ويژگي يك ميز اداري خوب

ويژگي ميز اداري

ميز اداري خوب را چگونه بايد تعريف كنيم؟ مشخصه و ويژگي‌هاي خوب بودن آن چه مواردي است؟ در اين مقاله سامانه ساز چند ويژگي تشخيص ميز اداري خوب و مناسب را براي شما توضيح مي‌دهيم. براي دكوراسيون اداري يك شركت بايد دقت كنيد كه با قيمت مناسب بهترين انتخاب را داشته باشيد. به همين خاطر بايد با فضا آشنا شويد و خريدي هوشمندانه داشته باشيد. چرا كه انتخاب ابعاد ميز بستگي به نوع فعاليت شما و فضاي مورد نظر دارد. يك موضوع مهم كه در انتخاب شما تاثير مي‌گذارد نحوه قرارگيري ميزها در اتاق‌هاي مختلف است.
مبلمان اداري مهم‌ترين وسايل فضاي كاري است؛ چرا كه همه روزه در طول روز با آن سروكار داريد. پس علاوه بر زيبايي بايد راحتي و ارگونومي آن هم در نظر گرفته شود. همچنين براي نظافت ميزهاي اداري خوب دچار دردسر نمي‌شويد. جنس رويي آن مقاوم در برابر آب است و در اثر گرما دچار برجستگي نمي‌شوند. البته اين را هم بگويم شما هر وسيله‌اي را كه مي‌خريد بايد با نحوه نگهداري آن هم آشنا باشيد. اين طبيعي است كه سهل انگاري در نگهداري وسايل باعث آسيب به آن‌ها مي‌شود اما جنس مورد نظر هم بايد مرغوب باشد.
عوامل مختلفي بر روي قيمت ميز اداري تاثيرگذار است. اما قاعدتا گران‌ترين ميز اداري، بهترين مدل براي شما نيست. بايد با توجه به نياز و محيط و نوع كسب و كارتان ميز اداري را خريداري كنيد.

 

ارگونومي ميز اداري خوب

ارگونومي، علم ساخت وسايل كاربردي است كه به سلامت فيزيكي و جسمي توجه دارد. پس داشتن يك ميز اداري خوب نيازمند اين موضوع است كه ارگونومي هم در طراحي آن انجام شده باشد.
ارگونومي مبلمان اداري باهم در نظر گرفته مي‌شود. صندلي اداري ارگونومي قابليت تنظيم شدن ارتفاع مورد نظر را دارند اما ميزهاي اداري اين امكان را ندارند. پس از همان ابتدا بايد بهترين مورد را براي خريد بررسي كنيد.
ميزهاي اداري بايد فضاي كافي براي قرارگيري وسايل ضروري و سيستم كامپيوتر را داشته باشند.
ارتفاع پايه ميز بايد استاندارد باشد.
قرار گرفتن پاها زير ميز بايد حس راحتي به ما دهد.
اگر عرض ميز از حد معمول كمتر باشد، در جايگذاري وسايل دچار مشكل مي‌شويد و فضاي كافي براي آن‌ها نداريد. اين مسئله ممكن است در فاصله ديد شما به مانيتور نيز تاثير داشته باشد. كم بودن عرض ميز و نبود فضاي كافي براي قرارگيري مانيتور، منجر به نزديك شدن شما به ميز مي‌شود و چشم شما آسيب مي‌بيند.

نكات كليدي انتخاب ميز اداري

جنس ميز اداري با توجه به نوع كاري شما انتخاب مي‌شود. وسايلي كه قرار است بر روي ميز قرار بگيرند را در نظر بگيريد. وزن وسايل بسيار مهم است. اگر كاربرد آن براي شما بسيار معمولي باشد نيازي نيست هزينه زيادي كنيد. البته اين نكته را هم در نظر بگيريد كه اگر بهترين جنس را انتخاب كنيد، از عمر طولاني ميز خيالتان راحت مي‌شود. ابتدا متراژ فضا را درنظر بگيريد. نحوه قرارگيري ميزها را مشخص كنيد. اگر قرار است ميزها وسط دفتر كار قرار بگيرد، براي فضاي قرارگيري كابل و سيم سيستم‌هاي كامپيوتري هم فكري بكنيد. سيم‌ها را مي‌توانيد درون داكت كابل روي زمين محكم كنيد. اما اگر لازم باشد ميزها دور تا دور فضا قرار بگيرند داكت كابل‌ها كنار ديوار نصب مي‌شوند و سر راه نيستند.
ارگونومي بودن در ميز اداري خوب مهم است. اما ميز اداري ارگونومي مناسب با دكوراسيون انتخاب كامل‌تري است. توجه به رنگ باقي وسايل شما را براي انتخاب رنگ راهنمايي مي‌كند. هارموني رنگ در طراحي دكوراسيون داخلي فضاي اداري، محيط را براي كاركنان جذاب‌تر مي‌كند. براي تعيين رنگ از رنگ لوگوي سازماني خود هم مي‌توانيد كمك بگيريد. در غير اين صورت رنگ سفيد يا رنگ چوب بهترين گزينه است.

نوشته شده توسط نوين | ۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۹:۳۰ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |