آيا ميز مديريت و ميز اداري بايد متفاوت باشند؟

ميز مديريتي

ديدگاه‌هاي گوناگوني درباره ويژگي‌هاي ميز مديريتي وجود دارد. در گذشته نه چندان دور، ميز مديريتي بايد به‌طور كلي با ساير ميزهاي اداري متفاوت مي‌بود. اما امروزه اين تفاوت كاهش يافته و ميزهاي مديريتي نيز به شكل ميزهاي اداري نزديك شده است. البته هنوز هم اين سوال وجود دارد كه آيا ميز مديريت و ميز اداري بايد متفاوت باشد؟ و اگر پاسخ اين سوال مثبت است؛ ميزان تفاوت آن چقدر بايد باشد. در اين نوشته وب‌سايت سامانه ساز فرابين به بررسي اين موضوع مي‌پردازيم.

سبك كاري شما چيست؟

مديران سبك‌هاي كاري متفاوتي با يك‌ديگر دارند. بعضي از آنها از ابزارهاي رهبري براي كنترل امور بهره مي‌برند؛ در حالي كه عده ديگر به دنبال مشاركت و همكاري بيشتر با كاركنان و ايجاد رابطه دوستانه با آنها هستند. رهبران سازماني و مديران اجرايي، تفاوت‌هايي عميق در سبك كاري دارند؛ و براي برآورده كردن نيازهاي سبك خاص خود ممكن است موارد حاشيه‌اي گوناگون را با ويژگي‌هاي متفاوت شكل دهند.
از جمله مواردي كه مديران سازمان‌ها، علاقه دارند به‌طور مستقيم درباره آن اعمال نظر كنند؛ سبك انتخاب شده براي ميز مديريتي است. مديراني با ويژگي‌هاي رهبري، علاقه دارند در نگاه كاركنان خود جايگاه ويژه‌اي داشته باشند. آنها نياز به اين دارند كه حرف و عمل‌شان نزد كاركنان برش داشته و مورد پذيرش قرار گيرد. بنابر همين ويژگي‌ها احتمالا هنگام انتخاب ميز مديريتي به دنبال نمونه‌اي كاملا متفاوت با ميزهاي اداري ساير كاركنان هستند. نمونه‌اي كه بتواند با جثه بزرگ‌تر، كيفيت بالاتر، جزئيات طراحي بيشتر و…، روي ناخودآگاه كاركنان تاثير گذاشته و به نوعي آنها را مقهور قدرت رهبر نمايد.
در مقابل مديران عملياتي و اجرايي معمولا نيازي به رهبري اعضاي تيم خود احساس نمي‌كنند. آنها مي‌كوشند با بهره‌گيري از روش‌هاي مديريتي و كنترل پروژه، كاركنان خود را براي انجام وظايف مديريت كنند. در اين شرايط بيش از ابهت ميز اداري ، راحتي و نزديكي آن به ميز كاركنان مطرح است. به همين دليل است كه چنين مديراني معمولا از ميز مديريتي ساده‌اي، تقريبا مشابه با ساير ميزهاي اداري استفاده مي‌كنند؛ و ترجيح مي‌دهند در همان دفتر كاري فعاليت كنند كه تيم تحت مديريت‌شان مشغول انجام وظايف هستند.

موضوع فعاليت شما چيست؟

از ديدگاهي ديگر موضوع فعاليت كسب‌وكار نيز مي‌تواند در انتخاب ميز مديريتي مناسب موثر باشد. عده‌اي از مديران دائما در اتاق خود در حال ميزباني جلساتي با افراد برون‌سازماني هستند. بسياري از اين جلسات با هدف برقراري ارتباطات تجاري و انعقاد قراردادهاي كاري انجام مي‌شود؛ در اين شرايط انتخاب يك ميز مديريتي زيبا، بزرگ و خاص، مي‌تواند تاثيرگذاري مدير را بر مخاطبان خود افزايش دهد.
در مقابل عده‌اي از مديران مخاطب برون‌سازماني ويژه‌اي ندارند؛ بنابراين مي‌توانند فارغ از اين موضوع و بنابر ساير فاكتورها، ميز مديريتي خود را انتخاب كنند.

سبك دكوراسيون اداري دفتر كار را در نظر بگيريد

مهم نيست كه ميز مديريتي انتخاب شده تا چه ميزان نسبت به ساير ميزهاي اداري بهتر، بزرگ‌تر و متفاوت‌تر است. اما بسيار مهم است كه اين ميز با ساير اجزاي مبلمان اداري و سبك دكوراسيون اداري دفتر كار هماهنگ باشد.
البته در اين زمينه، موضوعي را نبايد فراموش كنيد. سبك‌هاي كلاسيك چينش دكوراسيون اداري معمولا بر مبناي وجود اتاقي كاملا مستقل براي مديريت و در نتيجه استفاده از ميز كلاسيك مديريت طراحي شده است. در اين شرايط معمولا ميزهاي مديريتي تفاوتي اساسي با ساير ميزهاي اداري دارند.
در مقابل سبك‌هاي مدرن چينش دفاتر اداري، از جمله سبك دفاتر اداري باز، موجب شده است كه در بسياري از موارد ميز مديريت نيز به عنوان بخشي از فضاي اداري باز تلقي شود. در چنين شرايطي ميز مديريت تا حدود زيادي شبيه به ساير ميزهاي اداري طراحي مي‌شود؛ و تنها در جزئيات كوچك مثل رنگ مي‌تواند متفاوت باشد.

نوشته شده توسط نوين | ۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۵:۲۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |