حل سه چالش طراحي با دكوراسيون اداري

دكوراسيون اداري

طراحي دفتر كار تنها به مسئله ظاهر دكوراسيون اداري شما نمي پردازد. گياهان زنده، نور طبيعي، فضاهاي آرام و مناطق مشترك براي همكاري، تنها برخي از تجهيزات اداري هستند كه ثابت شده براي بهبود سلامت كاركنان مفيد است، اما آيا شما مي‌دانيد كه تاثير طراحي دفتر كار مي‌تواند به مراتب فراتر از سلامت كاركنان باشد؟

نحوه طراحي دفتر كار مي‌تواند و بايد تاثير قابل ملاحظه‌اي بر روي بهره‌وري شركت داشته باشد. از طريق طراحي درست دفتر كار شركت‌ها مي‌توانند سلامت كاركنان، همكاري و بهره‌وري آنها را بهبود بخشند. اين در حالي است كه اين كار به طور معمول هزينه‌هاي شركت را نيز كاهش مي‌دهد. در اين مقاله سه نمونه از شركت‌هايي كه چالش‌هاي خود را با طراحي دفتر كار حل كرده‌اند، مورد بررسي قرار گرفته است.

حل سه چالش بزرگ توسط سه كمپاني بزرگ با كمك طراحي دفتر كار

Telenor تله‌نور

مسئله

به عنوان يكي از بزرگترين شركت‌هاي مخابراتي در اروپا، شركت تلنور با چالش تلفيق 40 ساختمان و جمع‌آوري 7،700 كارمند در دفتر مركزي خود در كشور نروژ مواجه شد. حركت مهمي كه به منظور كاهش هزينه‌هاي ساختمان اداري و افزايش همكاري كاركنان صورت گرفت. همراه با اين اهداف، چالش طراحي دفتر كار ايجاد فضائي بود كه موقعيت شركت را به عنوان يكي از شركت‌هاي پيشرو در جهان مخابرات منعكس كند.

راه حل

Telenor با كمك شركت معماري NBBJ يك فضاي اداري جالب و منحصر به فرد ايجاد كرد؛ كه به شدت براي كار از راه دور بهينه شده بود. در اين طراحي با وجود 6 هزار ايستگاه كاري در هشت بخش، بيشتر اين فضاهاي كاري به فرد مشخصي اختصاص نداشتند. اين تغيير اساسي نسبت به مدل دفتر سنتي، بدين معني بود كه كاركنان اكنون مي‌توانند از يك ايستگاه كاري به ايستگاهي ديگر برحسب نياز خود تغيير مكان دهند. در حالي كه ميدان مركزي بي‌نظيري در فضاي دفتر كار وجود دارد، كه كاركنان مي‌توانند در آن به همكاري مشترك و تبادل اطلاعات بپردازند. از نظر تجاري، اجراي اين تغييرات اجازه داد كه Telenor فضا را براي هر كارمند از 38 متر مربع به 21?4 متر مربع كاهش دهد؛ و به طور سالانه بيش از 12 ميليون دلار در هزينه ساختمان خود صرفه‌جويي كند.

Pixar پيكسار

مسئله

در اصل، پيكسار سه ساختمان جداگانه داشت. يك ساختمان براي متخصصان كامپيوتر، يك ساختمان براي انيماتورها و سومي براي مديران و سردبيران. هنگامي كه استيو جابز در اواخر دهه 1990 مديريت پيكسار را بر عهده گرفت؛ به سرعت متوجه شد كه اين سبك طراحي دكوراسيون اداري براي دفتر كار موجب محدود كردن همكاري و مشاركت در محيطي كه بازخورد و بحث بسيار مهم است مي‌شود. چالش او اين بود كه اين موانع فيزيكي را از بين ببرد و يك فضاي مشترك با هدف افزايش مشاركت و همكاري فراهم كند.

راه حل

جابز از تقسيمات اداري خلاص شد و فضاي يكساني براي همه كاركنان ايجاد كرد. در اين شرايط كل سازمان قادر به ارتباط مستقيم با يكديگر و به اشتراك گذاشتن ايده‌ها بودند. يكي از بنيان‌گذاران پيكسار در مورد استفاده از ميزهاي دايره‌اي براي از بين بردن هرگونه سلسله مراتب نكات جالبي را مطرح مي‌كند كه اصلي‌ترين آن بهبود كيفيت ارتباطات بين رده‌هاي مختلف شغلي است. اين انتخاب‌هاي طراحي، خلاقيت را افزايش داد؛ و محيطي را ايجاد كرد كه در آن بازخورد صادقانه تشويق شد. اين تغييرات در طراحي دفتر كار براي موفقيت پروژه‌هاي در حال پيشرفت پيكسار حياتي بود.

سامسونگ Samsung

مسئله

هنگامي كه سامسونگ تصميم گرفت دفتر مركزي خود را در سن‌خوزه بسازد؛ متوجه شد كه دارد دفتر كار خود را در قلب دره سيليكون قرار مي‌دهد. جايي كه رقابت در ميان استخدام كنندگان بسيار شديد است. در نتيجه اين شركت مجبور به طراحي دكوراسيون اداري منحصر به فرد و كاربردي دفتر كاري شد؛ تا به كاركنانش نشان دهد كه يك سازمان عريض و طويل هم مي‌تواند محيط كاري جذابي همانند استارتاپ‌ها داشته باشد.

راه حل

راه حل سامسونگ ساخت يك ساختمان جديد و مدرن بود كه فضاهاي باز زيادي را با باغچه و امكانات رفاهي اجتماعي فراهم مي‌كرد. كافه تريا در خارج از محل كار قرار داده شد تا كارمندان را تشويق كند زمان‌هايي را در خارج از ايستگاه كاري خود باشند. فضاهاي مانند يك مركز تناسب اندام و اتاق‌هاي موسيقي براي اطمينان از اينكه كاركنان مكان‌هايي براي بازيابي انرژي دارند، گنجانده شد. اين رويكرد طراحي دفتر كار اطمينان داد كه مطلوب‌ترين فضاي اداري براي كاركنان فراهم شده است؛ و آنها در اين زمينه مشتاق همكاري با سامسونگ خواهند بود.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۷:۵۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

روش هاي بهبود فضاي اداري با دكوراسيون اداري

دكوراسيون اداري

آلبرت انيشتين، اسحاق نيوتن، بيل گيتس و… جهان پر از افراد درونگراي معروف است؛ كه پيشرفت‌هاي بسيار بزرگي را براي بشريت رقم زنده‌اند. تحقيقات نشان داده است كه افراد درونگرا ويژگي‌هاي ذاتي دارند؛ كه باعث مي‌شود آنها رهبراني شگفت‌انگيز باشند. از جمله اين ويژگي‌ها مي‌توان به ميل به حل مشكلات از طريق تفكر و توانايي ارتباط معني‌دار با ديگران را ذكر كرد. در اين مقاله مي خوايم نكاتي را درباره بهبود دكوراسيون اداري براي افراد درونگرا مطرح كنيم.

سوزان كين در يك گفتگوي معروف در TED در مورد قدرت افراد درونگرا، خاطرنشان مي‌كند كه يكي از هر سه نفر از افراد جامعه درونگرا است. با توجه به اينكه درونگراها فضاهاي كاري آرام را با مقداري حريم خصوصي ترجيح مي‌دهند؛ اين آمار نشان مي‌دهد كه يك سوم كاركنان در هر دفتر كار، ممكن است براي انطباق با روند رو به رشد دفاتر باز، دچار چالش شوند. پس مسئله فضاي اداري براي افراد درونگرا مسئله اي مهم است.

بنابراين سوال اين است كه چگونه مي‌توان يك فضاي اداري براي افراد درونگرا طراحي كرد؛ تا اين اطمينان وجود داشته باشد كه همه كاركنان در آن احساس راحتي دارند. يك دفتر كار مدرن نياز به حفظ حريم خصوصي و فضاي مشاركت دارد؛ تا بتواند تعادل مناسب براي تمامي شخصيت‌ها را ارائه دهد. به عنوان يك مدير، راه‌هايي وجود دارد كه با استفاده از آن شما مي‌توانيد اطمينان حاصل كنيد كه مجموعه متفاوتي از كاركنان با روحيات گوناگون در دفتر شما احساس راحتي و امنيت مي‌كنند.

فضاي اداري را به بخش‌هاي مختلف تقسيم كنيد

امروزه نزديك به 70 درصد از شركت‌هاي ايالات متحده، دكوراسيون اداري باز را به عنوان يك استاندارد پذيرفته‌اند. با اين حال، اين طراحي دفتر ويژه، اختراع دنياي كسب و كار مدرن نيست؛ بلكه در واقع يك فضاي كار طراحي شده توسط معمار مشهور فرانك لويد رايت در سال 1939 بوده است.

آنچه در مورد دفتر كار باز رايت قابل توجه بود؛ اين بود كه او در اين طراحي موفق به رسيدن به تعادل بين فضاي باز و حس حريم شخصي شده بود. طراحي او اطمينان داد كه فاصله بين هر ميز، فاصله بين هر ميز ميزبان، دفاتر خصوصي و… به ميزان مناسب است. همچنين همه كاركنان از نور طبيعي كافي برخوردار بودند. موفقيت اين دفاتر باز اوليه نشان مي‌دهد كه طراحي فضاي باز مي‌تواند براي همه نوع افراد به درستي كار كند؛ اما فضاي شخصي بايد براي افراد درون‌گرا اولويت‌بندي شود.

هنگام طراحي يك دفتر باز، مهم است تا اطمينان حاصل كنيد كه مناطق دفتر كار براي فعاليت در يك ميحط آرام بهينه شده است. در محل كارهاي متحرك امروزي كه در آن اكثر كاركنان دسترسي به يك لپ‌تاپ داشته و به همين دليل توانايي حركت در نقاط مختلف دفتر را دارند؛ مهم است كه فضايي را فراهم آوريم كه در آن افراد درونگرا و هركسي كه براي ساعاتي نيازمند تمركز، سكوت، آرامش و حريم خصوصي بيشتر است از آن استفاده كند.

پس بجاي اختصاص يك صندلي خاص به كاركنان، به آنها اجازه دهيد براي انجام اين كار، در بخش هاي مختلف چرخش داشته باشند. در اين شرايط كاركنان مي‌توانند تصميم بگيرند كه در كدام نقطه فضاي اداري، بهتر مي‌توانند به امور خصوصي خود برسند.

از كانال‌هاي چندگانه براي ايجاد ارتباط استفاده كنيد

فقط به اين دليل كه همكاران در فضاي باز دفتر قابل دسترسي هستند؛ به اين معنا نيست كه بهترين راه برقراري ارتباط سخن گفتن است. اگرچه درگيري‌هاي گروهي، گفتگوها و بحث‌هاي كلامي مفيد هستند؛ اما نياز به حفظ حريم خصوصي و تمركز نيز بايد مورد توجه قرار گيرد. به اين ترتيب، مهم است كه كانال‌هاي چندگانه ارتباطي براي كارمندان فراهم شود. ابزارهايي مانند مسنجرهاي آنلاين، تسك منجرها، تلفن و… كاركنان را قادر مي‌سازد بدون ايجاد حواس‌پرتي براي يكديگر صحبت كنند. به طور خاص، چنين ابزارهايي زمان دروني را براي فكر كردن از طريق مشاركت فراهم مي‌كنند.

با ايجاد يك دكوراسيون اداري فراگير كه هم حريم خصوصي و هم فضاي مشاركت را تشويق مي‌كند؛ شما به هر كدام از افراد درون و برونگرا اجازه مي‌دهيد كه بر اساس نيازهاي فردي خود رشد كنند. اين ويژگي باعث افزايش رضايت و تعامل كاركنان خواهد شد.ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۷:۴۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

۸ راهكار ساده براي ايجاد ميز كار شاد

ميز اداري

شما تمام روز را جلوي ميز كار خود نشسته‌ايد؛ و اين اشتباه است كه تصور كنيد اگر گاهي اوقات براي خوردن آب، يا استفاده از سرويس بهداشتي و يا رفتن به جلسه گام برمي‌داريد، براي سلامت شما كفايت مي‌كند. پس مهم است كه علاوه بر كيفيت صندلي خود، به موضوع زيبايي بصري ( دكوراسيون اداري ) ميز كار خود نيز توجه كافي داشته باشيد.

البته بديهي است كه منظور ما اين نيست كه ميز كار خود را با انواع تزئينات شلوغ كنيد. ما فقط در مورد پيدا كردن راه‌هاي كوچك و خلاقانه براي ايجاد ميز اداري شخصي سازي شده‌تر براي شما صحبت مي‌كنيم. ميزي كه بتواند احساسي مثبت در شما متبلور كند. در اين مقاله 8 ايده جذاب در اين زمينه را با شما مطرح مي كنيم.

بندي براي نمايش عكس‌ها

كافي است بندي را به ديوار روبروي ميز كار خود آويزان كنيد و عكس‌هاي خاطره‌انگيز و مورد علاقه خود و عزيزان‌تان را با گيره از آن آويزان كنيد. اين تصاوير علاوه بر اين‌كه در طول زمان كار، احساس مثبتي به شما مي‌دهد؛ موجب ارتباط بهتر با همكاران و حتي ارباب رجوع مي‌شود. مثلا مي‌تواند فضايي براي ايجاد ارتباط با آنها و گفتگو درباره موضوعات غير رسمي‌تر شود.

كاغذهاي يادداشت رنگارنگ

بجاي درج يادداشت‌هاي يادآوري در كامپيوتر، آنها را روي كاغذهاي يادداشت رنگارنگ بنويسيد و روي ديوار روبروي ميز كار خود بچسبانيد. تنوع رنگي در فضاي بصري شما، مي تواند در بهبود روئحيه شما رد طول روز موثر باشد.

استفاده از گياهان

استفاده از گل و گياه راهي آسان براي داشتن يك ميز كار شاد و يك دكوراسيون اداري جذاب است؛ و شما هر روز احساس خوبي از همنشيني با آنها خواهيد داشت. بعضي از انواع گياهان مي‌توانند هواي دفتر شما را پاك كنند. البته نگران مسئله نگهداري آنها نيز نباشيد. در صورت مشورت با يك باغبان باتجربه به راحتي مي‌توانيد گياهاني با شرايط نگهداري آسان را پيدا كنيد.

تخته وايت برد

تخته وايت برد بهترين وسيله براي درج ايده‌ها، جملات مورد علاقه و ثبت مواردي براي يادآوري است. اين تخته‌ها در اندازه‌هاي مختلف وجود دارند و نكته جذاب در مورد آنها قابليت استفاده از مگنت‌هاي آهنربايي روي آنها و سادگي تميز شدن است.

شلف‌ها و طبقه‌هاي كتاب

اگر از شنيدن نام كتابخانه يك قفسه بزرگ و گرد و خاك گرفته در ذهن شما نقش مي‌بندد؛ بسياري از گزينه‌هاي تازه و مد روز وجود دارد كه به فضاي شما جذابيت خاصي خواهد داد. اين شلف‌هاي كتاب البته حالتي دكوراتيو دارند و تنهاي محل قرارگيري چند كتاب و مجله مهم است.

ماگ (فنجان بزرگ) خود را عوض كنيد

شما مي‌دانيد كه هر روز بايد يك نوشيدني پر از قهوه يا چاي روي ميز خود داشته باشيد. بنابراين به جاي استفاده از يك ماگ زشت و خسته‌كننده، نوشيدني خود را در ماگي قرار دهيد كه با سبك شما هماهنگ باشد.

خودكارهاي رنگي

آخرين پيشنهاد ما استفاده از خودكارهاي رنگارنگ است. براي نوشتن متون و يادداشت‌هاي خود از خودكارهاي رنگي استفاده كنيد. اين كار علاوه بر افزايش نظم يادداشت‌ها، برگه‌هاي شما را شادتر و جذاب‌تر مي‌كند.

در نهايت فراموش نكنيد براي داشتن يك ميز كار شاد بايد بتوانيد آن‌را بدون آنكه بيش از حد شلوغ شود؛ تبديل به فضايي براي هشت ساعت كار مداوم بدون خستگي كنيد. از اين رو توجه كنيد كه لزوما نبايد تمام ايده‌هاي مطرح شده در اين مقاله را به كار ببنديد. اين كار باعث مي‌شود روي ميز كار شاد شما جايي براي كار كردن باقي نماند! پس با الهام گرفتن از اين مقاله و كمي خلاقيت به خرج دادن، دو تا سه مورد را براي اجرا انتخاب كنيد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۹:۱۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

معرفي بهترين گياهان براي ميز كار شما

دكوراسيون اداري

گياهان براي دفتر كار و دكوراسيون اداري شما، مانند روح در كالبد فضاي اداري خواهند بود. وجود گياهان به فضاي كار انرژي مضاعف، شادابي، نماي بصري عالي و احساس صميميت مي‌بخشند. در اين مقاله وب‌سايت سامانه ساز فرابين، به معرفي چند گياه مناسب براي دفتر كار مي‌پردازيم. گياهان براي دفتر كار بايد داراي ويژگي‌هايي از جمله نگهداري آسان (كمترين نياز به نگهداري)، مقاومت بالا و زيبايي باشند.

كارمندان معمولا در ساعات ابتدايي روز وارد دفتر كار مي‌شوند؛ و بعد از غروب آفتاب از آن خارج مي‌شوند. در نتيجه نمي‌توانند از فضاي باز و محيط طبيعي به طور مداوم استفاده كنند. اين محروميت مي‌تواند در روحيه افراد تاثير منفي بگذارد. پس بايد به دنبال راهكاري براي بهبود اين وضعيت بود.

يكي از راه حل‌هاي معمول نور درماني و استفاده از منابع مختلف نور مصنوعي است؛ اما اضافه كردن گياهان براي دفتر كار نيز، ممكن است پيوند دهنده خوبي براي طبيعت گمشده و بهبود بهره‌وري و رضايت شغلي كاركنان باشد. شما مي‌توانيد در دفاتر اداري براي افزايش رطوبت در اطراف ميز كار خود، حذف سموم از هوا و اضافه كردن حسي خوب به فضاي كاري خود، روي گياهان حسابي ويژه باز كنيد.

زبان مادر شوهر

به اسم عجيب و غريب اين گياه نگاه نكنيد. اين گياه اولين و بهترين پيشنهاد ما براي دكوراسيون اداري و ميز كار شماست. شايد علت اين نام‌گذاري نيز طبيعت سخت زبان مادر شوهر بود. اين گياه عمر نسبتا طولاني نيز دارد. به طوري كه ممكن است آن را تا زمان بازنشستگي نيز در كنار خود داشته باشيد. تنها نكته درباره اين گياه اندازه متفاوت آنها است. بنابراين بايد هنگام انتخاب آنها نمونه‌اي را كه اندازه‌اي مناسب دارد انتخاب كنيد. همچنين در طول نگهداري، مراقب رشد و اندازه آن باشيد.

گياه زبان مادر شوهر به نگهداري خاصي نياز ندارد. فقط كافي است هفته‌اي يك بار به آن كمي آب بدهيد.

بفشه آفريقايي

ويژگي اصلي بنفشه آفريقايي اين است كه نيازمند درجه حرارت و رطوبتي معمول و دقيقا مشابه انسان است. اگرچه اين گياه در نور كافي رشد خوبي دارد؛ اما بدون نور طبيعي و با كمك نور مصنوعي نيز مي‌تواند رشد كند. بنفشه‌هاي آفريقايي مينياتوري كمتر از 6 اينچ طول دارند و به راحتي در گلدان‌هاي كوچك و فضاهاي محدود جاي مي‌گيرند. در نتيجه اين گياه را مي‌توانيد نمونه‌اي مناسب براي قرار دادن روي ميز اداري خود بدانيد.

گل زاميفوليا

زاميفوليا يكي از گياهان به شدت مقاوم در برابر شرايط محيطي است. اين گياه تحمل بالايي براي رشد در نور كم دارد؛ همچنين مي‌تواند با آب بسيار كم نيز خود را تطبيق دهد. البته استفاده از يك لامپ فلورسنت مي‌تواند در بهبود شرايط رشد آن كمك كننده باشد. اين گياه بومي آفريقا است؛ و در زمينه تلطيف هواي محيط نيز بسيار موثر است.

فيلدندرون يا پوتوس قلبي

فيلدندرون يك گياه بي‌نظير براي استفاده در فضا و دكوراسيون اداري است. اين گياه برگ‌هاي سبز و براق دارد؛ و بيشتر مناسب آويزان كردن در ارتفاع است. فيلدندرون  در گلدان‌هاي كوچك به خوبي رشد مي‌كند؛ نياز به رطوب معمولي دارد و در نور معمول فضاي داخلي رنگي سبز خواهد داشت.

بگونيا ركس

بگونيا ركس مي‌تواند يكي از بهترين گزينه‌هاي دفتر كار شما باشد. نقش و نگار روي برگ‌هاي اين گياه و رنگ‌هاي متنوع آن كه تركيبي از طيف رنگ‌هاي سبز و زرد و قرمز و… را در بر مي‌گيرد؛ آن را گزينه ويژه‌اي براي انتخاب كرده است. اين گياه در نور رشد مي‌كند اما در نور محيط نيز مشكلي ندارد. همچنين كافي است هفته‌اي يك يا دو بار بسته به حرارت محيط، آبياري شود.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۴۴:۴۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

نكات خريد پارتيشن اداري و كابين اداري مناسب

پارتيشن اداري

در فضاهايي باز (بدون اتاق) و فضاي‌هاي اداري فشرده، شركت شما ممكن است براي پشتيباني از كاركنان نيازمند يك فضاي اداري واحد باشد.
شما با استفاده از كابين‌ها و خريد پارتيشن اداري كمك مي‌كنيد تا فضايي مناسب براي حفظ حريم خصوصي كاركنان، در عين ارتباط كافي با سايرين را فراهم كنيد. در واقع پارتيشن‌هاي اداري در عين ايجاد حريم خصوصي، يك محيط كار باز ايجاد مي‌كنند. يك محيط كار باز مي‌تواند شركت شما را از نظر ميزان مشاركت و بهره‌وري، بهبود دهد. البته فراموش نكنيد كه يك انتخاب مناسب به شما كمك مي‌كند تا هرچه بيشتر از اين مزايا بهره‌مند شويد. در اين مقاله نكاتي را درباره خريد پارتيشن اداري مطرح مي‌كنيم.

نكاتي درباره مواد و فضا

اكثر شركت‌هايي كه اقدام به نصب كابين و خريد پارتيشن اداري مي‌كنند؛ ممكن است در سال‌هاي آينده از نظر تعداد كاركنان رشد كنند. بنابراين مهم است كه به توجه به اين نكته يك راه حل مقرون به صرفه را انتخاب كنيد. اين توجه كمك مي‌كند تا در آينده به راحتي بتوانيد بر تعداد پارتيشن‌ها، با هزينه كمتر اضافه كنيد. پس اينكه پارتيشن‌ها چگونه و با چه موادي طراحي شده‌اند؛ و آيا به راحتي قابليت افزايش يا كاهش را دارند، مسئله بسيار مهمي است.

در مورد فضاي موجود نيز توجه داشته باشيد كه تا جايي كه فضا اجازه مي‌دهد بهتر است كابين‌هاي اداري اختصاصي را طراحي كنيد. فضاهاي شخصي براي هر كارمند، به او احساس شخصيت و ارزش مي‌دهد و قطعا در افزايش كارايي موثر است.

در نهايت بهتر است براي خريد پارتيشن اداري خود به دنبال مواد با دوامي مانند وينيل و فولاد باشيد. اين مواد علاوه بر دوام براي تميز كردن نيز آسان‌تر هستند؛ و عملكرد آنها در طول زمان دستخوش تغيير نمي‌شود. درباره فضا اين موضوع را در نظر بگيريد كه هر يك از كارمندان به صورت منظم با يك فضاي مشخص كار مي‌كنند. اگر كاركنان نياز به استفاده از دستگاه‌هاي فكس، پرينترها، اسكنرها و ساير دستگاه‌هاي تكنولوژيك داشته باشند، اطمينان حاصل شود كه محوطه كابين داراي فضاي كافي براي اين موارد خواهد بود و كارمندان را دچار محدوديت حركتي نمي‌كند.

موضوع حريم خصوصي در خريد پارتيشن اداري

حفظ حريم خصوصي در تنظيم كابين‌هاي اداري بسيار مهم است. مگر اينكه كاركنان شما در طول زمان به طور مداوم با هم همكاري داشته باشند. اما به هر حال هر فرد بايد داراي فضايي براي امور خصوصي خود باشد. با كابين‌هاي مكعب مربع با پارتيشن هاي وينيل شيشه‌اي، مي‌توانيد حداكثر فضاي كاري را براي كاركنان خود فراهم كنيد؛ و در عين حال احساس كوچكي و محدوديت بر فضا حاكم نشود.

اگر كاركنان شما اغلب از تلفن استفاده مي‌كنند، تنظيم مجدد تقسيم اتاق‌ها و استفاده از پارتيشن هاي اكوستيك براي غلبه بر صدا را در نظر بگيريد. اين كار سطح كارايي اتاق را بالا مي‌برد. فراموش نكنيد كه بسياري از كابين‌ها قابليت تنظيم دارند؛ بنابراين قبل از سرمايه‌گذاري براي خريد يك پارتيشن جداگانه، از ويژگي‌هاي كابين‌هاي اداري خود استفاده كنيد.

بهبود بهره وري با ويژگي‌هاي صرفه‌جويي در فضا

بسياري از تنظيمات كابين‌هاي اداري ممكن است يك فضاي مشترك و ذخيره‌سازي خوب را ارائه دهند؛ تا جايي كه قفسه‌هاي اضافي براي استفاده فردي غير ضروري به نظر برسد. ميزهاي دو نفره، چهار نفره، ايستگاه كاري دوگانه مشترك، ايستگاه هاي خصوصي مستقل و ايستگاه هاي كاري ايستاده، از مواردي است كه مي تواند براي صرفه جويي در فضا كاربرد داشته باشد.

در نهايت فراموش نكنيد كه همكاري، حفظ حريم خصوصي و سلامت كاركنان همه موارد مهمي براي در نظر گرفتن هنگام خريد پارتيشن اداري است.

در صورتي كه در زمينه خريد پارتيشن اداري و به طور كلي بهبود دكوراسيون اداري دفتر كار خود سوالي داريد؛ مي توانيد براي كسب اطلاعات بيشتر و مشاوره، با متخصصان سامانه ساز فرابين تماس بگيريد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۰۳:۱۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

چند ويژگي براي طراحي فضاي اداري دلنشين

انتخاب خود را به مبلمان رسمي اداري محدود نكنيد

ما عاشق ميزهاي ناهارخوري هستيم! آنها يك فضاي كاري قابل توجه را فراهم مي كنند؛ كه در آن شما به راحتي مي توانيد كارهاي خود را گسترش دهيد. به طور مشابه، يك صندلي راحت و سبك شيك، براي ميز كار شما عالي است؛ و مي تواند نقشي فراتر از يك صندلي اداري را براي شما بازي كند.

استفاده از رنگ ها با اهداف تزئيني و كاربردي

در نظر بگيريد يك ديوار را با تخته سياه يا تخته وايت برد به طور كامل بپوشانيد. اين كار يك راه دائمي است كه فضايي براي درج و بررسي ايده ها را در اختيار شما قرار مي دهد. به عبارتي با يك تير دو نشان زده ايد. هم فضايي خلاقانه براي برنامه ريزي و پيگيري ايده ها فراهم شده؛ و هم فضايي خلاقانه و زيبا ايجاد كرده است.

يك فرش يا قاليچه را به محيط كار اضافه كنيد

استفاده از فرش يك راه عالي براي افزودن رنگ و بافت به فضاي دفتر كار است. ما عاشق فضايي هستيم كه مملو از رنگ هاي شارپ و جذاب باشد. اين موضوع بخصوص براي كف فضاي اداري كه معمولا داراي رنگي يك دست و روشن است، مي تواند جذاب باشد. همچنين فرش ها مي توانند از نظر بصري، به تفكيك فضاهاي مختلف بدون وجود ديواركشي، كمك كنند.

فضاي اداري را روشن كنيد

روشنايي مي تواند تفاوت هاي زيادي را در يك فضاي اداري ايجاد كند. نور بر هر دو ويژگي زيبايي شناختي و عملكردي موثر است. استفاده از منابع نور بالاي سر و همچنين نورهاي روي ميز و يا چراغ ايستاده، در اين زمينه توصيه مي شود. تحقيقات زيادي به صورت كار سنجي انجام شده است و تقريبا رد همه آنها اين موضوع اثبات شده كه وجود نور مناسب، اثر زيادي بر روي كيفيت عملكرد كاركنان دارد.

همچنين توجه به كيفيت نور و شكل ظاهري منبع انتشار نور نيز مسئله مهمي است كه از نظر ظاهري فضاي اداري شما را تحت تاثير قرار مي دهد.

قفسه هاي خارجي را براي ذخيره سازي استفاده كنيد

قفسه هاي شناور (طاقچه) يك راه كارآمد براي نگهداري اقلامي هستند كه شما در دست داريد، بدون اينكه نيازمند فضاي بسته قفسه هاي اداري شويد. به علاوه، آنها صميميت و دلنشيني خوبي را به يك ديوار ساده، اضافه مي كنند. همچنين از اين طاقچه ها مي توانيد با اضافه كردن اهرم هاي نگهدارنده براي نگهداري برونده ها و پوشه هاي مهم تر نيز استفاده كنيد.

فضاي آزاد را به داخل دفتر بياوريد

هر دفتر ( و ميز اداري ) حداقل به يك گياه نياز دارد. گياهان تقويت كننده بهره وري هستند و اين موضوع اثبات شده است. آنها باعث كاهش استرس، بهبود كيفيت هوا و همچنين تمركز و كارايي بيشتر مي شوند. پس شك نكنيد كه استفاده از گياهان در محيط كار راهكاري بسيار مفيد براي رنگ بخشيدن به فضاي اداري و بهبود آن است.

دفتر كار خود را شخصي سازي كنيد

اگر يك چيز وجود دارد كه طراحان ما همه با آن موافقند، اين موضوع اين است كه دفتر كار شما بايد با تفكر و سبك شما طراحي شده باشد. پس حس شخصي خود را به فضاي اداري، بخصوص ميز كار خود اضافه كنيد. گذاشتن يك آيتم خاص كه دوست داريد، چيزي كه در هنگام تعطيلات تهيه كرده ايد، يا هر محصول ديگري كه باعث مي شود فضاي شما منحصر به فرد شما باشد، در اين زمينه مفيد است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۹:۱۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

چگونه يك ميز كار مناسب را انتخاب كنيم؟

انتخاب ميز كار خوب براي دفتر كار شما مي تواند كار روزانه شما را بسيار بهتر و ساده تر كند؛ در حالي كه يك انتخاب اشتباه مي تواند شما را اذيت كرده و كيفيت كار شما را پايين بياورد. پس اگر مي خواهيد دكوراسيون اداري دفتر كار خود را عوض كنيد، اين نكات مهم را در انتخاب بهترين ميز كار بر اساس نيازهاي خود در نظر بگيريد.

ميز اداري

آيا ميزي كه مي خواهيد بخريد همه نيازهاي شما را برطرف مي كند؟ آيا ابعاد آن با توجه به محدوديت هاي دفتر كار شما، مناسب است؟ آيا امكانات ميز به خوبي در انجام كارهاي روزمره به شما كمك مي كند؟

سوالات بالا فقط چند مورد از مواردي است كه بايد هنگام انتخاب يك ميز اداري براي كار در نظر بگيريد. فراموش نكنيد كه يك ميز خوب مي تواند به طور غيرمستقيم در بالا رفتن كيفيت و كميت انجام وظايف كاري كمك كند.

استفاده شما از ميز كار چيست؟

كار با كامپيوتر

در اين شرايط بهتر است يك ميز يا ايستگاه كاري ويژه براي استفاده از كامپيوتر انتخاب كنيد. در صورت استفاده از يك كامپيوتر، مطمئن شويد كه ميز ميزبان فضا يا محفظه اي براي نگه داشتن  كيس دارد. همچنين مطمئن شويد كانال هايي براي اتصالات الكتريكي . سوراخ هايي براي عبور سيم ها در آن تدارك ديده شده است. اين موارد به نظم ميز كامپيوتر شما كمك مي كند. هيچ چيز بدتر از يك يمز كامپيوتر با سيتم كشي هاي نامنظم نيست.

ميز نوشتن

يك ميز يا ايستگاه كاري را انتخاب كنيد كه بيشتر مقدار مساحت روي ميز را در اختيار شما قرار مي دهد؛ تا بتوانيد برگه ها، كتاب هاي بزرگ و يا فايل هاي مقالات مهم را روي آن بچينيد. همچنين ممكن است بخواهيد اين ميز را با قفسه يا فضاي كابينت بالاي سر آن تكميل كنيد.

تركيبي از كار با رايانه، كارهاي كاغذي و جلسات

يك ميز L  شكل را در نظر بگيريد تا فضاي كار و جلسه را براي شما مهيا كند. البته اگر محدوديت هاي مالي يا فضا اجازه دهد، مدل U فضاي بيشتري را ارائه مي دهد و براي مشتريان يا مهمانان بسيار قابل توجه است.

ميز كار خانگي

اگر بخواهيد در منزلتان كار كنيد، بهتر است يك نوت بوك را براي كارهاي رايانه اي در نظر بگيريد. ميزهاي l شكل براي دفتر كار خانگي بسيار مناسب است. بخصوص اگر اتاق كار مجزايي داشته باشيد. اين ميزها مي توانند امكانات زيادي را به صورت يكپارچه در اختيار شما قرار دهند. اگرچه در صورت استفاده از اتاق مشترك، بهتر است از ميزهاي كوچكتر و ساده تر استفاده كنيد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۲:۵۴ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

نكات مهم كه هنگام خريد صندلي هاي اداري

صندلي هاي اداري داراي ضمانت يكي از بهترين گزينه هاي موجود در بازار است كه به علت دارا بودن ويژگي هاي ارگونوميك، راحت تر از ساير صندلي ها است. صندلي هاي متعددي براي انتخاب در بازار وجود دارد، بنابراين انتخاب نوع مناسب براي شما و دفتر كار شما ممكن است نيازمند صرف انرژي و زمان باشد. براي انتخاب صندلي اداري مناسب براي ميز اداري محل كارتان، بايد ملاحظات متعددي را مد نظر داشته باشيد.

علت اين است كه صندلي هاي مختلف داراي ويژگي ها، مواد و البته قيمت هاي متفاوت هستند.

حالا اجازه دهيد يك قدم به جلو برداريم و شما را با نكاتي كه بايد در هنگام انتخاب صندلي هاي اداري براي دفترتان در نظر داشته باشيد، آشنا كنيم.

نكاتي مهم كه هنگام خريد صندلي هاي اداري بايد در نظر بگيريد

تنظيم ارتفاع صندلي

قابليت تنظيم يكي از ويژگي هاي اصلي است كه صندلي هاي اداري را كارآمد مي سازد. بسته به ميز اداري كار شما، ارتفاع مطلوب براي صندلي نيز متفاوت است. بر اين اساس، بسيار مهم است كه صندلي ضمانتي شما داراي قابليت تنظيم ارتفاع باشد. معمولا، ارتفاع صندلي ۱۶ تا ۲۱ اينچ براي اكثر افراد ايده آل است. در حال حاضر، صندلي هاي موجود داراي ويژگي هاي تنظيم پذير هستند، اما ميزان كارايي بستگي به سهولت تنظيم خواهد داشت.

صندلي اداري ايده آل شما بايد به راحتي تنظيم شود. براي دستيابي به موقعيت ايده آل صندلي، شما بايد ارتفاع صندلي را به گونه اي تنظيم كنيد تا پاي شما روي زمين قرار بگيرد و با زاويه ۹۰ درجه خم شود.

همچنين بازوهايتان بايد در تراز ميز قرار داشته و در هنگام صاف كردن روي ميز در زاويه ۹۰ درجه قرار بگيرد.

تنظيم عمق صندلي

براي صحيح نگه داشتن زانو و مفاصل شما، بايد صندلي داراي عمق مناسب براي بدن شما باشد. يك راه خوب براي حصول اطمينان از اين موضوع، اين است كه صندلي اداري شما داراي عمق قابل تنظيم باشد.

هنگامي كه در عقب صندلي نشسته ايد، عمق صندلي ايده آل به گونه اي است كه بين ۲ تا ۴ اينچ بين زانوي شما و لبه صندلي فاصله وجود داشته باشد. اگر چه تنظيم عمق صندلي به اندازه تنظيم ارتفاع معمول نيست، اما به سرعت در حال تبديل شدن به يك ويژگي استاندارد براي صندلي اداري مي باشد.

تنظيم ارتفاع پشت صندلي

اين ويژگي بسيار مهم است، به خصوص اگر ساعتهاي طولاني در دفتر كار خود هستيد. شما همچنين بايد اطمينان حاصل كنيد كه پشت صندلي شما يك فضاي كوچك براي عقب رفتن در صندلي شما را دارا مي باشد. صندلي با پشت قابل تنظيم همچنين براي افراد بلندقد مناسب است زيرا اجازه مي دهد آنها به راحتي ارتفاع پايه خود را تنظيم كنند.

چرخش ۳۶۰ درجه

چرخش ۳۶۰ درجه يكي ديگر از ويژگي هاي بسيار خوبي است كه در هنگام خريد صندلي اداري بايد مورد توجه قرار گيرد. در هنگام كار در دفتر، ممكن است لازم باشد كه براي يك يا چند مورد به سراسر ميز اداري خود دسترسي داشته باشيد.

بدون اين ويژگي، شما ممكن است مجبور به خم و راست شدن باشيد كه مي تواند منجر به آسيب در درازمدت شود. بر اين اساس، صندلي ايده آل اداري شما اگر داراي قابليت چرخش ۳۶۰ درجه باشد، ايده آل خواهد بود.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۲۴ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۰:۱۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |