افزايش انگيزه كاركنان و طراحي دكوراسيون اداري

دكوراسيون اداري

كار كردن به صورت منظم، روزانه، در يك محيط ثابت، با وظايف از پيش تعيين شده و مشخص، از جمله فعاليت‌هايي است كه نظم دنياي مدرن به انسان معاصر تحميل كرده است. اما در پس پرده نبايد فراموش كنيم كه خوي انسان‌ها به‌گونه‌اي است؛ كه در چنين شرايطي فرسوده و مستهلك مي‌شود. از سويي فضاي كاري محلي براي گذران تقريبا نيمي از عمر انسان‌هاست. جايي كه روابط انساني و كشمكش‌هاي كاري بسياري در آن شكل مي‌گيرد. در اين شرايط هرچيزي كه بتواند به بهبود وضعيت روحي و افزايش انگيزه كاركنان بينجامد، قابل ستايش است.
اين روزها دكوراسيون اداري نقشي مهم در فراهم كردن محيطي جذاب و پرانرژي بازي مي‌كند. در اين نوشته وب‌سايت مكعب گروپ به بررسي نقش دكوراسيون اداري در افزايش انگيزه كاركنان مي‌پردازيم.

 

احساس مهم بودن

يكي از مهم‌ترين نكات براي افزايش انگيزه كاركنان القاي احساس مهم بودن است. در واقع علماي مديريت ثابت كرده‌اند كه اگر كاركنان احساس كنند كه وظيفه‌اي مهم را انجام مي‌دهند و كار آنها و خودشان براي سازمان داراي اهميت هستند؛ مي‌توانند با انگيزه بيشتري به كار بپردازند.
در اين ميان جالب است بدانيد كه طراحي دكوراسيون اداري تا چه حد مي‌تواند در افزايش يا كاهش اين انگيزه‌ها موثر باشد. دكوراسيون اداري در يك نماي كلي نشان مي‌دهد كه كارفرما تا چه ميزان به فكر بهبود فضاي كار كاركنان است. طبيعي است كه كاركنان در يك دفتر كار شيك، مدرن، راحت و زيبا، احساس بهتري خواهند داشت؛ و اين احساس در آنها القا مي‌شود كه وجود آنها براي صاحبان سازمان مهم است.

احساس برابري

يكي از حساس‌ترين وظايف مديران منابع انساني، فراهم آوردن فضايي است كه كاركنان در آن احساس برابري كنند. عوامل بسياري ممكن است موجب به هم خوردن اين تعادل و احساس نابرابري از سوي كاركنان شود. مواردي مثل حقوق نابرابر، طرح وظايف شغلي نامناسب، نوع رفتار، فضاي كار، امكانات موجود و… همگي از مواردي است كه مي‌تواند موجب بروز احساس نابرابري در كاركنان شود.
احساس نابرابري را مي‌توان آفت انگيزه براي هر كارمندي دانست. اگر كارمند شما احساس كند در مقايسه با هم رده‌هايش در شرايط مساوي قرار ندارد؛ ممكن است سرخورده شده و انگيزه‌هايش براي فعاليت مثبت كاهش پيدا كند.
در اين زمينه دكوراسيون اداري مي‌تواند يك از عناصر نقش آفرين باشد. به‌خصوص ميز اداري هر شخص قادر است در اين زمينه بسيار موثر باشد. به همين دليل به‌طور معمول در سازمان‌ها، ميزهاي كار افراد هم رده را در يك اندازه و با شرايط يكسان طراحي مي‌كنند. ممكن است عجيب به‌نظر برسد؛ اما ناخودآگاه كاركنان به اين نابرابري ظاهري واكنش نشان مي‌دهد. طبيعتا فردي كه داراي ميز اداري كوچك‌تر و ساده‌تر است؛ در مقابل ديگران احساس ضعف و نابرابري خواهد كرد؛ در مقابل كسي كه داراي ميز اداري بهتر و بزرگ‌تري است؛ ممكن است تصور كند نزد مديران از جايگاه بهتري برخوردار است.

تنظيم روابط

دكوراسيون اداري و شكل چينش مبلمان اداري مي‌تواند در تنظيم روابط افراد سازمان بسيار موثر باشد. فاصله ميزهاي اداري از يك‌ديگر، نوع چينش آنها و ساير عناصر دكوراسيون اداري، مي‌تواند موجب بروز رفتارهاي خاص در كاركنان گردد.
تنظيم بهينه روابط بايد به‌گونه‌اي باشد كه موجب حفظ تعادل شود. طبيعي است كه وجود يك فضاي شلوغ و به‌هم ريخته مي‌تواند در كاهش انگيزه كاركنان موثر باشد. در حالي كه يك فضاي ارتباطي سالم، مي‌تواند به افزايش انگيزه كاركنان منجر شود.

بهبود شرايط جسمي

قطعا جسم و روح ارتباطي تنگاتنگ با يك‌ديگر دارند. شما نمي‌توانيد از كاركناني كه روي مبلمان اداري ناراحت مشغول فعاليت هستند و جسمي خسته دارند؛ انتظار روحي شاداب و پرانگيزه داشته باشيد. بنابراين استفاده از مبلمان اداري ارگونوميك از جمله موارد بسيار مهم در بهبود شرايط جسمي كاركنان و افزايش انگيزه و انرژي آنها است. در ميان مبلمان اداري گوناگون نيز، طبيعتا صندلي و ميز اداري مهم‌ترين عنصر براي افزايش راحتي كاركنان هنگام فعاليت است.

نوشته شده توسط نوين | ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۲:۱۴ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |