۳ نكته مهم براي انتخاب بهترين رنگ مبلمان اداري

مبلمان اداري

براي يك صاحب كسب و كار، انتخاب درست رنگ مبلمان اداري يك تصميم بسيار مهم است. البته در ابتدا ممكن است آن را جدي نگيريد؛ اما تحقيقات متعدد ثابت كرده است كه رنگ صندلي‌ها، ميز اداري و محيط اطراف آن تاثيري عمده بر خلق و خوي كاركنان شما خواهد داشت. اگر شما هم در انجام انتخابي مناسب براي رنگ مبلمان اداري دچار ترديد شده‌ايد؛ در اين مقاله وب‌سايت سامانه ساز فرابين، سه نكته مهم كه مي‌تواند راهنماي شما باشد را مطرح مي‌كنيم.

نكاتي براي رنگ مبلمان اداري

رنگ‌ها بر شرايط روحي كاركنان تاثير مي‌گذارند

بسياري از كسب و كارهاي شناخته شده در حال حاضر از رنگ‌ها به نفع خود استفاده مي‌كنند. مثلا فست‌فودهاي زنجيره‌اي اغلب از رنگ‌هاي پرطرفدار استفاده مي‌كنند؛ تا به طور همزمان اشتها را تحريك كنند و همچنين باعث تشويق شما به خوردن سريع‌تر شوند. اين كار باعث ايجاد انگيزه در مشتريان براي سفارش مواد غذايي بيشتر مي‌شود.
همين اصول در انتخاب رنگ مبلمان اداري دفتر كار نيز مورد توجه قرار مي‌گيرد. به عنوان مثال رنگ قرمز از گروه رنگ‌هايي است كه باعث ايجاد تغييرات فيزيولوژيك در بدن انسان مي‌شود. مثلا ضربان قلب سريع‌تر در برخورد با اين رنگ، يكي از ويژگي‌هاي آن است. بنا بر همين ويژگي، اين رنگ مي‌تواند براي محيط‌هايي كه نيازمند روحيه جنگندگي است كاربرد داشته باشد.
از سوي ديگر، رنگ آبي قرار دارد؛ كه به ترويج آرامش در محيط شناخته شده است. هنگام خريد مبلمان اداري براي كسب و كار خود، بايد به ياد داشته باشيد كه كاربرد اين رنگ در مبلمان اداري بر توانايي كاركنان شما براي تمركز بيشتر ذهني و كاري كمك خواهد كرد.

استانداردهاي طراحي يك كسب و كار

در حالي كه انتخاب رنگ، پاسخ‌هاي خاصي را در افراد ايجاد مي‌كند؛ استانداردهاي طراحي، براي انتخاب رنگ، نيازهاي خاص يك كسب و كار را در نظر مي‌گيرند. به عنوان مثال، يك شركت حقوقي كه مي‌خواهد خدمات حرفه‌اي خاصي را به مشتريان خود ارائه دهد؛ بهتر است رنگ مبلمان اداري خود را از ميان رنگ‌هاي خنثي انتخاب كند. رنگ‌هايي مانند قهوه‌اي، خاكستري يا آبي نفتي، رنگ‌هايي هستند كه در اين زمينه موثر خواهد بود. از سوي ديگر، يك دفتر خلاقانه يا استارتآپي براي نشان دادن پويايي و انرژي خود، بهتر است از رنگ‌هاي شاد، متنوع و پر انرژي استفاده كند.

فضا و دكوراسيون داخلي بايد مكمل يكديگر باشند

معمولا دفاتر اداري تمايل دارند تا رنگ‌هاي مختلفي را نمايش دهند؛ بنابراين مهم است كه آنهايي را انتخاب كنيد كه با هم هم‌پوشاني دارند؛ و يا مكمل يكديگر هستند. پالت‌هاي رنگ يك ابزار عالي براي تعيين اين است كه چه رنگ‌هايي بهترين انتخاب براي رنگ مبلمان اداري و فضاي دفتر كار است. با اين حال، از آنجا كه مبلمان اداري يك سرمايه‌گذاري دراز مدت است؛ بهتر است از كارشناسان طراحي دكوراسيون اداري براي دريافت يك مشاوره حرفه‌اي كمك بگيريد. در نهايت، ميزان نور طبيعي در دفتر شما نقش مهمي در اين تصميم دارد. اگر دفتر شما در معرض نور طبيعي قرار نگيرد، رنگ‌هاي سبك‌تر و پرانرژي را انتخاب كنيد؛ تا از ايجاد يك محيط خفه جلوگيري كنيد.
تزئينات داخلي براي دفتر شما ممكن است به عنوان يك كار كوچك ظاهر شود؛ اما انتخاب‌هايي كه انجام مي‌دهيد، بر اين نكته كه چگونه كسب و كار شما از سوي مراجعان شناخته و درك مي‌شود؛ و كاركنان شما چه احساسي نسبت به محيط دارند، تاثير خواهد گذاشت. پس كار آساني در پيش نداريد؛ و بايد با انتخاب درست رنگ مبلمان اداري و فضاي اداري، دفتر كاري را ايجاد كنيد كه به مشتريان حس اعتماد ببخشد؛ و موجب افزايش كارايي كاركنان شود.
ما در شركت سامانه ساز فرابين آماده ارائه انواع خدمات متنوع در زمينه مشاوره، طراحي و اجراي انواع مبلمان اداري و دكوراسيون اداري هستيم.

نوشته شده توسط نوين | ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۵:۰۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |