مبلمان اداري مناسب شركت هاي تكنولوژي محور

مبلمان اداري

مبلمان اداري مناسب براي هر كسب‌وكاري داراي ويژگي‌هاي متفاوتي خواهد بود. اگرچه در ظاهر بسياري از موارد مشابه هم هستند؛ اما اگر قبل از انتخاب مبلمان اداري به موضوع فعاليت كسب‌وكار خود بنگريد؛ مي‌توانيد مبلمان اداري مناسب‌تري را براي فعاليت‌هاي خود انتخاب كنيد. اين روزها كسب‌وكارهاي مرتبط با تكنولوژي توسعه بسياري پيدا كرده‌اند. اين كسب و كارها داراي ويژگي‌هايي هستند؛ كه نيازهاي آنها را از ساير سازمان‌ها متفاوت مي‌كند. در اين مقاله وب‌سايت سامانه ساز فرابين، به بررسي مبلمان اداري مناسب كسب‌وكارهاي تكنولوژي محور پرداخته‌ايم.

 

بررسي مبلمان اداري مناسب كسب‌وكارهاي تكنولوژي محور

ارگونومي

همه مي‌دانيم كه كسب‌وكارهاي تكنولوژي محور، معمولا بر اساس كار با رايانه شكل مي‌گيرند. در واقع كار با رايانه‌هاي روميزي و… اصلي‌ترين و زمان‌برترين فعاليت افراد شاغل در اين حوزه است. تصور ساعت‌ها كار و تمركز در حالي كه به مانيتور خيره شده‌ايد؛ ممكن است بسيار خسته‌كننده باشد. همچنين اين مسئله مي‌تواند از نظر جسمي نيز مضراتي براي كاركنان داشته باشد. همه اين موارد باعث مي‌شود تا هنگام انتخاب مبلمان اداري مناسب براي اين نوع كسب‌وكار، توجه به ارگونومي محصولات، به‌خصوص صندلي و ميز اداري ، بسيار مهم باشد. منظور از مبلمان ارگونوميك مبلماني است كه در هماهنگي كامل با بدن انسان ساخته شده است؛ و كار روي آنها، بدن شما را كمتر تحت فشار قرار داده و با احساس خستگي كمتري به فعاليت مي‌پردازيد. وجود يك صندلي اداري با كيفيت، مهمترين چيزي است كه يك نيروي فني در دفاتر كار تكنولوژي محور به آن نياز دارد.

كاربردها

شركت‌هاي تكنولوژي محور، به دليل استفاده از تجهيزات رايانه‌اي گوناگون، معمولا مملو از سيم كشي و نقاط ارتباطي گوناگون است. استفاده از تجهيزات بي‌سيم، داكت‌هاي هدايت سيم كشي و موارد مشابه، مي‌تواند دسترس‌پذيري به تجهيزات مختلف را بهبود داده و موجب افزايش كارايي كاركنان شود.
همچنين ميزهاي اداري مناسب اين كسب‌وكارها، نيازمند تجهيزات جانبي ديگري است كه در افزايش كارايي آنها موثر است. مواردي مثل پريزهاي متنوع برق، كابل كشي اينترانت و اينترنت و… در زير ميز، از جمله مواردي است كه هنگام انتخاب ميز اداري كسب‌وكارهاي تكنولوژي محور بايد مورد توجه قرار گيرد.

ارتباطات

كاركنان كسب‌وكارهاي تكنولوژي محور معمولا افراد جوان، پرانرژي و فعال هستند. همچنين ذات اين كسب‌وكارها نيازمند ارتباطات و هماهنگي‌هاي گسترده بين اعضاي تيم‌هاي مختلف است. در واقع كار گروهي در اين فعاليت‌ها بسيار ضروري و مورد توجه است. در نتيجه بايد از مبلمان اداري مناسب براي بهبود ارتباطات افراد استفاده كنيد. به عنوان مثال طراحي دكوراسيون اداري به شكل باز يكي از مطرح‌ترين ايده‌ها در اين زمينه است. اين طراحي اجازه مي‌دهد تا همه افراد مرتبط با هم روي ميز كار گروهي و در يك فضاي مشترك مشغول به كار شوند. اگرچه اين روش نقاط ضعف خاصي مانند كاهش تمركز و… نيز دارد؛ اما در نهايت تجربه ثابت كرده است اين شكل از طراحي دكوراسيون اداري براي كسب‌وكارهاي مرتبط با تكنولوژي بسيار مفيدتر از طراحي‌هاي كلاسيك است.

جزئيات

تكنولوژي رهاورد دنياي مدرن است؛ و مدرنيته در طراحي دكوراسيون، بر اساس طراحي مينيمال پايه‌گذاري شده است. به همين دليل است كه دفاتر كسب‌وكارهاي مدرن معمولا از طراحي مينيمال برخوردار هستند. در اين طراحي همه چيز بر اساس ضرورت شكل مي‌گيرد. بنابراين فضايي خلوت و با تعداد عناصر كم را شاهد هستيم؛ كه هر عنصري بنا بر دليلي موجه در فضا حضور يافته است.
جزئياتي مانند طراحي‌هاي روي ديوار، ديوايدرها، تابلوها، نورپردازي و… از جمله مواردي است كه بايد آنها را در حداقلي‌ترين حالت و بر مبناي نيازهاي كسب‌وكار خود شكل دهيد.
در نهايت فراموش نكنيد كه مبلمان اداري مناسب با شركت‌هاي مرتبط با تكنولوژي بايد در هماهنگي كامل با ساير عناصر هويت بصري كسب و كار شما، از جمله وب‌سايت، اقلام تبليغاتي، رنگ سازماني و… باشد.

نوشته شده توسط نوين | ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۵۰:۵۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |