رنگ‌هاي مات و درخشان در مبلمان اداري

مبلمان اداري

 

هر يك از ما در اداره‌هاي گوناگوني تا به امروز قدم نهاده‌ايم و در هر دفتر و اداره‌اي حسي خاص را از محيط، افراد و يا دكوراسيون اداري آن اداره دريافت كرده‌ايم. راحتي چشم‌ها در نگاه به يك المان از مبلمان اداري مي‌تواند دلپذيري و يا دلزدگي آن ست مبلمان اداري را در ذهن به وجود آورد. ما در مطالب قبل به حسي كه از رنگ‌ها براي افراد پيش مي‌آيد پرداخته‌ايم، اين كه رنگي چشم نواز براي شركت شما انتخاب شود و در مبلمان اداري و دكوراسيون اداري شما به صورت يك ست رنگي با هارموني بسيار مناسب به كار رود بسيار مهم است اما نوع رنگ هم مي‌تواند در حس ايجاد شده مؤثر باشد. حسي كه يك رنگ در محيط شما به وجود مي‌آورد به درخشاني و ماتي رنگي كه شما براي مبلمان اداري خود انتخاب مي كنيد نيز بستگي دارد. در اين مقاله ما به كاركردهاي درخشاني و ماتي رنگ‌هاي انتخاب شده براي مبلمان اداري مي‌پردازيم.

 

 رنگ هاي درخشان در مبلمان اداري شما چه نقشي دارند

 

رنگ‌هاي درخشان بيشتر در ست‌هايي به كار مي‌روند كه حس اشرافيت و شكوه را به بيننده منتقل مي‌كند. اين كه نور لوسترهاي سقف در ميز چوب ماهاگوني شما بدرخشد و يا دسته‌هاي صندلي شما در نور ديواركوب ديوارها، درخشندگي ويژه‌اي داشته باشد، همه و همه حسي از اشرافيت، اعتماد به نفس و اصالت را به ديگران انتقال مي‌دهد.
اين حس به هر كسي كه وارد دفتر شما مي‌شود و المان‌هاي درخشان را مبلمان اداري شما مي‌بيند مستقيما مي‌گويد كه بايد آداب و ترتيبي خاص را براي گفت و گو رعايت كند. ديدن مبلمان درخشاني كه با تك تك المان‌هاي ديگر در دكوراسيون اداري شما ست شده باشد هر كسي را به تفكر وا مي دارد كه اين دفتر انساني اصيل است كه تلاطم هاي زمانه اثر در وي نمي‌گذارد.
اما چه رنگي براي مبلمان اداري درخشان بايد انتخاب شود؟ جواب، انواع رنگ‌هاي چوبي است. رنگ چوب، طيف‌هاي قهوه‌اي هستند طيف‌هايي كه از نسكافه‌‌اي روشن شروع مي‌شوند و تا رنگ‌هاي قهوه‌اي سوخته مي‌روند. به خودي خود رنگ مبلمان اداري در طيف قهوه‌اي چندان جذاب نيست اما همين رنگ خاص مبلمان با يك درخشندگي زيبا مي‌تواند به دلرباترين رنگ مبلمان اداري بدل شود. درخشندگي متريال‌هايي مانند چرم طبيعي واكس خورده، چوب لاك الكل خورده و يا پلي‌استر خورده، مي‌تواند طرح چوب و چرم را بسيار زيبا به نمايش بگذارد.
بهتر است طرح و رنگ چوب و چرم طبيعي را با رنگ پاركت‌هاي نزديك به رنگ مبلمان اداري و پرده‌هاي تور ظريف ست كنيد. نورهاي نچندان متمركز لوسترها و ديواركوب‌ها مي‌تواند اوج زيبايي را براي رنگ فوق‌العاده مبلمان شما فراهم كند. البته اين ست مبلمان يك ضعف هم دارد و آن هم اين است كه چندان نمي‌توانيد از رنگ‌هاي جذاب و دوست داشتني براي مبلمان اداري خود استفاده كنيد در اين طرح رنگ سبز يا صورتي به هيچ عنوان جايي ندارد.

 

رنگ‌هاي مات براي مبلمان اداري

 

رنگ‌هاي مات حسي از آرامش، امنيت و چشم نوازي را براي شما فراهم مي‌آورد. مبلمان اداري را با متريال‌هاي بسيار گسترده‌اي مي‌توان به رنگ هاي مات مزين كرد. از پارچه‌هايي با بافت درشت تا جنسي مانند كتان و مخمل همه و همه مي‌تواند به زيبا ترين رنگ‌هاي مات براي رومبلي، روكش صندلي و حتي رنگ مبلمان اداري بدل شوند.
مهم ترين ويژگي انتخاب رنگ هاي مات براي مبلمان اداري اين است كه تقريبا همه رنگ ها را مي‌توان در طيف هاي مات گنجاند. همين طور انتخاب رنگ هاي مات به شما اين امكان را مي‌دهد كه يك يا چند رنگ هماهنگ يا متضاد و مكمل را با يك ديگر ست كنيد. استفاده از رنگ مات در مبلمان اداري دست شما را براي انتخاب انواع رنگ هاي فانتزي باز مي‌گذارد هر ستي را كه دوست داشتيد مي‌توانيد با اين مدل رنگي انتخاب كنيد.
اما يك نبايد مهم هم در استفاده از رنگ هاي مات وجود دارد. يكي از مهم ترين نبايدهاي استفاده از رنگ‌هاي مات استفاده از رنگ‌هاي مات طيف كرم و قهوه‌اي به صورت يك نواخت و تك رنگ است. اين رنگ‌ها مي‌تواند بدترين انتخاب شما در يك دكوراسيون اداري و مبلمان  باشد. حس مرده افسرده و بسيار يك نواخت تنها حاصل استفاده از رنگ‌هاي مرده و مات يك نواخت در مبلمان و دكوراسيون اداري است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۱۰ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۳۱:۱۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

ميز مديريت كلاسيك و چند پيشنهاد فوق العاده

ميز مديريتي

زبان بدن، لحن كلام و حتي ميز مديريت، همه و همه مي توانند بيانگر سبك مديريتي شما باشند. شما يك مدير هستيد و در طول روز بايد تصميم‌هاي سختي بگيريد. و تصميم‌گيري‌هاي سخت بدترين قسمت مديريت است. هر مديري دوست دارد كه تصميم هايش به خوبي و دقيق اجرا شود. براي همين هم از ابزارهاي بسياري براي بهبود بخشيدن به حُسن اجراي دستورات بهره مي‌برند. شايد شما هم با اين معضل روبه رو بوده‌ايد كه دستوري كه مي‌دهيد چندان دقيق اجرا نمي‌شود و همكارانتان دستورات شما را آن طور كه خود مي‌خواهند اجرا مي‌كنند، نه آن گونه كه شما مي‌خواهيد. گاهي هم مشكل جايي است كه اهميت دستورات را همكارانتان درست متوجه نمي‌شوند.
معضلاتي كه مدير در طول روز و ماه و سال با آن رو به رو است بي‌شمارند و ما نيز مانند شما آن را خوب مي‌دانيم، من در اين مقاله مي خواهم شما را با يك ابزار شگفت انگيز براي تأثير مثبت بر دستورات‌تان آشنا كنم. بله ميز مديريتي شما يك ابزار است كه مي تواند نقش مناسبي بر دستورات شما داشته باشد.
شايد تا به حال به ميز مديريت خود اين چنين فكر نكرده‌ بوديد. هر چيزي كه در دفتر مديريت شما گذاشته مي‌شود از دكوراسيون اداري تا زونكن پرونده‌ها و كامپيوتري كه در برابر شما قرار دارد، جملگي ابزرهاي مديريت شما هستند. مديريت در دنياي امروز بدون ابزار و بدون دانش امكان پذير نيست و مدير توانمند كسي است كه از هر ابزار مفيدي براي مديريت خود استفاده كند.

ميز مديريت گوياي سبك مديريت شما است

بگذاريد به ميزهاي مديريت نگاهي بيندازيم. ميز مديريتي گاه با طرح‌هاي مدرن و گاهي هم با طرح‌هاي كلاسيك ساخته مي‌شود. طرح هاي مدرن اغلب از متريال‌هايي مانند ام دي اف و اچ دي اف ساخته شده‌اند و طرح‌هاي كلاسيك از انواع چوب هايي مانند راش، گردو، بلوط، ماهگوني، گيلاس و كاج در همين ابتدا فرق اصلي را مي توانيد در تفكر به محيط دريابيد.
انتخاب يك ميز مديريتي چوبي با طرحي مربوط به قرن گذشته با صندلي‌هايي از جنس چرم طبيعي و نواركوبي هاي طلايي پرده‌هايي نسبتا ضخيم و نقش‌دار گوياي يك تفكر اشرافي سنتي و محكم و ثابت قدم در امور است. شما با اين گونه ميز مديريتي و ست كردن آن با مبلمان اداري خود مي‌توانيد به هر كس القا كنيد كه شايد بازار و زمانه تغييراتي داشته است اما شما مانند همه سال‌هاي گذشته ثابت قدم و بدون هيچ گونه اضطرابي دنياي تجاري خود را مي‌سازيد و به پيش مي‌رويد.
البته انتخاب ميز مديريتي چوبي يك اشكال بزرگ هم دارد اين دكوراسيون اداري و به ويژه اين گونه ميز مديريتي القا كننده عدم نوآوري مدير در روش‌هاي مديريتي نيز هست. يعني شما چندان از ايده‌هاي نو استقبال نمي‌كنيد. همين طور اگر زماني طولاني در دفتر خود با همكارانتان جلسه داريد يك پيشنهاد ويژه براي متعادل كردن فضاي دفترتان با ميز اداري چوبي و سنتي دارم.

 از گلدان پر گل استفاده كنيد

شما خرج كمي براي ميز اداري چوبي خود انجام نداده‌ايد پس يك حركت بسيار هوشمندانه براي ميز مديريتي خود انجام داده هميشه يك گلدان گل‌تازه و مناسب فصل بر روي ميز خود در گوشه‌اي كه به چشم مخاطب بيايد داشته باشيد. شما با اين كار به بيننده و مخاطب خود القا مي‌كنيد كه شكوفايي امري ذاتي و طبيعي براي شما ست و هيچ‌گاه از آن خسته نمي‌شويد. در انتخاب گل هم براي ميز مديريتي خود كمي دقيق باشيد. بدترين انتخاب گل رز است اين گل براي عشق و عاشقان است نه براي مديري كه به دنبال پويايي است. دسته گل داوودي به رنگ قرمز و زرد در روزهاي پاييزي مي‌تواند دفتر شما را سرشار از انرژي كند. حتما براي جلسات سخت خود از انرژي پويا و زيباي گل‌ها در دفتر كار سنتي خود استفاده كنيد مي‌توانيد دسته بزرگ گل‌ها را در كنار ميز مديريتي خود روي يك ميز كوچك نيم دايره با تكيه به ديوار قرار دهيد.
ميز مديريت هميشه قابي براي تصوير يك مدير است. از خدمه خود بخواهيد تا چوب ارزشمند ميز شما را هفته اي يك بار با پوليش‌هاي براق كننده چوب ماساژ دهند تا درخشندگي آن زير نور ملايم دفتر حس اعتماد به نفس را براي هر كسي زنده كند.

 عطر خوب دفتر شما

شما دفترتان را سرشار از چوب‌هاي قيمتي و خيره‌كننده كرده‌ايد چرا از بوي چوب‌هاي طبيعي و زنده استفاده نمي كنيد. يك عود چوب صندل يا چوب وتيور يا خس خس مي‌تواند آرامش را در دفتر شما به اوج برساند سخت ترين جلسات در چنين دفتر معطر خوش رنگ و البته باوقاري مي‌تواند به زيباترين شكل ممكن و با بهترين و برد، برد‌ترين توافقات به پايان برسد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۱ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۰۹:۲۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

پارتيشن‌ها از گچ تا آلومينيوم

پارتيشن اداري

شايد تا به حال به اين موضوع فكر نكرده‌ايد كه پارتيشن‌هاي اداري نيز مانند هر چيز ديگري جنس و تكنولوژي دارند كه آن هم روز به روز در حال تغيير و تحول و در عين حال پيشرفته شدن است. ما در اين مقاله به دنبال آن هستيم كه جديد‌ترين تكنولوژي‌هاي ساخت پارتيشن‌هاي اداري را بررسي كنيم و تفاوت‌هاي ميان تكنولوژي‌هاي قديمي و جديد پارتيشن‌هاي اداري را براي شما بازگو كنيم.

 پارتيشن‌ چيست و چه كارايي دارد

پارتيشن اداري يكي از مهم‌ترين بخش‌هاي دكوراسيون اداري است. اين واقعيتي است كه دوران محيط‌هاي اداري كه ده‌ها و يا صد‌ها اتاق مجزا داشته‌اند به سر آمده و اكنون محيط‌هاي اداري با يك سالن بزرگ هستند كه با پارتيشن‌هايي از يك ديگر جدا شده و بدل به اتفاق هاي مجزا مي‌گردند. استفاده خوب از پارتيشن اداري علاوه بر آن كه محيط شما را مي‌سازد مي‌تواند به نوعي نقش ديوار‌هاي مياني را هم براي شما ايفا كند. از اين رو روز به روز استفاده از پارتيشن‌هاي اداري رونق بيشتري مي يابد. از ديگر سو اگر قرار بر ديوار كشي در محيط يك سالني اداري باشد دردسرها تنها به مشكلات و ناراحتي هاي ناشي از بنايي ختم نمي‌شود. مشكلاتي كه يكي از مهمترين آنها در ادامه ذكر مي شود.

 مشكل وزن در پارتيشن‌ اداري

شما در چه بنايي، دفتر اداري خود را تأسيس كرده ايد؟ يك آپارتمان يا يك خانه ويلايي؟ مهم نيست در هر بنايي كه باشيد آن بنا براي تحمل وزن ديوارها ساخته شده است. بله تعداد ديوارهاي يك بنا با كيفيت و در عين حال حسابي خاص پيشبيني مي‌شود و تعداد ديوارهاي يك بنا به خصوص اگر آن بنا يك آپارتمان باشد به شدت اهميت دارد. زيرا جمع وزن آدم‌ها و ديگر وسايل معمول در يك ساختمان بيش از وزن ديوار‌هاي آن ساختمان نمي‌شود و هر ساختماني ابتدا بايد توان تحمل ديوار‌هاي خود را داشته باشد. حال اگر شما به يك باره تعداد ديوارهاي يك ساختمان را چند برابر كنيد احتمال آسيب پذيري آن ساختمان را به چند برابر افزايش داده‌ايد. اين به آن معني است كه پارتيشن اداري به وزن ساختمان مي‌افزايد و شما براي انتخاب يك پارتيشن اداري خوب بايد بحث وزن آن را نيز حساب كنيد.

 سبك‌ترين و سنگين‌ترين نوع پارتيشن كدامند؟

بگذاريد از بدترين و سنگين ترين نوع پارتيشن‌هاي اداري شروع كنيم. استفاده از ديوارهاي پيش ساخته گچي و يا ديوار كشي سنتي براي ساختن اتاق‌هاي دروني در يك ساختمان مي‌تواند بدترين انتخاب شما باشد. البته اين انتخاب شايد براي شما به مراتب ارزان‌تر از ديگر انتخاب‌ها تمام شود زيرا يك بنّا مي‌تواند آن را براي شما انجام دهد. از همه مهم‌تر متريال استفاده شده در اين روش مي‌تواند بسيار ارزان باشد، اما كيفيت و وزن اين روش بسيار بد است. اين روش آنچنان بد و ناكارآمد است كه هيچ يك از شركت‌هاي طراحي دكوراسيون‌ اداري آن را انتخاب نمي‌كنند. روش ديگري كه از مدت‌ها پيش تا به امروز مورد استفاده است و آرام آرام روبه زوال مي‌رود استفاده از ام دي اف و شيشه در ساخت پارتيشن‌هاي اداري است. مي توان اين پارتيشن‌ها را به نوعي روش‌هاي متوسط ساخت پارتيشن دانست. وزن ام دي اف ها هم كم نيست، اما نسبت به روش پيشين سبك‌تراند اما استفاده از ام دي اف براي دوجداره كردن و ضد صدا كردن پارتيشن‌ها بسيار نا‌كارآمد است زيرا ضخامت پارتيشن‌هاي دو جداره ام دي افي بسيار زياد است و شيشه‌هاي دو جداره هم چندان از پس صداي بيرون بر نمي‌آيد. پس بايد راه ديگري براي پارتيشن اداري وجود داشته باشد.

پارتيشن‌ آلومينيومي پيشرفته‌ترين روش پارتيشن بندي

استفاده از آلومينيوم يكي از بهترين و مد روزترين روش پارتيشن بندي در دنيا است. آلومينيوم بسيار سبك است و كاملا مشكل وزن را حل مي‌كند. ديگر ويژگي آلومينيوم در پارتيشن‌هاي اداري آن است كه با ضخامت بسيار كم مي‌توان پارتيشن دوجداره درست كرد و از شيشه‌هاي دو جداره در آن بهره برد. اين گونه پارتيشن اداري مي‌تواند به راحتي در برابر صدا عايق شود. يك مزيت بسيار مهم ديگر هم در استفاده از آلومينيوم وجود دارد براي پارتيشن‌هاي اداري وجود دارد كه استفاده از آن را به اوج محبوبيت مي رساند. سطح پارتيشن‌هاي اداري آلومينيومي آج ريزي دارد و مات است از اين رو به خصوص در انواع رنگ‌هاي تيره بسيار چركتاب است و به شدت دير كثيف مي شود.
انتخاب پارتيشن‌هاي اداري آلومينيومي يكي از كارهايست كه اين روزها نه يك راه ترجيحي بلكه يك ضرورت است و گروه سامانه ساز هم در اين انتخاب در كنار شماست.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۴۹:۲۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

۵ ويژگي مهم براي خريد مبلمان اداري

مبلمان اداري

منظور از مبلمان اداري در اين مقاله مبل هاي اداري هستند. واژه مبلمان اداري بيشتر به تمام صندلي و پارتيشن‌ها و ميزهاي اداري اطلاق مي‌شود. ما در اين مقاله مي‌خواهيم در‌باره مبل‌هاي اداري حرف بزنيم. مبلمان اداري بايد چگونه باشد؟ اين روز ها مبلمان اداري در بسياري از ادارت و شركت هاي دولتي و خصوصي ديده مي‌شود و بسياري نيز در دفترهاي خود چه براي مهمان ها و چه براي كارمندان از مبلمان اداري استفاده مي كنند.

 

كاربرد مبلمان اداري

قبل از آنكه به ويژگي‌هاي مهم يك دست از مبلمان اداري خوب بپردازيم. بايد به نقش قرار دادن مبلمان در دفتر و شركت اشاره كنيم. مبل‌ها در دفتر شما مي‌توانند دو نقش مهم داشته باشند، يك پذيرايي از مهمان‌ها و ديگر استراحت كاركنان.
در اين كه ما در ادارات و دفاتر خود مانند جاي‌هاي ديگر به سنت قديمي خود رفتار مي‌كنيم و براي مهمان‌هاي خود سنگ تمام مي‌گذاريم هيچ شكي نيست. هميشه بهترين‌ها براي مهمان است و براي او بهترين را مي خواهيم. اين موضوع براي مبلمان هم بسيار صادق است، هميشه بهترين صندلي‌ها را در اتاقي قرارمي‌دهيم كه در آن از مهمان‌ها پذيرايي مي‌كنيم. اين صندلي‌ها بهترين نشيمن را دارند، از ديگر سو در جاهاي ديگر دنيا هم روال بر اين اساس است. براي اين كه مذاكرات و جلسات به خصوص جلساتي كه براي قرار داده‌هاي مهم برگزار مي‌شود به بهترين نحو ممكن برگزار شود، بايد بهترين و راحت ترين جاهاي شركت را در اختيار مهمان‌ها قرار داد و در اين جا مبل هاي اداري بسيار نقش پر رنگي دارد. در يك كلام مبلمان‌هاي اداري راحت ترين جا‌هايي است كه در شركت در اختيار مهمان‌ها قرار مي‌گيرد.
ديگر كاربرد مبلمان‌هاي اداري و يا به عبارت دقيق‌تر مبل‌هاي اداري استراحت كارمندان است. در مديريت مدرن ديگر دوران آن گذشته است كه كارمندان از صبح به مدت 8 تا 12 ساعت پشت يك ميز اداري ، روي يك صندلي بنشينند و به صورت پشت سر هم كار كنند. از اين رو بايد جا‌هايي را براي استراحت كاركنان آماده كرد و اگر در اين مكان ها بتوان به ادامه كار اما با شرايط بهتر پرداخت خيلي بهتر است .
در اين حالت هم مبلمان اداري مي‌تواند نقش مهمي مي‌تواند داشته باشد زيرا استفاده از چند مبل زيبا در عين حال راحت در گوشه و كنار شركت مي‌تواند به اين موضوع بيانجامد كه كاركنان چند دقيقه را روي آنها بگذرانند، در حالي كه لپ‌تاب خود را روي پا گرفته‌اند و به كار هاي خود مي‌پردازند. اين امكان وجود دارد كه اندكي براي رسيدن به مبلمان قدم بزنند و گردش خون در بدن آنها بهبود يابد. گذراندن چند دقيقه‌اي در روز روي يكي از مبل‌هاي شركت مي‌تواند براي هر يك از كاركنان تأثير خوبي داشته باشد و روحيه آنها را افزايش دهد. اما اين مبلمان با اين دو كاربري بسيار مهم چه ويژگي‌هايي بايد داشته باشد كه شما بگوييد مبلمان اداري خوبي را براي شركت خود انتخاب كرده‌ام.

5 ويژگي مبلمان اداري كه انتخاب شما را متحول مي‌كند

1- به كلاس كاري شما بيايد

شما يك دفتر استارتاپي هستيد يا يك شركت قديمي و باسابقه. اين موضوعات بسيار مهم‌اند كه شما را در يك شركت چه فضا و اتمسفر كسب و كاري داريد. اين مهم است كه دوست داريد چه جوي، به مهمان و يا كارمندان شما منتقل شود. از هر يك از المان‌هاي دفتر شما چه برداشتي انجام مي شود. اگر شما يك مرد جا افتاده و جو شركت شما افرادي بالاي 35 تا 40 سال است به مدل هاي مبلمان اداري مدرن فكر نكنيد و دنبال يك طرح كلاسيك باشد. بگذاريد مبل هاي اداري شما با روحيات‌تان هماهنگ باشد. پس مبلمان اداري شركت را با خودتان هماهنگ كنيد.

‌2- مبلمان اداري خوب هر كسي را دعوت به نشستن مي‌كند

مبلمان اداري شما بايد دعوتگر باشد بايد در فضايي قرار بگيرد كه هر كس را دعوت به نشستن كند هر كس بايد بر روي اين مبلمان احساس راحتي كند جاذبه دفتر شما مبلمان اداري است كه همه روي آن راحت و آسوده اند. يك مشتري ناراضي كه مي خواهد همه چيز را در هم بكوبد با نشستن روي مبل هاي اداري دفتر شما نوشيدن يك فنجان دمنوش و تن صداي آرام شما حتما آرام‌تر مي‌شود بله شايد همه چيز از يك مبل ساده شروع شود، اما نه به سادگي.

3- رنگ هاي متفاوت را امتحان كنيد اگر اهل آن هستيد

اين ويژگي براي جوان ترها بسيار مناسب است. اگر شركتي جوان داريد و فكر مي‌كنيد اين انرژي بايد در دفتر شما هم نمود پيدا كند، معطل نكنيد رنگ‌هاي گرم و تند را در  مبلمان و دكوراسيون اداري و حتي رنگ آميزي ديوارهاي دفتر خود به كار ببريد. بگذاريد رنگ‌هاي فيروزه اي، روشن و حتي قرمز تند، دفتر شما را گرم كند و محيط شما را پرنشاط سازد.

4- ضد تعريق باشد

يك جلسه اداري بين 1 الي 3 ساعت طول مي‌كشد و اين خود مي‌تواند براي هر كس كه در جلسه بر روي مبلي مي‌نشيند خسته كننده باشد. ضمنا ما در كشور گرمي زندگي مي‌كنيم و عرق كردن در جلسه يكي از بدترين موضوعات ممكن است. پارچه يا چرم فرق نمي‌كند مبلمان اداري شما بايد ضد تعريق باشد. پس به اين موضوع بسيار اهميت دهيد. ‌

5- ارتفاع مناسب داشته باشد

براي اين كه از روي مبلمان اداري بتوان راحت برخاست و نشست يك ارتفاع استاندارد مهم است. گاه مبل هاي اداري به گونه اي طراحي مي‌شود كه به شدت كوتاه‌اند اين مبلمان به خصوص براي جلسات اصلان مناسب نيستند به ياد داشته باشيد هر كسي كه با شما در رابطه و جلسه است توان نشست و برخاست قوي ندارد، پس لطفا مبلمان اداري خود را در ابعاد و ارتفاع استاندارد انتخاب كنيد.
گروه حرفه اي سامانه ساز اين استاندارد هاي را مي‌شناسند و تمام اين امكانات را براي شما فراهم مي‌كنند. كافي است كه براي طراحي و خريد مبلمان اداري با همكاران ما تماس بگيريد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۲۵:۲۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

۳ طراحي مدرن براي جايگزيني اتاق كنفرانس

ميز كنفرانس

با افزايش همكاري در اداره‌هاي مختلف، بايد در مورد طراحي اتاق كنفرانس تجديد نظر كنيم؛ و راه‌حل‌هاي جايگزين معرفي كنيم. بعد از انتشار خبري كه در آن كاركنان Apple تهديد كرده بودند كه به جاي كار كردن در Apple Park ترجيح مي‌دهند استعفا دهند. مي‌توانيم به اين نتيجه برسيم كه فضاي باز اداري ديگر چندان كارساز نيست. اما يكي از چيزهايي كه نمي‌شود از فضاي كار مدرن حذف كرد مسئله همكاري و تعامل است. در واقع همين ضرورت همكاري و خلاقيت مشترك چيزي بود كه شركت‌ها را از سمت كابين‌هاي اداري به سوي فضاي باز سوق داد. انسان‌ها موجوداتي اجتماعي هستند؛ و ما بايد اغلب همديگر را ببينيم؛ تبادل نظر كنيم و همچنين با همديگر تصميم بگيريم تا بتوانيم بهترين كار را براي همه انجام دهيم.
قبلا اتاق كنفرانس و ميز كنفرانس معمولا تنها براي جلسات صبح دوشنبه به كار مي‌رفتند؛ اما امروزه از آنجا كه ميزان كنفرانس براي جلسات، تفكر جمعي، هكاتون‌ها، كنفرانس‌هاي ويديويي، بحث‌هاي گروهي از راه دور و غيره به سرعت در حال افزايش است. جدول زماني اتاق كنفرانس هميشه به هم مي‌ريزد و اين اتاق‌ها ديگر نمي‌توانند پاسخگوي همه باشند.
چگونه مي‌توانيم بدون بازسازي كامل يا ساختن اتاق‌هاي ديگر طراحي دكوراسيون اداري خود را با شرايط جديد وفق دهيم؟ ادارات كنوني سه جايگزين را براي اتاق كنفرانس ارائه داده اند.

 

3 طراحي مدرن كه در حال جايگزيني اتاق كنفرانس هستند

اتاق‌هاي مخصوص ايستادن

ثابت شده است كه نشستن پشت يك ميز به مدت چند ساعت در روز احتمال حمله قلبي و بيماري‌هاي ديگر را افزايش مي‌دهد. براي كاهش اين‌گونه عوارض منفي، اتاق‌هاي مخصوص ايستادن معرفي شدند. اين اتاق‌ها به يك بهانه عالي (و كاربردي) تبديل شدند تا كارمندان بايستند، فعاليت خود را افزايش دهند، اين طرف و آن طرف بروند و در عين مشاركت احساس سلامت بيشتري كنند.
اتاق كنفرانس مخصوص ايستادن معمولا در حاشيه ادارات باز ساخته مي‌شوند؛ و در آنها از ميزهاي بلند، چهارپايه و چندين فناوري براي كنفرانس‌هاي از راه دور استفاده مي‌شود. چنين طرحي همچنين مي‌تواند فضاي بيشتري را در اختيار شركت بگذارد؛ تا از آن براي افزايش فضاي خصوصي كاركنان استفاده كند. استفاده از چندين ميز اداري داراي ارتفاع قابل تنظيم به همراه صفحه‌هاي جداكننده نيز مي‌تواند محيط مناسب و دوستانه‌اي را براي اتاق كنفرانس اداره فراهم آورد.
اتاق‌هاي مخصوص ايستادن براي گروه‌ها و همچنين جلسات كوچك‌تر نيز پيشنهاد مي‌شود كه در عرض يك ساعت تمام مي‌شوند.

 پادهاي پربازده

اتاق‌هاي چسبيده، اتاق‌هاي تماس، اتاقك‌هاي تمركز و… اين نوع اتاقك‌هاي كوچك اسم‌هاي زيادي دارند. يكي از دلايلي كه اين اتاقك‌ها از سال 2008 به محبوبيت رسيده‌اند اين است كه آنها از قانون Goldilocks پيروي مي‌كنند: آنها تقريبا براي همه كارهاي فعاليت‌محور مناسب هستند؛ كه به دو نفر يا بيشتر نياز دارند. اين “اتاق‌هاي كنفرانس كوچك” اغلب چندكاره و گاهي اوقات حتي قابل جابجايي هستند. آنها را مي‌توان با استفاده از مواد اكوستيك طراحي كرد تا صدا را جذب كنند؛ و داراي ميز و نيمكت‌هايي كوچك هستند. همچنين مي‌توان نمايشگرهاي متوسطي را براي كنفرانس ويديويي در آنها پيدا كرد. بعضي از اين پادها از سطوح داراي وينيل، ديوارهاي شيشه‌اي براي نوشتن و طراحي يا رنگ‌هاي پاك‌كردني استفاده مي‌كنند. اين كار به گسترش فضاي فكري از سطوح محدود روي ميز به فضايي گسترده‌تر كمك مي‌كند.
اين پادها راه حلي ايده‌آل براي گروه‌هاي سه يا چند نفره هستند؛ كه براي تمركز و خلاقيت گروهي به محيطي آرام‌تر نياز دارند؛ و همچنين مي‌توان آنها را براي جلسات طولاني‌تر به كار برد؛ كه بايد به دور از هرگونه حواس‌پرتي برگزار شوند. اين اتاقك‌ها نزديك به 6-8 نفر را در خود جاي مي‌دهند؛ كه آنها را به انتخابي عالي براي ساختن در فضاهاي تجاري تبديل مي‌كند. برخلاف جلسات ايستادني كه مي‌توانند در هر جايي صورت گيرند (وسط يك فضاي اداري باز گرفته تا كافه‌هاي طبقه اول اداره) اين پادها مزاحمت ناشي از عبور افراد و مكالمه‌هاي غيرضروري را حذف مي‌كنند تا بيشترين بازده به دست آيد.

هواي آزاد

اگر نمي‌توانيد هيچ جاي ديگري را در داخل اداره بسازيد؛ چرا كارهاي خود را به فضاي آزاد نمي‌بريد؟ شركت‌ها اكنون در حال اضافه كردن پاسيوهاي پوشيده از گياه، باغچه‌هاي روي پشت بام به همراه فضاي گروهي و مسيرهاي منظره‌دار براي جلسات پياده‌روي هستند. اگر نمي‌توانيد چنين فضايي را به طراحي داخلي خود اضافه كنيد؛ اين امكان را در اختيار داريد كه جلسات خود را به محيط بيروني شركت منتقل كنيد.
خواه يك آلاچيق سايه‌دار براي جلسات دور ميز گرد براي پانزده نفر درست كنيد؛ يا اينكه يك مسير پياده‌روي دو نفره را در اطراف اداره بسازيد. شما مي‌توانيد جلسات خود را با استفاده از يك جدول زماني مشترك برگزار كنيد؛ و يك نفر را مسئول ضبط صدا، ويديو يا يادداشت‌برداري قرار دهيد و آنها را با استفاده از فضاي ابري در اختيار اعضاي ديگر نيز بگذاريد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۱۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۵۶:۰۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

طراحي كابين اداري دفتر كار خود را مدرن كنيد

پارتيشن اداري

اگر هنوز هم در دفتر كار خود به كابين اداري نياز داريد، بايد آنها را مدرن و تازه نگه داريد. در اين مقاله وب‌سايت سامانه ساز فرابين به بررسي روش‌هايي براي بهبود فضاي كاري در كابين اداري مي‌پردازيم.
كابين‌هاي اداري ممكن است آماج حملات و انتقادات بسياري قرار داشته باشند. اين كابين‌ها كه معمولا از پارتيشن اداري ساخته شده‌اند؛ اين روزها كمي قديمي شده است؛ اما اگر هنوز هم نيازمند استفاده از آن هستيد مطالعه اين مقاله را از دست ندهيد.
همه كسب و كارها، در فضاي باز اداري بيشترين بازده را ندارند. بعضي از مقررات صنعتي به سطح خاصي از حريم خصوصي نياز دارند؛ و بعضي از ادارات نياز دارند كه كارمندان خود را از هم جدا كنند تا بهترين عملكرد را داشته باشند. در اين مقاله، يكي از گرايش‌هاي در حال رشد فضاهاي اداري متحرك را با هم خواهيم ديد: ديوارها و ميزهاي قابل جابجايي، مبلمان چرخ‌دار، پارتيشن اداري قابل تعويض و فناوري‌هاي يكپارچه كه مي‌توانند از چند وسيله مختلف استفاده كنند.
مزيت يك محيط پويا اين است كه مي‌تواند همه چيز را تازه نگه دارد. برعكس اين قضيه به چه صورت است؟ كاركنان‌تان ممكن است آرزوي ثبات داشته باشند؛ و محلي را طلب كنند كه متعلق به خودشان باشد. جواب چنين چيزي ممكن است اين باشد: در سال گذشته، علاقه زيادي را براي بازگشت به فضاي كار خصوصي و “محل كار فردي” ديده‌ايم، كه ما را به اين سوال وا داشت: آيا كابين اداري مي‌تواند دوباره جذاب باشد؟
براي سودبخش بودن، كابين اداري حتما لازم نيست كه خسته‌كننده و جعبه‌مانند باشد. طراحي آن مي‌تواند جالب و كاربردي باشد؛ و همچنين مي‌توان بدون از دست دادن راحتي در يك دفتر كار مدرن از كابين اداري در طراحي خود استفاده كرد.

 روش هاي طراحي مدرن كابين اداري دفتر كار

 شيوه چند تكه

خواه پارتيشن‌هاي كابين اداري بلند باشند يا كوتاه، از پارتيشن شيشه اي درست شده باشند يا مواد جذب‌كننده صدا، باز هم چندين كابين اداري در كنار هم مي‌توانند از لحاظ زيبايي‌شناختي خوشايند باشند. كابين اداري چند تكه باعث افزايش انعطاف‌پذيري در فضاهايي با شكل‌هاي عجيب و غريب و كوچك مي‌شوند؛ و مي‌توانند نيروي كاري پر نوسان را متعادل كنند.
با داشتن چندين كابين اداري كه مخصوص نيازهاي شما طراحي شده‌اند؛ مي‌توانيد از فضاي خود حداكثر استفاده را كنيد؛ و محيطي دلخواه و مطبوع داشته باشيد. رنگ‌هاي روشن و آرام كننده، پارتيشن هاي شيشه اي مات و موادي را در نظر داشته باشيد كه بر روي عملكرد كاركنان اثري مثبت دارند. مواردي مانند نگهدارنده گياهان يا قفسه‌هايي براي گذاشتن كلكسيون چيزهاي زينتي از اين دست است. با انجام چنين كاري، مي‌توانيد محل كاري آنها را به جايي براي آرامش و كارآيي تبديل كنيد؛ به جاي اينكه در پايان روز كاري سريعا از آنجا فرار كنند.

انحناهاي خوش تركيب

لازم نيست كه كابين اداري را فقط به شكل مكعبي درست كنيم. با انتخاب كردن انحناها يا شكل‌هايي خاص براي به كار بردن در ميزها، مي‌توانيد اتاق را بدون آنكه فضاي فردي يا محل زيادي را از دست دهيد؛ از لحاظ زيبايي شناختي بسيار دلپذيرتر كنيد. با در نظر گرفتن شكل‌ها و مواد منحصر به فرد، كابين‌هاي اداري مي‌توانند به بخشي از عنصر هنري طراحي اداره تبديل شوند. از كابين‌هاي اداري رديفي اجتناب كنيد. چراكه كارمندان بايد در محل مشخص خود بنشينند و فضاي كاري آنها شبيه مرزهايي هستند كه نمي‌توانند از آنها عبور كنند. بهتر است كابين‌هاي اداري را در رديف‌هايي مشخص و نامتقارن در دفتر خود پخش كنيد؛ تا جذابيت آنها را لحاظ كنيد و در عين حال حريم خصوصي كارمندان را نگه داريد.

به صورت تيم درآمدن

اگر نيروي كارتان از چندين تيم تشكيل شده باشد و نگران اين هستيد كه كابين اداري باعث جدا شدن آنها از همديگر شده و جريان خلاقيت و ايده‌هاي جديد را سركوب خواهد كرد؛ ميزها و مبلمان اداري را به گونه‌اي بچينيد كه اعضا اين تيم‌ها احساس تعلق كنند. افراد را به صورت تيم درآوريد، تا زماني كه در حال كار كردن هستند؛ فضاي كاري براي آنها مايه دلخوشي باشد. در چنين فضايي، آنها مي‌توانند به دنبال ايده‌ها، نوآوري‌ها و كار تيمي جديد باشند؛ بدون اينكه مشكلي در اين راه پيش بيايد. همچنين با چرخاندن پارتيشن اداري مي‌توان تعداد محل‌هاي كاري را در يك دسته كوچك مشخص كرد و انعطاف‌پذيري بيشتري را براي تيم‌هاي خود فراهم آورد؛ كه در حال برطرف كردن نياز مشتريان هستند.

راحتي مدرن

طراحي‌هاي امروزي كابين اداري با توجه به گسترش انواع پارتيشن اداري براي همگام شدن با فناوري و راحتي نيروي كار ايده‌آل هستند. با تعداد زياد گزينه‌هاي در دسترس، شما مي‌توانيد فضايي را براي كارمندان خود فراهم كنيد؛ تا نيازهاي مختلف خود را برآورده كنند. ميز كارهاي نشسته يا ايستاده، ارتفاع يا اندازه قابل تنظيم براي ميزها و يا پورت‌هاي فناوري داخلي، چند مورد از اين نيازها هستند.
طراحي كابين‌هاي اداري از زمان ديوارهاي خسته‌كننده كه در محل‌هاي كار بسيار به كار مي‌رفتند؛ تا كنون كه انواع مدرن پارتيشن اداري ثابت و متحرك توليد شده است، راه زيادي را طي كرده‌اند. پس اجازه ندهيد كه گرايش روزافزون به فضاي اداري باز، شما را از به كار بردن كابين اداري منصرف كند. بخصوص اگر فكر مي‌كنيد كه اين شيوه طراحي دكوراسيون اداري مي‌تواند براي محيط دلخواه‌تان ايده‌آل باشند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۷:۱۰ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

با ۴ نوع ميز اداري غيرمعمول و عجيب آشنا شويد

ميز اداري

طرح‌هاي خلاقانه و مفهومي هميشه فاصله زيادي با تبديل شدن به محصولات مصرفي و مورد پذيرش جامعه دارند. در زمينه دكوراسيون اداري نيز يكي از محصولات مورد توجه طراحان ميز اداري است. در اين مقاله وب‌سايت سامانه ساز فرابين مي‌خواهيم شما را با 4 نوع ميز اداري غير معمول و عجيب آشنا كنيم. ميزهايي كه شايد به زودي بخشي از مبلمان اداري دفاتر كار شوند. اين طرح‌ها به دنبال طراحي ميزهايي براي صرفه‌جويي در فضا و بهبود كارايي هستند.
انتخاب نوع ميز اداري ممكن است يك تصميم بزرگ به نظر نرسد؛ اما از طرفي آنها مي‌توانند بخشي جدايي‌ناپذير از فضاي كاري هر شركت باشند. بنابراين اگر مي‌خواهيد يك محيط كار ايجاد كنيد كه كمي متفاوت از موارد معمول باشد؛ بدانيد كه ميزهاي‌تان حتما نبايد از نمونه‌هاي كلاسيك انتخاب شود. پس همراه ماه نگاهي به اين گزينه‌هاي ميز اداري غيرمعمول بيندازيد.

 

صرفه‌جويي در فضا و بهبود كارايي با ميز اداري غيرمعمول

ميزهاي ايستاده

اگرچه ممكن است بي‌خطر به نظر برسد؛ اما نشستن براي مدتي طولاني مي‌تواند براي سلامتي شما مضر باشد. كساني كه بيشتر زمان روز را بر روي صندلي مي‌نشينند؛ در معرض خطر ابتلا به بيماري‌هايي مانند ديابت نوع 2، مشكلات قلبي و روده بزرگ و سرطان پستان قرار مي‌گيرند. نشستن در بخش عمده‌اي از روز همچنين مي‌تواند بر روي اميد به زندگي تأثير بگذارد. با توجه به مطالعه‌اي كه در سال 2012 توسط Open BMJ انجام شد؛ آمريكايي‌ها تنها با محدود كردن زمان نشستن خود به سه ساعت در روز مي‌توانند دو سال به طول عمر خود اضافه كنند.
با توجه به اين حقيقت، ميزهاي ايستاده در حال تبديل شدن به يك روند رايج، نه تنها در ميان غول‌هاي تكنولوژي مانند فيس‌بوك بلكه در ميان مدارس مختلف اعم از ابتدايي تا سطح دانشگاهي هستند. بعضي از ميزها مي‌توانند از حالت نشسته به حالت ايستاده تغيير حالت دهند. در حالي كه برخي از آنها با گزينه‌هاي قابل تنظيم ارتفاع همراه هستند. شما مي‌توانيد براي ايجاد يك محيط اداري سالم‌تر، از اين مدل ميز اداري غيرمعمول در دفتر كار خود استفاده كنيد.

ميز تردميل

خب بايد گفت اين نوع ميز اداري غيرمعمول واقعا در محصولات مبلمان اداري عجيب است. با اعمال تغييراتي در ميزهاي ايستاده، ميزهاي تردميل ساخته مي‌شود. ميزهايي كه به سلامت بيشتر كاركنان منجر مي‌شود؛ چراكه به آنها اجازه مي‌دهد در حين كار ورزش نيز كنند. اين ميزهاي مخصوص به گونه اي طراحي شده‌اند كه خيلي قوي و محكم نيستند؛ و تنها اجازه مي‌دهند در سرعت‌هاي 1 تا 2 مايل در ساعت قدم بزنيد. اما با همين سرعت نيز پس از مدتي به نفس‌زدن خواهيد افتاد. به علاوه مزاياي ديگري نيز براي استفاده از اين نوع ميز اداري وجود دارد. به گزارش فوربس از كيت تيلور، “ايستادن در مقابل كسي كه در حال راه رفتن در سر جاي خود است در حالي كه حدود يك و نيم فوت بالاتر از شما قرار دارد؛ يك موقعيت منحصر به فرد و عجيب است.

ميزهاي آينده؟

منظور از ميزهاي آينده ميز مشخص و خاصي نيست. در واقع هر طرحي كه پا را از استانداردهاي معمول فراتر بگذارد؛ و ويژگي‌هايي جديد در شكل و كاربرد ارائه دهد؛ يك ميز اداري غيرمعمول براي آينده ناميده مي‌شود.
به عنوان مثال ميز امگا از Atomare، يك ميز اداري شيك و ساده است، با سطح نارنجي رنگ و انحناهاي سفيد كه يادآور خط توليد اپل است. گزينه ديگر ميزهاي اداري آينده ميز Luna توليد شده توسط شركت ايتاليايي Uffix است. طراحي فضايي اين ميز اداري داراي يك پايه منحني است؛ كه در رنگ‌هاي سياه، قرمز يا خاكستري با سطح شيشه‌اي عرضه مي‌شود. گزينه‌هاي هنري‌تر، مانند Boabab يك ميز طراحي شده از جنس فولاد ضد زنگ رنگي است؛ كه توسط Max Ingrand طراحي شده است. اين ميزهاي غيرمعمول مي‌توانند به شما ايده‌هايي براي ارتقاي دكوراسيون اداري محيط‌هاي تان بدهند و تفاوت‌ها را رقم بزنند.

صرفه‌جويي در فضا

يك ميز جديد اداري، كه در آن پوشه ها و فايل ها معمولا بر روي ميز و در نزديكي چشم كارمندان قرار مي‌گيرند؛ اخيرا معرفي شده است كه در حال حاضر در حال توسعه مي‌باشد. كل ميز يك واحد يك تكه از چوب خميده است؛ كه داراي قفسه‌بندي در بالاي خود است. بنابراين كارمندان مي‌توانند به سادگي بر روي آنچه كه در مقابل آنها قرار دارد تمركز كنند.
دفاتري كه فضاي زيادي براي قرار دادن ميز ندارند، مي‌توانند از ميز فشرده‌اي كه شركت رومانيايي MTI IMPEX طراحي كرده است استفاده كنند. اين ميز اداري مي‌تواند هنگامي كه به آن نياز نداريد به يك جعبه تبديل شود؛ و فضاي بيشتري را در دفتر شما به وجود بياورد (حتي شما مي‌توانيد در صورت لزوم از ميزهاي موقت استفاده كنيد). همچنين هكلر ديزاين يك طراحي تحت عنوان OneLessDesk ارائه داده است؛ كه مي‌توانيد مجموعه‌اي از ميزها را در زير يكديگر قرار دهيد و در فضا صرفه جويي كنيد؛ و يا براي ايجاد يك ميز بزرگ‌تر آنها را گسترش دهيد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۸:۰۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

تاثيرات مثبت طراحي غير متعارف در دفتر كار

مبلمان اداري

 

در محافل تخصصي طراحي دكوراسيون اداري، بحث و جدل زيادي درباره روش‌هاي بهترين استفاده از فضا صورت مي‌گيرد. اينكه يك محيط كار باز براي كساني كه نياز به تمركز ندارند چقدر مفيد است؛ و سوالاتي مثل اين كه آيا يك محل سرو قهوه جداگانه چقدر بر كيفيت محيط دفتر كار موثر است؟ يا استفاده از روميزي براي ميز كنفرانس يا قاليچه هاي كوچك براي كف دفتر، چه اثري براي كاركنان خواهد داشت؟اين روزها شاهد رشد روش‌هاي طراحي غير متعارف دفتر كار و تاثير مثبت آن در ميهمانان، كاركنان و صاحبان شركت هستيم. شركت‌هايي كه ديگر مانند گذشته طراحي نشده‌اند؛ و در طراحي آن از عناصر غير متعارف و غير معمول در محيط‌هاي اداري استفاده شده است. به عنوان مثال فضايي كه مي‌تواند احساس راحتي و امنيت فضاي خانه را القا كند؛ و در نتيجه بهره‌وري و رضايت شغلي را افزايش دهد. محيطي كه با به كار بردن طراحي غير متعارف توانسته است احساس خلاقيت، انعطاف‌پذيري، همكاري، انسجام و تطبيق پذيري را در كاركنان افزايش دهد.در اين مقاله وب‌سايت سامانه ساز فرابين مي‌خواهيم درباره استفاده از اين عناصر در طراحي غير متعارف دفتر كار و مزاياي آن صحبت كنيم.

 

 طراحي غير متعارف به معناي ناكارآمدي نيست

به عنوان مثال از آنجا كه تكنولوژي باعث تغيير محل ذخيره سازي سندها از پوشه‌ها و كمدها به سيستم‌هاي كامپيوتري شده است؛ بسياري از شركت‌ها ديگر به فضايي براي بايگاني كردن اسناد نياز ندارند. اما با اين فضاهاي خالي چه كاري مي‌شود انجام داد؟
معمولا اتاق‌هاي بايگاني فضاهايي بسته و كم نور هستند. پس مي‌توان آن را به فضايي براي استراحت ميان روز تبديل كرد. استفاده به عنوان اتاقي براي مديتيشن و يوگا نيز از پيشنهادات ديگر هستند. اگر اين پيشنهادات پذيرفته شده نيست؛ استفاده از اين اتاق براي انجام تماس‌هاي تلفني ضروري و طولاني كه باعث حواس پرتي ديگران مي‌شود، پيشنهاد ديگر ماست.
در طراحي غير متعارف حتي فضاي زيرپله‌ها را نيز مي‌توانيد به عنوان فضايي براي فكر و استراحت بكار ببريد. استفاده از يك مبلمان اداري انعطاف‌پذير و راحت، اين فضاي مرده را محل خوبي براي تمركز، استراحت و يا حتي انجام كارهاي نيازمند تمركز بيشتر مي‌كند.

 غير متعارف به معني عجيب نيست

البته بعضي شركت‌ها هستند كه از سرسره بجاي راه‌پله و از خانه‌هاي درختي به عنوان اتاق جلسه استفاده مي‌كنند. البته كه اين موارد سرگرم‌كننده هستند؛ اما منظور ما از طراحي غير متعارف اين حجم از تغييرات نيست.
استفاده از رنگ و سبك خاص و خلاقانه مي‌تواند جذابيت‌هاي زيادي ايجاد كند. مثلا يك شركت گردشگري مي‌تواند در اتاق كنفرانس تابلوهايي از بهترين مكان‌هاي گردشگري نصب كند. يا يك شركت طراحي خانه‌هاي چوبي مي‌تواند از چوب در دكوراسيون خود استفاده نمايد. يك باشگاه فوتبال مي تواند كفپوش خود را با موكتي سبز رنگ تزئين كند و…

غير متعارف به معني بي‌اهميت نيست

در واقع طراحي غير متعارف نبايد طوري باشد كه باعث شود محيط كار و كار اهميت خود را از دست بدهند. طراحي غير متعارف تنها تا حدي مجاز است كه بتواند به احساس راحتي بيشتر كاركنان كمك كرده و باعث افزايش بهره‌وري آنها شود. همچنين طراحي غير متعارف نبايد به سمتي برود كه كاركنان احساس كنند سازمان براي آنها اهميتي قائل نيست. در نتيجه در عين استفاده از عناصر غير متعارف در مبلمان اداري، تمركز بر اجزاي اساسي دكوراسيون اداري بسيار مهم است.
در نهايت هدف از طراحي غير متعارف دفتر كار بهم ريختن همه چيز نيست. اين رويكرد مي‌خواهد با استفاده از عناصري ساده در مبلمان اداري، بتواند موجب جنب و جوش، انرژي و خلاقيت بيشتر كاركنان شود. تا در فضايي مثبت به ايجاد ارتباطات مثبت و فعاليت سازنده بپردازند و منجر به افزايش بهره‌وري شركت شوند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۷:۳۰ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

۳ نكته مهم براي انتخاب بهترين رنگ مبلمان اداري

مبلمان اداري

براي يك صاحب كسب و كار، انتخاب درست رنگ مبلمان اداري يك تصميم بسيار مهم است. البته در ابتدا ممكن است آن را جدي نگيريد؛ اما تحقيقات متعدد ثابت كرده است كه رنگ صندلي‌ها، ميز اداري و محيط اطراف آن تاثيري عمده بر خلق و خوي كاركنان شما خواهد داشت. اگر شما هم در انجام انتخابي مناسب براي رنگ مبلمان اداري دچار ترديد شده‌ايد؛ در اين مقاله وب‌سايت سامانه ساز فرابين، سه نكته مهم كه مي‌تواند راهنماي شما باشد را مطرح مي‌كنيم.

نكاتي براي رنگ مبلمان اداري

رنگ‌ها بر شرايط روحي كاركنان تاثير مي‌گذارند

بسياري از كسب و كارهاي شناخته شده در حال حاضر از رنگ‌ها به نفع خود استفاده مي‌كنند. مثلا فست‌فودهاي زنجيره‌اي اغلب از رنگ‌هاي پرطرفدار استفاده مي‌كنند؛ تا به طور همزمان اشتها را تحريك كنند و همچنين باعث تشويق شما به خوردن سريع‌تر شوند. اين كار باعث ايجاد انگيزه در مشتريان براي سفارش مواد غذايي بيشتر مي‌شود.
همين اصول در انتخاب رنگ مبلمان اداري دفتر كار نيز مورد توجه قرار مي‌گيرد. به عنوان مثال رنگ قرمز از گروه رنگ‌هايي است كه باعث ايجاد تغييرات فيزيولوژيك در بدن انسان مي‌شود. مثلا ضربان قلب سريع‌تر در برخورد با اين رنگ، يكي از ويژگي‌هاي آن است. بنا بر همين ويژگي، اين رنگ مي‌تواند براي محيط‌هايي كه نيازمند روحيه جنگندگي است كاربرد داشته باشد.
از سوي ديگر، رنگ آبي قرار دارد؛ كه به ترويج آرامش در محيط شناخته شده است. هنگام خريد مبلمان اداري براي كسب و كار خود، بايد به ياد داشته باشيد كه كاربرد اين رنگ در مبلمان اداري بر توانايي كاركنان شما براي تمركز بيشتر ذهني و كاري كمك خواهد كرد.

استانداردهاي طراحي يك كسب و كار

در حالي كه انتخاب رنگ، پاسخ‌هاي خاصي را در افراد ايجاد مي‌كند؛ استانداردهاي طراحي، براي انتخاب رنگ، نيازهاي خاص يك كسب و كار را در نظر مي‌گيرند. به عنوان مثال، يك شركت حقوقي كه مي‌خواهد خدمات حرفه‌اي خاصي را به مشتريان خود ارائه دهد؛ بهتر است رنگ مبلمان اداري خود را از ميان رنگ‌هاي خنثي انتخاب كند. رنگ‌هايي مانند قهوه‌اي، خاكستري يا آبي نفتي، رنگ‌هايي هستند كه در اين زمينه موثر خواهد بود. از سوي ديگر، يك دفتر خلاقانه يا استارتآپي براي نشان دادن پويايي و انرژي خود، بهتر است از رنگ‌هاي شاد، متنوع و پر انرژي استفاده كند.

فضا و دكوراسيون داخلي بايد مكمل يكديگر باشند

معمولا دفاتر اداري تمايل دارند تا رنگ‌هاي مختلفي را نمايش دهند؛ بنابراين مهم است كه آنهايي را انتخاب كنيد كه با هم هم‌پوشاني دارند؛ و يا مكمل يكديگر هستند. پالت‌هاي رنگ يك ابزار عالي براي تعيين اين است كه چه رنگ‌هايي بهترين انتخاب براي رنگ مبلمان اداري و فضاي دفتر كار است. با اين حال، از آنجا كه مبلمان اداري يك سرمايه‌گذاري دراز مدت است؛ بهتر است از كارشناسان طراحي دكوراسيون اداري براي دريافت يك مشاوره حرفه‌اي كمك بگيريد. در نهايت، ميزان نور طبيعي در دفتر شما نقش مهمي در اين تصميم دارد. اگر دفتر شما در معرض نور طبيعي قرار نگيرد، رنگ‌هاي سبك‌تر و پرانرژي را انتخاب كنيد؛ تا از ايجاد يك محيط خفه جلوگيري كنيد.
تزئينات داخلي براي دفتر شما ممكن است به عنوان يك كار كوچك ظاهر شود؛ اما انتخاب‌هايي كه انجام مي‌دهيد، بر اين نكته كه چگونه كسب و كار شما از سوي مراجعان شناخته و درك مي‌شود؛ و كاركنان شما چه احساسي نسبت به محيط دارند، تاثير خواهد گذاشت. پس كار آساني در پيش نداريد؛ و بايد با انتخاب درست رنگ مبلمان اداري و فضاي اداري، دفتر كاري را ايجاد كنيد كه به مشتريان حس اعتماد ببخشد؛ و موجب افزايش كارايي كاركنان شود.
ما در شركت سامانه ساز فرابين آماده ارائه انواع خدمات متنوع در زمينه مشاوره، طراحي و اجراي انواع مبلمان اداري و دكوراسيون اداري هستيم.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۵:۰۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

نكات ضروري چينش ميز كنفرانس

ميز كنفرانس

 

چينش ميز كنفرانس موضوعي است كه معمولا مورد غفلت واقع مي‌شود. در حقيقت بيشتر اتاق كنفرانس‌هايي كه در طول زندگي كاري خود ديده‌ام؛ داراي يك ميز كنفراس خالي از هرگونه چينش شخصي، بي‌روح و بدون خلاقيت بوده است.
شايد يكي از دلايل اين موضوع آن است كه مديران و كاركنان ميز كنفرانس را محلي دائمي براي فعاليت نمي‌بينند؛ و همين موضوع احساس موقتي بودن فعاليت روي آن را به افراد القا مي‌كند. اين در حالي است كه چينش ميز كنفرانس به شكلي زيبا و چشم‌نواز مي‌تواند اثري عميق بر افراد حاضر در جلسه و مشتريان شركت داشته باشد. اگر چينش ميز كنفرانس شما نيز بسيار ساده و خلوت است؛ در اين مطلب وب‌سايت شركت سامانه ساز فرابين نكاتي را براي بهبود وضعيت آن مطرح مي‌كنيم.

 

صندلي‌هاي مناسبي انتخاب كنيد

 

صندلي‌هاي كنفرانس در طيف گسترده‌اي از اندازه‌ها و سبك‌ها در دسترس هستند. در نتيجه انتخاب شما مطمئنا بر احساس و ديدگاه استفاده كنندگان از اتاق كنفرانس اثر مي‌گذارد. در واقع صندلي‌هاي ميز كنفرانس به دليل ماهيت پر تنوعي كه دارند، بهترين نقطه براي ايجاد تغيير در چينش ميز كنفرانس هستند.

 

مركز ميز كنفرانس را دريابيد

 

مهم‌ترين نقطه براي چينش ميز كنفرانس مركز آن است. قرار دادن يك دكور تزئيني در مركز ميز علاوه بر اينكه حس تمركز را در حاضرات جلسه بيشتر مي‌كند؛ منجر به بهبود نماي بصري ميز و اتاق كنفرانس مي‌شود؛ و آن را از حالت خالي و بدون تصوير بودن نجات مي‌دهد. اين دكور مي‌تواند يك كوزه ساده، يك گياه مصنوعي و يا دكور تزئيني جذاب ديگر باشد. البته توجه كنيد كه اصل سادگي را در انتخاب دكور وسط ميز رعايت كنيد. بيش از حد شلوغ كردن وسط ميز نمايي شلخته ايجاد مي‌كند. قطعا شما نمي‌خواهيد حاضران در جلسه، براي ديدن چهره يكديگر مجبور به تغيير زاويه سر و گردن خود شوند. همچنين در صورتي كه دكور انتخابي ارتباطي درست با موضوع فعاليت شركت داشته باشد؛ نتيجه كار بهتر خواهد شد.
همچنين سبك دكورهاي انتخابي بايد با سبك كلي طراحي دكوراسيون اداري دفتر كار شما هماهنگ باشد. يك مجسمه كلاسيك شايد انتخاب مناسبي براي چينش ميز كنفرانس مدرن نباشد. در حالي كه گاهي حتي مواردي كه تصور نمي‌كنيد؛ مثل يك مجموعه مداد رنگي، عينك، يك چرخ كوچك صنعتي و… مي‌تواند تغييري بسيار مثبت در فضا ايجاد كند.

 

به حضور فناوري در ميز كنفرانس توجه كنيد

 

يكي ديگر از جنبه‌هايي كه در مورد چينش ميز كنفرانس مطرح مي‌شود اين است كه تكنولوژي چگونه در اين ميز مورد استفاده قرار مي‌گيرد؛ و اينكه چطو رمبلمان اداري شما آن را به صورت يكپارچه پشتيباني مي‌كند. درباره اين موضوع توجه به نوع و ميزان دسترسي افراد حاضر در جلسه به امكانات تكنولوژيك مثل پورت‌هاي ارتباطي، ميكروفون، پريز برق و… حائز اهميت است.

 

ديوارهاي اتاق كنفرانس را در نظر بگيريد

 

ديوارها فضايي مناسب براي انتقال پيام شما به حاضران در جلسه است. استفاده متعادل از تابلوهايي با طرح‌ها، رنگ‌ها و سبك‌هاي مختلف، مي‌تواند به بهبود فضاي اتاق كنفرانس كمك كند.

 

ويژگي‌هاي ميز كنفرانس آخرين و مهم ترين نكته است

 

در نهايت براي چينش ميز كنفرانس مهمترين نكته طراحي و سبك خود ميز است. هماهنگي كلي آن با ساير مبلمان اداري دفتر كار شما و طراحي دكوراسيون اداري اتاق كنفرانس، اصلي‌ترين نكته براي داشتن اتاق كنفرانسي هماهنگ، كاربردي، زيبا و دلنشين است.
آيا براي انتخاب و خريد ميز كنفرانس نياز به كمك بيشتري داريد؛ براي دريافت راهنمايي‌هاي مفيد و مناسب در مورد همه موارد اتاق كنفرانس و ساير دكوراسيون‌هاي اداري با ما مشورت كنيد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۱۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۰:۱۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |