انواع پارتيشن شيشه‌اي

انواع پارتيشن شيشه اي

پارتيشن به معني ديواري ثابت يا متحرك است. با پارتيشن‌ها فضاهاي بزرگ را به چندين قسمت كوچكتر تقسيم كرده و فضا را سازماندهي مي‌كنيم. پارتيشن‌ها به ما امكان اين را مي‌دهند كه فضاهاي شخصي براي هر قسمت ايجاد كنيم. به طور مثال اگر يك فضاي بزرگ را براي كارهاي اداري شركت خود در نظر گرفته‌ايد به جاي ساخت و ساز و هزينه‌هاي زياد مي‌توانيد از پارتيشن اداري كمك بگيريد.
با انتخاب پارتيشن شيشه‌اي امكان اين را داريد كه به عنوان تخته از آن استفاده كنيد. مطالب مهم جلسه كاري خود را به كمك ماژيك‌هاي وايت برد روي آن يادداشت كنيد. چارت‌هاي مختلف بكشيد و در طول روز آن را بررسي كنيد. يا حتي برخي از جاهاي آن را برچسب بچسبانيد و فضا را خاص كنيد. جملات انگيزشي بنويسيد و در طول روز با خودتان و همكارانتان تكرار كنيد.
پارتيشن اداري انواع متنوعي دارند كه با توجه به بودجه و نوع كاربردي دفتر كاري خود مي‌توانيد انتخاب مناسبي داشته باشيد. پارتيشن‌ها مزيت‌هاي زيادي در دفتر كار شما دارند؛ محيط شركت را به شكلي زيباتر از ديوارهاي گچي سازماندهي و تقسيم‌بندي مي‌كنند. مي‌توانند عايق صدا باشند. حريم شخصي براي كارمندان شما ايجاد كنند تا حس بهتري در محيط كار داشته باشند. در واقع با وجود پارتيشن‌ها، اطاقك‌هايي را در محيط كار ايجاد مي‌كنيد و اين يعني استفاده بهينه از فضاي كاري كه منجر به بازدهي بهتر كاركنان نيز مي‌شود.
در اين مقاله به بررسي دو نوع پارتيشن شيشه‌اي مي‌پردازيم.
” براي انتخاب و نصب بهترين پارتيشن شيشه‌اي براي اداره و محل كار خود با شركت سامانه ساز فرابين مشورت كنيد ”

 

پارتيشن اداري شيشه سكوريت

شيشه سكوريت كه به آن شيشه مينرال يا نشكن هم مي‌گويند يكي از پرطرفدارترين پارتيشن شيشه‌اي است. در ساخت اين شيشه حساسيت و دقت خاصي به كار گرفته شده است. در واقع جنس شيشه موقع ساخت توسط حرارت، مقاوم‌تر مي‌شود. البته اين بدان معني نيست كه شيشه به هيچ وجه شكنندگي ندارد. اما مقاومت آن از شيشه‌هاي معمولي حدود 5 برابر بيشتر است. همين مشخصه يك امتياز براي انتخاب اين پارتيشن شيشه‌اي است.
حتي اگر با ضربه محكمي اين شيشه‌ها شكسته شوند، ذرات آن امكان بريدن پوست را ندارند چرا كه اطراف هر قطعه خورد شده به صورت دور گرد است و خطراتي مثل ديگر شيشه‌ها ندارد.

پارتيشن اداري شيشه رنگي و مات

گاهي اوقات انتخاب پارتيشن اداري به منظور شخصي سازي فضا از نظر صدا در طراحي دكوراسيون  است كه اين كار با اكثر پارتيشن‌ها اجرايي مي‌شود. اما گاهي اوقات علاوه بر شخصي سازي صدا نياز به شخصي سازي محيط هم داريد. در واقع شايد لازم نباشد فضاي كاري درون پارتيشن از بيرون ديد داشته باشد. براي مثال مشاغل حساس مثل حسابداري، بايگاني و انبارها كه محدوديت‌هاي خاص براي پنهان كردن قراردادها، ابزارهاي مهم و … دارند لازم است از ديد دور باشند. به همين دليل انتخاب پارتيشن‌هايي كه شيشه‌اي هستند اما شيشه آن‌ها رنگي يا به صورت مات است، انتخاب خوبي براي اين فضاها هستند.
شيشه‌هاي رنگي در اطراف فضاي كاري مزيت ديگري هم دارند. رنگ‌ها مي‌توانند فضا را شادتر بسازند. با توجه به نوع حرفه كاري خود مي‌توانيد از رنگ‌هاي متنوع استفاده كنيد. البته رنگ پارتيشن شيشه‌اي نبايد چشم كارمند شما را خسته يا اذيت كند.
براي بخش‌هاي حساس‌تر مي‌توانيد از پارتيشن‌هاي شيشه‌اي مات استفاده كنيد. ديد با اين پارتيشن‌ها محدود مي‌شويد و حريم شخصي براي اين محيط‌ها بيشتر ارزش مي‌گيرد. يك مزيت ديگري كه اين پارتيشن‌ها دارند اين است كه كثيفي به راحتي روي آن نمايان نمي‌شود. شيشه اين پارتيشن‌ها از داخل مات مي‌شود و شفافيت شيشه‌هاي عادي را ندارند به همين دليل نگران نظافت همه روزه آن‌ها را نداريد.
در صورتي كه يك سمت از فضا آفتاب‌گير است و اين شدت نور شما را اذيت مي‌كند انتخاب پارتيشن اداري شيشه‌اي مات مناسب است.

نوشته شده توسط نوين | ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۵۶:۳۷ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |