افزايش بهره وري كاركنان با پارتيشن بندي دفتر كار

پارتيشن اداري

پارتيشن‌ بندي در طراحي دكوراسيون اداري دفاتر كار مدرن نقشي اساسي دارند. در عمل انواع مختلف اين پارتيشن‌ها مي‌توانند كارايي دفاتر كار را بالا برده و از اين طريق موجب افزايش كارايي كاركنان نيز شوند. در اين مقاله وب‌سايت سامانه ساز فرابين مي‌خواهيم به بررسي اين سوال بپردازيم كه چگونه پارتيشن بندي بهره وري كاركنان را افزايش مي‌دهد.

چگونه پارتيشن بندي بهره وري كاركنان را افزايش مي دهد؟

تمركز و افزايش كارايي كاركنان

پارتيشن‌ اداري با ايده تقسيم كردن فضاهاي بزرگ به چندين فضاي كوچك‌تر و اختصاصي ساده شده‌اند. اين پارتيشن‌ها مي‌توانند مانند يك ديوار كه داراي نصب ساده و سريع است؛ براي كارمند يا كارمنداني كه هنگام كار نياز به تمركز دارند، فضايي اختصاصي فراهم كند.
شايد اين ويژگي در طراحي دفاتر اداري كلاسيك آنچنان با اهميت نبوده باشد. چراكه به طور معمول اين دفاتر به خودي خود از فضاهاي مجزايي تشكيل شده بودند. اما در طراحي دكوراسيون اداري مدرن، فضاهاي اداري معمولا از ترندهاي دفاتر كار باز پيروي مي‌كنند. اين ويژگي اگرچه مزاياي بسياري دارد؛ اما در مواردي از جمله مثال بالا، موجب كاهش تمركز افرادي با وظايف شغلي خاص مي‌شود. در اين شرايط پارتيشن بندي بهره وري را تا حدود زيادي افزايش مي‌دهد.

حريم خصوصي و افزايش كارايي كاركنان

اگرچه بسياري از كاركنان علاقمند به كار در فضاي مشترك بوده؛ اما در همين فضاي مشترك، نيازمند داشتن حريم خصوصي هستند.
حريم خصوصي به كاركنان كمك مي‌كند تا در فضايي راحت‌تر به انجام وظايف خود بپردازند. همچنين نبود حريم خصوصي كارمندان را معمولا حساس كرده و از احساس رضايت آنها نسبت به محيط كار مي‌كاهد. پارتيشن‌ بندي در اين زمينه بسيار مفيد است. پارتيشن ها مي‌توانند به اشكال مختلف ميزان مشخصي از حريم خصوصي را براي كاركنان فراهم كنند. انواع پارتيشن‌هاي اداري ثابت، متحرك و ديوايدرهاي روي ميز كار گروهي از جمله انواعي است كه مي‌تواند موجب بهبود حريم خصوصي در يك فضاي كاري مشترك شده و بهره‌وري نيروي كار را افزايش دهد.

ايجاد فضايي پر انرژي‌تر

يكي از نقاط ضعف طراحي دكوراسيون اداري به شكل كلاسيك، وجود فضاهاي اختصاصي با كيفيت‌هاي گوناگون است. همچنين يكي از ضعف‌هاي اين شكل از طراحي عدم تناسب كيفي فضاهاي مختلف با يك‌ديگر است. به عنوان مثال در حالي كه يك اتاق از نور طبيعي كافي برخوردار است؛ اتاقي ديگر از اين ويژگي بهره‌مند نيست. يا در مثالي ديگر در حالي كه يك اتاق سرد است؛ اتاق ديگر بيش از حد گرم است.
در اين شرايط پارتيشن بندي مي‌تواند فضايي با كيفيت يكسان فراهم كند. فضايي كه اگرچه با انواع پارتيشن‌ها از يك‌ديگر جدا شده‌اند؛ داراي شرايط محيطي يكساني هستند. از جمله مي‌توان مناسب بودن دماي هوا، ميزان دريافت نور طبيعي و… را به خوبي در آنها كنترل كرد. همين ويژگي‌ها باعث مي‌شود كه فضاي كار به محيطي پر انرژي‌تر تبديل شده و كارايي كاركنان را بالاتر ببرد.
به عنوان مثال با بهره بردن از پارتيشن شيشه‌اي و شيشه‌اي مات، مي‌توان فضايي خصوصي را در اعماق دفتر كار ايجاد كرد كه از نور كافي برخوردار باشد. پارتيشن‌هاي اداري در زمينه كنترل و توزيع بهتر نور مصنوعي نيز چنين عملكردي دارند.

امكان ارتباطات و تعامل بهتر

ارتباطات و تعامل بهتر كاركنان با يك‌ديگر، يكي از نكات كليدي در افزايش بهره‌وري نيروي كار است. اين ارتباط به لطف استفاده از انواع پارتيشن‌ها در طراحي دكوراسيون اداري بهبود يافته است. پارتيشن‌هاي اداري امكان استفاده از ميز كار گروهي و طراحي فضاي اداري به شكل باز را فراهم كرده؛ و موجب شده با بهبود تعاملات، كارايي و بهره‌وري نيروي كار افزايش يابد.

نوشته شده توسط نوين | ۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۱۰:۴۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |