تاثير رنگ مبلمان اداري در محيط

رنگ مبلمان اداري

براي تغييرات در دكوراسيون اداري، انتخاب رنگ مبلمان يكي از مهم‌ترين المان‌هايي است كه بايد به آن توجه كنيد. در دنياي دكوراسيون امروزي تاثير رنگ‌ها و نقش آن بر روي بازدهي كاركرد كارمندان ثابت شده است. رنگ‌ها و انتخاب آن‌ها به صورت تركيبي بايد آن‌قدر هوشمندانه انتخاب شود كه علاوه بر زيبايي محيط، حس مثبت نيز ايجاد كنيد.
انتخاب هر رنگ در طراحي دكوراسيون اداري، هنرمندانه نيست. مي‌تواند انرژي خوب را از محيط دور كند. البته درست است كه همه رنگ‌ها در همه جاي دنيا زيبايي‌هاي خاص خود را دارد؛ اما اين كه هر رنگ در كجاي محيط به كار برده شود، بسيار مهم است.
عوامل ديگري نيز براي انتخاب رنگ مبلمان اداري دخيل هستند. به طور مثال شما بايد نوع فضاي كاري خود را درنظر بگيريد. آيا صاحب كسب و كار استارت آپي هستيد؟ يا حوزه فعاليت شما راه و شهرسازي است. شايد هم يك بانك. به طور مثال طراحي خلاقانه و استفاده از رنگ‌هاي شاد در فضاهاي استارت آپي بسيار موثر در روند بازدهي كارمندان آن شركت است. همچنين شما از اين رنگ‌ها در يك فضاي كاملا اداري مانند ادارات دولتي يا بانك‌ها نمي‌توانيد استفاده كنيد.

 

خلاقيت در انتخاب رنگ مبلمان اداري

درست است كه استفاده از هارموني رنگ‌ها، محيط را كلاسيك‌تر نشان مي‌دهند. اما پس از مدتي چشم مخاطب را خسته مي‌كند. مي‌توانيد گاهي در انتخاب رنگ مبلمان اداري كمي خلاقيت به خرج دهيد و از رنگ‌هاي متضاد به صورت محدود نيز استفاده كنيد. اين خلاقيت هم زيبا و جذاب است و هم محيط خسته كننده براي كاركنان اداره ايجاد نمي‌كند.
يك راه ساده اين است كه شما با توجه به جدول رنگ‌ها، از چند رنگ نزديك به هم استفاده كنيد و در يك قسمت كوچك از رنگ متضاد استفاده كنيد. اين كار براي مبلمان اداري در رنگ پارچه و چوب مبلمان امكان‌پذير است. البته شما مي‌توانيد از رنگ‌هاي بقيه وسايل كمك بگيريد. باتوجه به رنگ ديوارها، كفپوش، وسايل اداري تصميم به انتخاب رنگ مبلمان اداري بگيريد.

روانشناسي رنگ مبلمان اداري

رنگ‌ها درون عمق خود حرف‌هايي با ما دارند كه با ارتباط برقرار كردنشان دنياي ذهنتان خلاقانه‌تر و رنگي‌تر مي‌شود. در ادامه براي چند رنگ نكاتي را مي‌گوييم كه براي طراحي دكوراسيون اداري فضاي دفتر يا حتي منزل خود از آن كمك بگيريد.
رنگ سفيد: يكي از پرطرفدارترين رنگ‌ها در دنياي طراحي دكوراسيون است. چرا كه با هر رنگي مي‌تواند تركيب مثبتي ايجاد كند. رنگ سفيد نور را منعكس مي‌كند و تاثير زيادي در بزرگ نشان دادن محيط دارد.
استفاده از رنگ‌هاي خنثي: خاكستري، دودي، طوسي، نقره‌اي و رنگ‌هاي شيري و بژ. اين رنگ‌ها را بدون محدوديت در هرجاي دكوراسيون مي‌توانيد استفاده كنيد. همان طور كه اسمش مشخص است تاثير مثبت يا منفي بر محيط ندارند و مي‌توانند در كنار رنگ‌هاي ديگر استفاده شوند. چرا كه ماهيت ملايمي دارند و به راحتي با باقي رنگ‌ها تلفيق مي‌شوند.
اما رنگ طلايي؛ اين رنگ با ظرافتي كه دارد در كنار ديگر رنگ‌ها جلوه كلاسيك زيبايي ايجاد مي‌كند. كمي سليقه گذاشتن براي رنگ طلايي ارزشش را دارد. بايد رنگ فضا و ديگر وسايل را درنظر بگيريد. اما فراموش نكنيد كه در استفاده از رنگ طلايي زياده روي نكنيد. چرا كه با منعكس كردن نور، چشم بيننده را خسته مي‌كند.
رنگ قهوه اي كه نماد زمين و خاك است؛ حس امنيت و پناهگاه به مخاطب مي‌دهد. امتحانش كنيد! مخاطب با ديدن اين رنگ تمايل بيشتري براي ماندن در محيط خواهد داشت. رنگ قهوه اي را مي‌توانيد در كنار رنگ شيري و بژ استفاده كنيد.
فيروزه‌اي رنگ دلبرانه حوض و حياط‌هاي قديمي. رنگ فيروزه‌اي خود از تركيب دو رنگ سبز و آبي تشكيل شده. يك اتفاق شگفت انگيز در دنياي رنگ‌ها كه نمونه آن در طبيعت هم موجود است. انتخاب فيروزه اي براي رنگ مبلمان اداري بسيار خلاقانه است.
براي اطلاعات بيشتر مي توانيد مقاله ” 3 نكته مهم براي انتخاب بهترين رنگ مبلمان اداري ” را مطالعه كنيد.

شركت سامانه ساز فرابين با ايده هاي به روز طراحي دكوراسيون اداري و مبلمان اداري توانايي مشاوره و اجراي طراحي محيط‌هاي اداري را داراست. براي راهنمايي و مشاوره با ما تماس بگيريد.

نوشته شده توسط نوين | ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۸:۱۷ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |