طراحي كابين اداري دفتر كار خود را مدرن كنيد

پارتيشن اداري

اگر هنوز هم در دفتر كار خود به كابين اداري نياز داريد، بايد آنها را مدرن و تازه نگه داريد. در اين مقاله وب‌سايت سامانه ساز فرابين به بررسي روش‌هايي براي بهبود فضاي كاري در كابين اداري مي‌پردازيم.
كابين‌هاي اداري ممكن است آماج حملات و انتقادات بسياري قرار داشته باشند. اين كابين‌ها كه معمولا از پارتيشن اداري ساخته شده‌اند؛ اين روزها كمي قديمي شده است؛ اما اگر هنوز هم نيازمند استفاده از آن هستيد مطالعه اين مقاله را از دست ندهيد.
همه كسب و كارها، در فضاي باز اداري بيشترين بازده را ندارند. بعضي از مقررات صنعتي به سطح خاصي از حريم خصوصي نياز دارند؛ و بعضي از ادارات نياز دارند كه كارمندان خود را از هم جدا كنند تا بهترين عملكرد را داشته باشند. در اين مقاله، يكي از گرايش‌هاي در حال رشد فضاهاي اداري متحرك را با هم خواهيم ديد: ديوارها و ميزهاي قابل جابجايي، مبلمان چرخ‌دار، پارتيشن اداري قابل تعويض و فناوري‌هاي يكپارچه كه مي‌توانند از چند وسيله مختلف استفاده كنند.
مزيت يك محيط پويا اين است كه مي‌تواند همه چيز را تازه نگه دارد. برعكس اين قضيه به چه صورت است؟ كاركنان‌تان ممكن است آرزوي ثبات داشته باشند؛ و محلي را طلب كنند كه متعلق به خودشان باشد. جواب چنين چيزي ممكن است اين باشد: در سال گذشته، علاقه زيادي را براي بازگشت به فضاي كار خصوصي و “محل كار فردي” ديده‌ايم، كه ما را به اين سوال وا داشت: آيا كابين اداري مي‌تواند دوباره جذاب باشد؟
براي سودبخش بودن، كابين اداري حتما لازم نيست كه خسته‌كننده و جعبه‌مانند باشد. طراحي آن مي‌تواند جالب و كاربردي باشد؛ و همچنين مي‌توان بدون از دست دادن راحتي در يك دفتر كار مدرن از كابين اداري در طراحي خود استفاده كرد.

 روش هاي طراحي مدرن كابين اداري دفتر كار

 شيوه چند تكه

خواه پارتيشن‌هاي كابين اداري بلند باشند يا كوتاه، از پارتيشن شيشه اي درست شده باشند يا مواد جذب‌كننده صدا، باز هم چندين كابين اداري در كنار هم مي‌توانند از لحاظ زيبايي‌شناختي خوشايند باشند. كابين اداري چند تكه باعث افزايش انعطاف‌پذيري در فضاهايي با شكل‌هاي عجيب و غريب و كوچك مي‌شوند؛ و مي‌توانند نيروي كاري پر نوسان را متعادل كنند.
با داشتن چندين كابين اداري كه مخصوص نيازهاي شما طراحي شده‌اند؛ مي‌توانيد از فضاي خود حداكثر استفاده را كنيد؛ و محيطي دلخواه و مطبوع داشته باشيد. رنگ‌هاي روشن و آرام كننده، پارتيشن هاي شيشه اي مات و موادي را در نظر داشته باشيد كه بر روي عملكرد كاركنان اثري مثبت دارند. مواردي مانند نگهدارنده گياهان يا قفسه‌هايي براي گذاشتن كلكسيون چيزهاي زينتي از اين دست است. با انجام چنين كاري، مي‌توانيد محل كاري آنها را به جايي براي آرامش و كارآيي تبديل كنيد؛ به جاي اينكه در پايان روز كاري سريعا از آنجا فرار كنند.

انحناهاي خوش تركيب

لازم نيست كه كابين اداري را فقط به شكل مكعبي درست كنيم. با انتخاب كردن انحناها يا شكل‌هايي خاص براي به كار بردن در ميزها، مي‌توانيد اتاق را بدون آنكه فضاي فردي يا محل زيادي را از دست دهيد؛ از لحاظ زيبايي شناختي بسيار دلپذيرتر كنيد. با در نظر گرفتن شكل‌ها و مواد منحصر به فرد، كابين‌هاي اداري مي‌توانند به بخشي از عنصر هنري طراحي اداره تبديل شوند. از كابين‌هاي اداري رديفي اجتناب كنيد. چراكه كارمندان بايد در محل مشخص خود بنشينند و فضاي كاري آنها شبيه مرزهايي هستند كه نمي‌توانند از آنها عبور كنند. بهتر است كابين‌هاي اداري را در رديف‌هايي مشخص و نامتقارن در دفتر خود پخش كنيد؛ تا جذابيت آنها را لحاظ كنيد و در عين حال حريم خصوصي كارمندان را نگه داريد.

به صورت تيم درآمدن

اگر نيروي كارتان از چندين تيم تشكيل شده باشد و نگران اين هستيد كه كابين اداري باعث جدا شدن آنها از همديگر شده و جريان خلاقيت و ايده‌هاي جديد را سركوب خواهد كرد؛ ميزها و مبلمان اداري را به گونه‌اي بچينيد كه اعضا اين تيم‌ها احساس تعلق كنند. افراد را به صورت تيم درآوريد، تا زماني كه در حال كار كردن هستند؛ فضاي كاري براي آنها مايه دلخوشي باشد. در چنين فضايي، آنها مي‌توانند به دنبال ايده‌ها، نوآوري‌ها و كار تيمي جديد باشند؛ بدون اينكه مشكلي در اين راه پيش بيايد. همچنين با چرخاندن پارتيشن اداري مي‌توان تعداد محل‌هاي كاري را در يك دسته كوچك مشخص كرد و انعطاف‌پذيري بيشتري را براي تيم‌هاي خود فراهم آورد؛ كه در حال برطرف كردن نياز مشتريان هستند.

راحتي مدرن

طراحي‌هاي امروزي كابين اداري با توجه به گسترش انواع پارتيشن اداري براي همگام شدن با فناوري و راحتي نيروي كار ايده‌آل هستند. با تعداد زياد گزينه‌هاي در دسترس، شما مي‌توانيد فضايي را براي كارمندان خود فراهم كنيد؛ تا نيازهاي مختلف خود را برآورده كنند. ميز كارهاي نشسته يا ايستاده، ارتفاع يا اندازه قابل تنظيم براي ميزها و يا پورت‌هاي فناوري داخلي، چند مورد از اين نيازها هستند.
طراحي كابين‌هاي اداري از زمان ديوارهاي خسته‌كننده كه در محل‌هاي كار بسيار به كار مي‌رفتند؛ تا كنون كه انواع مدرن پارتيشن اداري ثابت و متحرك توليد شده است، راه زيادي را طي كرده‌اند. پس اجازه ندهيد كه گرايش روزافزون به فضاي اداري باز، شما را از به كار بردن كابين اداري منصرف كند. بخصوص اگر فكر مي‌كنيد كه اين شيوه طراحي دكوراسيون اداري مي‌تواند براي محيط دلخواه‌تان ايده‌آل باشند.

نوشته شده توسط نوين | ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۷:۱۰ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |