نكاتي براي انتخاب ميز مديريتي مناسب

ميز مديريتي

انتخاب ميز مديريتي مي‌تواند يك تصميم سخت براي هر مديري باشد. همچنين اين انتخاب از جمله انتخاب‌هايي است كه مديران علاقه دارند به طور كامل بر اساس سليقه شخصي آنها انجام شود. در نتيجه بهتر است اطلاعات مناسبي در اين زمينه داشته باشند؛ و بتوانند بر اساس علايق و نيازهاي خود اقدام به انتخاب ميز مديريتي مناسب نمايند. در اين نوشته وب‌سايت سامانه ساز فرابين، نكاتي درباره انتخاب ميز مديريتي مطرح شده است.

ميز مديريتي مدرن يا كلاسيك

بسياري از مديران هنگام انتخاب ميز مديريتي خود در انتخاب بين ميزهاي مديريتي مدرن و كلاسيك دچار سردرگمي مي‌شوند. اين سردرگمي به‌طور معمول ناشي از تفاوت علاقه شخصي مدير با طراحي دكوراسيون اداري ساير بخش‌هاي دفتر كار است. اين روزها همه شركت‌ها به دليل مزاياي گوناگون، از طراحي دكوراسيون اداري به سبك مدرن بهره مي‌برند. اين در شرايطي است كه يك تصور قديمي ميز مديريتي كلاسيك را نمونه بهتري مي‌داند.
در درجه اول به اين مسئله توجه كنيد كه آيا اتاق مديريت از ساير بخش‌ها جداست؛ و يا داراي ارتباط بصري با ساير بخش‌ها است. اگر اتاق مديريت به صورت مجزا طراحي شده است؛ مي‌توانيد آن را تا حدود زيادي به سليقه خود شكل دهيد؛ و مسئله انتخاب يك ميز متفاوت با ساير طراحي‌ها اهميت كمتري دارد. اما اگر دفتر مديريت ارتباطي پيوسته با ساير بخش‌هاي دفتر كار دارد؛ بايد تا حد ممكن از طراحي هماهنگ و پيوسته با ساير بخش‌ها برخوردار باشد.

ايجاد جو رواني مدنظر شما

يكي از كاربردهاي ميز اداري مديريت، القا حس برتري و قدرت مدير در جلسات برون‌سازماني و درون‌سازماني است. به همين دليل است كه معمولا ميزهاي مديريت از اندازه‌هاي بزرگ‌تر برخوردار بوده و با تزئينات و جزئيات بيشتري ساخته شده‌اند. اين ويژگي‌ها كمك مي‌كند مدير سازمان در جلسات خود در جايگاه برتري نسبت به طرف مقابل قرار گيرد.
براي ايجاد چنين جوي، فارغ از موارد ذكر شده بايد با سنجش مخاطب احتمالي خود، تصميم به انتخاب ميز مديريتي بگيريد. به عنوان مثال يك ميز كلاسيك و بزرگ كه داراي جزئيات زيادي در طراحي است؛ براي يك دفتر كار با مخاطبان و كاركنان ميان‌سال به بالا، جذاب به نظر مي‌رسد. اما اگر به دنبال تحت تاثير قرار دادن مخاطبان جوان و علاقمند به تكنولوژي باشيد؛ احتمالا بايد به دنبال يك ميز مديريتي مدرن با سبك طراحي مينيمال باشيد.

كارايي و كيفيت

بسياري از مديران بيش از فعاليت‌هاي عملياتي، به انجام كارهاي فكري و تصميم‌گيري مي‌پردازند. اين مديران بيش از سايرين به دنبال ميزهاي با كيفيت و ساده هستند. در مقابل مديراني وجود دارند كه مانند ساير كاركنان آستين‌ها را بالا زده و در انجام كارهاي عملياتي سازمان مشاركت مي‌كنند. اين دسته از مديران بهتر است به دنبال يك ميز مديريتي با امكانات كافي براي انجام كارهاي مدنظر باشند.

تفاوت در عين هماهنگي

يك اصل كلي درباره ميزهاي مديريتي داشتن تفاوت با ساير ميزهاي اداري است. در واقع ميز مديريتي بايد نشان‌دهنده جايگاه شغلي و كاري فرد باشد. البته اين تفاوت نبايد منجر به ايجاد ناهمگوني ميز مديريتي با ساير ميزهاي كار و به طور كلي طراحي دكوراسيون اداري شود.
در نهايت توصيه مي‌كنيم به عنوان يك مدير، انتخاب ميز مديريتي خود را مانند ساير اجزاي دكوراسيون اداري، به يك طراح يا تيم با تجربه و متخصص در زمينه طراحي دكوراسيون اداري بسپاريد. البته فراموش نكنيد كه اين بخش از طراحي دكوراسيون اداري، قلمرو شماست؛ و مي‌توانيد تا حدود زيادي و با هماهنگي تيم دكوراتور، علايق و انتظارات خود را نيز در آن پياده كنيد.

نوشته شده توسط نوين | ۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۳:۱۸ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |