۵ ويژگي مهم براي خريد مبلمان اداري

مبلمان اداري

منظور از مبلمان اداري در اين مقاله مبل هاي اداري هستند. واژه مبلمان اداري بيشتر به تمام صندلي و پارتيشن‌ها و ميزهاي اداري اطلاق مي‌شود. ما در اين مقاله مي‌خواهيم در‌باره مبل‌هاي اداري حرف بزنيم. مبلمان اداري بايد چگونه باشد؟ اين روز ها مبلمان اداري در بسياري از ادارت و شركت هاي دولتي و خصوصي ديده مي‌شود و بسياري نيز در دفترهاي خود چه براي مهمان ها و چه براي كارمندان از مبلمان اداري استفاده مي كنند.

 

كاربرد مبلمان اداري

قبل از آنكه به ويژگي‌هاي مهم يك دست از مبلمان اداري خوب بپردازيم. بايد به نقش قرار دادن مبلمان در دفتر و شركت اشاره كنيم. مبل‌ها در دفتر شما مي‌توانند دو نقش مهم داشته باشند، يك پذيرايي از مهمان‌ها و ديگر استراحت كاركنان.
در اين كه ما در ادارات و دفاتر خود مانند جاي‌هاي ديگر به سنت قديمي خود رفتار مي‌كنيم و براي مهمان‌هاي خود سنگ تمام مي‌گذاريم هيچ شكي نيست. هميشه بهترين‌ها براي مهمان است و براي او بهترين را مي خواهيم. اين موضوع براي مبلمان هم بسيار صادق است، هميشه بهترين صندلي‌ها را در اتاقي قرارمي‌دهيم كه در آن از مهمان‌ها پذيرايي مي‌كنيم. اين صندلي‌ها بهترين نشيمن را دارند، از ديگر سو در جاهاي ديگر دنيا هم روال بر اين اساس است. براي اين كه مذاكرات و جلسات به خصوص جلساتي كه براي قرار داده‌هاي مهم برگزار مي‌شود به بهترين نحو ممكن برگزار شود، بايد بهترين و راحت ترين جاهاي شركت را در اختيار مهمان‌ها قرار داد و در اين جا مبل هاي اداري بسيار نقش پر رنگي دارد. در يك كلام مبلمان‌هاي اداري راحت ترين جا‌هايي است كه در شركت در اختيار مهمان‌ها قرار مي‌گيرد.
ديگر كاربرد مبلمان‌هاي اداري و يا به عبارت دقيق‌تر مبل‌هاي اداري استراحت كارمندان است. در مديريت مدرن ديگر دوران آن گذشته است كه كارمندان از صبح به مدت 8 تا 12 ساعت پشت يك ميز اداري ، روي يك صندلي بنشينند و به صورت پشت سر هم كار كنند. از اين رو بايد جا‌هايي را براي استراحت كاركنان آماده كرد و اگر در اين مكان ها بتوان به ادامه كار اما با شرايط بهتر پرداخت خيلي بهتر است .
در اين حالت هم مبلمان اداري مي‌تواند نقش مهمي مي‌تواند داشته باشد زيرا استفاده از چند مبل زيبا در عين حال راحت در گوشه و كنار شركت مي‌تواند به اين موضوع بيانجامد كه كاركنان چند دقيقه را روي آنها بگذرانند، در حالي كه لپ‌تاب خود را روي پا گرفته‌اند و به كار هاي خود مي‌پردازند. اين امكان وجود دارد كه اندكي براي رسيدن به مبلمان قدم بزنند و گردش خون در بدن آنها بهبود يابد. گذراندن چند دقيقه‌اي در روز روي يكي از مبل‌هاي شركت مي‌تواند براي هر يك از كاركنان تأثير خوبي داشته باشد و روحيه آنها را افزايش دهد. اما اين مبلمان با اين دو كاربري بسيار مهم چه ويژگي‌هايي بايد داشته باشد كه شما بگوييد مبلمان اداري خوبي را براي شركت خود انتخاب كرده‌ام.

5 ويژگي مبلمان اداري كه انتخاب شما را متحول مي‌كند

1- به كلاس كاري شما بيايد

شما يك دفتر استارتاپي هستيد يا يك شركت قديمي و باسابقه. اين موضوعات بسيار مهم‌اند كه شما را در يك شركت چه فضا و اتمسفر كسب و كاري داريد. اين مهم است كه دوست داريد چه جوي، به مهمان و يا كارمندان شما منتقل شود. از هر يك از المان‌هاي دفتر شما چه برداشتي انجام مي شود. اگر شما يك مرد جا افتاده و جو شركت شما افرادي بالاي 35 تا 40 سال است به مدل هاي مبلمان اداري مدرن فكر نكنيد و دنبال يك طرح كلاسيك باشد. بگذاريد مبل هاي اداري شما با روحيات‌تان هماهنگ باشد. پس مبلمان اداري شركت را با خودتان هماهنگ كنيد.

‌2- مبلمان اداري خوب هر كسي را دعوت به نشستن مي‌كند

مبلمان اداري شما بايد دعوتگر باشد بايد در فضايي قرار بگيرد كه هر كس را دعوت به نشستن كند هر كس بايد بر روي اين مبلمان احساس راحتي كند جاذبه دفتر شما مبلمان اداري است كه همه روي آن راحت و آسوده اند. يك مشتري ناراضي كه مي خواهد همه چيز را در هم بكوبد با نشستن روي مبل هاي اداري دفتر شما نوشيدن يك فنجان دمنوش و تن صداي آرام شما حتما آرام‌تر مي‌شود بله شايد همه چيز از يك مبل ساده شروع شود، اما نه به سادگي.

3- رنگ هاي متفاوت را امتحان كنيد اگر اهل آن هستيد

اين ويژگي براي جوان ترها بسيار مناسب است. اگر شركتي جوان داريد و فكر مي‌كنيد اين انرژي بايد در دفتر شما هم نمود پيدا كند، معطل نكنيد رنگ‌هاي گرم و تند را در  مبلمان و دكوراسيون اداري و حتي رنگ آميزي ديوارهاي دفتر خود به كار ببريد. بگذاريد رنگ‌هاي فيروزه اي، روشن و حتي قرمز تند، دفتر شما را گرم كند و محيط شما را پرنشاط سازد.

4- ضد تعريق باشد

يك جلسه اداري بين 1 الي 3 ساعت طول مي‌كشد و اين خود مي‌تواند براي هر كس كه در جلسه بر روي مبلي مي‌نشيند خسته كننده باشد. ضمنا ما در كشور گرمي زندگي مي‌كنيم و عرق كردن در جلسه يكي از بدترين موضوعات ممكن است. پارچه يا چرم فرق نمي‌كند مبلمان اداري شما بايد ضد تعريق باشد. پس به اين موضوع بسيار اهميت دهيد. ‌

5- ارتفاع مناسب داشته باشد

براي اين كه از روي مبلمان اداري بتوان راحت برخاست و نشست يك ارتفاع استاندارد مهم است. گاه مبل هاي اداري به گونه اي طراحي مي‌شود كه به شدت كوتاه‌اند اين مبلمان به خصوص براي جلسات اصلان مناسب نيستند به ياد داشته باشيد هر كسي كه با شما در رابطه و جلسه است توان نشست و برخاست قوي ندارد، پس لطفا مبلمان اداري خود را در ابعاد و ارتفاع استاندارد انتخاب كنيد.
گروه حرفه اي سامانه ساز اين استاندارد هاي را مي‌شناسند و تمام اين امكانات را براي شما فراهم مي‌كنند. كافي است كه براي طراحي و خريد مبلمان اداري با همكاران ما تماس بگيريد.

نوشته شده توسط نوين | ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۲۵:۲۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |