انتخاب بين مبلمان اداري مدرن و كلاسيك

مبلمان اداري

اين روزها مبلمان اداري و طراحي دكوراسيون اداري نقشي اساسي در شكل‌دهي و سازمان‌دهي هر دفتر كاري دارد. اگر در گذشته مبلمان اداري تنها نقش ابزاري براي انجام كار و شكل دهنده ظاهري فضا را داشت؛ امروزه مبلمان اداري نقش‌هاي پيچيده‌تري را بر عهده دارد. به عنوان مثالي ساده آنها مي‌توانند بر كيفيت كار كاركنان و سلامت آنها موثر باشند. بسياري از شركت‌هاي قديمي كه امروز تصميم به تغيير دكوراسيون و مبلمان اداري خود گرفته‌اند؛ دچار ترديد هستند كه آيا ساختار قبلي و كلاسيك مبلمان خود را بشكنند و به مبلمان اداري مدرن روي آورند؛ و يا همچنان از سبك‌هاي كلاسيك مبلمان اداري پيروي كنند. در اين مقاله وب‌سايت سامانه ساز فرابين مي‌خواهيم نكاتي را درباره انتخاب بين مبلمان اداري مدرن و كلاسيك مطرح كنيم.

نكات انتخاب بين مبلمان اداري مدرن و كلاسيك

 چرا اين مسئله مهم است؟

انتخاب بين مبلمان اداري كلاسيك و مدرن مهم است؛ چون در صورت عدم انتخاب، اين مسئله مي‌تواند موجب آشفتگي فضاي بصري دفتر كار شما شود. واقعيت آن است كه هنوز هم در بسياري از شركت‌ها نمي‌توان گفت سبك مبلمان مورد استفاده چيست. در نتيجه براي دوري از ناهماهنگي و آشفتگي در طراحي دكوراسيون اداري، قبل از هر چيز بايد سبك مناسب خود را انتخاب كنيد.

اثر شرايط كار در انتخاب

هر كسب‌وكاري ويژگي‌هاي منحصربه‌فرد و خاص خود را دارد. اين ويژگي‌ها از جمله مواردي است كه در انتخاب شما بين مبلمان اداري كلاسيك و مدرن موثر است. در واقع اين ويژگي‌ها نياز شما را تعريف مي‌كند. مثلا توجه به اينكه مشتريان شما افرادي ميان‌سال و رو به پيري هستند يا افرادي جوان و اهل تكنولوژي و مد روز، يك فاكتور ساده است كه در انتخاب بين اين دو سبك به شما كمك مي‌كند. همين‌طور اين موضوع درباره كاركنان شما نيز صدق مي‌كند. از سويي تعداد افراد و پيچيدگي كارها نكته ديگري است كه بايد مدنظر داشته باشيد. شركت‌هايي با تعداد كاركنان زياد و فضاي محدود، با مبلمان اداري مدرن سازگاري بيشتري دارند؛ در حالي كه شركت‌هاي كم‌جمعيت با فضاي كافي، مي‌توانند از سبك كلاسيك نيز استفاده كنند. همين‌طور ميزان فعاليت و جنب‌وجوش در فضاهاي مدرن بيشتر است.

اثر موضوع فعاليت در انتخاب

اين كه شما در حوزه توليد پوشاك لوكس فعاليت مي‌كنيد و يا يك دفتر تكنولوژي محور و ارائه دهنده خدمات آنلاين هستيد؛ مي‌تواند تفاوت‌هاي محسوسي ايجاد كند. خيلي طبيعي است كه ما از نمونه اول تصور دفتري با دكوراسيون لوكس داريم. در حالي كه از نمونه دوم، انتظار فضايي با مبلمان مدرن داريم.
اين موضوع از نظر برندينگ و روش بازاريابي هم مهم است. اينكه شما برند و كسب‌وكار خود را به عنوان يك برند مدرن معرفي كرده‌ايد و يا يك برند كلاسيك، مي‌تواند در انتخاب مبلمان متناسب با شناسنامه برند نيز موثر باشد.

توجه به كارايي در انتخاب

موضوع كارايي مبلمان اداري اين روزها از اهميت ويژه‌اي برخوردار شده است. مديران شركت‌ها درك كرده‌اند كه داشتن مبلمان خوب و با كيفيت (مثل يك ميز اداري يا صندلي اداري ارگونوميك، يا پارتيشن اداري شيشه‌اي براي جدا كردن فضاها از يكديگر) اثر مستقيم بر افزايش كارايي و بهره‌وري كاركنان دارد. طبيعي است كه مبلمان اداري مدرن از نظر كارايي، نسخه بهتري هستند. به عنوان مثال يك صندلي اداري مدرن بسيار راحت‌تر از نمونه كلاسيك آن است. قابليت تنظيم ارتفاع و…. در اين صندلي‌ها چيزي است كه مي‌تواند آن را متناسب با ويژگي‌هاي جسمي هر شخص كند. چنين ويژگي‌هايي را كمتر در صندلي‌هاي اداري كلاسيك مشاهده خواهيد كرد.
البته اين به آن معنا نيست كه مبلمان اداري كلاسيك نمي‌توانند چنين مزايايي ايجاد كنند. حقيقت آن است كه در عمل وجود اين امكانات در مبلمان كلاسيك، هزينه تمام شده توليد محصول را بالا برده و مسئله بودجه را مطرح مي‌كند.
در پايان فراموش نكنيد كه همه اين ويژگي‌ها را با سليقه شخصي تركيب كنيد. همچنين قبل از خريد مبلمان اداري، بهتر است در اين زمينه با يك شركت متخصص طراحي دكوراسيون اداري مشورت كنيد؛ و با بهره گرفتن از مشاوره و تيم اجرايي آنها، به طور دقيق‌تر به خواسته خود برسيد.

نوشته شده توسط نوين | ۱۶ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۰۶:۲۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |