كنار رنگ شيري و بژ استفاده كنيد.
فيروزه‌اي رنگ دلبرانه حوض و حياط‌هاي قديمي. رنگ فيروزه‌اي خود از تركيب دو رنگ سبز و آبي تشكيل شده. يك اتفاق شگفت انگيز در دنياي رنگ‌ها كه نمونه آن در طبيعت هم موجود است. انتخاب فيروزه اي براي رنگ مبلمان اداري بسيار خلاقانه است.
براي اطلاعات بيشتر مي توانيد مقاله ” 3 نكته مهم براي انتخاب بهترين رنگ مبلمان اداري ” را مطالعه كنيد.

شركت سامانه ساز فرابين با ايده هاي به روز طراحي دكوراسيون اداري و مبلمان اداري توانايي مشاوره و اجراي طراحي محيط‌هاي اداري را داراست. براي راهنمايي و مشاوره با ما تماس بگيريد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۸:۱۷ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

انتخاب ميز كنفرانس مناسب با حرفه شما

ميز كنفرانس

اتاق كنفرانس، فضاي مهم تصميم‌گيري‌هاي كاري شماست. شايد در شركت‌هاي فروشگاهي قلب شركت به حساب آيد. چرا كه حداكثر معاملات خود را در پشت ميز كنفرانس خود انجام مي‌‌دهيد و اين معاملات مي‌تواند سرنوشت برند شركت شما را بسازد. با اختصاص دادن يكي از اتاق‌هاي شركت خود به عنوان اتاق كنفرانس، اين فرصت را به برند خود مي‌دهيد كه جلسات مهم اداري را درون شركت برگزار كنيد و اين موضوع از لحاظ پررنگ شدن نام تجاري شما تاثير زيادي خواهد داشت.
همچنين در اتاق كنفرانس به كارمندان خود اين امكان را مي‌دهيد كه دور هم بنشينند و جلسات كاري خود را با بهترين نتيجه پيش ببرند. چرا كه با صحبت كردن خلاقيت تيم بيشتر از پيش مي‌شود؛ راه حل‌هاي جديد بيان مي‌شود و قدرت همفكري بين اعضاي تيم به طرز شگفت آوري رشد مي‌كند.
انتخاب يك صندلي و ميز كنفرانس مناسب با دكوراسيون شركت نيازمند آگاهي از روانشناسي رنگ‌هاست. كساني كه سال‌ها در اين حرفه تجربه كافي به دست آورده‌اند با تحليل‎‌هاي صحيح شما را در اين امر راهنمايي مي‌كنند.
اما فقط داشتن اين فضا و خريداري صندلي و ميز كنفرانس چاره كار نيست؛ شما بايد با توجه به نياز سازمان يك انتخاب مناسب داشته باشيد. انتخاب ميز و صندلي كنفرانس هم نيازمند توجه به چند نكته است. در اين مقاله سعي داريم شما را با چند نكته جهت خريد و انتخاب درست آشنا كنيم.

 

انتخاب سايز ميز كنفرانس

اولين قدم براي خريد وسايل يك محيط، ابتدا بايد متراژ آن را درنظر بگيريد. اندازه ميز نبايد با اندازه فضاي اتاق كنفرانس نزديك باشد. در واقع براي پشت ميز، فضاي قرارگيري صندلي‌ها هم به ياد داشته باشيد. همچنين براي رفت و آمد از پشت صندلي‌ها هم فكري بكنيد. با تمام اين نكات ميز با سايز مناسبي سفارش دهيد.
نكته ديگري كه بايد به آن توجه كنيد اين است به تعداد افرادي كه در جلسات شما حضور دارند توجه كنيد و با توجه به تعداد آن‌ها ميز و صندلي سفارش دهيد. مي‌توانيد صندلي‌هاي ظريف‌تر براي تعداد بيشتر سفارش دهيد تا مناسب اندازه فضا هم باشند. پس بايد بين اندازه متراژ اتاق، تعداد صندلي‌ها و سايز ميز يك تناسب خوب برقرار باشد.

راحتي صندلي و ميز كنفرانس در جلسات كاري

نامناسب بودن ارتفاع ميز، بي‌كيفيت بودن صندلي‌هاي آن از جمله مسائلي است كه مي‌تواند افراد داخل جلسه را خسته كند. آن‌ها را ياد ساعت مچي‌شان بيندازد كه چندين بار منتظر اتمام جلسه باشند. نتيجه اين موضوع، تمركز نداشتن روي موضوع قابل بحث و بي نتيجه ماندن نتيجه كنفرانس است. به اين موضوع فكر كنيد كه كارمندان قبل از جلسه ممكن است ساعت‌ها بر روي صندلي اداري خود نشسته باشند و حالا از صندلي‌هاي خسته كننده آن هم داخل جلسه و كنفرانس استقبال نمي‌كنند.
همانطور كه ارگونومي بودن مبلمان اداري مهم است، ارگونومي ميز و صندلي كنفرانس هم از اهميت فراواني برخوردار است. اگر تنها به اين اصل توجه نداشته باشيد در واقع براي تشكيل اتاق كنفرانس دچار زحمت و هزينه شده‌ايد. اگر انتخاب شما حساب شده باشد، در جلسات طولاني كاري نگران خستگي جسمي مخاطبان خود نيستيد. بد نيست در جلسات خود از مهمانان پذيرايي هم داشته باشيد. ميزهاي كنفرانسي هستند كه براي قرارگيري ظروف پذيرايي طراحي شده‌اند.
استفاده از صندلي‌هاي تنظيم شونده يك قدم مثبت ديگر براي طراحي اتاق كنفرانس شماست. اين صندلي ها با داشتن قابليت تنظيم شدن، اين امكان را به افراد شركت كننده در جلسه مي‌دهد كه بر اساس قد خود، ارتفاع صندلي را تنظيم كنند تا احساس بهتري در طول جلسه كنفرانس داشته باشند. پس لازم است روي اين موضوع هم‌فكري داشته باشيد.
براي بهترين انتخاب صندلي و ميز كنفرانس مناسب با حرفه و بودجه شما با كارشناسان شركت سامانه ساز فرابين مشورت كنيد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۱:۵۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

آيا ميز مديريت و ميز اداري بايد متفاوت باشند؟

ميز مديريتي

ديدگاه‌هاي گوناگوني درباره ويژگي‌هاي ميز مديريتي وجود دارد. در گذشته نه چندان دور، ميز مديريتي بايد به‌طور كلي با ساير ميزهاي اداري متفاوت مي‌بود. اما امروزه اين تفاوت كاهش يافته و ميزهاي مديريتي نيز به شكل ميزهاي اداري نزديك شده است. البته هنوز هم اين سوال وجود دارد كه آيا ميز مديريت و ميز اداري بايد متفاوت باشد؟ و اگر پاسخ اين سوال مثبت است؛ ميزان تفاوت آن چقدر بايد باشد. در اين نوشته وب‌سايت سامانه ساز فرابين به بررسي اين موضوع مي‌پردازيم.

سبك كاري شما چيست؟

مديران سبك‌هاي كاري متفاوتي با يك‌ديگر دارند. بعضي از آنها از ابزارهاي رهبري براي كنترل امور بهره مي‌برند؛ در حالي كه عده ديگر به دنبال مشاركت و همكاري بيشتر با كاركنان و ايجاد رابطه دوستانه با آنها هستند. رهبران سازماني و مديران اجرايي، تفاوت‌هايي عميق در سبك كاري دارند؛ و براي برآورده كردن نيازهاي سبك خاص خود ممكن است موارد حاشيه‌اي گوناگون را با ويژگي‌هاي متفاوت شكل دهند.
از جمله مواردي كه مديران سازمان‌ها، علاقه دارند به‌طور مستقيم درباره آن اعمال نظر كنند؛ سبك انتخاب شده براي ميز مديريتي است. مديراني با ويژگي‌هاي رهبري، علاقه دارند در نگاه كاركنان خود جايگاه ويژه‌اي داشته باشند. آنها نياز به اين دارند كه حرف و عمل‌شان نزد كاركنان برش داشته و مورد پذيرش قرار گيرد. بنابر همين ويژگي‌ها احتمالا هنگام انتخاب ميز مديريتي به دنبال نمونه‌اي كاملا متفاوت با ميزهاي اداري ساير كاركنان هستند. نمونه‌اي كه بتواند با جثه بزرگ‌تر، كيفيت بالاتر، جزئيات طراحي بيشتر و…، روي ناخودآگاه كاركنان تاثير گذاشته و به نوعي آنها را مقهور قدرت رهبر نمايد.
در مقابل مديران عملياتي و اجرايي معمولا نيازي به رهبري اعضاي تيم خود احساس نمي‌كنند. آنها مي‌كوشند با بهره‌گيري از روش‌هاي مديريتي و كنترل پروژه، كاركنان خود را براي انجام وظايف مديريت كنند. در اين شرايط بيش از ابهت ميز اداري ، راحتي و نزديكي آن به ميز كاركنان مطرح است. به همين دليل است كه چنين مديراني معمولا از ميز مديريتي ساده‌اي، تقريبا مشابه با ساير ميزهاي اداري استفاده مي‌كنند؛ و ترجيح مي‌دهند در همان دفتر كاري فعاليت كنند كه تيم تحت مديريت‌شان مشغول انجام وظايف هستند.

موضوع فعاليت شما چيست؟

از ديدگاهي ديگر موضوع فعاليت كسب‌وكار نيز مي‌تواند در انتخاب ميز مديريتي مناسب موثر باشد. عده‌اي از مديران دائما در اتاق خود در حال ميزباني جلساتي با افراد برون‌سازماني هستند. بسياري از اين جلسات با هدف برقراري ارتباطات تجاري و انعقاد قراردادهاي كاري انجام مي‌شود؛ در اين شرايط انتخاب يك ميز مديريتي زيبا، بزرگ و خاص، مي‌تواند تاثيرگذاري مدير را بر مخاطبان خود افزايش دهد.
در مقابل عده‌اي از مديران مخاطب برون‌سازماني ويژه‌اي ندارند؛ بنابراين مي‌توانند فارغ از اين موضوع و بنابر ساير فاكتورها، ميز مديريتي خود را انتخاب كنند.

سبك دكوراسيون اداري دفتر كار را در نظر بگيريد

مهم نيست كه ميز مديريتي انتخاب شده تا چه ميزان نسبت به ساير ميزهاي اداري بهتر، بزرگ‌تر و متفاوت‌تر است. اما بسيار مهم است كه اين ميز با ساير اجزاي مبلمان اداري و سبك دكوراسيون اداري دفتر كار هماهنگ باشد.
البته در اين زمينه، موضوعي را نبايد فراموش كنيد. سبك‌هاي كلاسيك چينش دكوراسيون اداري معمولا بر مبناي وجود اتاقي كاملا مستقل براي مديريت و در نتيجه استفاده از ميز كلاسيك مديريت طراحي شده است. در اين شرايط معمولا ميزهاي مديريتي تفاوتي اساسي با ساير ميزهاي اداري دارند.
در مقابل سبك‌هاي مدرن چينش دفاتر اداري، از جمله سبك دفاتر اداري باز، موجب شده است كه در بسياري از موارد ميز مديريت نيز به عنوان بخشي از فضاي اداري باز تلقي شود. در چنين شرايطي ميز مديريت تا حدود زيادي شبيه به ساير ميزهاي اداري طراحي مي‌شود؛ و تنها در جزئيات كوچك مثل رنگ مي‌تواند متفاوت باشد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۵:۲۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

نقش پارتيشن اداري در دفاتر اداري باز

پارتيشن اداري

پارتيشن‌هاي اداري كاربردهاي گوناگوني دارند. به زبان ساده كاربرد اصلي آنها تفكيك فضاهاي مختلف در محيط كار است. همچنين پارتيشن‌هاي اداري داراي انواع گوناگوني هستند؛ كه هركدام در فضايي ويژه مي‌توانند كاربردهاي خاص خود را داشته باشند. دفاتر اداري باز (Open office)، از جمله رويكردهاي طراحي مدرن براي طراحي دكوراسيون اداري است؛ و پارتيشن‌هاي اداري از جمله عناصري هستند كه در طراحي دفاتر اداري باز، كارايي بسياري دارند. در اين مقاله وب‌سايت سامانه ساز فرابين، به بررسي نقش پارتيشن اداري در طراحي دفاتر اداري باز پرداخته‌ايم.

 

تفكيك موقت فضا

همان‌طور كه گفته شد، كاربرد پارتيشن اداري تفكيك فضا است. تفكيك فضا كمك مي‌كند كه در يك فضاي يك‌پارچه، بتوانيم بخش‌هاي گوناگون با ويژگي‌هاي متنوع داشته باشيم. اگرچه ويژگي دفاتر اداري باز، نبود تفكيكي فضايي است. اما اين مسئله هميشه پايدار نيست؛ و در اين سبك گاهي نيازمند تفكيك موقت فضا هستيد. به عنوان مثال ممكن است شما بخواهيد موقتا فضاي كاري را در محيط‌هاي گوناگون به چند بخش كلي براي دپارتمان‌هاي مختلف تقسيم‌بندي كنيد.

پارتيشن‌هاي اداري متحرك تفكيك موقت فضا را ممكن كرده‌اند. بسياري از پارتيشن‌ها داراي ارتفاع كامل نيستند؛ و به اجزاي مختلف قابل جابجايي هستند. براي درك دقيق‌تر پارتيشن اداري متحرك، بهتر است پاراوان‌هاي قديمي را به ياد بياوريد.

تفكيك مكاني فضا

در دفاتر اداري باز آنچه مهم است؛ هماهنگي و ارتباط بصري بخش‌هاي گوناگون در قالب يك كل يكپارچه است. اين در حالي است كه اين يك‌پارچگي گاهي مشكلاتي مي‌آفريند. به عنوان مثال ازدحام بي‌دليل، سروصداي زياد، بي‌نظمي و موارد مشابه از عوارض اين وضعيت است. شرايطي كه باعث مي‌شود كارايي و بازدهي كاركنان تا حد زيادي كاهش يابد. در اين شرايط مي‌توان با بهره گرفتن از پارتيشن‌هاي اداري شيشه‌اي تا ميزان زيادي اين مسئله را حل كرد.

پارتيشن اداري شيشه‌اي علاوه بر اينكه فضاهاي گوناگون را از نظر كاربري، تفكيك مي‌كند؛ اجازه مي‌دهد كه اين فضاها در موارد ديگري اشتراكات خود را حفظ كنند. از جمله اين اشتراكات مي‌توان به اشتراك بصري فضاها اشاره كرد. به اين معنا كه كاركنان احساس ماندن در فضايي كوچك را نخواهند داشت؛ و مي‌توانند به خوبي با ساير نقاط ارتباط برقرار كنند. همچنين نفوذ نور و هواي تازه به بخش‌هاي داخلي از جمله ويژگي‌هاي ديگري است؛ كه پارتيشن اداري شيشه‌اي در فضاي دفاتر اداري باز فراهم مي‌كند.

انعطاف و تغيير پذيري

دفاتر اداري باز معمولا فضاهايي گسترده با تقسيم‌بندي‌هاي كوچك و بزرگ هستند. يكي از ويژگي‌هاي چنين فضايي عدم ثبات است. در واقع به دلايل گوناگون شكل چينش اين فضاهاي اداري به سرعت دچار تغيير مي‌شود؛ بنابراين مسئله انعطاف و تغيير پذيري در آنها بسيار مهم است. پارتيشن‌هاي اداري ديوارهايي غيرحامل هستند؛ كه به راحتي قابليت تغيير موقعيت دارند. در نتيجه به راحتي مي‌توان دفاتر اداري باز را به كمك آنها سامان داد.

پشتيباني از حريم خصوصي

يكي از معضلات و نقطه ضعف‌هاي طراحي دكوراسيون اداري دفاتر باز، عدم رعايت حريم خصوصي است. در واقع وقتي همه بايد در كنار يك‌ديگر كار كنيم؛ حريم خصوصي معناي كمتري مي‌يابد. در اين شرايط بسيار مهم است كه به كمك ابزارهايي حريم خصوصي كاركنان را بهبود دهيم.

بهبود حريم خصوصي كاركنان به روش‌هاي متنوعي قابل انجام است؛ و يكي از بهترين ابزارها براي افزايش حريم خصوصي استفاده از انواع پارتيشن‌هاي اداري است. شايد تصور اوليه همه افراد از پارتيشن‌هاي اداري، ديوارهاي فلزي، شيشه‌اي و چوبي باشد. اما پارتيشن‌ها داراي تنوع بيشتري هستند. در نمونه‌هاي كوچك‌تر شيشه‌اي، آنها حتي مي‌توانند فضاي يك ميز كار گروهي را تفكيك كنند. اين ويژگي‌ها باعث مي‌شود تا پارتيشن‌هاي اداري در ايجاد محيطي براي حفظ حريم خصوصي افراد نيز كارايي داشته باشند.ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۹:۲۰ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

افزايش انگيزه كاركنان و طراحي دكوراسيون اداري

دكوراسيون اداري

كار كردن به صورت منظم، روزانه، در يك محيط ثابت، با وظايف از پيش تعيين شده و مشخص، از جمله فعاليت‌هايي است كه نظم دنياي مدرن به انسان معاصر تحميل كرده است. اما در پس پرده نبايد فراموش كنيم كه خوي انسان‌ها به‌گونه‌اي است؛ كه در چنين شرايطي فرسوده و مستهلك مي‌شود. از سويي فضاي كاري محلي براي گذران تقريبا نيمي از عمر انسان‌هاست. جايي كه روابط انساني و كشمكش‌هاي كاري بسياري در آن شكل مي‌گيرد. در اين شرايط هرچيزي كه بتواند به بهبود وضعيت روحي و افزايش انگيزه كاركنان بينجامد، قابل ستايش است.
اين روزها دكوراسيون اداري نقشي مهم در فراهم كردن محيطي جذاب و پرانرژي بازي مي‌كند. در اين نوشته وب‌سايت مكعب گروپ به بررسي نقش دكوراسيون اداري در افزايش انگيزه كاركنان مي‌پردازيم.

 

احساس مهم بودن

يكي از مهم‌ترين نكات براي افزايش انگيزه كاركنان القاي احساس مهم بودن است. در واقع علماي مديريت ثابت كرده‌اند كه اگر كاركنان احساس كنند كه وظيفه‌اي مهم را انجام مي‌دهند و كار آنها و خودشان براي سازمان داراي اهميت هستند؛ مي‌توانند با انگيزه بيشتري به كار بپردازند.
در اين ميان جالب است بدانيد كه طراحي دكوراسيون اداري تا چه حد مي‌تواند در افزايش يا كاهش اين انگيزه‌ها موثر باشد. دكوراسيون اداري در يك نماي كلي نشان مي‌دهد كه كارفرما تا چه ميزان به فكر بهبود فضاي كار كاركنان است. طبيعي است كه كاركنان در يك دفتر كار شيك، مدرن، راحت و زيبا، احساس بهتري خواهند داشت؛ و اين احساس در آنها القا مي‌شود كه وجود آنها براي صاحبان سازمان مهم است.

احساس برابري

يكي از حساس‌ترين وظايف مديران منابع انساني، فراهم آوردن فضايي است كه كاركنان در آن احساس برابري كنند. عوامل بسياري ممكن است موجب به هم خوردن اين تعادل و احساس نابرابري از سوي كاركنان شود. مواردي مثل حقوق نابرابر، طرح وظايف شغلي نامناسب، نوع رفتار، فضاي كار، امكانات موجود و… همگي از مواردي است كه مي‌تواند موجب بروز احساس نابرابري در كاركنان شود.
احساس نابرابري را مي‌توان آفت انگيزه براي هر كارمندي دانست. اگر كارمند شما احساس كند در مقايسه با هم رده‌هايش در شرايط مساوي قرار ندارد؛ ممكن است سرخورده شده و انگيزه‌هايش براي فعاليت مثبت كاهش پيدا كند.
در اين زمينه دكوراسيون اداري مي‌تواند يك از عناصر نقش آفرين باشد. به‌خصوص ميز اداري هر شخص قادر است در اين زمينه بسيار موثر باشد. به همين دليل به‌طور معمول در سازمان‌ها، ميزهاي كار افراد هم رده را در يك اندازه و با شرايط يكسان طراحي مي‌كنند. ممكن است عجيب به‌نظر برسد؛ اما ناخودآگاه كاركنان به اين نابرابري ظاهري واكنش نشان مي‌دهد. طبيعتا فردي كه داراي ميز اداري كوچك‌تر و ساده‌تر است؛ در مقابل ديگران احساس ضعف و نابرابري خواهد كرد؛ در مقابل كسي كه داراي ميز اداري بهتر و بزرگ‌تري است؛ ممكن است تصور كند نزد مديران از جايگاه بهتري برخوردار است.

تنظيم روابط

دكوراسيون اداري و شكل چينش مبلمان اداري مي‌تواند در تنظيم روابط افراد سازمان بسيار موثر باشد. فاصله ميزهاي اداري از يك‌ديگر، نوع چينش آنها و ساير عناصر دكوراسيون اداري، مي‌تواند موجب بروز رفتارهاي خاص در كاركنان گردد.
تنظيم بهينه روابط بايد به‌گونه‌اي باشد كه موجب حفظ تعادل شود. طبيعي است كه وجود يك فضاي شلوغ و به‌هم ريخته مي‌تواند در كاهش انگيزه كاركنان موثر باشد. در حالي كه يك فضاي ارتباطي سالم، مي‌تواند به افزايش انگيزه كاركنان منجر شود.

بهبود شرايط جسمي

قطعا جسم و روح ارتباطي تنگاتنگ با يك‌ديگر دارند. شما نمي‌توانيد از كاركناني كه روي مبلمان اداري ناراحت مشغول فعاليت هستند و جسمي خسته دارند؛ انتظار روحي شاداب و پرانگيزه داشته باشيد. بنابراين استفاده از مبلمان اداري ارگونوميك از جمله موارد بسيار مهم در بهبود شرايط جسمي كاركنان و افزايش انگيزه و انرژي آنها است. در ميان مبلمان اداري گوناگون نيز، طبيعتا صندلي و ميز اداري مهم‌ترين عنصر براي افزايش راحتي كاركنان هنگام فعاليت است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۲:۱۴ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

مهمترين توصيه ها براي انتخاب مبلمان اداري يكپارچه

lمبلمان اداري

وقتي درباره طراحي دكوراسيون داخلي يك كسب‌وكار صحبت مي‌كنيم؛ منظور انتخاب انواع عناصر موجود در فضا و شكل چينش اين عناصر در كنار يك‌ديگر است. از گذشته تا امروز يكپارچگي و هماهنگي (نه لزوما يكسان بودن و تشابه) از مهم‌ترين نكاتي است كه بايد در طراحي دكوراسيون اداري مورد توجه قرار گيرد. مهم‌ترين عنصر طراحي دكوراسيون اداري، مبلمان اداري است. به همين دليل نيز انتخاب مبلمان اداري يكپارچه موضوعي بسيار مهم است. در اين نوشته وب‌سايت سامانه ساز فرابين به بررسي يكپارچگي مبلمان اداري از ديدگاه‌هاي گوناگون مي‌پردازيم.

 

 مبلمان اداري يكپارچه با هويت برند

منظور از هويت برند، احساس و دركي است كه مخاطب كسب‌وكار شما هنگام شنيدن نام يا ديدن آرم كسب‌وكارتان، دريافت خواهد كرد. اين درك و احساس تنها از محصول و آرم شما نشات نمي‌گيرد؛ بلكه هر چيز مرتبط با كسب‌وكارتان، از جمله طراحي دكوراسيون اداري و طراحي مبلمان اداري مي‌تواند روي آن موثر باشد.

از اين رو داشتن مبلمان اداري يكپارچه با هويت برند، مسئله بسياري مهمي است. در واقع اين دو مورد بايد مكمل يك‌ديگر باشند. به عنوان مثال يك شركت كه به خلاقيت، نوآوري و تكنولوژي‌محور بودن مشهور است؛ بهتر است از مبلمان اداري مدرن استفاده كند؛ تا مخاطبان كسب‌وكار در مواجهه با فضاي اداري، دچار بازخورد دوگانه نشوند.

مبلمان اداري يكپارچه با رنگ سازماني

مبلمان اداري يكپارچه با رنگ سازماني، موضوع مهم ديگري است كه بايد هنگام خريد مبلمان اداري مورد توجه قرار دهيد. رنگ سازماني يكي از مهم‌ترين عناصر هويت بصري سازمان شماست. اگر رنگ سازماني شما قرمز است؛ استفاده از مبلمان آبي رنگ، ايده چندان جذابي نيست! البته همه چيز در اين حد ساده نيست. در واقع سازمان‌هاي حرفه‌اي معمولا داراي يك رنگ سازماني اصلي و چند رنگ سازماني فرعي و مكمل هستند. در نتيجه انتخاب مبلمان اداري يكپارچه با رنگ سازماني امري نسبتا پيچيده است. در اين زمينه نيز لزوما نبايد مبلمان اداري همرنگ با رنگ سازماني انتخاب شود؛ در واقع بهترين كار اين است كه رنگ‌بندي مبلمان اداري مكمل رنگ سازماني باشد.

مبلمان اداري يكپارچه با فرهنگ سازماني

فرهنگ سازماني به رفتار و روابط رسمي و غيررسمي كاركنان با يكديگر اطلاق مي‌شود. در واقع فرهنگ سازماني تعيين‌كننده شكل روابط در يك سازمان و نوع واكنش نشان دادن افراد سازمان به موضوعات گوناگون است. فرهنگ سازماني نشان مي‌دهد كه هر رويدادي در سازمان چگونه شكل مي‌گيرد و چه واكنش‌هايي را در بر دارد. از سويي يكي از مهم‌ترين عناصر سازنده فرهنگ سازماني سبك زندگي و نوع روحيات افراد سازمان است. اين روحيات هستند كه سازنده فرهنگ سازماني خواهند بود.
در نتيجه يكي ديگر از ويژگي‌هاي مبلمان اداري يكپارچه، هماهنگي آن با فرهنگ سازماني است. به عنوان مثال فرهنگ سازماني در بسياري از ادارات دولتي ايران به گونه‌اي است كه انجام كار در دفتر كار باز را برنمي‌تابد. در حالي كه اين روزها بسياري از كسب‌وكارهاي خصوصي با استفاده از اين سبك چينش مبلمان اداري، توانسته‌اند در هزينه‌هاي خود صرفه‌جويي كرده و بازدهي كاركنان خود را نيز افزايش دهند.

مبلمان اداري يكپارچه با ويژگي‌هاي شغلي

ويژگي‌هاي شغلي آخرين عنصر مهمي است كه در اين مقاله به آن اشاره مي‌كنيم. داشتن مبلمان اداري يكپارچه به ما اين فرصت را مي‌دهد كه كسب‌و‌كار خود را بهتر و دقيق‌تر و بر مبناي ويژگي‌هاي مدنظر خود معرفي كنيم.
در واقع مبلمان اداري بايد بتواند پاسخگوي نيازهاي مشاغل گوناگون باشد. به عنوان مثال مبلمان اداري يك بانك، بايد بتواند نيازهاي مشتريان را در ايجاد ارتباط با كاركنان بانك به بهترين وجه فراهم كند. مراكز پاسخگويي تلفني، دفاتر خصوصي، مطب پزشكان و… نيز هركدام داراي ويژگي هاي خاص خود هستند؛ كه براي داشتن مبلمان اداري يكپارچه بايد به آن توجه كنيد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۰۱:۲۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

نكات مهم براي طراحي اتاق كنفرانس

ميز كنفرانس

طراحي دكوراسيون اداري بخش‌هاي گوناگون هر دفتر كاري، بر مبناي قوانين و استانداردهاي مشخص و البته با توجه به نيازهاي خاص هر كسب‌وكار انجام مي‌شود. يكي از مهم‌ترين بخش‌هاي هر سازماني اتاق كنفرانس است. اتاق كنفرانس براي پيگيري و برگزاري جلسات درون‌سازماني و برون‌سازماني، بيش از هر موضوعي كاربرد دارد. از اين رو بايد از نظر طراحي مناسب چنين كاربردي شود. در اين نوشته وب‌سايت سامانه ساز فرابين، چند توصيه مهم را براي طراحي اتاق كنفرانس مطرح مي‌كنيم.

ميز كنفرانس مهم‌ترين عنصر اتاق كنفرانس

طبيعي است كه ميز كنفرانس به عنوان مبلمان اصلي اتاق كنفرانس از اهميت بالايي برخوردار است. در واقع اگر شما بتوانيد انتخاب خوبي در زمينه ميز كنفرانس داشته باشيد؛ توانسته‌ايد نيمي از مسير داشتن اتاق كنفرانس مناسب را بپيماييد. يك ميز كنفرانس خوب بايد بر اساس شرايط مختلفي سنجيده شده و انتخاب گردد.
در درجه اول تعداد اعضاي احتمالي جلسات را در نظر بگيريد؛ تا بتوانيد تخمين درستي از ظرفيت ميز اداري مدنظر داشته باشيد. اگر ميز كوچكي را براي اين كار در نظر بگيريد؛ شكل آن آنقدرها مهم نيست. اما اگر يك ميز بزرگ با ظرفيت بيش از 10 نفر را مي‌خواهيد تهيه كنيد؛ بهتر است به شكل و كاربري‌هاي آن نيز توجه كنيد.
در زمينه شكل ميز كنفرانس به دنبال طرحي باشيد؛ كه امكان ارتباط چهره به چهره افراد حاضر در جلسه را فراهم كند. در اين زمينه ميزهاي دايره‌اي و بيضي شكل بهترين گزينه هستند. همچنين اندازه ميز كنفرانس را در حدودي انتخاب كنيد كه امكان رفت و آمد راحت افراد را در فضاي اتاق فراهم كند. به‌طور معمول فاصله دست كم يك متري بين حاشيه ميز كنفرانس و ديوارهاي اتاق كنفرانس در اين زمينه استاندارد مطلوبي است.
در نهايت فراموش نكنيد كه براي ميز كنفرانس‌هاي بزرگ، به دنبال ارتباطات كاربردي باشيد. به عنوان مثال محل پريز اتصال شارژر و همچنين ميكروفون براي صحبت كردن، از جمله ويژگي‌هايي است كه جلسات با تعداد نفرات بالا به آن نياز خواهند داشت.

عايق بودن ديوارهاي اتاق كنفرانس

مسئله تنها حفظ محرمانگي نيست. واقعيت آن است كه ديوارهاي اتاق جلسات به دلايل گوناگون بايد در برابر صدا عايق باشند. اين اتاق‌ها از دو حال خارج نيستند. در درجه اول اينكه فضايي براي جدل‌ها و مباحثه‌هاي گروهي و پر سر و صدا است. در درجه دوم محلي براي تمركز و دور شدن از محيط شلوغ شركت براي كار گروهي است. در اين بين مسئله حفظ محرمانگي نيز از جايگاه بالايي برخوردار است. به هر روي در طراحي دكوراسيون اتاق كنفرانس استفاده از مواد عايق صدا را فراموش نكنيد. همچنين بكوشيد اتاق كنفرانس را در محلي از دفتر كار انتخاب كنيد كه كمترين ارتباط را با نقاط شلوغ شركت داشته باشد.

چينش ساير عناصر موجود در اتاق كنفرانس

اتاق كنفرانس بجز ميز كنفرانس  و مبلمان اداري داراي عناصر مهم ديگري نيز هست. از جمله اين عناصر كه در بسياري از اتاق‌هاي كنفرانس وجود دارد؛ صفحه نمايش گسترده براي استفاده از ويدئو پروژكتور است. در اين زمينه دقت كنيد كه فاصله ميز كنفرانس با پرده نمايش به ميزان كافي باشد؛ تا همه افراد حاضر در جلسه بتوانند به خوبي به تماشاي محتواي نمايش داده شده بپردازند.
نصب بلندگوهاي چند كاناله نيز يكي از ويژگي‌هاي جذابي است كه در صورت نصب در جاي درست مي‌تواند بسيار موثر باشد.
نورپردازي و نصب تابلوها و ساير عناصر تزئيني در اتاق كنفرانس نيز آخرين موردي است كه بايد به آن توجه كنيد. دقت داشته باشيد كه اتاق كنفرانس فضايي جدي است؛ و تا جاي ممكن بايد از شلوغ كردن آن بپرهيزيد. اما كاملا ساده بودن اين اتاق نيز ايده جذابي نيست. استفاده از تابلوهاي مرتبط با كسب‌وكار به تعداد محدود و نورپردازي روي آنها، مي‌تواند فضاي اتاق كنفرانس دفتر شما را جذاب‌تر كند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۰۸:۵۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

مبلمان اداري مناسب شركت هاي تكنولوژي محور

مبلمان اداري

مبلمان اداري مناسب براي هر كسب‌وكاري داراي ويژگي‌هاي متفاوتي خواهد بود. اگرچه در ظاهر بسياري از موارد مشابه هم هستند؛ اما اگر قبل از انتخاب مبلمان اداري به موضوع فعاليت كسب‌وكار خود بنگريد؛ مي‌توانيد مبلمان اداري مناسب‌تري را براي فعاليت‌هاي خود انتخاب كنيد. اين روزها كسب‌وكارهاي مرتبط با تكنولوژي توسعه بسياري پيدا كرده‌اند. اين كسب و كارها داراي ويژگي‌هايي هستند؛ كه نيازهاي آنها را از ساير سازمان‌ها متفاوت مي‌كند. در اين مقاله وب‌سايت سامانه ساز فرابين، به بررسي مبلمان اداري مناسب كسب‌وكارهاي تكنولوژي محور پرداخته‌ايم.

 

بررسي مبلمان اداري مناسب كسب‌وكارهاي تكنولوژي محور

ارگونومي

همه مي‌دانيم كه كسب‌وكارهاي تكنولوژي محور، معمولا بر اساس كار با رايانه شكل مي‌گيرند. در واقع كار با رايانه‌هاي روميزي و… اصلي‌ترين و زمان‌برترين فعاليت افراد شاغل در اين حوزه است. تصور ساعت‌ها كار و تمركز در حالي كه به مانيتور خيره شده‌ايد؛ ممكن است بسيار خسته‌كننده باشد. همچنين اين مسئله مي‌تواند از نظر جسمي نيز مضراتي براي كاركنان داشته باشد. همه اين موارد باعث مي‌شود تا هنگام انتخاب مبلمان اداري مناسب براي اين نوع كسب‌وكار، توجه به ارگونومي محصولات، به‌خصوص صندلي و ميز اداري ، بسيار مهم باشد. منظور از مبلمان ارگونوميك مبلماني است كه در هماهنگي كامل با بدن انسان ساخته شده است؛ و كار روي آنها، بدن شما را كمتر تحت فشار قرار داده و با احساس خستگي كمتري به فعاليت مي‌پردازيد. وجود يك صندلي اداري با كيفيت، مهمترين چيزي است كه يك نيروي فني در دفاتر كار تكنولوژي محور به آن نياز دارد.

كاربردها

شركت‌هاي تكنولوژي محور، به دليل استفاده از تجهيزات رايانه‌اي گوناگون، معمولا مملو از سيم كشي و نقاط ارتباطي گوناگون است. استفاده از تجهيزات بي‌سيم، داكت‌هاي هدايت سيم كشي و موارد مشابه، مي‌تواند دسترس‌پذيري به تجهيزات مختلف را بهبود داده و موجب افزايش كارايي كاركنان شود.
همچنين ميزهاي اداري مناسب اين كسب‌وكارها، نيازمند تجهيزات جانبي ديگري است كه در افزايش كارايي آنها موثر است. مواردي مثل پريزهاي متنوع برق، كابل كشي اينترانت و اينترنت و… در زير ميز، از جمله مواردي است كه هنگام انتخاب ميز اداري كسب‌وكارهاي تكنولوژي محور بايد مورد توجه قرار گيرد.

ارتباطات

كاركنان كسب‌وكارهاي تكنولوژي محور معمولا افراد جوان، پرانرژي و فعال هستند. همچنين ذات اين كسب‌وكارها نيازمند ارتباطات و هماهنگي‌هاي گسترده بين اعضاي تيم‌هاي مختلف است. در واقع كار گروهي در اين فعاليت‌ها بسيار ضروري و مورد توجه است. در نتيجه بايد از مبلمان اداري مناسب براي بهبود ارتباطات افراد استفاده كنيد. به عنوان مثال طراحي دكوراسيون اداري به شكل باز يكي از مطرح‌ترين ايده‌ها در اين زمينه است. اين طراحي اجازه مي‌دهد تا همه افراد مرتبط با هم روي ميز كار گروهي و در يك فضاي مشترك مشغول به كار شوند. اگرچه اين روش نقاط ضعف خاصي مانند كاهش تمركز و… نيز دارد؛ اما در نهايت تجربه ثابت كرده است اين شكل از طراحي دكوراسيون اداري براي كسب‌وكارهاي مرتبط با تكنولوژي بسيار مفيدتر از طراحي‌هاي كلاسيك است.

جزئيات

تكنولوژي رهاورد دنياي مدرن است؛ و مدرنيته در طراحي دكوراسيون، بر اساس طراحي مينيمال پايه‌گذاري شده است. به همين دليل است كه دفاتر كسب‌وكارهاي مدرن معمولا از طراحي مينيمال برخوردار هستند. در اين طراحي همه چيز بر اساس ضرورت شكل مي‌گيرد. بنابراين فضايي خلوت و با تعداد عناصر كم را شاهد هستيم؛ كه هر عنصري بنا بر دليلي موجه در فضا حضور يافته است.
جزئياتي مانند طراحي‌هاي روي ديوار، ديوايدرها، تابلوها، نورپردازي و… از جمله مواردي است كه بايد آنها را در حداقلي‌ترين حالت و بر مبناي نيازهاي كسب‌وكار خود شكل دهيد.
در نهايت فراموش نكنيد كه مبلمان اداري مناسب با شركت‌هاي مرتبط با تكنولوژي بايد در هماهنگي كامل با ساير عناصر هويت بصري كسب و كار شما، از جمله وب‌سايت، اقلام تبليغاتي، رنگ سازماني و… باشد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۵۰:۵۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

نكاتي براي انتخاب ميز مديريتي مناسب

ميز مديريتي

انتخاب ميز مديريتي مي‌تواند يك تصميم سخت براي هر مديري باشد. همچنين اين انتخاب از جمله انتخاب‌هايي است كه مديران علاقه دارند به طور كامل بر اساس سليقه شخصي آنها انجام شود. در نتيجه بهتر است اطلاعات مناسبي در اين زمينه داشته باشند؛ و بتوانند بر اساس علايق و نيازهاي خود اقدام به انتخاب ميز مديريتي مناسب نمايند. در اين نوشته وب‌سايت سامانه ساز فرابين، نكاتي درباره انتخاب ميز مديريتي مطرح شده است.

ميز مديريتي مدرن يا كلاسيك

بسياري از مديران هنگام انتخاب ميز مديريتي خود در انتخاب بين ميزهاي مديريتي مدرن و كلاسيك دچار سردرگمي مي‌شوند. اين سردرگمي به‌طور معمول ناشي از تفاوت علاقه شخصي مدير با طراحي دكوراسيون اداري ساير بخش‌هاي دفتر كار است. اين روزها همه شركت‌ها به دليل مزاياي گوناگون، از طراحي دكوراسيون اداري به سبك مدرن بهره مي‌برند. اين در شرايطي است كه يك تصور قديمي ميز مديريتي كلاسيك را نمونه بهتري مي‌داند.
در درجه اول به اين مسئله توجه كنيد كه آيا اتاق مديريت از ساير بخش‌ها جداست؛ و يا داراي ارتباط بصري با ساير بخش‌ها است. اگر اتاق مديريت به صورت مجزا طراحي شده است؛ مي‌توانيد آن را تا حدود زيادي به سليقه خود شكل دهيد؛ و مسئله انتخاب يك ميز متفاوت با ساير طراحي‌ها اهميت كمتري دارد. اما اگر دفتر مديريت ارتباطي پيوسته با ساير بخش‌هاي دفتر كار دارد؛ بايد تا حد ممكن از طراحي هماهنگ و پيوسته با ساير بخش‌ها برخوردار باشد.

ايجاد جو رواني مدنظر شما

يكي از كاربردهاي ميز اداري مديريت، القا حس برتري و قدرت مدير در جلسات برون‌سازماني و درون‌سازماني است. به همين دليل است كه معمولا ميزهاي مديريت از اندازه‌هاي بزرگ‌تر برخوردار بوده و با تزئينات و جزئيات بيشتري ساخته شده‌اند. اين ويژگي‌ها كمك مي‌كند مدير سازمان در جلسات خود در جايگاه برتري نسبت به طرف مقابل قرار گيرد.
براي ايجاد چنين جوي، فارغ از موارد ذكر شده بايد با سنجش مخاطب احتمالي خود، تصميم به انتخاب ميز مديريتي بگيريد. به عنوان مثال يك ميز كلاسيك و بزرگ كه داراي جزئيات زيادي در طراحي است؛ براي يك دفتر كار با مخاطبان و كاركنان ميان‌سال به بالا، جذاب به نظر مي‌رسد. اما اگر به دنبال تحت تاثير قرار دادن مخاطبان جوان و علاقمند به تكنولوژي باشيد؛ احتمالا بايد به دنبال يك ميز مديريتي مدرن با سبك طراحي مينيمال باشيد.

كارايي و كيفيت

بسياري از مديران بيش از فعاليت‌هاي عملياتي، به انجام كارهاي فكري و تصميم‌گيري مي‌پردازند. اين مديران بيش از سايرين به دنبال ميزهاي با كيفيت و ساده هستند. در مقابل مديراني وجود دارند كه مانند ساير كاركنان آستين‌ها را بالا زده و در انجام كارهاي عملياتي سازمان مشاركت مي‌كنند. اين دسته از مديران بهتر است به دنبال يك ميز مديريتي با امكانات كافي براي انجام كارهاي مدنظر باشند.

تفاوت در عين هماهنگي

يك اصل كلي درباره ميزهاي مديريتي داشتن تفاوت با ساير ميزهاي اداري است. در واقع ميز مديريتي بايد نشان‌دهنده جايگاه شغلي و كاري فرد باشد. البته اين تفاوت نبايد منجر به ايجاد ناهمگوني ميز مديريتي با ساير ميزهاي كار و به طور كلي طراحي دكوراسيون اداري شود.
در نهايت توصيه مي‌كنيم به عنوان يك مدير، انتخاب ميز مديريتي خود را مانند ساير اجزاي دكوراسيون اداري، به يك طراح يا تيم با تجربه و متخصص در زمينه طراحي دكوراسيون اداري بسپاريد. البته فراموش نكنيد كه اين بخش از طراحي دكوراسيون اداري، قلمرو شماست؛ و مي‌توانيد تا حدود زيادي و با هماهنگي تيم دكوراتور، علايق و انتظارات خود را نيز در آن پياده كنيد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۳:۱۸ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |