نشانه‌هاي طراحي بد دكوراسيون اداري

دكوراسيون اداري

طراحي بد دكوراسيون اداري مي‌تواند صدمات زيادي به مجموعه و كاركنان شما بزند. بعضي از كارمندان وقت بيشتري را در اداره مي‌گذرانند تا در خانه هايشان. به همين دليل مهم است كه اطمينان داشته باشيم محل كار طوري طراحي شده است كه براي كارمندان بسيار راحت بوده و آنها در آنجا احساس خستگي نمي‌كنند. در اين مطلب وب‌سايت سامانه ساز فرابين به بررسي 6 حالت ناشي از طراحي بد دكوراسيون اداري مي‌پردازيم كه مي‌تواند به كاركنان فشار وارد كرده و كيفيت كار آنها را كاهش دهد.

 

 6 حالت كه طراحي بد دكوراسيون اداري موجب دردسر مي شود

در ادامه يك ليست از مشكلات رايج كه يك دفتر كار با طراحي بد دكوراسيون اداري با آن مواجه است را مطرح مي‌كنيم:

كارمندان نمي‌توانند تمركز كنند

آيا محيط كار نيازهاي فردي كارمند شما را برطرف مي‌كند؟ اگر چنين نباشد او از كار در اين محيط رنج خواهد برد. به عنوان مثال قرار دادن ميز كارمندي كه كارش نياز به تمركز دارد در كنار كسي كه زمان زيادي را صرف صحبت كردن با تلفن مي‌كند؛ مي‌تواند تمركز او را به هم بزند. براي اجتناب از اين وضعيت بايد اين موضوع را در نظر بگيريد؛ و در تقسيم‌بندي فضاي دفتر كار با استفاده از ابزارهايي مثل پارتيشن اداري، محيط‌هايي مناسب براي تمركز، جلسه، مذاكره و گفتگوي تلفني فراهم كنيد.

آلودگي محيط آزار دهنده است

حضور گياهان در محيط كار فقط يك ايده تزئيني نيست. بلكه حضور گياهان مزاياي بهداشتي و سلامتي نيز دارد. در اين زمينه اصطلاحي وجود دارد به نام “سندرم ساختمان بيمار” كه به ساختمان هايي گفته مي‌شود كه به اثرات منفي طراحي بد دكوراسيون اداري دفاتر كار اشاره دارد. نشانه‌هاي اين سندرم، خواب آلودگي، تحريك‌پذيري فيزيكي، سختي تمركز، احساس خستگي و منگي است. اين علائم به صورت كم و بيش ممكن است در هر ساختماني ايجاد شود؛ اما وجود گياهان مي‌تواند به افزايش شادابي و طراوت محيط و كاهش اين اثرات منفي كمك كند.

كاركنان با درد و رنج به خانه مي‌روند

هيچ چيز به اندازه مبلمان اداري ناراحت و نامناسب كه بر اساس اصول ارگونوميك ساخته نشده‌اند؛ نمي‌تواند كيفيت كار كاركنان را كاهش دهد. صندلي‌هاي نامناسب كه باعث خستگي گردن، كمر و شانه‌ها مي‌شود. مانيتورهاي كوچك و با كيفيت تصوير نامناسب كه موجب خستگي جشمان كاركنان مي‌شود؛ و صفحه كليد نامناسب كه موجب دردهاي ناحيه مچ دست و بيماري تونل كارپال مي‌شود؛ مهم‌ترين مواردي است كه مي‌تواند به كاهش كيفيت كار كاركنان و خستگي و دردمند بودن آنها در پايان روز بينجامد.

هيچ جايي براي اجتماع وجود ندارد

يك گفتگوي كوتاه، يك شوخي يا يك داستان كوچك مي‌تواند فضاي كار را دلپذيرتر كند. اين گفتگوهاي كوتاه مي‌تواند تنوعي باشد براي شكستن خستگي ناشي از كارهاي عادي و روزمره، تا كاركنان بتوانند با انرژي بيشتري به ادامه امور بپردازند. اما اگر دفتر شما محل خوبي كه كارمندان بتوانند در آن دقايقي را با يكديگر صحبت كرده و استراحت نمايند، نداشته باشد؛ ممكن است كاركنان فرصتي براي كاهش استرس و فشار كار نداشته باشند.

ميزهاي كار شلخته است

در اين شرايط كاركنان نمي‌توانند موارد مورد نظر را روي ميز خود پيدا كنند؛ چراكه همه چيز را روي آن نگه مي‌دارند. اين يكي ديگر از اثرات طراحي بد دكوراسيون اداري است. هيچ كس دوست ندارد درباره پيدا كردن پرونده‌اي كه جلسه آن 5 دقيقه ديگر آغاز مي‌شود، به زحمت بيفتند. يك طراحي درست دكوراسيون اداري بايد فكري مناسب براي ذخيره‌سازي و نظم دادن به موارد مختلف در دفتر كار داشته باشد. ميز اداري و قفسه‌ها، كمدها و كابينت‌ها، مي‌توانند در اين زمينه كمك‌كننده باشند.

كاركنان در تمام طول روز مي‌نشينند

يك مقاله كه در سال 2012 در گاردين منشر شده است گزارش مي‌دهد كه نشستن بيش از 3 ساعت به صورت مداوم در طول روز، مي‌تواند اميد به زندگي را حدود 2 سال كاهش دهد. برخي از شركت‌هاي معتبر براي كاهش اثرات اين مسئله بر سلامتي كاركنان به فكر معرفي برنامه‌هاي سلامتي و ايجاد كلاس‌ها و تجهيزات ورزشي هستند. اگر شما چنين بودجه‌اي نداريد؛ اين فرصت را به كاركنان بدهيد كه هر نيم ساعت يك بار براي دقايقي در محيط كار قدم بزنند. طبيعتا يك طراحي دكوراسيون اداري خوب بايد بتواند محيطي براي قدم زدن و انجام حركات ساده ورزشي فراهم كند.

در نهايت اين مشكلات مي‌تواند به اخلاق كاركنان آسيب برساند؛ و منجر به بازدهي كاري كمتري شود. پس بهتر است دفتر كار خود را مطابق ليست بالا بررسي كنيد؛ و از همكاران خود بپرسيد كه چه چيزي در مورد دفتر بايد تغيير كند. شما به راحتي و با كمي تحقي مي‌توانيد دفتر را به جاي بسيار بهتري براي كار كردن تبديل كنيد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۱۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۴۳:۱۷ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

نكات نورپردازي در دكوراسيون اداري دفتر كار

دكوراسيون اداري

 

نورپردازي در دكوراسيون اداري اگر به شيوه درست انجام شود؛ مي‌تواند فضاي اداري كارآمدتر و راحت‌تري را براي كاركنان ايجاد كند. در اين نوشته وب‌سايت سامانه ساز فرابين، نكات و ايده هايي را درباره بهبود نورپردازي در دكوراسيون اداري مطرح مي‌كنيم.اين كه موضوع كار شما چيست و دفتر كارتان چه ويژگي‌هايي دارد؛ تفاوتي در ميزان اهميت نورپردازي در دكوراسيون اداري ايجاد نمي‌كند. وجود نور مناسب و با كيفيت در فضاي كاري و روي ميز اداري شما، به افزايش بهره‌وري شما كمك مي‌كند. اين در حالي است كه نور كم و ضعيف مي‌تواند انرژي شما را كاهش دهد؛ روحيه شما را خنثي كند؛ باعث خستگي چشم و سردرد شود؛ و در نهايت توانايي شما براي انجام كارآمد وظايف كاري كاهش دهد. اگر دفتر كار شما دسترسي خوبي به نور طبيعي نداشته باشد؛ نورپردازي دكوراسيون اداري و استفاده از منابع نور مصنوعي اهميت بيشتري پيدا مي‌كند. البته بسياري از دفاتر اداري منبع‌هاي متعددي براي ايجاد نور در دفتر كار دارند؛ اما اگر تصور مي‌كنيد تعدد منابع نور كفايت مي‌كند، بايد بگويم سخت در اشتباهيد. در واقع مسئله مهم‌تر آن است كه نورپردازي در دكوراسيون اداري عملكرد درستي داشته باشد.

 

استفاده از نور غير مستقيم

از كار زير نور مستقيم چراغ‌هاي آويز اجتناب كنيد. بهترين روش نورپردازي در دكوراسيون اداري پخش كردن نور است. نورهاي مستقيم آزاردهنده بوده؛ و بهترين كار جلوگيري از ايجاد نورهاي خيره‌كننده در محيط كار است. نور غير مستقيم همچنين از ايجاد سايه‌هاي شديد و كنتراست نور جلوگيري مي‌كند.

در نظر گرفتن وظايف

كارهاي مختلف ممكن است نيازمند روش خاصي براي نورپردازي در دكوراسيون اداري باشند. به عنوان مثال براي كارهاي كامپيوتري و ساير وظايفي كه كار در بخش مشخصي از ميز اداري متمركز شده است؛ استفاده از منبع نور متمركز توصيه مي‌شود. اين لامپ‌ها مي‌تواند دقيقا به جايي كه شما با آن كار مي‌كنيد نور بدهد. به عنوان مثل متمركز كردن نور روي صفحه كليد كامپيوتر يكي از اين روش‌ها است.

موقعيت و محل انجام كار

موقعيت انجام كار نيز موضوع مهم ديگري است كه بر شكل نورپردازي در دكوراسيون اداري موثر است. به عنوان مثال كار با رايانه در حالي كه يك منبع نور خيره‌كننده (طبيعي يا غير طبيعي) در پشت سر شما قرار داده باشد، تقريبا غير ممكن است. چراكه ديد شما را به صفحه مانيتور به شدت كاهش مي‌دهد. همچنين اگر شما ساعات زيادي را در طول روز پشت ميز اداري به نوشتن اوراق و… مشغول هستيد؛ زاويه تابش نور را در نظر بگيريد. به عنوان مثال نور اگر از پشت دست شما بتابد؛ سايه دست شما روي برگه، ديد و تمركز شما را مختل مي‌كند. در اين زمينه اولين اصل اين است كه هنگام طراحي دكوراسيون اداري و چينش ميزهاي اداري به زاويه تابش نور از پنجره‌ها دقت كنيد.

نور طبيعي در مبلمان اداري

دفتر خود را از مزاياي منحصر به فرد نور طبيعي كه از يك پنجره يا هر منبع ديگري وارد دفتر كار مي‌شود محروم نكنيد. خورشيد مي‌تواند گرمايي مطبوع و نوري دلنشين ايجاد كند كه شرايط محيط كاري را بهبود مي‌بخشد. در زمينه چينش مبلمان اداري بهتر است كه ميز اداري خود را نسبت به منبع نور طبيعي (در اكثر مواقع پنجره)، طوري قرار دهيد كه هم ديد مناسبي به فضاي باز بيرون داشته باشيد؛ و هم زاويه تابش نور از روبرو باشد تا در ديد شما روي مانيتور و… اختلال ايجاد نكند.
نكته ديگر در اين زمينه آن است كه ميز اداري را طوري قرار دهيد كه با تغيير زاويه تابش نور خورشيد، وسائل روي ميز اداري ايجاد سايه نكنند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۳۵:۳۸ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

بررسي ۵ نكته قبل از خريد مبلمان اداري جديد

مبلمان اداري

خريد مبلمان اداري جديد براي دفتر كار مي‌تواند يك روند ساده باشد؛ اگر شما در مورد ويژگي‌هايي مانند راحتي، ارگونومي و ارزش دراز مدت فكر نمي‌كنيد. اما اگر شما علاقه‌مند به در پيش گرفتن يك رويكرد دقيق‌تر هستيد؛ در زير ليستي از پنج سوال كه بايد قبل از خريد مبلمان اداري از خود بپرسيد را مطرح كرده‌ايم. اين سوالات به شما كمك مي‌كند خريد بهتر و مناسب‌تري داشته باشيد.

 

قبل از خريد مبلمان اداري جديد، اين 5 نكته را بررسي كنيد

با مبلمان قديمي چه كار كنم؟

چند كار ساده كه مي‌توانيد با مبلمان قديمي انجام دهيد وجود دارد. شما مي‌توانيد آنها را به خرده‌فروشي‌ها يا سمساري بفروشيد. شما مي‌توانيد آن را به يك موسسه خيريه اهدا كنيد. شما مي‌توانيد آن را بازيافت كنيد. يا حتي مي‌توانيد از آن استفاده مجدد كنيد. فارغ از اينكه با مبلمان قديمي خود چكار مي‌كنيد. مهمترين سوال اين است كه آيا اين مبلمان قابليت بازسازي دارد يا خير. اين سوال را از مشاور دكوراسيون خود بپرسيد و در صورتي كه پاسخ مثبت بود؛ درباره هزينه‌هاي بازسازي و نتيجه نهايي هم سوال بپرسيد.

در عمل شما بايد پاسخ اين سوال را بيابيد كه آيا بازسازي مبلمان اداري قديمي از خريد مبلمان اداري جديد بهينه‌تر است يا خير.

نوع مبلمان اداري مورد نياز ما چيست؟

در قدم دوم بايد بسنجيد كه به چه نوع مبلمان اداري نياز داريد. نوع وظايف كاركنان شما و به طور كلي موضوع كار شما مي‌تواند تا حدود زيادي پاسخ اين سوال را بدهد. به عنوان مثال آيا كاركنان شما مدت زيادي را پشت ميز مي‌نشينند؟ يا به دليل ماهيت كار، هر لحظه در حال جابجايي يا ماموريت هستند؟ هم‌چنين در مثالي ديگر به اين فكر كنيد كه آيا فضاي زيادي براي مرتب كردن پرونده‌ها نيازمنديد؟ و يا فرآيند ثبت پرونده‌ها در دفتر شما كاملا ديجيتالي شده است؟ اين نمونه سوالات كمك مي‌كند كه نيازهاي خاص خود را شناسايي كنيد و با مطرح كردن آن براي متخصص طراحي دكوراسيون اداري، پروژه خريد مبلمان اداري را هدفمندتر به سرانجام برسانيد.

چه جنسي براي مبلمان اداري مناسب‌تر است؟

اگر در حال خريد صندلي اداري هستيد؛ جنس مناسب به استفاده شما از آن بستگي دارد. به عنوان مثال، اگر به دنبال صندلي براي اتاق كنفرانس هستيد؛ چرم انتخابي شيك و مناسب است. اما اگر شما به دنبال يك صندلي براي كار روزمره هستيد؛ پارچه يك گزينه محبوب است كه پوست را خنك نگه مي دارد. براي مبلمان در نقاط پر جنب و جوش، مانند لابي‌ها يا سالن‌هاي استراحت، مبلمان وينيل را بررسي كنيد. اين نوع مبلمان دوام خوبي داشته و به راحتي تميز مي‌شوند.

آيا اين مبلمان اداري راحت است؟

براي پاسخ دادن به اين سوال، ايده خوبي است كه برخي از همكاران صندلي‌هاي مختلف را تست كنند. آنچه براي يك فرد راحت است؛ به چندين چيز مختلف بستگي دارد. از جمله به نوع كاري كه انجام مي‌دهند يا قد و وزن آنها. البته ارگونومي صندلي‌هاي اداري مانند “پشت سري صندلي عقب، تكيه‌گاه صندلي، قابليت تنظيم، جاي دست و…” نيز مهم است. بنابراين، خوب است كه با در نظر گرفتن آنچه كه براي همكاران راحت است؛ و همچنين در نظر گرفتن طراحي بر مبناي شيوه‌هاي ارگونوميك، دست به انتخاب و خريد مبلمان اداري بزنيد.

نوع و مدت زمان گارانتي مبلمان مورد نظر چقدر است؟

به دنبال يك شركت معتبر و يك فروشنده قابل اعتماد باشيد. مسئله پشتيباني بعد از خريد و گارانتي محصول در زمينه مبلمان اداري هم بسيار پر اهميت است.
خريد مبلمان اداري جديد براي دفتر معمولا به صورت يكباره انجام مي‎شود. انتخاب‌هاي شما تاثير زيادي بر محيط دفتر كار، راحتي كاركنان و بهره‌وري كلي خواهد داشت. با توجه كافي به اين پنج سوال، مي‌توانيد اطمينان حاصل كنيد كه خريد خوبي انجام مي‌دهيد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۷:۵۷ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

ايده طراحي دكوراسيون اداري براي شركت هاي كوچك

ارائه ايده طراحي دكوراسيون اداري براي شركت‌هاي كوچك‌تر و طراحي دفتر كار آنها، مي‌تواند يك چالش جالب باشد. اين چالش وقتي پر رنگ‌تر مي‌شود كه تيم بودجه زيادي هم براي اين كار در نظر نگرفته باشد. در اين نوشته وب‌سايت سامانه ساز فرابين، ايده‌هايي را در اين زمينه با شما مطرح مي‌كنيم؛ كه در نظر گرفتن آنها مي‌تواند روش‌هاي خلاقانه بهتري را براي طراحي دكوراسيون اداري در اختيار شما بگذارد.

دكوراسيون اداري

 

يك دفتر كوچك نبايد خسته كننده باشد

مهم‌ترين نكته اين است كه دفتر كار بايد الهام‌بخش خلاقيمت و افزايش‌دهنده بهره‌وري كاركنان باشد. پس در قدم اول و هنگام انتخاب ايده‌هايي براي طراحي دكوراسيون اداري دفتر كار خود، اين نكته را اولين عامل بررسي و امتياز دهي به هر ايده قرار دهيد.

اضافه كردن شخصيت به مبلمان اداري

ممكن است مبلمان اداري شما ويژگي خاصي از نظر طراحي نداشته باشد. اين مشكل مسئله‌اي معمول در طراحي مبلمان ارزان قيمت است. راه حل پر هزينه اين است كه يك دست مبلمان اداري بهتر و طبعا گران‌تر بخريد. اما راه حل كم هزينه اين است كه با استفاده از تزئينات خاصي مبلمان اداري خود را داراي شخصيت و مفهوم كنيد. استفاده از عناصري مثل تابلوهاي خلاقانه در اين زمينه مي‌تواند بسيار موثر باشد.

البته در كنار اين كار افزودن يك المان خاص به صورت محدود، مي‌تواند به مجموعه مبلمان قديمي شما شخصيت بهتري بدهد. به عنوان مثال قرار دادن يك مبل راحتي دو نفره در گوشه‌اي از سالن و در كنار ميزهاي كار، مي‌تواند ايده جذابي باشد.

فراتر از آب سرد كن فكر كنيد

يكي از راه هاي ايجاد انرژي در طراحي دكوراسيون اداري دفاتر كار كوچك استفاده از ابزارهايي براي سرگرمي و خلاقيت مشترك است. به عنوان مثال يك دستگاه اسپرسو هم كاربردي است و هم خلاقانه. در اين زمينه همچنين مي‌توان از بازي‌هاي ساده فكري مثل برج هيجان، فوتبال دستي و… نيز بهره برد.

استفاده از طراحي باز در دكوراسيون اداري

يك ايده طراحي دكوراسيون اداري كه بسيار موثر است؛ استفاده از طراحي به سبك باز است. منظور از سبك باز ايجاد فضاي اشتراكي كار براي كارمندان است. به نوعي كه ميز كارمندان در مجاورت يكديگر و در فضاي مشتركي قرار داشته باشد. فضاي باز اجازه تعامل بيشتري به كاركنان مي‌دهد؛ و در فضاهاي كوچك امكان بهره بردن از مشاعات بيشتر را ممكن مي‌كند. همچنين ويژگي ديگر طراحي فضاي قبليت استفاده از ابزارهايي مثل برينتر، اسكنر و… به صورت مشترك است.

تجديد نظر در اتاق كنفرانس

دفاتر شركت‌هاي كوچك ممكن است فضايي اختصاصي براي اتاق كنفرانس نداشته باشند. اما به هر طريق ايجاد فضايي براي برگزاري جلسات از مهم‌ترين نيازمندي‌هاي يك شركت است. اگر ميزان فضاي اداري به شما اجازه داشتن اتاق كنفرانس اختصاصي را نمي‌دهد؛ بهتر است يك ميز گرد را در گوشه‌اي از فضاي عمومي شركت قرار دهيد. قرار گرفتن تخته وايت برد در كنار ميز كنفرانس نيز مي‌تواند در بهبود روند كاري شركت موثر باشد و محلي براي ارائه ايده‌هاي خلاقانه دكوراسيون اداري شود.

در نهايت فراموش نكنيد كه فقط اين دليل كه شما يك ساختمان ده طبقه براي شركت خود نداريد؛ نبايد مانع از اجراي ايده‌هاي خلاقانه شود. بخصوص كه كوچكي فضا بايد بتواند ميزان خلاقيت شما را افزايش دهد. پس اگر چيزي درست كار نمي‌كند و بازخور مناسبي ندارد؛ تعلل نكنيد و روش‌هاي ديگر را امتحان كنيد تا در نهايت به آنچه مي‌خواهيد دست يابيد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۰۴:۰۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

حل سه چالش طراحي با دكوراسيون اداري

دكوراسيون اداري

طراحي دفتر كار تنها به مسئله ظاهر دكوراسيون اداري شما نمي پردازد. گياهان زنده، نور طبيعي، فضاهاي آرام و مناطق مشترك براي همكاري، تنها برخي از تجهيزات اداري هستند كه ثابت شده براي بهبود سلامت كاركنان مفيد است، اما آيا شما مي‌دانيد كه تاثير طراحي دفتر كار مي‌تواند به مراتب فراتر از سلامت كاركنان باشد؟

نحوه طراحي دفتر كار مي‌تواند و بايد تاثير قابل ملاحظه‌اي بر روي بهره‌وري شركت داشته باشد. از طريق طراحي درست دفتر كار شركت‌ها مي‌توانند سلامت كاركنان، همكاري و بهره‌وري آنها را بهبود بخشند. اين در حالي است كه اين كار به طور معمول هزينه‌هاي شركت را نيز كاهش مي‌دهد. در اين مقاله سه نمونه از شركت‌هايي كه چالش‌هاي خود را با طراحي دفتر كار حل كرده‌اند، مورد بررسي قرار گرفته است.

حل سه چالش بزرگ توسط سه كمپاني بزرگ با كمك طراحي دفتر كار

Telenor تله‌نور

مسئله

به عنوان يكي از بزرگترين شركت‌هاي مخابراتي در اروپا، شركت تلنور با چالش تلفيق 40 ساختمان و جمع‌آوري 7،700 كارمند در دفتر مركزي خود در كشور نروژ مواجه شد. حركت مهمي كه به منظور كاهش هزينه‌هاي ساختمان اداري و افزايش همكاري كاركنان صورت گرفت. همراه با اين اهداف، چالش طراحي دفتر كار ايجاد فضائي بود كه موقعيت شركت را به عنوان يكي از شركت‌هاي پيشرو در جهان مخابرات منعكس كند.

راه حل

Telenor با كمك شركت معماري NBBJ يك فضاي اداري جالب و منحصر به فرد ايجاد كرد؛ كه به شدت براي كار از راه دور بهينه شده بود. در اين طراحي با وجود 6 هزار ايستگاه كاري در هشت بخش، بيشتر اين فضاهاي كاري به فرد مشخصي اختصاص نداشتند. اين تغيير اساسي نسبت به مدل دفتر سنتي، بدين معني بود كه كاركنان اكنون مي‌توانند از يك ايستگاه كاري به ايستگاهي ديگر برحسب نياز خود تغيير مكان دهند. در حالي كه ميدان مركزي بي‌نظيري در فضاي دفتر كار وجود دارد، كه كاركنان مي‌توانند در آن به همكاري مشترك و تبادل اطلاعات بپردازند. از نظر تجاري، اجراي اين تغييرات اجازه داد كه Telenor فضا را براي هر كارمند از 38 متر مربع به 21?4 متر مربع كاهش دهد؛ و به طور سالانه بيش از 12 ميليون دلار در هزينه ساختمان خود صرفه‌جويي كند.

Pixar پيكسار

مسئله

در اصل، پيكسار سه ساختمان جداگانه داشت. يك ساختمان براي متخصصان كامپيوتر، يك ساختمان براي انيماتورها و سومي براي مديران و سردبيران. هنگامي كه استيو جابز در اواخر دهه 1990 مديريت پيكسار را بر عهده گرفت؛ به سرعت متوجه شد كه اين سبك طراحي دكوراسيون اداري براي دفتر كار موجب محدود كردن همكاري و مشاركت در محيطي كه بازخورد و بحث بسيار مهم است مي‌شود. چالش او اين بود كه اين موانع فيزيكي را از بين ببرد و يك فضاي مشترك با هدف افزايش مشاركت و همكاري فراهم كند.

راه حل

جابز از تقسيمات اداري خلاص شد و فضاي يكساني براي همه كاركنان ايجاد كرد. در اين شرايط كل سازمان قادر به ارتباط مستقيم با يكديگر و به اشتراك گذاشتن ايده‌ها بودند. يكي از بنيان‌گذاران پيكسار در مورد استفاده از ميزهاي دايره‌اي براي از بين بردن هرگونه سلسله مراتب نكات جالبي را مطرح مي‌كند كه اصلي‌ترين آن بهبود كيفيت ارتباطات بين رده‌هاي مختلف شغلي است. اين انتخاب‌هاي طراحي، خلاقيت را افزايش داد؛ و محيطي را ايجاد كرد كه در آن بازخورد صادقانه تشويق شد. اين تغييرات در طراحي دفتر كار براي موفقيت پروژه‌هاي در حال پيشرفت پيكسار حياتي بود.

سامسونگ Samsung

مسئله

هنگامي كه سامسونگ تصميم گرفت دفتر مركزي خود را در سن‌خوزه بسازد؛ متوجه شد كه دارد دفتر كار خود را در قلب دره سيليكون قرار مي‌دهد. جايي كه رقابت در ميان استخدام كنندگان بسيار شديد است. در نتيجه اين شركت مجبور به طراحي دكوراسيون اداري منحصر به فرد و كاربردي دفتر كاري شد؛ تا به كاركنانش نشان دهد كه يك سازمان عريض و طويل هم مي‌تواند محيط كاري جذابي همانند استارتاپ‌ها داشته باشد.

راه حل

راه حل سامسونگ ساخت يك ساختمان جديد و مدرن بود كه فضاهاي باز زيادي را با باغچه و امكانات رفاهي اجتماعي فراهم مي‌كرد. كافه تريا در خارج از محل كار قرار داده شد تا كارمندان را تشويق كند زمان‌هايي را در خارج از ايستگاه كاري خود باشند. فضاهاي مانند يك مركز تناسب اندام و اتاق‌هاي موسيقي براي اطمينان از اينكه كاركنان مكان‌هايي براي بازيابي انرژي دارند، گنجانده شد. اين رويكرد طراحي دفتر كار اطمينان داد كه مطلوب‌ترين فضاي اداري براي كاركنان فراهم شده است؛ و آنها در اين زمينه مشتاق همكاري با سامسونگ خواهند بود.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۷:۵۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

روش هاي بهبود فضاي اداري با دكوراسيون اداري

دكوراسيون اداري

آلبرت انيشتين، اسحاق نيوتن، بيل گيتس و… جهان پر از افراد درونگراي معروف است؛ كه پيشرفت‌هاي بسيار بزرگي را براي بشريت رقم زنده‌اند. تحقيقات نشان داده است كه افراد درونگرا ويژگي‌هاي ذاتي دارند؛ كه باعث مي‌شود آنها رهبراني شگفت‌انگيز باشند. از جمله اين ويژگي‌ها مي‌توان به ميل به حل مشكلات از طريق تفكر و توانايي ارتباط معني‌دار با ديگران را ذكر كرد. در اين مقاله مي خوايم نكاتي را درباره بهبود دكوراسيون اداري براي افراد درونگرا مطرح كنيم.

سوزان كين در يك گفتگوي معروف در TED در مورد قدرت افراد درونگرا، خاطرنشان مي‌كند كه يكي از هر سه نفر از افراد جامعه درونگرا است. با توجه به اينكه درونگراها فضاهاي كاري آرام را با مقداري حريم خصوصي ترجيح مي‌دهند؛ اين آمار نشان مي‌دهد كه يك سوم كاركنان در هر دفتر كار، ممكن است براي انطباق با روند رو به رشد دفاتر باز، دچار چالش شوند. پس مسئله فضاي اداري براي افراد درونگرا مسئله اي مهم است.

بنابراين سوال اين است كه چگونه مي‌توان يك فضاي اداري براي افراد درونگرا طراحي كرد؛ تا اين اطمينان وجود داشته باشد كه همه كاركنان در آن احساس راحتي دارند. يك دفتر كار مدرن نياز به حفظ حريم خصوصي و فضاي مشاركت دارد؛ تا بتواند تعادل مناسب براي تمامي شخصيت‌ها را ارائه دهد. به عنوان يك مدير، راه‌هايي وجود دارد كه با استفاده از آن شما مي‌توانيد اطمينان حاصل كنيد كه مجموعه متفاوتي از كاركنان با روحيات گوناگون در دفتر شما احساس راحتي و امنيت مي‌كنند.

فضاي اداري را به بخش‌هاي مختلف تقسيم كنيد

امروزه نزديك به 70 درصد از شركت‌هاي ايالات متحده، دكوراسيون اداري باز را به عنوان يك استاندارد پذيرفته‌اند. با اين حال، اين طراحي دفتر ويژه، اختراع دنياي كسب و كار مدرن نيست؛ بلكه در واقع يك فضاي كار طراحي شده توسط معمار مشهور فرانك لويد رايت در سال 1939 بوده است.

آنچه در مورد دفتر كار باز رايت قابل توجه بود؛ اين بود كه او در اين طراحي موفق به رسيدن به تعادل بين فضاي باز و حس حريم شخصي شده بود. طراحي او اطمينان داد كه فاصله بين هر ميز، فاصله بين هر ميز ميزبان، دفاتر خصوصي و… به ميزان مناسب است. همچنين همه كاركنان از نور طبيعي كافي برخوردار بودند. موفقيت اين دفاتر باز اوليه نشان مي‌دهد كه طراحي فضاي باز مي‌تواند براي همه نوع افراد به درستي كار كند؛ اما فضاي شخصي بايد براي افراد درون‌گرا اولويت‌بندي شود.

هنگام طراحي يك دفتر باز، مهم است تا اطمينان حاصل كنيد كه مناطق دفتر كار براي فعاليت در يك ميحط آرام بهينه شده است. در محل كارهاي متحرك امروزي كه در آن اكثر كاركنان دسترسي به يك لپ‌تاپ داشته و به همين دليل توانايي حركت در نقاط مختلف دفتر را دارند؛ مهم است كه فضايي را فراهم آوريم كه در آن افراد درونگرا و هركسي كه براي ساعاتي نيازمند تمركز، سكوت، آرامش و حريم خصوصي بيشتر است از آن استفاده كند.

پس بجاي اختصاص يك صندلي خاص به كاركنان، به آنها اجازه دهيد براي انجام اين كار، در بخش هاي مختلف چرخش داشته باشند. در اين شرايط كاركنان مي‌توانند تصميم بگيرند كه در كدام نقطه فضاي اداري، بهتر مي‌توانند به امور خصوصي خود برسند.

از كانال‌هاي چندگانه براي ايجاد ارتباط استفاده كنيد

فقط به اين دليل كه همكاران در فضاي باز دفتر قابل دسترسي هستند؛ به اين معنا نيست كه بهترين راه برقراري ارتباط سخن گفتن است. اگرچه درگيري‌هاي گروهي، گفتگوها و بحث‌هاي كلامي مفيد هستند؛ اما نياز به حفظ حريم خصوصي و تمركز نيز بايد مورد توجه قرار گيرد. به اين ترتيب، مهم است كه كانال‌هاي چندگانه ارتباطي براي كارمندان فراهم شود. ابزارهايي مانند مسنجرهاي آنلاين، تسك منجرها، تلفن و… كاركنان را قادر مي‌سازد بدون ايجاد حواس‌پرتي براي يكديگر صحبت كنند. به طور خاص، چنين ابزارهايي زمان دروني را براي فكر كردن از طريق مشاركت فراهم مي‌كنند.

با ايجاد يك دكوراسيون اداري فراگير كه هم حريم خصوصي و هم فضاي مشاركت را تشويق مي‌كند؛ شما به هر كدام از افراد درون و برونگرا اجازه مي‌دهيد كه بر اساس نيازهاي فردي خود رشد كنند. اين ويژگي باعث افزايش رضايت و تعامل كاركنان خواهد شد.ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۷:۴۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

۸ راهكار ساده براي ايجاد ميز كار شاد

ميز اداري

شما تمام روز را جلوي ميز كار خود نشسته‌ايد؛ و اين اشتباه است كه تصور كنيد اگر گاهي اوقات براي خوردن آب، يا استفاده از سرويس بهداشتي و يا رفتن به جلسه گام برمي‌داريد، براي سلامت شما كفايت مي‌كند. پس مهم است كه علاوه بر كيفيت صندلي خود، به موضوع زيبايي بصري ( دكوراسيون اداري ) ميز كار خود نيز توجه كافي داشته باشيد.

البته بديهي است كه منظور ما اين نيست كه ميز كار خود را با انواع تزئينات شلوغ كنيد. ما فقط در مورد پيدا كردن راه‌هاي كوچك و خلاقانه براي ايجاد ميز اداري شخصي سازي شده‌تر براي شما صحبت مي‌كنيم. ميزي كه بتواند احساسي مثبت در شما متبلور كند. در اين مقاله 8 ايده جذاب در اين زمينه را با شما مطرح مي كنيم.

بندي براي نمايش عكس‌ها

كافي است بندي را به ديوار روبروي ميز كار خود آويزان كنيد و عكس‌هاي خاطره‌انگيز و مورد علاقه خود و عزيزان‌تان را با گيره از آن آويزان كنيد. اين تصاوير علاوه بر اين‌كه در طول زمان كار، احساس مثبتي به شما مي‌دهد؛ موجب ارتباط بهتر با همكاران و حتي ارباب رجوع مي‌شود. مثلا مي‌تواند فضايي براي ايجاد ارتباط با آنها و گفتگو درباره موضوعات غير رسمي‌تر شود.

كاغذهاي يادداشت رنگارنگ

بجاي درج يادداشت‌هاي يادآوري در كامپيوتر، آنها را روي كاغذهاي يادداشت رنگارنگ بنويسيد و روي ديوار روبروي ميز كار خود بچسبانيد. تنوع رنگي در فضاي بصري شما، مي تواند در بهبود روئحيه شما رد طول روز موثر باشد.

استفاده از گياهان

استفاده از گل و گياه راهي آسان براي داشتن يك ميز كار شاد و يك دكوراسيون اداري جذاب است؛ و شما هر روز احساس خوبي از همنشيني با آنها خواهيد داشت. بعضي از انواع گياهان مي‌توانند هواي دفتر شما را پاك كنند. البته نگران مسئله نگهداري آنها نيز نباشيد. در صورت مشورت با يك باغبان باتجربه به راحتي مي‌توانيد گياهاني با شرايط نگهداري آسان را پيدا كنيد.

تخته وايت برد

تخته وايت برد بهترين وسيله براي درج ايده‌ها، جملات مورد علاقه و ثبت مواردي براي يادآوري است. اين تخته‌ها در اندازه‌هاي مختلف وجود دارند و نكته جذاب در مورد آنها قابليت استفاده از مگنت‌هاي آهنربايي روي آنها و سادگي تميز شدن است.

شلف‌ها و طبقه‌هاي كتاب

اگر از شنيدن نام كتابخانه يك قفسه بزرگ و گرد و خاك گرفته در ذهن شما نقش مي‌بندد؛ بسياري از گزينه‌هاي تازه و مد روز وجود دارد كه به فضاي شما جذابيت خاصي خواهد داد. اين شلف‌هاي كتاب البته حالتي دكوراتيو دارند و تنهاي محل قرارگيري چند كتاب و مجله مهم است.

ماگ (فنجان بزرگ) خود را عوض كنيد

شما مي‌دانيد كه هر روز بايد يك نوشيدني پر از قهوه يا چاي روي ميز خود داشته باشيد. بنابراين به جاي استفاده از يك ماگ زشت و خسته‌كننده، نوشيدني خود را در ماگي قرار دهيد كه با سبك شما هماهنگ باشد.

خودكارهاي رنگي

آخرين پيشنهاد ما استفاده از خودكارهاي رنگارنگ است. براي نوشتن متون و يادداشت‌هاي خود از خودكارهاي رنگي استفاده كنيد. اين كار علاوه بر افزايش نظم يادداشت‌ها، برگه‌هاي شما را شادتر و جذاب‌تر مي‌كند.

در نهايت فراموش نكنيد براي داشتن يك ميز كار شاد بايد بتوانيد آن‌را بدون آنكه بيش از حد شلوغ شود؛ تبديل به فضايي براي هشت ساعت كار مداوم بدون خستگي كنيد. از اين رو توجه كنيد كه لزوما نبايد تمام ايده‌هاي مطرح شده در اين مقاله را به كار ببنديد. اين كار باعث مي‌شود روي ميز كار شاد شما جايي براي كار كردن باقي نماند! پس با الهام گرفتن از اين مقاله و كمي خلاقيت به خرج دادن، دو تا سه مورد را براي اجرا انتخاب كنيد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۹:۱۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

معرفي بهترين گياهان براي ميز كار شما

دكوراسيون اداري

گياهان براي دفتر كار و دكوراسيون اداري شما، مانند روح در كالبد فضاي اداري خواهند بود. وجود گياهان به فضاي كار انرژي مضاعف، شادابي، نماي بصري عالي و احساس صميميت مي‌بخشند. در اين مقاله وب‌سايت سامانه ساز فرابين، به معرفي چند گياه مناسب براي دفتر كار مي‌پردازيم. گياهان براي دفتر كار بايد داراي ويژگي‌هايي از جمله نگهداري آسان (كمترين نياز به نگهداري)، مقاومت بالا و زيبايي باشند.

كارمندان معمولا در ساعات ابتدايي روز وارد دفتر كار مي‌شوند؛ و بعد از غروب آفتاب از آن خارج مي‌شوند. در نتيجه نمي‌توانند از فضاي باز و محيط طبيعي به طور مداوم استفاده كنند. اين محروميت مي‌تواند در روحيه افراد تاثير منفي بگذارد. پس بايد به دنبال راهكاري براي بهبود اين وضعيت بود.

يكي از راه حل‌هاي معمول نور درماني و استفاده از منابع مختلف نور مصنوعي است؛ اما اضافه كردن گياهان براي دفتر كار نيز، ممكن است پيوند دهنده خوبي براي طبيعت گمشده و بهبود بهره‌وري و رضايت شغلي كاركنان باشد. شما مي‌توانيد در دفاتر اداري براي افزايش رطوبت در اطراف ميز كار خود، حذف سموم از هوا و اضافه كردن حسي خوب به فضاي كاري خود، روي گياهان حسابي ويژه باز كنيد.

زبان مادر شوهر

به اسم عجيب و غريب اين گياه نگاه نكنيد. اين گياه اولين و بهترين پيشنهاد ما براي دكوراسيون اداري و ميز كار شماست. شايد علت اين نام‌گذاري نيز طبيعت سخت زبان مادر شوهر بود. اين گياه عمر نسبتا طولاني نيز دارد. به طوري كه ممكن است آن را تا زمان بازنشستگي نيز در كنار خود داشته باشيد. تنها نكته درباره اين گياه اندازه متفاوت آنها است. بنابراين بايد هنگام انتخاب آنها نمونه‌اي را كه اندازه‌اي مناسب دارد انتخاب كنيد. همچنين در طول نگهداري، مراقب رشد و اندازه آن باشيد.

گياه زبان مادر شوهر به نگهداري خاصي نياز ندارد. فقط كافي است هفته‌اي يك بار به آن كمي آب بدهيد.

بفشه آفريقايي

ويژگي اصلي بنفشه آفريقايي اين است كه نيازمند درجه حرارت و رطوبتي معمول و دقيقا مشابه انسان است. اگرچه اين گياه در نور كافي رشد خوبي دارد؛ اما بدون نور طبيعي و با كمك نور مصنوعي نيز مي‌تواند رشد كند. بنفشه‌هاي آفريقايي مينياتوري كمتر از 6 اينچ طول دارند و به راحتي در گلدان‌هاي كوچك و فضاهاي محدود جاي مي‌گيرند. در نتيجه اين گياه را مي‌توانيد نمونه‌اي مناسب براي قرار دادن روي ميز اداري خود بدانيد.

گل زاميفوليا

زاميفوليا يكي از گياهان به شدت مقاوم در برابر شرايط محيطي است. اين گياه تحمل بالايي براي رشد در نور كم دارد؛ همچنين مي‌تواند با آب بسيار كم نيز خود را تطبيق دهد. البته استفاده از يك لامپ فلورسنت مي‌تواند در بهبود شرايط رشد آن كمك كننده باشد. اين گياه بومي آفريقا است؛ و در زمينه تلطيف هواي محيط نيز بسيار موثر است.

فيلدندرون يا پوتوس قلبي

فيلدندرون يك گياه بي‌نظير براي استفاده در فضا و دكوراسيون اداري است. اين گياه برگ‌هاي سبز و براق دارد؛ و بيشتر مناسب آويزان كردن در ارتفاع است. فيلدندرون  در گلدان‌هاي كوچك به خوبي رشد مي‌كند؛ نياز به رطوب معمولي دارد و در نور معمول فضاي داخلي رنگي سبز خواهد داشت.

بگونيا ركس

بگونيا ركس مي‌تواند يكي از بهترين گزينه‌هاي دفتر كار شما باشد. نقش و نگار روي برگ‌هاي اين گياه و رنگ‌هاي متنوع آن كه تركيبي از طيف رنگ‌هاي سبز و زرد و قرمز و… را در بر مي‌گيرد؛ آن را گزينه ويژه‌اي براي انتخاب كرده است. اين گياه در نور رشد مي‌كند اما در نور محيط نيز مشكلي ندارد. همچنين كافي است هفته‌اي يك يا دو بار بسته به حرارت محيط، آبياري شود.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۴۴:۴۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

نكات خريد پارتيشن اداري و كابين اداري مناسب

پارتيشن اداري

در فضاهايي باز (بدون اتاق) و فضاي‌هاي اداري فشرده، شركت شما ممكن است براي پشتيباني از كاركنان نيازمند يك فضاي اداري واحد باشد.
شما با استفاده از كابين‌ها و خريد پارتيشن اداري كمك مي‌كنيد تا فضايي مناسب براي حفظ حريم خصوصي كاركنان، در عين ارتباط كافي با سايرين را فراهم كنيد. در واقع پارتيشن‌هاي اداري در عين ايجاد حريم خصوصي، يك محيط كار باز ايجاد مي‌كنند. يك محيط كار باز مي‌تواند شركت شما را از نظر ميزان مشاركت و بهره‌وري، بهبود دهد. البته فراموش نكنيد كه يك انتخاب مناسب به شما كمك مي‌كند تا هرچه بيشتر از اين مزايا بهره‌مند شويد. در اين مقاله نكاتي را درباره خريد پارتيشن اداري مطرح مي‌كنيم.

نكاتي درباره مواد و فضا

اكثر شركت‌هايي كه اقدام به نصب كابين و خريد پارتيشن اداري مي‌كنند؛ ممكن است در سال‌هاي آينده از نظر تعداد كاركنان رشد كنند. بنابراين مهم است كه به توجه به اين نكته يك راه حل مقرون به صرفه را انتخاب كنيد. اين توجه كمك مي‌كند تا در آينده به راحتي بتوانيد بر تعداد پارتيشن‌ها، با هزينه كمتر اضافه كنيد. پس اينكه پارتيشن‌ها چگونه و با چه موادي طراحي شده‌اند؛ و آيا به راحتي قابليت افزايش يا كاهش را دارند، مسئله بسيار مهمي است.

در مورد فضاي موجود نيز توجه داشته باشيد كه تا جايي كه فضا اجازه مي‌دهد بهتر است كابين‌هاي اداري اختصاصي را طراحي كنيد. فضاهاي شخصي براي هر كارمند، به او احساس شخصيت و ارزش مي‌دهد و قطعا در افزايش كارايي موثر است.

در نهايت بهتر است براي خريد پارتيشن اداري خود به دنبال مواد با دوامي مانند وينيل و فولاد باشيد. اين مواد علاوه بر دوام براي تميز كردن نيز آسان‌تر هستند؛ و عملكرد آنها در طول زمان دستخوش تغيير نمي‌شود. درباره فضا اين موضوع را در نظر بگيريد كه هر يك از كارمندان به صورت منظم با يك فضاي مشخص كار مي‌كنند. اگر كاركنان نياز به استفاده از دستگاه‌هاي فكس، پرينترها، اسكنرها و ساير دستگاه‌هاي تكنولوژيك داشته باشند، اطمينان حاصل شود كه محوطه كابين داراي فضاي كافي براي اين موارد خواهد بود و كارمندان را دچار محدوديت حركتي نمي‌كند.

موضوع حريم خصوصي در خريد پارتيشن اداري

حفظ حريم خصوصي در تنظيم كابين‌هاي اداري بسيار مهم است. مگر اينكه كاركنان شما در طول زمان به طور مداوم با هم همكاري داشته باشند. اما به هر حال هر فرد بايد داراي فضايي براي امور خصوصي خود باشد. با كابين‌هاي مكعب مربع با پارتيشن هاي وينيل شيشه‌اي، مي‌توانيد حداكثر فضاي كاري را براي كاركنان خود فراهم كنيد؛ و در عين حال احساس كوچكي و محدوديت بر فضا حاكم نشود.

اگر كاركنان شما اغلب از تلفن استفاده مي‌كنند، تنظيم مجدد تقسيم اتاق‌ها و استفاده از پارتيشن هاي اكوستيك براي غلبه بر صدا را در نظر بگيريد. اين كار سطح كارايي اتاق را بالا مي‌برد. فراموش نكنيد كه بسياري از كابين‌ها قابليت تنظيم دارند؛ بنابراين قبل از سرمايه‌گذاري براي خريد يك پارتيشن جداگانه، از ويژگي‌هاي كابين‌هاي اداري خود استفاده كنيد.

بهبود بهره وري با ويژگي‌هاي صرفه‌جويي در فضا

بسياري از تنظيمات كابين‌هاي اداري ممكن است يك فضاي مشترك و ذخيره‌سازي خوب را ارائه دهند؛ تا جايي كه قفسه‌هاي اضافي براي استفاده فردي غير ضروري به نظر برسد. ميزهاي دو نفره، چهار نفره، ايستگاه كاري دوگانه مشترك، ايستگاه هاي خصوصي مستقل و ايستگاه هاي كاري ايستاده، از مواردي است كه مي تواند براي صرفه جويي در فضا كاربرد داشته باشد.

در نهايت فراموش نكنيد كه همكاري، حفظ حريم خصوصي و سلامت كاركنان همه موارد مهمي براي در نظر گرفتن هنگام خريد پارتيشن اداري است.

در صورتي كه در زمينه خريد پارتيشن اداري و به طور كلي بهبود دكوراسيون اداري دفتر كار خود سوالي داريد؛ مي توانيد براي كسب اطلاعات بيشتر و مشاوره، با متخصصان سامانه ساز فرابين تماس بگيريد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۰۳:۱۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

چند ويژگي براي طراحي فضاي اداري دلنشين

انتخاب خود را به مبلمان رسمي اداري محدود نكنيد

ما عاشق ميزهاي ناهارخوري هستيم! آنها يك فضاي كاري قابل توجه را فراهم مي كنند؛ كه در آن شما به راحتي مي توانيد كارهاي خود را گسترش دهيد. به طور مشابه، يك صندلي راحت و سبك شيك، براي ميز كار شما عالي است؛ و مي تواند نقشي فراتر از يك صندلي اداري را براي شما بازي كند.

استفاده از رنگ ها با اهداف تزئيني و كاربردي

در نظر بگيريد يك ديوار را با تخته سياه يا تخته وايت برد به طور كامل بپوشانيد. اين كار يك راه دائمي است كه فضايي براي درج و بررسي ايده ها را در اختيار شما قرار مي دهد. به عبارتي با يك تير دو نشان زده ايد. هم فضايي خلاقانه براي برنامه ريزي و پيگيري ايده ها فراهم شده؛ و هم فضايي خلاقانه و زيبا ايجاد كرده است.

يك فرش يا قاليچه را به محيط كار اضافه كنيد

استفاده از فرش يك راه عالي براي افزودن رنگ و بافت به فضاي دفتر كار است. ما عاشق فضايي هستيم كه مملو از رنگ هاي شارپ و جذاب باشد. اين موضوع بخصوص براي كف فضاي اداري كه معمولا داراي رنگي يك دست و روشن است، مي تواند جذاب باشد. همچنين فرش ها مي توانند از نظر بصري، به تفكيك فضاهاي مختلف بدون وجود ديواركشي، كمك كنند.

فضاي اداري را روشن كنيد

روشنايي مي تواند تفاوت هاي زيادي را در يك فضاي اداري ايجاد كند. نور بر هر دو ويژگي زيبايي شناختي و عملكردي موثر است. استفاده از منابع نور بالاي سر و همچنين نورهاي روي ميز و يا چراغ ايستاده، در اين زمينه توصيه مي شود. تحقيقات زيادي به صورت كار سنجي انجام شده است و تقريبا رد همه آنها اين موضوع اثبات شده كه وجود نور مناسب، اثر زيادي بر روي كيفيت عملكرد كاركنان دارد.

همچنين توجه به كيفيت نور و شكل ظاهري منبع انتشار نور نيز مسئله مهمي است كه از نظر ظاهري فضاي اداري شما را تحت تاثير قرار مي دهد.

قفسه هاي خارجي را براي ذخيره سازي استفاده كنيد

قفسه هاي شناور (طاقچه) يك راه كارآمد براي نگهداري اقلامي هستند كه شما در دست داريد، بدون اينكه نيازمند فضاي بسته قفسه هاي اداري شويد. به علاوه، آنها صميميت و دلنشيني خوبي را به يك ديوار ساده، اضافه مي كنند. همچنين از اين طاقچه ها مي توانيد با اضافه كردن اهرم هاي نگهدارنده براي نگهداري برونده ها و پوشه هاي مهم تر نيز استفاده كنيد.

فضاي آزاد را به داخل دفتر بياوريد

هر دفتر ( و ميز اداري ) حداقل به يك گياه نياز دارد. گياهان تقويت كننده بهره وري هستند و اين موضوع اثبات شده است. آنها باعث كاهش استرس، بهبود كيفيت هوا و همچنين تمركز و كارايي بيشتر مي شوند. پس شك نكنيد كه استفاده از گياهان در محيط كار راهكاري بسيار مفيد براي رنگ بخشيدن به فضاي اداري و بهبود آن است.

دفتر كار خود را شخصي سازي كنيد

اگر يك چيز وجود دارد كه طراحان ما همه با آن موافقند، اين موضوع اين است كه دفتر كار شما بايد با تفكر و سبك شما طراحي شده باشد. پس حس شخصي خود را به فضاي اداري، بخصوص ميز كار خود اضافه كنيد. گذاشتن يك آيتم خاص كه دوست داريد، چيزي كه در هنگام تعطيلات تهيه كرده ايد، يا هر محصول ديگري كه باعث مي شود فضاي شما منحصر به فرد شما باشد، در اين زمينه مفيد است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين | ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۹:۱۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |