انتخاب مبلمان هماهنگ با برند سازماني

مبلمان اداري

برند را مي‌توان بزرگترين دارايي نامحسوس هر شركتي دانست. يك برند خوب و محبوب مي‌تواند تاثير بسياري بر موفقيت شركت در اهداف مختلف داشته باشد؛ در حالي كه يك برند با سابقه منفي موجب كاهش اعتبار شركت و طبيعتا كاهش درآمد آن مي‌شود. آگاهي و شناخت مخاطب از برند نيز به عوامل مختلفي بستگي دارد. در اين مقاله وب‌سايت سامانه ساز فرابين نكاتي را در رابطه با انتخاب مبلمان هماهنگ با برند مطرح مي‌كنيم.

 

ارتباط مبلمان اداري و برند سازماني

براي انتخاب مبلمان اداري هماهنگ با برند در درجه اول بايد تعريف درستي از برند داشته باشيد. بسياري از ما برند را با همان لوگو يا آرم شركت مي‌شناسيم؛ اما واقعيت آن است كه لوگو يا آرم شركت تنها بخشي از برند شركت شماست. وقتي مي‌گوييم برند، منظور مجموعه‌اي از عوامل است كه باعث شناخت مخاطب از شركت شما خواهد شد. به همين دليل نيز، سابقه فعاليت‌ها، رنگ سازماني، دكوراسيون اداري، زمينه‌هاي شهرت سازمان، فرهنگ سازماني و… از جمله مواردي هستند كه روي شناخت ديگران از برند شما موثر است. در واقع به زبان ساده بايد گفت منظور از برند، نوع شناخت و آگاهي مشتريان و مخاطبان از كسب و كار شماست.
حال كه برند را شناختيد؛ احتمالا مي‌دانيد كه بخشي از شناخت مشتريان از كسب و كار، با توجه به سبك طراحي دكوراسيون اداري و مبلمان اداري ايجاد مي‌شود. بنابراين بسيار مهم است كه دكوراسيون اداري و مبلمان اداري، در راستاي شناخت برند شما طراحي و انتخاب شود.

انتخاب مبلمان هماهنگ با برند سازماني

منظور از مبلمان هماهنگ با برند نمونه‌هايي از مبلمان است كه دربردارنده پيام برند شما باشد. در قدم اول نيز تبلور اين موضوع در مبلمان اداري، مرتبط با رنگ است. روش بسيار رايجي است كه مبلمان اداري را با توجه به رنگ سازماني انتخاب مي‌كنند. به عنوان مثال اگر رنگ لوگو يا آرم شركت شما قرمز با زمينه خاكستري است؛ استفاده از اين رنگ‌ها در طراحي دكوراسيون اداري و انتخاب مبلمان اداري در ايجاد اين هماهنگي بسيار موثر است.
البته در زمينه رنگ توجه داشته باشيد؛ كه بعضي رنگ‌ها، اگرچه در آرم، لوگو، بيلبورد، تبليغات تلويزيوني، تبليغات چاپي و ساير طراحي‌هاي شركت شما به كار رفته است؛ اما رنگي مناسب با فضاي كار نيست. در اين شرايط بهتر است از رنگ‌هاي نزديك، خنثي يا متضاد استفاده كرده و رنگ سازماني را به عنوان امضاي كار در نقاط خاصي از طراحي بكار ببريد. در ادامه همان مثال قبلي، تصور فضايي با مبلمان كاملا قرمز شايد كمي آزاردهنده باشد. پس بهتر است تنها از خطوط قرمز استفاده نماييد؛ و يا تنها چند مورد خاص را با رنگ قرمز انتخاب كنيد.
پس از رنگ، شكل و نوع طراحي مبلمان اداري اهميت بالايي دارد. شايد در نگاه اول متوجه تفاوت‌ها نشويد؛ اما اين موضوع به شدت در ناخودآگاه افراد مي‌تواند موثر باشد. به عنوان مثال اگر لوگوي شما دايره‌اي شكل است؛ بهتر است از مبلماني با انحناهاي نرم استفاده نماييد؛ در حالي كه اگر در لوگوي شما از خطوط شكسته استفاده شده است؛ روش بهتر استفاده از مبلمان مدرن با گوشه‌هاي تيز و خطوط شكسته است.
در نهايت توجه كنيد؛ همان‌طور كه گفته شده، برند سازمان شما فقط لوگوي آن نيست. بلكه مجموعه‌اي از عوامل است. به عنوان مثال هنگام انتخاب مبلمان هماهنگ با برند بايد به فرهنگ حاكم بر سازمان و موضوع فعاليت نيز توجه كنيد. سازماني كه داراي كاركنان جوان است؛ به سمت مبلمان اداري مدرن در فضاهاي كاري مشترك مي‌رود. همچنين شركت‌هاي با موضوع تكنولوژي نيز چنين تمايلاتي دارند. در مقابل شركت‌هاي توليد و عرضه محصولات لوكس با مخاطبان خاص، معمولا به دنبال طراحي‌هاي كلاسيك، با جزئيات زياد و ديدگاه‌هاي تجمل‌گرايانه هستند.

نوشته شده توسط نوين | ۲۵ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۵۵:۵۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |