نكات خريد پارتيشن اداري و كابين اداري مناسب

پارتيشن اداري

در فضاهايي باز (بدون اتاق) و فضاي‌هاي اداري فشرده، شركت شما ممكن است براي پشتيباني از كاركنان نيازمند يك فضاي اداري واحد باشد.
شما با استفاده از كابين‌ها و خريد پارتيشن اداري كمك مي‌كنيد تا فضايي مناسب براي حفظ حريم خصوصي كاركنان، در عين ارتباط كافي با سايرين را فراهم كنيد. در واقع پارتيشن‌هاي اداري در عين ايجاد حريم خصوصي، يك محيط كار باز ايجاد مي‌كنند. يك محيط كار باز مي‌تواند شركت شما را از نظر ميزان مشاركت و بهره‌وري، بهبود دهد. البته فراموش نكنيد كه يك انتخاب مناسب به شما كمك مي‌كند تا هرچه بيشتر از اين مزايا بهره‌مند شويد. در اين مقاله نكاتي را درباره خريد پارتيشن اداري مطرح مي‌كنيم.

نكاتي درباره مواد و فضا

اكثر شركت‌هايي كه اقدام به نصب كابين و خريد پارتيشن اداري مي‌كنند؛ ممكن است در سال‌هاي آينده از نظر تعداد كاركنان رشد كنند. بنابراين مهم است كه به توجه به اين نكته يك راه حل مقرون به صرفه را انتخاب كنيد. اين توجه كمك مي‌كند تا در آينده به راحتي بتوانيد بر تعداد پارتيشن‌ها، با هزينه كمتر اضافه كنيد. پس اينكه پارتيشن‌ها چگونه و با چه موادي طراحي شده‌اند؛ و آيا به راحتي قابليت افزايش يا كاهش را دارند، مسئله بسيار مهمي است.

در مورد فضاي موجود نيز توجه داشته باشيد كه تا جايي كه فضا اجازه مي‌دهد بهتر است كابين‌هاي اداري اختصاصي را طراحي كنيد. فضاهاي شخصي براي هر كارمند، به او احساس شخصيت و ارزش مي‌دهد و قطعا در افزايش كارايي موثر است.

در نهايت بهتر است براي خريد پارتيشن اداري خود به دنبال مواد با دوامي مانند وينيل و فولاد باشيد. اين مواد علاوه بر دوام براي تميز كردن نيز آسان‌تر هستند؛ و عملكرد آنها در طول زمان دستخوش تغيير نمي‌شود. درباره فضا اين موضوع را در نظر بگيريد كه هر يك از كارمندان به صورت منظم با يك فضاي مشخص كار مي‌كنند. اگر كاركنان نياز به استفاده از دستگاه‌هاي فكس، پرينترها، اسكنرها و ساير دستگاه‌هاي تكنولوژيك داشته باشند، اطمينان حاصل شود كه محوطه كابين داراي فضاي كافي براي اين موارد خواهد بود و كارمندان را دچار محدوديت حركتي نمي‌كند.

موضوع حريم خصوصي در خريد پارتيشن اداري

حفظ حريم خصوصي در تنظيم كابين‌هاي اداري بسيار مهم است. مگر اينكه كاركنان شما در طول زمان به طور مداوم با هم همكاري داشته باشند. اما به هر حال هر فرد بايد داراي فضايي براي امور خصوصي خود باشد. با كابين‌هاي مكعب مربع با پارتيشن هاي وينيل شيشه‌اي، مي‌توانيد حداكثر فضاي كاري را براي كاركنان خود فراهم كنيد؛ و در عين حال احساس كوچكي و محدوديت بر فضا حاكم نشود.

اگر كاركنان شما اغلب از تلفن استفاده مي‌كنند، تنظيم مجدد تقسيم اتاق‌ها و استفاده از پارتيشن هاي اكوستيك براي غلبه بر صدا را در نظر بگيريد. اين كار سطح كارايي اتاق را بالا مي‌برد. فراموش نكنيد كه بسياري از كابين‌ها قابليت تنظيم دارند؛ بنابراين قبل از سرمايه‌گذاري براي خريد يك پارتيشن جداگانه، از ويژگي‌هاي كابين‌هاي اداري خود استفاده كنيد.

بهبود بهره وري با ويژگي‌هاي صرفه‌جويي در فضا

بسياري از تنظيمات كابين‌هاي اداري ممكن است يك فضاي مشترك و ذخيره‌سازي خوب را ارائه دهند؛ تا جايي كه قفسه‌هاي اضافي براي استفاده فردي غير ضروري به نظر برسد. ميزهاي دو نفره، چهار نفره، ايستگاه كاري دوگانه مشترك، ايستگاه هاي خصوصي مستقل و ايستگاه هاي كاري ايستاده، از مواردي است كه مي تواند براي صرفه جويي در فضا كاربرد داشته باشد.

در نهايت فراموش نكنيد كه همكاري، حفظ حريم خصوصي و سلامت كاركنان همه موارد مهمي براي در نظر گرفتن هنگام خريد پارتيشن اداري است.

در صورتي كه در زمينه خريد پارتيشن اداري و به طور كلي بهبود دكوراسيون اداري دفتر كار خود سوالي داريد؛ مي توانيد براي كسب اطلاعات بيشتر و مشاوره، با متخصصان سامانه ساز فرابين تماس بگيريد.

نوشته شده توسط نوين | ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۰۳:۱۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |