نكات مهم براي طراحي اتاق كنفرانس

ميز كنفرانس

طراحي دكوراسيون اداري بخش‌هاي گوناگون هر دفتر كاري، بر مبناي قوانين و استانداردهاي مشخص و البته با توجه به نيازهاي خاص هر كسب‌وكار انجام مي‌شود. يكي از مهم‌ترين بخش‌هاي هر سازماني اتاق كنفرانس است. اتاق كنفرانس براي پيگيري و برگزاري جلسات درون‌سازماني و برون‌سازماني، بيش از هر موضوعي كاربرد دارد. از اين رو بايد از نظر طراحي مناسب چنين كاربردي شود. در اين نوشته وب‌سايت سامانه ساز فرابين، چند توصيه مهم را براي طراحي اتاق كنفرانس مطرح مي‌كنيم.

ميز كنفرانس مهم‌ترين عنصر اتاق كنفرانس

طبيعي است كه ميز كنفرانس به عنوان مبلمان اصلي اتاق كنفرانس از اهميت بالايي برخوردار است. در واقع اگر شما بتوانيد انتخاب خوبي در زمينه ميز كنفرانس داشته باشيد؛ توانسته‌ايد نيمي از مسير داشتن اتاق كنفرانس مناسب را بپيماييد. يك ميز كنفرانس خوب بايد بر اساس شرايط مختلفي سنجيده شده و انتخاب گردد.
در درجه اول تعداد اعضاي احتمالي جلسات را در نظر بگيريد؛ تا بتوانيد تخمين درستي از ظرفيت ميز اداري مدنظر داشته باشيد. اگر ميز كوچكي را براي اين كار در نظر بگيريد؛ شكل آن آنقدرها مهم نيست. اما اگر يك ميز بزرگ با ظرفيت بيش از 10 نفر را مي‌خواهيد تهيه كنيد؛ بهتر است به شكل و كاربري‌هاي آن نيز توجه كنيد.
در زمينه شكل ميز كنفرانس به دنبال طرحي باشيد؛ كه امكان ارتباط چهره به چهره افراد حاضر در جلسه را فراهم كند. در اين زمينه ميزهاي دايره‌اي و بيضي شكل بهترين گزينه هستند. همچنين اندازه ميز كنفرانس را در حدودي انتخاب كنيد كه امكان رفت و آمد راحت افراد را در فضاي اتاق فراهم كند. به‌طور معمول فاصله دست كم يك متري بين حاشيه ميز كنفرانس و ديوارهاي اتاق كنفرانس در اين زمينه استاندارد مطلوبي است.
در نهايت فراموش نكنيد كه براي ميز كنفرانس‌هاي بزرگ، به دنبال ارتباطات كاربردي باشيد. به عنوان مثال محل پريز اتصال شارژر و همچنين ميكروفون براي صحبت كردن، از جمله ويژگي‌هايي است كه جلسات با تعداد نفرات بالا به آن نياز خواهند داشت.

عايق بودن ديوارهاي اتاق كنفرانس

مسئله تنها حفظ محرمانگي نيست. واقعيت آن است كه ديوارهاي اتاق جلسات به دلايل گوناگون بايد در برابر صدا عايق باشند. اين اتاق‌ها از دو حال خارج نيستند. در درجه اول اينكه فضايي براي جدل‌ها و مباحثه‌هاي گروهي و پر سر و صدا است. در درجه دوم محلي براي تمركز و دور شدن از محيط شلوغ شركت براي كار گروهي است. در اين بين مسئله حفظ محرمانگي نيز از جايگاه بالايي برخوردار است. به هر روي در طراحي دكوراسيون اتاق كنفرانس استفاده از مواد عايق صدا را فراموش نكنيد. همچنين بكوشيد اتاق كنفرانس را در محلي از دفتر كار انتخاب كنيد كه كمترين ارتباط را با نقاط شلوغ شركت داشته باشد.

چينش ساير عناصر موجود در اتاق كنفرانس

اتاق كنفرانس بجز ميز كنفرانس  و مبلمان اداري داراي عناصر مهم ديگري نيز هست. از جمله اين عناصر كه در بسياري از اتاق‌هاي كنفرانس وجود دارد؛ صفحه نمايش گسترده براي استفاده از ويدئو پروژكتور است. در اين زمينه دقت كنيد كه فاصله ميز كنفرانس با پرده نمايش به ميزان كافي باشد؛ تا همه افراد حاضر در جلسه بتوانند به خوبي به تماشاي محتواي نمايش داده شده بپردازند.
نصب بلندگوهاي چند كاناله نيز يكي از ويژگي‌هاي جذابي است كه در صورت نصب در جاي درست مي‌تواند بسيار موثر باشد.
نورپردازي و نصب تابلوها و ساير عناصر تزئيني در اتاق كنفرانس نيز آخرين موردي است كه بايد به آن توجه كنيد. دقت داشته باشيد كه اتاق كنفرانس فضايي جدي است؛ و تا جاي ممكن بايد از شلوغ كردن آن بپرهيزيد. اما كاملا ساده بودن اين اتاق نيز ايده جذابي نيست. استفاده از تابلوهاي مرتبط با كسب‌وكار به تعداد محدود و نورپردازي روي آنها، مي‌تواند فضاي اتاق كنفرانس دفتر شما را جذاب‌تر كند.

نوشته شده توسط نوين | ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۰۸:۵۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |