افزايش بهره وري كاركنان با پارتيشن بندي دفتر كار

پارتيشن اداري

پارتيشن‌ بندي در طراحي دكوراسيون اداري دفاتر كار مدرن نقشي اساسي دارند. در عمل انواع مختلف اين پارتيشن‌ها مي‌توانند كارايي دفاتر كار را بالا برده و از اين طريق موجب افزايش كارايي كاركنان نيز شوند. در اين مقاله وب‌سايت سامانه ساز فرابين مي‌خواهيم به بررسي اين سوال بپردازيم كه چگونه پارتيشن بندي بهره وري كاركنان را افزايش مي‌دهد.

چگونه پارتيشن بندي بهره وري كاركنان را افزايش مي دهد؟

تمركز و افزايش كارايي كاركنان

پارتيشن‌ اداري با ايده تقسيم كردن فضاهاي بزرگ به چندين فضاي كوچك‌تر و اختصاصي ساده شده‌اند. اين پارتيشن‌ها مي‌توانند مانند يك ديوار كه داراي نصب ساده و سريع است؛ براي كارمند يا كارمنداني كه هنگام كار نياز به تمركز دارند، فضايي اختصاصي فراهم كند.
شايد اين ويژگي در طراحي دفاتر اداري كلاسيك آنچنان با اهميت نبوده باشد. چراكه به طور معمول اين دفاتر به خودي خود از فضاهاي مجزايي تشكيل شده بودند. اما در طراحي دكوراسيون اداري مدرن، فضاهاي اداري معمولا از ترندهاي دفاتر كار باز پيروي مي‌كنند. اين ويژگي اگرچه مزاياي بسياري دارد؛ اما در مواردي از جمله مثال بالا، موجب كاهش تمركز افرادي با وظايف شغلي خاص مي‌شود. در اين شرايط پارتيشن بندي بهره وري را تا حدود زيادي افزايش مي‌دهد.

حريم خصوصي و افزايش كارايي كاركنان

اگرچه بسياري از كاركنان علاقمند به كار در فضاي مشترك بوده؛ اما در همين فضاي مشترك، نيازمند داشتن حريم خصوصي هستند.
حريم خصوصي به كاركنان كمك مي‌كند تا در فضايي راحت‌تر به انجام وظايف خود بپردازند. همچنين نبود حريم خصوصي كارمندان را معمولا حساس كرده و از احساس رضايت آنها نسبت به محيط كار مي‌كاهد. پارتيشن‌ بندي در اين زمينه بسيار مفيد است. پارتيشن ها مي‌توانند به اشكال مختلف ميزان مشخصي از حريم خصوصي را براي كاركنان فراهم كنند. انواع پارتيشن‌هاي اداري ثابت، متحرك و ديوايدرهاي روي ميز كار گروهي از جمله انواعي است كه مي‌تواند موجب بهبود حريم خصوصي در يك فضاي كاري مشترك شده و بهره‌وري نيروي كار را افزايش دهد.

ايجاد فضايي پر انرژي‌تر

يكي از نقاط ضعف طراحي دكوراسيون اداري به شكل كلاسيك، وجود فضاهاي اختصاصي با كيفيت‌هاي گوناگون است. همچنين يكي از ضعف‌هاي اين شكل از طراحي عدم تناسب كيفي فضاهاي مختلف با يك‌ديگر است. به عنوان مثال در حالي كه يك اتاق از نور طبيعي كافي برخوردار است؛ اتاقي ديگر از اين ويژگي بهره‌مند نيست. يا در مثالي ديگر در حالي كه يك اتاق سرد است؛ اتاق ديگر بيش از حد گرم است.
در اين شرايط پارتيشن بندي مي‌تواند فضايي با كيفيت يكسان فراهم كند. فضايي كه اگرچه با انواع پارتيشن‌ها از يك‌ديگر جدا شده‌اند؛ داراي شرايط محيطي يكساني هستند. از جمله مي‌توان مناسب بودن دماي هوا، ميزان دريافت نور طبيعي و… را به خوبي در آنها كنترل كرد. همين ويژگي‌ها باعث مي‌شود كه فضاي كار به محيطي پر انرژي‌تر تبديل شده و كارايي كاركنان را بالاتر ببرد.
به عنوان مثال با بهره بردن از پارتيشن شيشه‌اي و شيشه‌اي مات، مي‌توان فضايي خصوصي را در اعماق دفتر كار ايجاد كرد كه از نور كافي برخوردار باشد. پارتيشن‌هاي اداري در زمينه كنترل و توزيع بهتر نور مصنوعي نيز چنين عملكردي دارند.

امكان ارتباطات و تعامل بهتر

ارتباطات و تعامل بهتر كاركنان با يك‌ديگر، يكي از نكات كليدي در افزايش بهره‌وري نيروي كار است. اين ارتباط به لطف استفاده از انواع پارتيشن‌ها در طراحي دكوراسيون اداري بهبود يافته است. پارتيشن‌هاي اداري امكان استفاده از ميز كار گروهي و طراحي فضاي اداري به شكل باز را فراهم كرده؛ و موجب شده با بهبود تعاملات، كارايي و بهره‌وري نيروي كار افزايش يابد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۱۰:۴۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

نگاهي به مزايا و معايب ميز كار گروهي

ميز اداري

دفاتر اداري باز را مي‌توان ارمغان دنياي تكنولوژيك دانست. دنيايي كه در آن بايد از فضاهاي بسيار كوچك، بيشترين بهره ممكن را برد. دنيايي كه نقش ارتباطات و كار گروهي در آن غيرقابل انكار است. ميز كار گروهي نيز يكي از مهم‌ترين عناصر طراحي دكوراسيون اداري با سبك باز است. استفاده از اين نوع ميز اداري ، تغييرات گوناگوني را در زمينه‌هاي مختلف ايجاد مي‌كند. تغييراتي كه مي‌تواند بنا بر نوع كسب و كار شما، مفيد يا مضر باشد. در اين نوشته وب‌سايت سامانه ساز فرابين، به بررسي مزايا و معايب ميز كار گروهي پرداخته‌ايم.

 

مزاياي ميز كار گروهي

ميز كار گروهي در صورتي كه به درستي مورد استفاده قرار گيرد؛ مي‌تواند مزاياي بسياري براي كسب و كار شما داشته باشد. هدف از طراحي اين ميز افزايش كارايي كاركنان و بهبود تعاملات كاري بين آنها بوده است. همچنين هدف ديگر اين ميز استفاده بهينه از فضا و قرار گرفتن تعداد بيشتري كاربر در فضايي كمتر بوده است.
تحقيقات مختلف ثابت كرده است كه كار در كنار افراد ديگر مي‌تواند موجب افزايش كارايي و انرژي كاركنان شود. شايد تجربه اين حالت را هنگام استفاده از كتابخانه داشته باشيد. در واقع انسان وقتي در فضايي قرار مي‌گيرد كه ديگران نيز به شدت مشغول كاري هستند؛ تمايل پيدا مي‌كند كه او نيز به آن كار بپردازد. اين ويژگي را بايد اولين مزيت ميز كار گروهي دانست.
دومين مزيت اين ميزها افزايش تعاملات كاري است. بسياري از پروژه‌ها در بستر هماهنگي و كار گروهي شكل گرفته و با سرعت بيشتري انجام مي‌شود. اين موضوع بخصوص در پروژه‌هايي كه نيازمند كار مشترك است بيشتر به چشم مي‌آيد. ميز كار گروهي فضايي را فراهم مي‌كند تا افرادي با تخصص‌ها و وظايف يكسان، در كنار يك‌ديگر و دور يك ميز به فعاليت بپردازند.
در نهايت سومين مزيت اين نوع ميز اداري را بايد صرفه‌جويي در هزينه‌هاي سازمان دانست. اين صرفه‌جويي از طريق كاهش فضاي مورد استفاده، كاهش هزينه‌هاي گرمايش، سرمايش، نورپردازي و… ايجاد مي‌شود. اين صرفه‌جويي در كشورهاي اروپايي و امريكايي كه هزينه‌هاي بالايي براي انرژي پرداخت مي‌كنند بسيار مهم است؛ و البته با توجه به بالا رفتن هزينه‌هاي مصرف انرژي و كاهش يارانه‌هاي دولتي در اين ايران، اين مسئله براي ما نيز اهميت يافته است.
كنترل بهتر محيط، ايجاد حس سرزندگي در كاركنان، دسترسي بهتر به تجهيزات اداري و امكان استفاده از مبلمان اداري مدرن‌تر و باكيفيت‌تر، از ديگر ويژگي‌هاي ميز كار گروهي است.

معايب ميز كار گروهي

اما هر طرحي معايبي نيز دارد. ميز كار گروهي هم از اين قاعده مستثني نيست. البته اكثر معايب اين نوع ميز اداري به نوع استفاده از آن بازمي‌گردد. واقعيت آن است كه ميز كار گروهي براي تمامي شغل‌ها مناسب نيست. بعضي از مشاغل نياز به تمركز بالايي هنگام كار دارند. به عنوان مثال يك نويسنده يا توليدكننده محتوا نيازمند فضاي آرام و تمركز بالا براي كار است؛ و نمي‌تواند در يك ميز كار گروهي و در كنار افرادي كه معمولا مشغول به تعامل با يك‌ديگر هستند، به فعاليت بپردازد.
در نمونه‌اي ديگر ميز كار گروهي براي افرادي كه دائما در حال مذاكره تلفني هستند، مناسب نيست. اين افراد در ميز كار گروهي، تمركز و آسايش ساير كاركنان را بهم مي‌ريزند. حتي نمي‌توان از ميز كار گروهي براي گروهي از بازاريابان تلفني استفاده كرد. چراكه سر و صداي زياد، امكان تلفني حرف زدن را كاهش مي‌دهد.
پس بسيار مهم است كه هنگام انتخاب ميز كار گروهي به خوبي درباره اين موانع فكر كنيد؛ و كاملا آگاهانه و با برطرف كردن نقاط ضعف گفته شده، از اين روش طراحي دكوراسيون اداري بهره ببريد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۲۹ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۱۸:۱۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

انتخاب مبلمان هماهنگ با برند سازماني

مبلمان اداري

برند را مي‌توان بزرگترين دارايي نامحسوس هر شركتي دانست. يك برند خوب و محبوب مي‌تواند تاثير بسياري بر موفقيت شركت در اهداف مختلف داشته باشد؛ در حالي كه يك برند با سابقه منفي موجب كاهش اعتبار شركت و طبيعتا كاهش درآمد آن مي‌شود. آگاهي و شناخت مخاطب از برند نيز به عوامل مختلفي بستگي دارد. در اين مقاله وب‌سايت سامانه ساز فرابين نكاتي را در رابطه با انتخاب مبلمان هماهنگ با برند مطرح مي‌كنيم.

 

ارتباط مبلمان اداري و برند سازماني

براي انتخاب مبلمان اداري هماهنگ با برند در درجه اول بايد تعريف درستي از برند داشته باشيد. بسياري از ما برند را با همان لوگو يا آرم شركت مي‌شناسيم؛ اما واقعيت آن است كه لوگو يا آرم شركت تنها بخشي از برند شركت شماست. وقتي مي‌گوييم برند، منظور مجموعه‌اي از عوامل است كه باعث شناخت مخاطب از شركت شما خواهد شد. به همين دليل نيز، سابقه فعاليت‌ها، رنگ سازماني، دكوراسيون اداري، زمينه‌هاي شهرت سازمان، فرهنگ سازماني و… از جمله مواردي هستند كه روي شناخت ديگران از برند شما موثر است. در واقع به زبان ساده بايد گفت منظور از برند، نوع شناخت و آگاهي مشتريان و مخاطبان از كسب و كار شماست.
حال كه برند را شناختيد؛ احتمالا مي‌دانيد كه بخشي از شناخت مشتريان از كسب و كار، با توجه به سبك طراحي دكوراسيون اداري و مبلمان اداري ايجاد مي‌شود. بنابراين بسيار مهم است كه دكوراسيون اداري و مبلمان اداري، در راستاي شناخت برند شما طراحي و انتخاب شود.

انتخاب مبلمان هماهنگ با برند سازماني

منظور از مبلمان هماهنگ با برند نمونه‌هايي از مبلمان است كه دربردارنده پيام برند شما باشد. در قدم اول نيز تبلور اين موضوع در مبلمان اداري، مرتبط با رنگ است. روش بسيار رايجي است كه مبلمان اداري را با توجه به رنگ سازماني انتخاب مي‌كنند. به عنوان مثال اگر رنگ لوگو يا آرم شركت شما قرمز با زمينه خاكستري است؛ استفاده از اين رنگ‌ها در طراحي دكوراسيون اداري و انتخاب مبلمان اداري در ايجاد اين هماهنگي بسيار موثر است.
البته در زمينه رنگ توجه داشته باشيد؛ كه بعضي رنگ‌ها، اگرچه در آرم، لوگو، بيلبورد، تبليغات تلويزيوني، تبليغات چاپي و ساير طراحي‌هاي شركت شما به كار رفته است؛ اما رنگي مناسب با فضاي كار نيست. در اين شرايط بهتر است از رنگ‌هاي نزديك، خنثي يا متضاد استفاده كرده و رنگ سازماني را به عنوان امضاي كار در نقاط خاصي از طراحي بكار ببريد. در ادامه همان مثال قبلي، تصور فضايي با مبلمان كاملا قرمز شايد كمي آزاردهنده باشد. پس بهتر است تنها از خطوط قرمز استفاده نماييد؛ و يا تنها چند مورد خاص را با رنگ قرمز انتخاب كنيد.
پس از رنگ، شكل و نوع طراحي مبلمان اداري اهميت بالايي دارد. شايد در نگاه اول متوجه تفاوت‌ها نشويد؛ اما اين موضوع به شدت در ناخودآگاه افراد مي‌تواند موثر باشد. به عنوان مثال اگر لوگوي شما دايره‌اي شكل است؛ بهتر است از مبلماني با انحناهاي نرم استفاده نماييد؛ در حالي كه اگر در لوگوي شما از خطوط شكسته استفاده شده است؛ روش بهتر استفاده از مبلمان مدرن با گوشه‌هاي تيز و خطوط شكسته است.
در نهايت توجه كنيد؛ همان‌طور كه گفته شده، برند سازمان شما فقط لوگوي آن نيست. بلكه مجموعه‌اي از عوامل است. به عنوان مثال هنگام انتخاب مبلمان هماهنگ با برند بايد به فرهنگ حاكم بر سازمان و موضوع فعاليت نيز توجه كنيد. سازماني كه داراي كاركنان جوان است؛ به سمت مبلمان اداري مدرن در فضاهاي كاري مشترك مي‌رود. همچنين شركت‌هاي با موضوع تكنولوژي نيز چنين تمايلاتي دارند. در مقابل شركت‌هاي توليد و عرضه محصولات لوكس با مخاطبان خاص، معمولا به دنبال طراحي‌هاي كلاسيك، با جزئيات زياد و ديدگاه‌هاي تجمل‌گرايانه هستند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۲۵ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۵۵:۵۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

سه توصيه براي داشتن اتاق كنفرانس بهتر

ميز كنفرانس

اتاق كنفرانس هر دفتر كاري يكي از بااهميت‌ترين بخش‌هاي آن دفتر كار است. واقعيت اين است كه بقاي شركت‌ها به نوع ارتباط آنها با ديگر شركت‌ها و مشتريان وابسته است. در نتيجه يكي از وقايع روزانه و معمول در شركت‌هاي موفق، رفت و آمد شركاي تجاري، مشتريان و… است. در چنين شرايطي بعضي از فضاهاي دفتر كار بيشتر مورد توجه است. اتاق كنفرانس نيز يكي از اين فضاها است. اتاقي كه بيش از ساير نقاط دفتر كار در معرض ديد و استفاده مشتريان و همكاران تجاري شركت قرار مي‌گيرد. پس بهتر است در طراحي اين فضا بيش از نقاط ديگر دقت و حساسيت به خرج دهيد. در اين نوشته وب‌سايت سامانه ساز فرابين چند توصيه مهم را براي طراحي بهتر اتاق كنفرانس مطرح مي‌كنيم.

 

مبلمان اتاق كنفرانس

واضح است كه مبلمان اتاق كنفرانس مهم‌ترين و كاربردي‌ترين بخش اين اتاق است. پس بايد در انتخاب آنها بيش از هر چيز دقت داشت. در اين زمينه نيز صندلي‌ها و ميز كنفرانس در بالاترين اولويت قرار دارد. توصيه‌هاي زيادي در زمينه انتخاب درست ميز و صندلي كنفرانس ارائه مي‌شود. از جمله اينكه در ابتدا بايد پيش‌بيني نزديكي از تعداد افراد معمول در جلسات داشته باشيد؛ تا بتوانيد تعداد صندلي‌ها و ابعاد ميز را درست بسنجيد. ميزهاي كنفرانس در ابعاد مختلف طراحي مي‌شوند. ميزهاي گرد، مربع، مستطيل و مستطيل با طول محدب، از جمله پركاربردترين آنها هستند. اگر جمعيت جلسات شما زياد است و علاقه داريد با وجود جمعيت بالا، ارتباط چهره به چهره افراد حفظ شود؛ بهتر از ميزهاي بيضي يا مستطيل با طول محدب استفاده كنيد. اما اگر جمعيت جلسات شما كم است؛ انتخاب نمونه‌هاي مربع و دايره‌اي، مي‌تواند فضايي مينيمال و شيك را فراهم كند.
درباره صندلي‌هاي ميز كنفرانس نيز دقت داشته باشيد كه اين صندلي‌ها بهتر است از نوع ثابت باشد. صندلي‌هاي چرخان اگرچه راحت‌تر هستند؛ اما از نظر ظاهري مناسب اتاق كنفرانس نيستند. همچنين اين صندلي‌ها در اتاق كنفرانس مي‌تواند تمركز كاربر را بهم بريزد. از سويي دقت كنيد كه طول جلسات معمولا كوتاه و كمتر از 2 ساعت است. پس مسئله ارگونوميك بودن در صندلي كنفرانس اگرچه مهم است؛ اما اهميت آن به اندازه طراحي ظاهري و زيبايي آن نيست. به عبارتي تنها كافي است صندلي مدنظر ناراحت‌كننده نباشد.

مكان اتاق كنفرانس

بهترين مكان براي اتاق كنفرانس، دورترين نقطه به ساير بخش‌هاي پر رفت و آمد و محل كار كاركنان است. در واقع بايد مكاني براي اتاق كنفرانس انتخاب شود كه از سكوت بيشتري برخوردار بوده، تا افراد حاضر در جلسه از آرامش كافي برخوردار باشند. البته در اين زمينه استفاده از انواع تجهيزات و ساختارهاي حذف صدا نيز مي‌تواند بسيار موثر باشد.

امكانات كاربردي و رفاهي

به‌طور كلي در اتاق كنفرانس از ميهمانان شركت خود پذيرايي مي‌كنيم. با توجه به اين موضوع بايد در حد معقولي امكانات رفاهي مناسبي را براي اين اتاق در نظر بگيريم. از جمله اينكه دسترسي افراد حاضر را به مواردي از جمله خوراكي‌هاي كوچك و آب و نوشيدني‌هاي ديگر، روي ميز كنفرانس به بهترين وجه مهيا كنيم.
درباره امكانات كاربردي نيز بهتر است در نظر داشته باشيد كه اتاق كنفرانس بيش از هر چيز با هدف ارائه موضوعي به افراد حاضر يا بحث و هم‌فكري درباره يك چالش، مورد استفاده قرار مي‌گيرد. بنابراين در نظر گرفتن امكانات كاربردي مثل صفحه نمايش، ويدئو پروژكتور، ميكروفون، اتصال به اينترنت، پريز برق در ميز كنفرانس براي لپ‌تاب و ساير وسايل الكترونيكي و… موضوع بسيار مهمي است.
فارغ از اين سه موضوع، توجه به مواردي از جمله، طراحي دكوراسيون ، رنگ‌بندي، نورپردازي، تزئينات و… نيز از جمله موارد ديگري است كه در بهبود فضاي اتاق كنفرانس موثر است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۲۳ دى ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۷:۰۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

استفاده از ديوار سبز در طراحي دكوراسيون اداري

دكوراسيون اداري

 

ديوار سبز كه به عنوان ديوار زنده نيز شناخته مي‌شود؛ از ترندهاي جديد طراحي دكوراسيون داخلي و حتي خارجي هستند. ديوار سبز در واقع يك باغ عمودي خودكفا است؛ كه در اندازه‌هاي مختلف مي‌تواند روي ديوارهاي ساختمان شما نصب شود. به دلايل مختلف محبوبيت ديوارهاي سبز پيوسته در حال افزايش است؛ اما اگر به تاريخچه اين محصول برگرديد؛ اولين نمونه آن حدود 30 سال پيش و در وسعتي به اندازه 4000 متر مربع طراحي شد. اما اين روزها به كمك تكنولوژي و طراحي‌هاي خلاقانه تر، استفاده از ديوار سبز در قطعات كوچك (حتي در اندازه يك تابلو) نيز ممكن شده است.
به عنوان مثال غير مجاز مي باشدeWalls يك مدل مطرح از اين باغ‌هاي عمودي و كوچك است؛ كه در 8 اندازه استاندارد در دسترس شما قرار دارند. به طور معمول اين باغ‌هاي عمودي داراي يك مخزن آب و يك پمپ گردش مجدد آب هستند. در نتيجه نيازي به لوله‌كشي آب و فضايي براي تخليه ندارند.

 

حضور ديوار سبز در دكوراسيون اداري

 

مبلمان اداري از اجزاي متعددي تشكيل شده است. اما به طور كلي مي‌توان مبلمان اداري را به دو دسته اصلي و فرعي تقسيم كرد. ادوات اصلي شامل مواردي همچون ميز و صندلي اداري، ميز كنفرانس و… است. اما ادوات فرعي بيش از هرچيز شامل اجزاي تزئيني موجود در فضا هستند. يكي از اين مبلمان اداري فرعي گياهان هستند. گياهان مي‌توانند تغييرات عمده اي در بهبود فضاي اداري داشته باشند؛ اما اين روزها كه دفاتر اداري فشرده‌تر از گذشته هستند، يافتن فضايي براي گياهان شايد بسيار مشكل باشد.
در اين شرايط است كه استفاده از ديوار سبز به عنوان يك راه حل جايگزين مي‌تواند مزاياي ايجاد يك فضاي سبز كوچك را براي شما مهيا كند. البته ديوارهاي سبز تنها با ايده استفاده مفيد از فضا طراحي نشده‌اند. اين باغ‌هاي عمودي به نسبت شكل سنتي استفاده از گياهان در دكوراسيون اداري ، از مزايايي بيش از جاگير نبودن برخوردار هستند.
در درجه اول ديوار سبز مي‌تواند كاركرد يك تابلوي زيبا را در فضاي اداري شما بازي كند. تصور كنيد روي يكي از ديوارهاي اصلي شركت، تابلويي مملو از گياهان سبز طبيعي را داشته باشيد. تابلويي كه معمولا از تمام نقاط دفتر كار قابل مشاهده است.
همچنين اين شبه گلدان‌هاي ديواري به مراقبت‌هاي كمتري نياز دارند. دليل اين موضوع هم ويژگي‌هاي خاص گياهان مورد استفاده در آن و همچنين سيستم آب‌رساني به گياهان است.
با ديوارهاي سبز حتي مي‌توان ايده‌هايي خلاقانه را به اجرا گذاشت. به عنوان مثال ايجاد لوگوي شركت شما به كمك گياهان يكي از اين ايده‌هاي خلاقانه است.
يكي از مزاياي جالب و كمتر پرداخته شده ديوار سبز نيز عملكرد آن به عنوان عايق است. ديوار سبز مي‌تواند عايق مناسبي براي حرارت و صدا باشد. در نتيجه براي ايجاد عايق صوتي و… براي اتاق‌هايي مثل اتاق كنفرانس پيشنهاد جالبي خواهد بود.
تمام مزاياي گفته شده، بدون در نظر گرفته مزاياي كلي وجود گياهان در دفتر كار است. افزايش انرژي كاركنان، بهبود هواي محيط، بهبود سلامتي و روحيه افراد حاضر، روح بخشيدن به فضا و… همگي از موارد ديگري است كه وجود گياهان سبز در مبلمان اداري براي دفتر كار شما فراهم مي‌كند.
استفاده از ديوار سبز بيش از هرچيز در محيط‌هايي كه با سلامت افراد سروكار دارند توصيه مي‌شود. وجود چنين دكوراسيوني در كلينيك‌ها، بيمارستان‌ها، مطب پزشكان و ساير مكان‌هاي مشابه، نقشي آرامش‌بخش را در محيط ايفا خواهد كرد.
نكته نهايي اينكه ديوارهاي سبز را با گلدان‌هاي ديواري قديمي اشتباه نگيريد. ديوارهاي سبز داراي ويژگي‌هاي زيستي متفاوتي هستند و شكل چينش آنها در فضاي داخلي ساختمان‌ها، دقيقا مانند يك تابلوي نقاشي و در اندازه‌هاي گوناگون است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۱۹ دى ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۹:۴۷ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

سه ويژگي ميز مديريتي كه همه مديران بايد بدانند

ميز مديريتي

ميز مديريتي يكي از مبلمان اداري مهم و استراتژيك در دفتر كار شماست. قابل انكار نيست كه يك ميز مديريتي خوب، ويژگي‌هايي دارد كه مي‌تواند به‌طور مستقيم و غيرمستقيم در كسب‌وكار شما موثر باشد. در نتيجه هنگام انتخاب ميز مديريتي بايد حساسيت‌هاي ويژه‌اي داشته باشيد. در اين نوشته وب‌سايت سامانه ساز فرابين مي‌خواهيم سه ويژگي ميز مديريتي را با شما در ميان بگذاريم. ويژگي‌هايي كه موجب اهميت اين مبلمان اداري شده است.

ويژگي ميز مديريتي چيست؟

استراتژيك‌ترين نقطه دفتر كار شما

ميز مديريت استراتژيك‌ترين مبلمان اداري است؛ كه در استراتژيك‌ترين نقطه دفتر كار شما قرار دارد. اتاق مديريت محل تصميم‌گيري‌هاي بزرگ، جلسات مهم، عقد قراردادهاي سرنوشت‌ساز، مذاكرات چالش برانگيز و… است. در نتيجه بايد داراي ويژگي‌هاي خاصي باشد. ويژگي‌هايي كه منجر به موفقيت شما و شركت مطبوع شما در اين چالش‌ها باشد.
شما به عنوان مدير يك مجموعه، نيازمند اين هستيد كه حس برتري و قدرت را به كاركنان خود منتقل كنيد. در واقع اگر مي‌خواهيد مديري كاريزماتيك و موثر باشيد، و نقش يك رهبر را براي سازمان خود بازي كنيد؛ بايد بتوانيد به خوبي از ابزارهاي قدرت استفاده كنيد.
به همين دليل است كه به‌طور معمول ميز مديريتي را در ابعاد بزرگ‌تر، از جنس بهتر، با ريزكاري‌هاي بيشتر و… مي‌سازند. اين كار باعث مي‌شود كه كارمندان در دفتر كار بيشتر مجدوب شما شوند؛ و قدرت كلمات و انتقال مفاهيم از سوي شما افزايش يابد. همين موضوع در زمينه ارتباطات تجاري با مشتريان نيز مطرح است. به زبان ساده، مهم‌ترين ويژگي ميز مديريتي ايجاد برتري و قدرت است. شرايطي كه شما بتوانيد در شرايط بهتري و از دست برتر در مذاكرات و جلسات مهم شركت كنيد.

ساعات كار زياد و سلامتي شما

همه چيز ظاهر نيست. گاهي مديران را بايد پركارترين افراد سازمان دانست. بسياري از آنها بيش از 8 ساعت معمول در محل كار مي‌مانند؛ و تا پاسي از شب روي پروژه‌ها و ايده‌هاي موجود مشغول كار هستند. از اين رو، ديگر ويژگي ميز مديريتي كه بسيار مهم است؛ كيفيت، راحتي و ارگونوميك بودن است. دقت به اين ويژگي از اين جهت اهميت دارد؛ كه به طور معمول هنگام ساخت ميزهاي مديريتي بيش از اين موارد به طراحي ظاهري و جزئيات اينچنيني توجه مي‌كنند. در حالي كه اگر قرار است به عنوان مدير مجموعه، ساعت‌ها پشت ميز خود مشغول فعاليت باشيد؛ بهتر است محصولي را تهيه كنيد كه از استانداردهاي لازم در زمينه ارگونومي برخوردار باشد و كار با آن موجب خستگي و دردهاي جسمي نشود.

همگامي با فضاي كلي دكوراسيون اداري

اگر دو ويژگي بالا را در نظر گرفته‌ايد؛ بهتر است حالا به سومين و آخرين ويژگي ميز مديريتي توجه كنيد. پيش از اين توضيح داده شد كه ميز مديريتي بايد از ساير ميزهاي اداري متفاوت باشد.
اما توجه كنيد كه در عين وجود اين تفاوت، ميز مديريتي بايد بتواند از همگامي كافي با ساير مبلمان اداري برخوردار باشد. همگامي در سبك طراحي، رنگ و… كمك مي‌كند كه ساختار دكوراسيون اداري محل كار شما بهم نريزد؛ و از يكپارچگي بصري كافي نزد مخاطبان برخوردار باشد.
اين مسئله از ديدگاه زيبايي‌شناسانه بسيار مهم است؛ و عدم رعايت آن موجب آشفتگي در كليت طراحي دكوراسيون اداري مي‌شود.
همچنين اين هماهنگي موجب ايجاد احساس همدلي، يكي بودن و يگانگي در ميان كارمندان مي‌شود. طبيعتا وجود چنين احساسي متعارض با ايجاد حس كاريزماتيك و قدرت در مديران نيست. بلكه كمك مي‌كند كه ديدگاه بهتري به مديران ايجاد شده و همكاري بيشتر و با كيفيت‌تري را از كاركنان انتظار داشته باشيم.
اگر امروز قصد داريد ميز مديريتي خود را انتخاب كنيد؛ حتما به اين سه ويژگي فكر كنيد و بكوشيد محصولي را انتخاب كنيد كه پاسخگوي نيازهاي شما باشد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۱۸ دى ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۵:۲۷ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

انتخاب بين مبلمان اداري مدرن و كلاسيك

مبلمان اداري

اين روزها مبلمان اداري و طراحي دكوراسيون اداري نقشي اساسي در شكل‌دهي و سازمان‌دهي هر دفتر كاري دارد. اگر در گذشته مبلمان اداري تنها نقش ابزاري براي انجام كار و شكل دهنده ظاهري فضا را داشت؛ امروزه مبلمان اداري نقش‌هاي پيچيده‌تري را بر عهده دارد. به عنوان مثالي ساده آنها مي‌توانند بر كيفيت كار كاركنان و سلامت آنها موثر باشند. بسياري از شركت‌هاي قديمي كه امروز تصميم به تغيير دكوراسيون و مبلمان اداري خود گرفته‌اند؛ دچار ترديد هستند كه آيا ساختار قبلي و كلاسيك مبلمان خود را بشكنند و به مبلمان اداري مدرن روي آورند؛ و يا همچنان از سبك‌هاي كلاسيك مبلمان اداري پيروي كنند. در اين مقاله وب‌سايت سامانه ساز فرابين مي‌خواهيم نكاتي را درباره انتخاب بين مبلمان اداري مدرن و كلاسيك مطرح كنيم.

نكات انتخاب بين مبلمان اداري مدرن و كلاسيك

 چرا اين مسئله مهم است؟

انتخاب بين مبلمان اداري كلاسيك و مدرن مهم است؛ چون در صورت عدم انتخاب، اين مسئله مي‌تواند موجب آشفتگي فضاي بصري دفتر كار شما شود. واقعيت آن است كه هنوز هم در بسياري از شركت‌ها نمي‌توان گفت سبك مبلمان مورد استفاده چيست. در نتيجه براي دوري از ناهماهنگي و آشفتگي در طراحي دكوراسيون اداري، قبل از هر چيز بايد سبك مناسب خود را انتخاب كنيد.

اثر شرايط كار در انتخاب

هر كسب‌وكاري ويژگي‌هاي منحصربه‌فرد و خاص خود را دارد. اين ويژگي‌ها از جمله مواردي است كه در انتخاب شما بين مبلمان اداري كلاسيك و مدرن موثر است. در واقع اين ويژگي‌ها نياز شما را تعريف مي‌كند. مثلا توجه به اينكه مشتريان شما افرادي ميان‌سال و رو به پيري هستند يا افرادي جوان و اهل تكنولوژي و مد روز، يك فاكتور ساده است كه در انتخاب بين اين دو سبك به شما كمك مي‌كند. همين‌طور اين موضوع درباره كاركنان شما نيز صدق مي‌كند. از سويي تعداد افراد و پيچيدگي كارها نكته ديگري است كه بايد مدنظر داشته باشيد. شركت‌هايي با تعداد كاركنان زياد و فضاي محدود، با مبلمان اداري مدرن سازگاري بيشتري دارند؛ در حالي كه شركت‌هاي كم‌جمعيت با فضاي كافي، مي‌توانند از سبك كلاسيك نيز استفاده كنند. همين‌طور ميزان فعاليت و جنب‌وجوش در فضاهاي مدرن بيشتر است.

اثر موضوع فعاليت در انتخاب

اين كه شما در حوزه توليد پوشاك لوكس فعاليت مي‌كنيد و يا يك دفتر تكنولوژي محور و ارائه دهنده خدمات آنلاين هستيد؛ مي‌تواند تفاوت‌هاي محسوسي ايجاد كند. خيلي طبيعي است كه ما از نمونه اول تصور دفتري با دكوراسيون لوكس داريم. در حالي كه از نمونه دوم، انتظار فضايي با مبلمان مدرن داريم.
اين موضوع از نظر برندينگ و روش بازاريابي هم مهم است. اينكه شما برند و كسب‌وكار خود را به عنوان يك برند مدرن معرفي كرده‌ايد و يا يك برند كلاسيك، مي‌تواند در انتخاب مبلمان متناسب با شناسنامه برند نيز موثر باشد.

توجه به كارايي در انتخاب

موضوع كارايي مبلمان اداري اين روزها از اهميت ويژه‌اي برخوردار شده است. مديران شركت‌ها درك كرده‌اند كه داشتن مبلمان خوب و با كيفيت (مثل يك ميز اداري يا صندلي اداري ارگونوميك، يا پارتيشن اداري شيشه‌اي براي جدا كردن فضاها از يكديگر) اثر مستقيم بر افزايش كارايي و بهره‌وري كاركنان دارد. طبيعي است كه مبلمان اداري مدرن از نظر كارايي، نسخه بهتري هستند. به عنوان مثال يك صندلي اداري مدرن بسيار راحت‌تر از نمونه كلاسيك آن است. قابليت تنظيم ارتفاع و…. در اين صندلي‌ها چيزي است كه مي‌تواند آن را متناسب با ويژگي‌هاي جسمي هر شخص كند. چنين ويژگي‌هايي را كمتر در صندلي‌هاي اداري كلاسيك مشاهده خواهيد كرد.
البته اين به آن معنا نيست كه مبلمان اداري كلاسيك نمي‌توانند چنين مزايايي ايجاد كنند. حقيقت آن است كه در عمل وجود اين امكانات در مبلمان كلاسيك، هزينه تمام شده توليد محصول را بالا برده و مسئله بودجه را مطرح مي‌كند.
در پايان فراموش نكنيد كه همه اين ويژگي‌ها را با سليقه شخصي تركيب كنيد. همچنين قبل از خريد مبلمان اداري، بهتر است در اين زمينه با يك شركت متخصص طراحي دكوراسيون اداري مشورت كنيد؛ و با بهره گرفتن از مشاوره و تيم اجرايي آنها، به طور دقيق‌تر به خواسته خود برسيد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۱۶ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۰۶:۲۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

ارگونومي مبلمان اداري و افزايش كارايي

مبلمان اداري

ارگونومي به معناي دانش به كار بردن اطلاعات علمي درباره وضعيت فيزيكي بدن انسان براي طراحي محيط كار و تجهيزات كار است. در واقع اين دانش مي‌كوشد محيط كار و تجهيزات كار را به گونه‌اي طراحي كند كه داراي بيشترين هماهنگي با وضعيت جسمي انسان باشد. هدف ارگونومي بهبود راحتي كار با تجهيزات، افزايش كارايي و در نهايت حفظ سلامت انسان است. در طراحي دكوراسيون اداري نيز مسئله ارگونومي مبلمان اداري موضوعي مهم و بسيار مورد توجه است.
محيط‌هاي اداري به دليل حضور دائمي كاركنان در آن، خيلي زود براي آنها كسل‌كننده و ملالت‌بار مي‌شود. حال اگر مبلمان اداري نيز به گونه‌اي باشد كه موجب ناراحتي و مشكلات جسمي براي كاركنان شوند؛ اين عامل تشديد خواهد شد. به همين دليل موضوع ارگونومي مبلمان اداري بسيار مورد توجه قرار گرفته است. مبلمان ارگونوميك كمك مي‌كند تا كاركنان ساعات بيشتري را با احساس خستگي كمتر كار كنند. همين موضوع در حفظ سلامت كاركنان نيز به شدت موثر است. در اين نوشته وب‌سايت سامانه ساز فرابين مي‌خواهيم درباره ارگونومي مبلمان اداري و افزايش كارايي ناشي از آن نكاتي را مطرح كنيم.

 

صندلي اداري مهم‌ترين عنصر مبلمان اداري ارگونوميك

ارگونومي مبلمان اداري بيش از هرچيز در صندلي اداري متبلور مي‌شود. يك صندلي اداري مناسب مي‌تواند فرصت ساعت‌ها كار مفيد، بدون ايجاد خستگي و ناراحتي را براي كارمندان فراهم كند. در حالي كه يك صندلي اداري نامناسب مي‌تواند يك انسان سالم را تنها طي چند ماه كار مداوم روزانه، دچار مشكلات جدي سلامتي نمايد.
صندلي‌هاي اداري انواع مختلفي دارند كه هركدام بنا بر نياز ويژه‌اي تدارك ديده شده‌اند. بعضي از آنها براي اتاق جلسات مناسب هستند. برخي ديگر در اتاق انتظار كاربرد دارند؛ و نمونه‌هاي پر استفاده صندلي‌هاي اداري آنهايي هستند كه پشت ميز اداري قرار گرفته و كارمندان روزانه چندين ساعت را روي آن سپري مي‌كنند. اين صندلي‌ها بايد از ويژگي‌هاي آرگونوميك بيشتري برخوردار باشند. نمونه‌هاي چرخان كه داراي تنظيمات بيشتري براي تعيين ارتفاع صندلي، ارتفاع جاي دست، زاويه و ثبات تكيه‌گاه و… هستند؛ از بهترين مواردي است كه مي‌توان به آن اعتماد كرد. همچنين يك صندلي ارگونوميك بايد به خوبي گودي كمر را بپوشاند؛ و تكيه گاه مناسبي براي گردن داشته باشد.

ميز اداري دومين عنصر مهم در مبلمان اداري

ميز اداري دومين عنصري است كه كارمندان در طول روز بيشترين تعامل را با آن دارند. ميزهاي اداري انواع مختلفي دارند؛ كه هركدام با هدف خاصي طراحي شده‌اند. اما آنچه در همه آنها مهم است هماهنگي با صندلي است. يك ميز اداري خوب بايد داراي ارتفاع استانداردي باشد؛ تا بتواند به خوبي با صندلي هماهنگ شود. همچنين در مواردي كه از ميز اداري به عنوان ميز كامپيوتر استفاده مي‌شود؛ اين ميز بايد شرايط مناسبي را براي قرارگيري درست مانيتور در زاويه مناسب با چشمان كارمندان فراهم كند.
امروزه بعضي از ميزها امكان تغيير ارتفاع بالايي دارند؛ به شكلي كه مي‌توان پشت آنها به صورت ايستاده نيز كار كرد. اين ويژگي كمك مي‌كند كاركنان تحرك بيشتري داشته و مدت زيادي در حالت نشسته قرار نگيرند. همين امر نيز باعث مي‌شود ميزان ساعات مفيد كاركرد كاركنان افزايش يابد.

ساير عناصر مهم در ارگونومي مبلمان اداري

بجز صندلي و ميز اداري، عناصر ديگر مبلمان اداري نيز به فراخور مي‌توانند در بهبود وضعيت ارگونوميك مبلمان اداري موثر باشند. ميز كنفرانس ، ميز پذيرش، ابزارهاي كار و… از اين دست هستند. اما فارغ از عناصر، روش استفاده شما نيز از مبلمان اداري بسيار مهم است. دقت كنيد كه چطور پشت ميز اداري خود مي‌نشنيد. زاويه مانيتور را تنظيم كنيد. محل قرارگيري موس و كيبورد را در بهترين حالت قرار دهيد؛ و با وجود همه اينها، بهتر است هر ساعت يك بار براي دقايقي از روي صندلي خود بلند شده و دقايقي را قدم بزنيد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۱۳ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۶:۱۸ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

۵ نكته مهم در طراحي اتاق انتظار

مبلمان اداري

آيا شما به دنبال طراحي اتاق انتظار براي دفتر كار خود هستيد؟ قبل از شروع جستجوي خود، ما پنج مبلمان اداري و نكته مهم براي ايجاد يك فضاي جذاب و آرام براي مهمانان را پيشنهاد كرده‌ايم. توصيه مي‌كنيم تا انتهاي اين مقاله وب‌سايت سامانه ساز فرابين همراه ما باشيد.

انتخاب طرح رنگي فضا

هنگام طراحي اتاق انتظار، اولين گام براي شروع (البته بعد از اندازه‌گيري ابعاد فضايي) انتخاب طرح و رنگ اتاق است. اين موضوع بسيار مهم است كه رنگ ديوار، رنگ‌بندي آثار هنري احتمالي روي ديوارها و حتي رنگ مبلمان اداري  مثل رنگ پارچه مبلمان چگونه باشد.
هنگام انتخاب رنگ اتاق انتظار بايد به ويژگي‌هاي فضا دقت كنيد. رنگ‌هاي آرام‌بخش و ايجادكننده حس اعتماد، از جمله رنگ‌هايي است كه پيشنهاد مي‌شود. رنگ‌هايي مثل سبز، خاكستري، بنفش روشن و موارد مشابه براي زمينه اصلي رنگ اتاق انتظار بسيار مناسب است. در مقابل مي‌توانيد از رنگ‌هاي شارپ و پر زرق‌وبرق، مثل مشكي، زرد، سياه و قرمز به عنوان رنگ مكمل استفاده كنيد. موضوع انتخاب رنگ مي‌تواند بر اساس نوع كسب‌وكار شما و همچنين رنگ سازماني شما نيز انتخاب شود. به عنوان مثال سبز، رنگي مناسب براي مطب‌هاي پزشكي است. در حالي كه رنگ‌هاي جيغ‌تر مانند قرمز براي دفاتر تكنولوژي كاربرد بيشتري دارند.

صندلي

صندلي از مهم‌ترين مبلمان اداري مورد نياز براي هر اتاق انتظار يا پذيرشي است. گزينه‌هاي بسياري وجود دارد مانند صندلي‌هاي نيمكتي، صندلي‌هاي بدون جاي دست، صندلي‌هاي بدون درز و صندلي‌هاي بازويي گرد و…. توجه كنيد كه انتخاب صندلي از آن جهت مهم است كه اولا مشتريان بايد مدت نسبت زيادي روي آن بنشينند؛ و بايد روي آن راحت باشند. همچنين انتخاب صندلي راهنماي اصلي شما براي انتخاب ساير مبلمان اداري اتاق انتظار است.

روشنايي

در طراحي دكوراسيون اداري ، نورپردازي براي اتاق انتظار دفتر كار شما بسيار مهم است؛ پس بايد به آن توجه ويژه‌اي داشته باشيد. اتاق‌هاي انتظار داراي نورهاي خيره‌كننده و زياد، ناراحت‌كننده هستند و تجربه‌اي آرام را ارائه نمي‌دهند. چراغ‌ها و ساير منابع روشنايي جايگزين به شما توانايي ارائه منابع نور اضافي براي مهمانان خود را بدون تحميل يك منبع نور بسيار روشن به اتاق را مي‌دهد. در زمينه نورپردازي بايد بتوانيد فضايي آرام در همه نقاط و مناطق روشن براي ميهمانان فراهم كنيد.

آثار هنري

اضافه كردن آثار هنري به اتاق انتظار دفتر كار شما، عناصر بصري جالب و آرامش‌بخشي را به فضاي شما اضافه مي‌كند. در اين زمينه شما مي‌توانيد انتخاب‌هاي متعددي داشته باشيد؛ اما پيشنهاد كلي ما بهره گرفتن از تابلوهاي نقاشي انتزاعي است. اين آثار به طور كلي مطابق تمامي سليقه‌ها است؛ و مي‌تواند موجب تلطيف فضا شود.

چيزهايي براي خواندن و موسيقي

داشتن يك اتاق انتظار بدون امكان خواندن مطالب سرگرم‌كننده و يا گوش دادن به موسيقي، در عمل يك فرصت از دست رفته براي ارائه يك تجربه بهتر براي مهمانان است. مجله‌ها و روزنامه‌ها براي مهمان وسيله‌اي بسيار سرگرم‌كننده براي پر كردن اوقات‌شان تا رسيدن زمان جلسه يا نوبت ملاقات است. همچنين موسيقي مي‌تواند فضايي آرام و توام با آرامش را فراهم كند؛ تا زمان انتظار درك شده از سوي ميهمانان كاهش يابد.
هنگام انتخاب گزينه‌هاي موسيقي، در نظر گرفتن آهنگ‌هاي آرام و پايدار و داراي ريتم‌هاي آرام‌بخش را فراموش نكنيد.
در نهايت بجز موارد گفته شده، اتاق انتظار بايد فضاي امني را براي ميهمانان فراهم كند. به عنوان مثال مسير عبور و مرور مهمانان از كنار صندلي‌ها ساده باشد. فضاي اتاق انتظار تا حد امكان بسته نباشد. اين فضا تا حد امكان در معرض سر و صداهاي اطراف نباشد. و به عنوان آخرين نكته دماي هوا و عطر موجود در هوا، مناسب و براي همه افراد قابل تحمل باشد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۱۲ دى ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۸:۳۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

موفقيت جلسات با انتخاب ميز كنفرانس خوب

ميز كنفرانس

يك جلسه سنگين با مشتري‌هاي ناراضي، يك نشست دوستانه با همكاراني كه همه مشتاق كار بيشتر و بهتر‌ند. يك جشن دوستانه كه براي تولد يكي از همكاران برگزار مي‌شود. اين نشست‌ها همه پشت يك ميز كنفرانس صورت مي‌گيرد. تا به حال به اين موضوع فكر كرده‌ايد كه يك ميز كنفرانس خوب در موفقيت‌هاي يك جلسه چقدر مي‌تواند مؤثر باشد. اين موضوعي است كه در اين مقاله به آن مي پردازيم.

ميز كنفرانس خوب را بهتر بشناسيم

ميز كنفرانسي كه شما انتخاب مي‌كنيد دو ويژگي مهم دارد 1? مناسب فضاي شما ست 2? مناسب كار شما ست.

به دفتري اداري، فكر كنيد كه حدود 50 الي 60 متر است و يك ميز اداري 12 نفره را براي خود سفارش مي‌دهد. اين اداره به دنبال اين است كه همه كار‌هاي كارمندانش پشت اين ميز انجام شود. ميز كنفرانس اين شركت، محلي براي كارهاي روزمره؛ جايي براي صرف غذا و همين طور جايي است كه جلسات درون سازماني و حتي برون سازماني پشت آن برگزار مي‌شود. اين يك اشتباه بزرگ است. ميز كنفرانس فقط براي جلساتي است كه يك سازمان ميان كارمندان خود و ارباب رجوعش برگزار مي‌كند. اگر شما يك شركت كوچك هستيد يك ميز كنفرانس 4 يا 6 نفره با يك پارتيشن اداري خوب مي‌تواند تمام نياز شما را برطرف كند براي ديگر كارها ميزهاي مناسب ديگري نيز وجود دارد. در فضاهاي كوچك براي ميز كنفرانس خود صندلي‌هاي كوچكي خريداري كنيد تا بتواند تا حد امكان از فضاي خود بهينه استفاده كنيد. اين واقعيتي است از صندلي مدير عامل تا صندلي هاي پذيرايي و كارشناسي، بايد در يك دفتر كوچك، جمع جور كوچك انتخاب شود.
2? جلسات شما چگونه برگزار مي‌شود آيا پذيرايي شما مفصل و كامل است يا پذيرايي كه از حاضرين جلسه انجام مي‌دهيد مختصر است. در جلسات شما بيشتر چه مباحثي مطرح مي شود. به چه امكاناتي در جلسات خود نياز داريد. اگر شركت شما به كار‌هاي حسابداري و مالي مي‌پردازد و جلسات شما با اسناد مختلف حقوقي و مالي سرو كار دارد بهتر است در ميز كنفرانس خود جايي را براي يك پرينتر در نظر بگيريد. اگر جلسات شما با ارائه مطالب گوناگون همراه است نيز حتما جايي را براي پروژكتور يا ال سي دي بزرگ داشته باشيد. همين طور كابل هاي شبكه و برق هم بايد در ميز شما تعبيه شود تا به راحتي همه نياز‌هايتان به اطلاعات در هنگام جلسه برطرف شود. همه اين مسائل، نيازهاي پيراموني يك ميز خوب است كه در هنگام خريد ميز كنفرانس  و ديزاين آن بايد مورد توجه قرار بگيرد.

 ميز كنفرانس و چينش صندلي ها

در بسياري از جلسات ديده شده كه برخي از اعضاي جلسه مشكلي در ديدن ال سي دي يا تصاوير پروژكتور دارند. براي ديدن سخنران جلسه مجبورند خود را به جلو يا عقب متمايل كنند اتاقي كه در آن براي جلسه به سر مي‌برند هواي مناسب ندارد. همه اين مسائل از انتخاب بد ميز كنفرانس سرچشمه مي‌گيرد. مدل هاي مستطيلي ميز كنفرانس يك مشكل بزرگ دارد در ابعاد بزرگ به واسطه آن كه حاضرين در جلسه در كنار هم و در يك خط قرار دارند افراد هم رديف نمي‌توانند يك ديگر را به درستي ببينند. همين طور مدير جلسه هم ديد خوبي بر جلسه ندارد.
براي اين گونه ميزهاي كنفرانس كه تعداد افراد حاضر پشت آن بيش از سه نفر در هر رديف است ما مدل‌هايي را پيشنهاد مي كنيم كه قوسي در بدنه خود دارند و عملا از شكل بيضي و يا شبيه آن سود مي‌برند. اين گونه مي‌توان تا حد امكان مشكل ديدن افراد در جلسه را برطرف كرد.
مشاهده تصاوير ال سي دي يا پروژكتور از هر جاي ميز كنفرانس بسيار واجب است. بهتر است مانيتور در قسمت انتهايي ميز باشد تا براي همه قابل روئيت شود و حداكثر يك نفر از ديدن آن محروم شود.
پس:
1? ميز كنفرانس خود را مناسب فضايتان انتخاب كنيد
2? ميز كنفرانس شما بايد امكانات خاصي براي جلسات معمولتان داشته باشد
3? ديد افراد را در ميز كنفرانس حتما در نظر بگيريد
ما در مطلب ديگر به رنگ و فضاي ميز كنفرانس در اتاق جلسات مي‌پردازيم . تا آن زمان با وبلاگ سامانه ساز همراه باشيد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۱۱ دى ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۳:۴۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |