سه ويژگي ميز مديريتي كه همه مديران بايد بدانند

ميز مديريتي

ميز مديريتي يكي از مبلمان اداري مهم و استراتژيك در دفتر كار شماست. قابل انكار نيست كه يك ميز مديريتي خوب، ويژگي‌هايي دارد كه مي‌تواند به‌طور مستقيم و غيرمستقيم در كسب‌وكار شما موثر باشد. در نتيجه هنگام انتخاب ميز مديريتي بايد حساسيت‌هاي ويژه‌اي داشته باشيد. در اين نوشته وب‌سايت سامانه ساز فرابين مي‌خواهيم سه ويژگي ميز مديريتي را با شما در ميان بگذاريم. ويژگي‌هايي كه موجب اهميت اين مبلمان اداري شده است.

ويژگي ميز مديريتي چيست؟

استراتژيك‌ترين نقطه دفتر كار شما

ميز مديريت استراتژيك‌ترين مبلمان اداري است؛ كه در استراتژيك‌ترين نقطه دفتر كار شما قرار دارد. اتاق مديريت محل تصميم‌گيري‌هاي بزرگ، جلسات مهم، عقد قراردادهاي سرنوشت‌ساز، مذاكرات چالش برانگيز و… است. در نتيجه بايد داراي ويژگي‌هاي خاصي باشد. ويژگي‌هايي كه منجر به موفقيت شما و شركت مطبوع شما در اين چالش‌ها باشد.
شما به عنوان مدير يك مجموعه، نيازمند اين هستيد كه حس برتري و قدرت را به كاركنان خود منتقل كنيد. در واقع اگر مي‌خواهيد مديري كاريزماتيك و موثر باشيد، و نقش يك رهبر را براي سازمان خود بازي كنيد؛ بايد بتوانيد به خوبي از ابزارهاي قدرت استفاده كنيد.
به همين دليل است كه به‌طور معمول ميز مديريتي را در ابعاد بزرگ‌تر، از جنس بهتر، با ريزكاري‌هاي بيشتر و… مي‌سازند. اين كار باعث مي‌شود كه كارمندان در دفتر كار بيشتر مجدوب شما شوند؛ و قدرت كلمات و انتقال مفاهيم از سوي شما افزايش يابد. همين موضوع در زمينه ارتباطات تجاري با مشتريان نيز مطرح است. به زبان ساده، مهم‌ترين ويژگي ميز مديريتي ايجاد برتري و قدرت است. شرايطي كه شما بتوانيد در شرايط بهتري و از دست برتر در مذاكرات و جلسات مهم شركت كنيد.

ساعات كار زياد و سلامتي شما

همه چيز ظاهر نيست. گاهي مديران را بايد پركارترين افراد سازمان دانست. بسياري از آنها بيش از 8 ساعت معمول در محل كار مي‌مانند؛ و تا پاسي از شب روي پروژه‌ها و ايده‌هاي موجود مشغول كار هستند. از اين رو، ديگر ويژگي ميز مديريتي كه بسيار مهم است؛ كيفيت، راحتي و ارگونوميك بودن است. دقت به اين ويژگي از اين جهت اهميت دارد؛ كه به طور معمول هنگام ساخت ميزهاي مديريتي بيش از اين موارد به طراحي ظاهري و جزئيات اينچنيني توجه مي‌كنند. در حالي كه اگر قرار است به عنوان مدير مجموعه، ساعت‌ها پشت ميز خود مشغول فعاليت باشيد؛ بهتر است محصولي را تهيه كنيد كه از استانداردهاي لازم در زمينه ارگونومي برخوردار باشد و كار با آن موجب خستگي و دردهاي جسمي نشود.

همگامي با فضاي كلي دكوراسيون اداري

اگر دو ويژگي بالا را در نظر گرفته‌ايد؛ بهتر است حالا به سومين و آخرين ويژگي ميز مديريتي توجه كنيد. پيش از اين توضيح داده شد كه ميز مديريتي بايد از ساير ميزهاي اداري متفاوت باشد.
اما توجه كنيد كه در عين وجود اين تفاوت، ميز مديريتي بايد بتواند از همگامي كافي با ساير مبلمان اداري برخوردار باشد. همگامي در سبك طراحي، رنگ و… كمك مي‌كند كه ساختار دكوراسيون اداري محل كار شما بهم نريزد؛ و از يكپارچگي بصري كافي نزد مخاطبان برخوردار باشد.
اين مسئله از ديدگاه زيبايي‌شناسانه بسيار مهم است؛ و عدم رعايت آن موجب آشفتگي در كليت طراحي دكوراسيون اداري مي‌شود.
همچنين اين هماهنگي موجب ايجاد احساس همدلي، يكي بودن و يگانگي در ميان كارمندان مي‌شود. طبيعتا وجود چنين احساسي متعارض با ايجاد حس كاريزماتيك و قدرت در مديران نيست. بلكه كمك مي‌كند كه ديدگاه بهتري به مديران ايجاد شده و همكاري بيشتر و با كيفيت‌تري را از كاركنان انتظار داشته باشيم.
اگر امروز قصد داريد ميز مديريتي خود را انتخاب كنيد؛ حتما به اين سه ويژگي فكر كنيد و بكوشيد محصولي را انتخاب كنيد كه پاسخگوي نيازهاي شما باشد.

نوشته شده توسط نوين | ۱۸ دى ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۵:۲۷ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |